Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 26.06.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Отново за транспорта, боклука и снега  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 16:18



Всички оплюхме достатъчно много ръководствата на габровските фирми "Общинкси пътнически транспорт" и "Благоустрояване". Кой във форуми, кой по кръчми... То не че няма за какво, цялата вина обаче освен при тях е и в общината и в преките изпълнители. Всичките те са като свински черва навързани. И що да не ги кажем реално нещата. Писна ми да ме правят на маймуна:
- в транспорта - има определени например 10 курса на ден. Шофьора прави 8. Или не си изпълнява докрай линията. Например обръща 2 спирки по-рано в краен квартал, щото не било почистено(а всъщност е почистено). Спестеното гориво продава по 1,20 лв. Ти се оплакваш при недоразумението Стоименов, но там схемата е, че шофьорите си делят онези 1,20 точно с него.
- що се съсипва тролейбусния транспорт, а се мкинава на бусчета, ..., скъпи били тролейбусите, тока бил скъп..., да ама не. Просто няма далеверата с нафтата.
зимното почистване - мой познат в БКС-то ми е казвал, че неофициално от Общината в предходните години са давали списък с улички които да не се чистят, а се събират данъците на хората,.., та пак се пита какво става с разликата. Или пък далаверата със солта... инфото е че се пръскат минимум 30 тона сол на сезон - нали си представяте ако е истина на какво ще прилича града ни.

Ако кмета чете тези редове, да знае че си давам сметка че вината не е негова, но тя е на предишния кмет, който държеше само на тези двама управители да си останат на местата.
Така, че искам да кажа на сегашния кмет - млад си, имаш поле за работа, хората ще го оценят ако се справиш, но хората чакат да режеш, всичката пасмина в общината и по дружествата да я изринеш, защото всичките те ще се опитат да ти стъпят на врата и да те подчинят. всеки ден забавяне може да ти е фатален.
Режи, кмете, кадри има, сменяй, защото на хората им писна. За 8 години плачковския търбух това направи с града ни, а ти вземи да режеш, никой не очаква от теб да си добър и диалогичен, трябва да си решителен и безкомпромисен.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: мaлkoтo пътничe]  
АвторStran (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 08:40



Респект към горе написаното и автора.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Stran]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано16.02.08 10:48



... само не забравяйте че и новия кмет е човек ...

... и той семейство ХРАНИ ...



... и нищо човешко не му е чуждо ...



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Stran]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 12:08



Не заслужавам респект, Stran, поради простата причина, че не си написвам името, страхът се прокрадва в мен, а толкова ме е стегнала шапката да ги казвам тези неща, и не само тях, ама пустия му страх...
Обаче бъди сигурен, че няма да спра дотук...дано да има кой да чете, но и да действа...



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: мaлkoтo пътничe]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано16.02.08 17:37



Уважаеми Малко пътниче,
С много от казаните от теб неща съм съгласен.
Няма да изпадам дъъълги технически или политически коментари за общинските дружества. Само няколко бележки:
- Вярно е, че има улици, които не се чистят. Те не са включени в т.н. оперативен план, който е като приложение към договора за сметосъбиране, част от който е и зимното почистване. Дали трябва да бъдат включени повече улици в плана за зимно почистване? Да трябва. Наред с това бързам да кажа, че няма да е възможно да бъдат включени всички. Не обичам да лъжа. Въпрос на пари, техника, проходимост на улиците (габарит) и т.н. Вярно е, че не е 100% справедливо спрямо човека, който живее на точно тази улица;
- През тази зима по улиците са изсипани десетки пъти повече сол и пясък от споменатите от теб 30 т. Не мога да гарантирам, че са толкова колкото са отчетени (броил съм снегорините, разсипания материал не можах), но със сигурност са доста повече от 30 т. Това е голям проблем, между другото, защото след месец трябва да събираме останалия пясък, за да не запушат шахтите;
- За тролейте съм 100% съгласен. Не само трябва да се купуват нови тролейбуси, но и трябва да се разширява тролейбусната мрежа. Този транспор е по- рентабилен, екологичен и позволява много по- добър контрол (никой не може да си наточи 25 КW ток и да си го занесе в къщи). Не на последно място, самите машини предполагат по- малка текуща поддръжка;

Иначе- не съм добър, но съм диалогичен. Решителен съм, но не съм безкомпромисен (който обяснява, че никога не прави компромиси, просто лъже, въпросът е да има ясна граница до която могат да се правят- иначе човек се превръща в един голям компромис). Правя кадрови промени за да вървят общинските дела по- добре, а не за да дам воля на симпатии и антипатиите си.
И последното с което не съм съгласен- "кадри има". Има много мераклии, но колко от тях са кадри е съвсем друг въпрос.

