Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 28.04.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За и против изучаването на ВЕРОУЧЕНИЕ в училище...нови  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 21:05



Според мен идеята за изучаване на ВЕРОУЧЕНИЕ е сценарий на ДПС. Защото веднага ще поискат в районите с компактно мюсюлманско население да вкарат ходжите в училищата за да проповядват ислям. И всичко това "странно" съвпада с момента, в който ортодоксалните мюсюлмани възраждат шериата в Турция ...



Тема Re: За и против изучаването на ВЕРОУЧЕНИЕ в училищнови [re: BOGAT-BEDEN]  
АвторSensitive (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 10:37



И за мен е абсолютна глупост, ако някой иска да учи вероучението, нека да организират неделни училища към църквите, както в другите държави, а не да задължават всички деца да го изучават в обикновените училища. Това е жива загуба на време, при това че учебните програми и така са претъпкани заради учителска стачка.



Тема Re: За и против изучаването на ВЕРОУЧЕНИЕ в училищнови [re: Sensitive]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано14.02.08 17:42



както всяко едно нещо ... зависи от употребата ...



... може и да е добро ... може и да се изкриви ...

... няма категорично ЗА или Против ...



Тема Re: За и против изучаването на ВЕРОУЧЕНИЕ в училищнови [re: manunegra]  
Автор prodan tishkov (любопитен)
Публикувано16.02.08 00:16



За мен религията е като политиката -и двете нямат място в държавните институции. С политиката не се справихме, да не вкарваме поне религията...



Тема Re: За и против изучаването на ВЕРОУЧЕНИЕ в училище...нови [re: BOGAT-BEDEN]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 20:57



Накара ме да се замисля и този сценарий, който описваш е твърде вероятен. Да се учи вероучение в училище е твърде остаряла форма на приобщаване децата към религията - бързичко ще намразят и вероучението като предмет и религията. По удачно и по интересно ще бъде да се изучава история на религията - и християнска, и мюсюлманска, и будизъм и т.н. Тогава ще се избегне настаняването на ходжите в училищата в мюсюлманските райони.



Тема Re: За и против изучаването на ВЕРОУЧЕНИЕ в училище...нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано16.02.08 21:26



Не съм запозната с учебния план на този предмет и не мога да се изкажа дали е добре или зле да го има.

Струва ми се, че ако искаме да въведем вероучението като начин да се придържаме към религиозни добродетели (любов, вяра, обич към ближния и т.н.), много по-удачно би било въвеждането на друг предмет, който да се изучава дори 2 часа седмично. В него самите ученици да коментират постъпки на съучениците си през седмицата, новини и явления и т.н., да има разни тим бийлдинг игри. С две думи децата да коментират и изказват мнение свободно и БЕЗ да бъдат оценявани от учители или да имат оценки в бележника.
Така биха сверявали часовника си,
биха научили много неща един за друг,
биха изградили колектив,
биха се научили да се изразяват,
биха научили куп неща, вкл. и за религиите.



Тема Re: За и против изучаването на ВЕРОУЧЕНИЕ в училищнови [re: Jennifer:)]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 17:06



Jennifer, Jennifer ти си едно голямо, добро сърце... Но за съжаление се безкрайно далеч от реалността на българското образование!



Тема От няколко минути Косово е независимонови [re: BOGAT-BEDEN]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 17:10



Ислямът отново настъпва в Европа.. Дано този път ни прескочи!



Тема Re: От няколко минути Косово е независимонови [re: BOGAT-BEDEN]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 17:34



E kak she ni preskochi?!
Ta toi e navsiakade okolo nas.



Тема Re: За и против изучаването на ВЕРОУЧЕНИЕ в училищнови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано17.02.08 18:35



Но защо смяташ така, BOGAT-BEDEN?
Не са необходими кой знае какви усилия.
Не е сложно. Дори не са необходими специални учебници и кой знае какви специалисти. Всеки добър педагог би се справил.
Може да се канят родители, да се чуе и тяхната гледна точка.
Куп неща могат да станат, при това биха имали практически ефект, за разлика от други дисциплини, от които децата нищо не разбират и скучаят.

Доста близо съм до реалността на БГ образованието, повярвай ми!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.