Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 27.05.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Имама ДА или НЕ ?  
АвторBai lvan (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 09:00



Здравейте
Виждам, че тук сте много знаещи и осведомени по всички
въпроси, ами нека да Ви задам и аз един трудово правен .

Така, работя в една часна фирма в Габрово а работодателя ми казва, че
ми плаща всички данъци и здравни осигуровки ,дори и тези %- ти които
трябва да плащам аз.
На зададения въпрос от мен защо още нямам договор за преназначение на 220 лв. Той ми каза, че ние никога не сме биле на минимална заплата и това касаело тези които са на минимална заплата. Ето вече 2-ри месец мина а аз немога да си взема тези прословути 30 лв от увеличението на минималната заплата.
Та въпросите ми са:
1. Каква е далаверата с плащането на всички осигуровки и данъци от работодателя?
2.Трябва ли да ми пусне преназначение ( договор ) за 220 лв.
3.Как мога да си взема увеличението от 30 лв. което мисля че ми се полага по закон.
4.Колко са минималните осигуровки които трябва да ми плаща работодателя.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Благодаря на всички , които отговорят на тази тема и искат да бъдат полезни.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------



Тема Re: Имама ДА или НЕ ?нови [re: Bai lvan]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 20:34



Какво ти пише в трудовият договор? Този с който си започнал работа във фирмата...



Тема Re: Имама ДА или НЕ ?нови [re: BOGAT-BEDEN]  
АвторБaй Ивaн (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 09:29



Ами в договора ми пише, че съм на основна минилна 190.00 лв с която започнах.
Сега вземам 400 лв. Но все още не ми е представен договор за преназначение на 220.00 лв.
Все пак и таксата при Джи Пи -то е 2.20 лв. вече от 01.01.2008 г.
Странно ми е, че работодателя плаща всички данъци и осигуровки за мен, както и за другите работници в фирмата. Не ми е ясно каква му е далаверата , че да се набутва с толкова много данъци дории тези, които трябва да се вземат от моята заплата.
Както и в други часни фирми така и при нас не дават бележки за заплатите за да си видиш какво вземаш и какво ти вземат.



Тема Re: Имама ДА или НЕ ?нови [re: Бaй Ивaн]  
АвторЧoвek oт нapoдa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 11:12



Ами така е Бай Иване! Ако частника спазва всички нормативни документи, както в държавните фирми, той няма да може да печели.А ти откъде знаеш, че ти плаща всички данъци и осигуровки?
Бележки частниците не издават, защото по тях можеш да ги осъдиш за неспазване на трудовия договор от тяхна страна!



Тема Re: Имама ДА или НЕ ?нови [re: Чoвek oт нapoдa]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 09:18



Може да вземаш и 800 лв., но бъди сигурен че ако те осигурява то не е на повече от 220 лв. Можеш да направиш справка в НОИ като си кажеш ЕГН и фирмата в която работиш. И какви 30 лв. си търсиш като те осигурават на минимална а вземаш 400 лв. Работодателя си определя колко да ти даде и в ъв всички частни фирми правят така. ако решиш да си искаш 30-те лв. можеш да се окажеш извън фирмата. Тогава и на борса да отидеш ще бъдеш на минимално обезщетение, защото си бил осигуряван на мин. заплата. Бъди сигурен в това, което ти казвам - аз съм бивш служител на Бюрото по труда , а и работих почти една година в частна фирма през 2007 г. така, че са ми ясни далаверите на работодателите.



Тема Re: Имама ДА или НЕ ?нови [re: Бaй Ивaн]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 09:13



На минимална заплата се осигуряват много малка част от персонала - общи работници, чистачи и т.н. Съществуват така наречените минимални осигурителни прагове, които са по-високи от мин. заплата. За всяка длъжност е определен такъв мин. осигурителен праг. Т.е. ако в трудовият ти договор пише, че си назначен за монтьор няма как да те осигуряват на мин. заплата, защото работодателя е задължен да ти внася по-голяма осигуровка - примерно най-малко върху 250лв. Колкото за данъците - на 400лв. само ДОД ти е 40лв., а преди това здравни и пенсионни и т.н. осигуровки. Общо взето на работодателя му е все едно дали ще ти ги дава на теб или ще ги плаща, като данък на държавата. Той сега ти поема тези разходи върху дохода, който е определен за минимален за длъжността на която си назначен.




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.