Благодаря за добрите думи и....важно е не толкова какво съм направил, а какъв е ефекта от него.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: tomislavdonchev]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 12:00



Честно мнение, кмете
спомниям си че ти влезе в политиката, за да докажеш, че има друг подход освен този на сегашните политици - това имах предвид, като казах, че очакват хората да си безкомпромисен - не прави компромиси с интересите на гражданите.
И за диалогичността - бъди диалогичен с гражданите, а не с партии, групички, общински служители...

И ако си честен, ми отговори само на един въпрос - ако живея на улица, която не се почиства от натрупания сняг, трябва ли да плащам пълния размер такса смет и данък сгради? Ето парадокса за нас и поле за размисъл за теб: каква част от платеното от мен отива за сметосъбиране, каква за снегопочистване, каква за издръжка на администрацията и т. н.?

И наистина "има кадри", но те не напират към общината! Търси ги, има ги наистика, бачкат здраво и нямат манталитета на общинския чиновник с 30 год. стаж в общината, или манталитета на партийния функционер. Направи общината привлекателно място за "качествените кадри". Тогава ще разбереш, че съм прав. А че в момента има повече мераклии, отколкото "кадри" - няма въобще да споря!



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: мaлkoтo пътничe]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано18.02.08 18:11



Малко пътниче, сигурно ли си, че си говориш точно с Кмета?



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Гинec]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано18.02.08 20:24



Да, бе, Гинес. Това е самият кмет.
Ама ти скиташ из другите клубове и затова не знаеш, че самият кмет отговаря, при това много подробно на наши въпроси тук. Освен това виждаме ефекта от обещанията, които ни дава тук.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Гинec]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 21:21



Абе надявам се


Но по-важно ми е да четат граждани, пък ако наистина кмета чете, дано да разбере за какво иде реч, а не да сънува герб-ери.....



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: tomislavdonchev]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 19:25



Томи, знам че най-вероятно се прави нещо (не зная точно какво) по въпроса с транспорта, но днес в 6.45-50 на спирката на колелото пак беше ужас- тролеят, който трябваше да дойде НЕ ДОЙДЕ, а с гръм и трясък пристигна едно от най-разбрицаните картофени бусчета и се натъпкахме като овце вътре, това не е за първи и за последен път...Четох, че имало проверки, че се следяло за спазване на графика на превоза, но аз такова нещо не видях... На връщане от работа вървя пеша, но сутрин ми идва в повече...колко е градът и защо проблемът е толкова голям, хубаво нови спирки, ама кое е по-важно- да висиш на хубава спирка или да се возиш и прибериш в къщи като човек. Поздрави! Пр.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: aз]  
Авторти (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 21:10



Боли го томи, мислиш ли, че той се вози в тролей или пък в бусче и дали знае въобще къде е Колелото.

Ти явно пътуваш за центъра от Колелото, понеже другата спирка не е хубава и прокапва когато вали. Тъпото е, че по Колелото няма и маршрутки даже. Всички ходят към Младост.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: ти]  
АвторKИKO (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 13:25



Абе тия бусчета защо не се спрат??? Не напразно им казват "копърки". В кой европейски град се използват подобни трошки за градски транспорт?!



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
Автор tomislav_donchev (непознат )
Публикувано20.02.08 19:50



Госпожо, май сте в грешка.





Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: tomislav_donchev]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано20.02.08 23:23



Г-не, не сте г-н Томислав Дончев, регистрирайте се с друг ник.
Съжалявам, че Ви разконспирирах.





Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано20.02.08 23:51



Видя ли скъпа, че всеки може да се нарече с името на кмета. Ти не се излъга, щото го очакваше, но вярваш ли сега на онзи Томислав?



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Гинec]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано21.02.08 09:01



Вярвам на ето

, защото лично аз съм го помолила да се регистрира, за да няма недоразумения (съгласи се, очаква се да се появят клонинги).
Освен това изказът, начинът по който даден потребител пише в нета е аналогичен на почерка live. Няма как да се сбърка.

е поставил едно много очебийно тиренце в регистрацията си, другите белези на ментето няма да ги коментирам.
Ако все пак някой се е подвел, остава си за негова сметка.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: KИKO]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 14:35



днес 21.02 гледам по Канал 1 дебатите за вота на недоверие към правителството.
мисля си, какво ще стане ако се проведе един дебат за корупцията, която има в Община Габрово.
Ясно, че кмета няма вина (засега), но колкото повече си трае и не предизвика проверки, които да отидат в прокуратурата и да видим на подсъдимата скамейка някои видни личност(а защо не и бившия кмет, най-вече бившия кмет), толкова повече ще става виновен, защото примиряването с наследството и нетърсенето на отговорност, е също престъпление...



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: мaлkoтo пътничe]  
Авторlakomnik (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 16:26



А аз слушам дебатите, малко пътниче и ме е СРААААААААМ, че с тези хора говорим един език. Хора ли казах.Отнеси ги към боклуците, почистването и т.н. по темата, повдигната от тебе. Все ще е вярно. Голям срам, малко пътниче.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: lakomnik]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 16:44



lakomnik, и мен ме е срам, ама тук ми се живее бе, човек, в България, в Габрово, и ми се иска да съм гражданин, нормален. А кажи ми как да ги накараме да спрат да крадат. Погледни си данъчната декларация и виж колко плащаш. А колко са мръсни улиците, кофите за боклук са почупени не от хората, а от работниците от чистотата. А в рамките на общината от там се краде най-много - боклука, зимното поддържане и транспорта
така, че кажи ми, освен че ни е срам, какво да ги правим тия боклуци по телевизията...



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: мaлkoтo пътничe]  
Авторlakomnik (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 17:20



Обикновено се ринат (боклуците, де), ама и от онези отвън пред Народно събрание пак такова ме хваща, като предишното: СРАМ и ако някой има нормална идея за справяне, да каже. Знам, че трябва да започнем от собствения си двор (респ. ГРАД, атова е работа на онзи сладур - кмета и не само, вероятно) и на мене ми се живее тука. Факт. И без друго всички избягаха, но това е друга тема.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: ти]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 07:42



Не знам дали го боли, но зная, че иска нещата да са ок, защото го познавах преди и съм сигурна, че същноста му като човек не се е променила.
Пътувам от Колелото, щото живея на Свищовска в къщите и там ми е близо- бих вървяла пеша или с колелото, но сутрин ми е малко трудно с виждането

Ако има удобен и нормален транспорт, според мен, доста хора биха идвали с него вместо да карат колите си за по 2-3 км. и да се тъпчат по улиците и да увеличават трафика. В доста западни държави е така- ние тук сме буквално село, а не можем и тези смешни разстояния да покрием... дано след МАЛКО време нещата се оправят.
А и ходете повече пеша- полезно е!



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: aз]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано22.02.08 09:24



Извинявай че ще ти опонирам, но в Габрово, а и навсякъде в България не е най-разумно хората да се придвижват с велосипеди.
Точно велосипедистите са най-недисциплинираните и неконтролирани участници в движението. Като добавим и най-важното - че няма специализирани алеи, въобще не ми се иска да ги виждам по пътищата. Карат или по платното, или по тротоарите. И на двете места не им е мястото.

Ходенето пеша в Габрово и СПЕЦИАЛНО на "Свищовска" винаги ме е изумявало. Нямам предвид тебе, но взех повод от думите ти.

Това е една от най-широките улици в града. Има тротоар. Мечта!

И какво се получава? Масово пешеходците се движат по платното, спират насред пътя, говорят си, ако им свирнеш се учудват безкрайно защо им нарушаваш разговора, абе имат си пътното платно като тяхно местенце. Не говоря за непочистени тротоари, а за едно всесезонно явление.
Изключителна находка е да видиш пешеходец по тротоара на "Свищовска".

На няколко пъти спирах специално, за да попитам тези дискусионни групички дали биха се почувствали добре, ако аз се кача с колата на тротоара, но какво ли значение има, като тротоарът и баз това е пуст и неизползван.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
АвторSensitive (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 14:52



Напълно си права, Дженифър, относно празно разхождащи се пенсионери по улица Свищовска. И мене ме дразнят като се съберат и вървят в редица по пътното платно като на манифестация. Но от друга страна, какво ще кажеш за шофьори, паркирали така, че да заемат целия тротоар и най-сухите места на него (по-конкретно можеш да минеш по бул.Априлов), а горките пешеходци да прескачат локви и да минават из калта по градинките край тротоара?



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Sensitive]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано22.02.08 21:11



О, да! И това с паркирането по тротоарите - също!



По "Свищовска" не манифестират само пенсионери, а хора от всякакви възрасти. Всички са на платното.




Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 21:31



еи, хора, Габрово не е само Свищовска, Младост или центъра. не искам да ви казвам за какво състояние на крайните квартали става въпрос - и наистина там е трагично положението с боклука, зимното поддържане и транспорта. нищичко не е направено. аз повече от 10 години сам си рина снега от ЦЯЛАТА уличка - 30 метра дължина, която да изриваме със съседите... които са и по-зле. автобуси отпреди 30 и повече години се търкалят по дупки и заледени улици.
така, че хайде да си говорим за тежкия проблем, който повдигнах с тази тема, защото се напатихме всички, и това е благодарение на предходните два мандата в общината - нали не сте забравили кой ръководеше града тогава - тези хора до един не бяха габровци и не им пукаше въобще за града ни и за нас, които бачкаме и си гледаме децата тук...
наистина много ме е яд и нямам търпение да се започне нещо да се прави, ама гледам че нещата се бавят...



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 14:17



E ti ne mi ostavi shans na velosipedistite. Spored teb kade tre da se pridvijvat te?



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: mutant]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано23.02.08 15:16



Във велосипедни алеи. Както е по света.

Какъв шанс да им дам да карат сред автомобилистите, като:

нито имат свидетелство за правоуправление,
нито са минавали медицински преглед,
нито ги следи някой за алкохол,
нито минават технически преглед, за светлоотражатели не говоря изобщо.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 16:40



A ti kade po sveta si bila?
Shtoto men mi e napravilo vpechatlenie kak v chujbina horata hodiat na rabota s koleletata. Ne vsichki, no dosta poveche ot tuk. I si karat horata po pytia.
Oficialni s kostumite otivat na rabota. Tova e koeto naistina me vpechatli. Po syshtia pyt kydeto vyrviat i avtomobilite.
Ti obache si goliama mechtatelka - Za TIR-ovete lenta napravi, Za koloeZdachite aleia. V toZi red na misli aZ bih otcepil v otdelno trase slednite kategorii: shofiorite s malak staj, pianite shofiori, jenite shofiori, shofiorite s brichki nad 10 godini, shofiorite pensioneri. Gotino, a? Realnostta obache e druga. I az pak shte popitam, kvo shte praviat koloeZdachite, dokato stanat gotovi aleite (ako vaobshte stanat)?



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: mutant]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано23.02.08 17:58



На доста места съм била по света.

Да, ходят с колелетата, обче имат алеи.
На тротоара има алеи, по които не ходят пешеходци. Само за велосипедисти са. И карат доста бързо, при това.

Много готина идея даваш, като изключим жените шофьори.
Но добре, отделете ни там, да видиш колко бързо всички ще искат да дойдат в нашето платно.

Мечтите движат света, не е ли вярно?



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 18:28



Nemash problem, neka koito iska da kara pri riskovata kategoria, ostava si Za negova smetka. Pyk i tykmo shte namalee traffica pri normalnite vodachi.

Obache tova s aleite Za velosipedisti savsem ne e masovo, ne otricham che gi ima no dalech ne poktivat cialata pytna mreja.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: мaлkoтo пътничe]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано24.02.08 13:29



Уважаемо Малко пътниче,
Ако живееш на улица, която не е включена в плана за зимно почистване, не е справедливо да плащаш точно толкова, колкото някой който живее на съседната улица, която се почиства, както и не е спраевдливо таксата за битови отпадъци да е еднаква за два еднакви апартамента, при условие, че в единия живеят 5 ма души, а в другия един....стемата е такава, не само защото е по- проста, но и е по- лесна за прилагане. Това не означава че не може да се промени и да бъде по- справедлива. Ще работя за това, както и за това да е ясно точно кой колко дължи в същност, което за съжаление на е факт в момента.
Много си прав/право за това общинската администрация да се пръвърне в привлекателно място за "качествени кадри". Тогава всичко ще стане по- лесно и ще има повече видими резултати.

Колкото до това, кой колко дава и как се разходва събраното, можете да научите от тук: http://www.gabrovo.bg/Files/Messages/BUDGET_2008.pdf
Какви бяха коментарите на съгражданите ни от тук: http://www.gabrovo.bg/Read.php?id=1815

Редактирано от tomislavdonchev на 24.02.08 13:34.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: lakomnik]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано24.02.08 14:10



Протифвно на някой мнения тук пътувам с обществен транспорт, макар и не редовно. Нямам бодигард и почти не ползвам шофьор.
Колкото до старите "бакии" нямам намерение да покривам нищо. Засега обаче предпочитам повече да действам, отколкото да приказвам. По- важно е за мен да "пренастроя" системата за да не допуска "течове", отколкото да се похваля какво съм диагностицирал.
Иначе има с какво да се похваля. Има очевидно рантабилни имоти в които Общината непрекъснато субсидира, вместо да печели от тях, има случай на престъпно нехайство по отоншение на защита на публичния интерес, има случаи на откровенни злоупотреби с които вече се занимават компетентните органи....След около 2 месеца ще мога да обобщя всичко и не само да представя, някой отделни случай, но и да направя необходимия анализ.
Не обичам да се оплаквам. Не искам да се оправдавам за това, ако нещо не е наред днес с това, което съм заварил вчера. Имам много основания да го сторя, но не затова габровци са ме направили кмет. Мисля, че никой не иска да се оплаквам, а просто да си гледам работата. Колкото до това, какво се е случвало до сега, няма да скрия нищо, което заслужава внимание.



Тема Postvane na linkZнови [re: tomislavdonchev]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 16:40



Kmete,
Kato doide Jennifer pri teb ia pomoli da te nauchi kak da fkarvash link v postingite. nema da se iZlagame ia. Nali se seshtash, che kato se spyne kmeta, grajdanite napravo se prebivame.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: tomislavdonchev]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 17:43



"...Не искам да се оправдавам за това, ако нещо не е наред днес с това, което съм заварил вчера. Имам много основания да го сторя, но не затова габровци са ме направили кмет...."

Точно затова са те избрали, мислех, че си го разбрал. Казваш, че след два месеца ще представиш всичко и ще направиш анализ !!!!?????
След два месеца ще е минала 1/8 от мандата ти... 1/8, разбираш ли, а ти тогава ще си готов с анализ???!!!!????
Прекалено е, кмете, прекалено е, че не виждаш как минава времето, дупките по пътищата се увеличават прогресивно, транспорта си е все така далавера за шофьори и управители на общински фирми, боклука стои по кофите, сметището гори непрекъснато (нали занеш защо старата управа не го гасеше, ако не знаеш - питай), и т.н.
Не си мисли, че габровци са ти направили фен-клуб или са те избрали, защото си много готин. Просто им писна от всичката досегашна пасмина и те избраха, като нещо ново, което да свърши работата и Габрово да е проспериращ град - при това възможно най-скоро.
Така, че хайде да не си говорим кой какъв е, ти какъв си, или екипът ти какви са. 1/8 от мандата .....





Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 07:21



Под вола теле и на другите кирливите ризи всеки може да намери- не ставаше въпрос за това.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: мaлkoтo пътничe]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано25.02.08 08:23



Пътниче,
Трябват ми 2 месеца не само за да се анализират нещата. Не искам да представям проблемите, тях ги знаят всички. Искам да представям РЕШЕНИ проблеми или проблеми с готови решения.
Другото е оплакване.
Хубав ден.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: aз]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано25.02.08 08:53



Аз съм последният човек, който търси кирливи ризи и телета под волове.
Не се изказвай, поддавайки се на инерцията.

Обратното ми идва винаги отвътре - да похваля някого за нещо и го правя непрекъснато, ОБАЧЕ това не означава, че намирам за редно да се правят седянки насред платното.
Както виждаш, не обвинявам никого и не критикувам никого. Просто изнасям факт, при това доста нетърпим.
При това забележи, че смятам че хората не са виновни.
Трябва им някакъв коректив. Смятам, че българинът бързо се учи.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: tomislavdonchev]  
Автормaлkoтo пътничe (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 13:13



О.К. , разбрахме се, избран си, носиш отговорността, мога само да ти пожелая успех най-искрено, и доколкото мога като гражданин да помагам, защото както казах по-рано - тук ми се живее, в Габрово, тук да си гледам децата и тук да си работя работата...
Поздрави и успешна седмица



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: мaлkoтo пътничe]  
АвторЧoвek oт нapoдa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 12:31



Вчера слязох от село в Габрово. Такъв мръсен град не бях виждал скоро! По всички главни улици облаци прах, около контейнерите мръсотия, боклуци, мръсни тротоари, автобуси и коли....Всички второстепенни улици изровени, с някакви жалки останки от асфалт. А там мръсотията е още по-голяма....Почувствах се щастлив, че живея на село!



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Чoвek oт нapoдa]  
АвторЦCKA (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 15:08



Е днес поне чистят. Хвала.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано07.03.08 20:18



Няма инерция. Българинът сме и ти, и аз, що говориш в трето лице?
Карането на колело е супер за предвижване и не е вярно, че колоездачите са недисциплинирани- не става въпрос за дядовци и деца като единични случаи, много приятели ходят с колелета на работа. А това да пътуваш с кола на разстояние 1-2 км. не го разбирам...
За местоадреса си няма да коментирам повече.
Българинът не се учи- повече обичаме да коментираме, отколкото да действаме... това е последно от мен.С най-добри чувства!



синьо

Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: PreslySt]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано07.03.08 20:57



Аз и ти може да сме българи, но аз не се пречкам с колело насред платното на най-оживените артерии.

Мога да пътувам с кола и на 500м., това решавам аз.
Въпросът е, че я карам там където е регламентирано от правилника.

Ако имаш дете и го пускаш да кара колелото си по някой булевард, тогава може да спорим.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 12:39



Samo si predstavi che koloeZdachite sa Tatri ili KamaZi. Dali pak shteshe da se otnasiash sys syshtoto preZrenie?! Tova, che si sednala Zad volana na MPS ne te pravi neshto poveche ot drugite uchastnici v dvijenieto. Shtoto ako TIR-ajiata razsyjdavashe kato teb, te vijdam veche pochnala rabota v energoto*

Ne mi otgovariai, vyprosa beshe ritorichen.

*nekrolog na stylb



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: mutant]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано08.03.08 17:15



Ох, мутанте, бях ти обещала че няма да се сърдя на колоездачите, но в случая не си прав да ги защитаваш, защото както тировете, така и аз подлежим на еднакви санкции, ако не се движим правилно.

О, не, ще тръгна от по-рано - как сме седнали ние с тираджията зад волана.
Ходили сме на медицински преглед, карали сме курсове, където сме учили теория и практика (е, той повечко от мен, но това е друга тема).

Нас КАТ ни спира и ни проверява дали ни работят светлините, дали сме минали технически преглед, употребявали ли сме алкохол и каквото друго се сетиш.

Ти сам си отговори по кои от тези критерии сме еднакви с колоездачите.
Ако откриеш съвпадения, кажи ми ги.





Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 18:33



Kolko hora ima Zaginali, shtoto gi e blysnal koloeZdach?
Za kvo da gi sankcionirat kato te sa nai-beZobidni uchasnici v dvijenieto i po-skoro sa ot stranata na jertvite i Za kvo da gi proveriavat Za alkohol. Probvai da se napiesh i da karash kolelo, ama se obadi che iskam da go vidia tova. Dokato ima sluchai na piani shofiori iZliZaiki ot kolata da se stropoliavat, poneje ne mogat da si stoiat na krakata. Kak go vijdash koloeZdacha da napravi neshto podobno, ili pyk da litne v nasreshtnoto s 200km/h i da raZmaje do neuZnavaemost tova koeto mu se iZprechi. Mi che to po tvoita logika i peshehodcite, tre da iZkarat knijki da minavat psihopregledi. Shtoto sym ZabeliaZal che na pytia vaji praviloto na po-silnia respektivno po-tejkia, po-moshtnia, po-golemia. Ama ne dai si boje utre da te sreshtne bai seltak s Zil-a, i da pogledne na teb kakto ti gledash na koloeZdachite, kade otivash ti togava s tvoita malolitrajka (predpolagam takova karash, sigurno nekova fiestichka, clio ili panda). Ei go Staviiski karal Hammer i nakaZal, shtoto nasreshta mu imalo nekva skromna kolica. Ama oneia s Touareg-a
chetirimata deto porkali J&B i v tunela se natresli v TIR-a, a, kvo shte kajesh Za tiah. Nameriha si maistora. Krivi im iZleZoha smetkite.
Pochvam da si mislia, che si se preselila ot Sofia tuka, tvoia tip mislene nai-veche tam moje da se sreshtne.



Тема Удар в стълб остави двама на място, 4-ма берат душнови [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 19:23



Двама души са загинали и четирима са ранени при тежка катастрофа в село Брестник, Пловдивско.
Това съобщиха от Националния медицински координационен център (НМКЦ), цитирани от Фокус.
Катастрофата е станала около 5 часа тази сутрин. Шофьорът - 27-годишният варненец Д.М изпуснал управлението на колата „Субару”и се е забил в стълб. Той и седящият до него 35-годишен софиянец с инициали Л.К загиват на място.
В пловдивската университетска болница “Свети Георги” са настанени четирима ранени, съобщи Дарик. 24-годишната пловдивчанка В.В., която е пътувала на задната седалка, е в кома, има и фрактура на лява подбедрица. 28-годишният й съпруг е получил фрактури на двете бедра и дясна подбедрица. 18-годишна девойка от Брестник с инициали Д.С. е с фрактури на таза и левия крак, а 27-годишната софиянка с инициали Б.Н. е с фрактура на таза.
Несъобразена скорост е вероятната причина за тежката катастрофа, съобщиха от ОДП – Пловдив.

Това колоездачите като се напият не знаят кво правят.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: mutant]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано09.03.08 09:54



А колко колоездачи са загинали в катастрофи, защото не са им осветени велосипедите? Каски носят ли?

Нямам намерение аз да се напивам и да карам колело, просто някой път ще те поканя на един воаяж в града с цел наблюдение. Нека малко да се пооправи времето. Ще търсим криволичещи дядковци, които (винаги сме се чудили как го постигат) едва си стоят на краката от запой, но или се задържат на колелото сравнително добре, криволичейки, или го тикат. Отново криволичейки. Това на платното, естествено.
Нямям представа колко са добре със слуха и зрението. Това никой не може да го каже. Обикновено не чуват, като им свирнеш.


Предлагам ти да наблюдаваме и поведението на деца-колоездачи - колко внимателено се оглеждат, как се появяват изведнъж, от нищото.



Нека това да не е в тъмната част от денонощието, защото има сериозен риск да не ги забележим.

Колоездачите средна възраст няма да ги коментираме, нали ти обещах.

...
Не е въпросът че колоездачът е по-малко страшен от един ТИР.
Че по тази логика един неправилно пресичащ пешеходец е също толкова добричко и невинно агънце, както и велосипедистът.
Въпросът е, че създават проблем.

Разбира се, че пешеходците също трябва да бъдат санкицонирани за неправилно пресичане и за движение по платното, само че това не се прави.

...
Нещо не ме разбираш. Аз шофирам изключително бавно в града. Винаги давам път на пешеходци и почти винаги на завиващи наляво.
Дори мога да кажа, че доста колеги шофьори се заразяват и започват да правят същото.



Тема Re: Отново за транспорта, боклука и снеганови [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 10:29



Dobre, BTW aZ vchera otkrih seZona (Za sebe si de) i iZkarah koleloto Za sefte taia godina. PoraZkarah se nasam natam i beshe mnogo osvejavashto. Grada savsem ne iZglejda tolkova Zle kolkoto go opisvat tuka. PriZnavam ot dosta vreme ne biah raZcykval gradsko. Vaobshte ne e tolkova prashno (pone ne poveche ot obiknoveno), po glavnata sa slojili novi peiki, e move i da ne sa novi ama aZ sega gi vijdam, a centyra e perfekten napravo iZliZan. Dnes pak shte se Zaribia - ochertava se chudesen den.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.