Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 30.04.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема 500 лв. - малко или много!?нови  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 23:04



500 лв. ли е психологическата граница между "ниска" и "висока" заплата!? 500 лв. справедливо възнаграждение ли са качествен труд!? 500 лв. гарантират ли нормален стандарт на живот в град, като Габрово!?



Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Авторpoceн (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 23:18



Естесвено че са малко 500лв смешно е даже.



Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор doria (непознат )
Публикувано30.01.08 10:22



ако не си семеен, живееш при родителите си и не плащаш - ток, телефон, кабелна, вода .......т.н. - ДА стигат.



Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: BOGAT-BEDEN]  
АвторGMG (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 12:36



Абе 500 лв. заплата са нищо в днешно време.
Независимо какво работиш.
Особенно пък ако издържаш семейство с 2 деца.
Естествено, че си търсиш нещо за повече кинти или влизаш в сивата икономика с нелегален бизнес за да изплуваш и да си поемеш въздух.
Че то държавата всеки месец ме лъже, като и плащам на стоките ДДС-то зашо да не я лъжа и аз.
Майната и на тази скапана управа в Парламента.
Всеки да живее и оцелява както може.
Все пак живота е един.



Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: GMG]  
Авторdenisimo (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 16:28



500 лв са си малко пари в днешно време, но имат огромно значение и други важни фактори: вид труд(клалифициран или не), големината на работния ден...Както беше споменато по-горе има значение дали ти си плащаш сметките, дали издържаш семейство и т.н.....така че за едни 500 лв са си много ,за други малко...



Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: denisimo]  
Автор Milley (tender_heart)
Публикувано30.01.08 17:08



500 лв. - и е добре, и не е добре. Все пак "не всичко е пари, приятелю, не всичко е пари." Имам колежка, която на предишната работа е вземала много повече за същата работа, която работи сега. Но там за три години си е съсипала нервите, уморила се е от интриги и лицемери. Сега казва, че е много доволна, въпреки, че взема по-малко, но пък е спокойна и не е нервна.
Да, ако си сам, живееш на квартира, плащаш си сам сметките и т.н. 500 лв. са малко. Но ако си при мама и тате - всичко е о.к. За семеен мъж с дете/деца това е напълно недостатъчно. Но определено 500 лв. е горе-долу добре за Габрово - имам предвид официалните статистики. Зависи още в кой сектор е тази заплата - има голямо значение. Но така или иначе си мизерстваме отвсякъде и това си е.



Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано30.01.08 19:05



... няма "справедливо възнаграждение" в пазарната икономика ... има ПАЗАР

... "качествен труд" обикновено е доста субективно понятие ....

... "нормален стандарт за живот" - моля дефинирай ми по-ясно това ... защото според мен няма такова нещо ... :)

... и от това което наблюдавам всекидневно ... над 50 % от трудещите се не заслужават 500 лв. ...



Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: manunegra]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 19:39



"... няма "справедливо възнаграждение" в пазарната икономика ... има ПАЗАР"
В пазар, доминиран от купувача цената определя той, в пазар доминиран от продавача - обратното. Имам предвид пазар на труда в равновесие - без безработица или недостиг на работна ръка. Каквато е и ситуацията в момента.

"... "качествен труд" обикновено е доста субективно понятие .... "
Формално погледнато имам предвид необходимият минимум, т.е. да се изпълняват задълженията според длъжностната характеристика.

... "нормален стандарт за живот" - моля дефинирай ми по-ясно това ... защото според мен няма такова нещо ... :)
Да не си ограничаваш разходите за отопление, храна, дрехи, обувки. Когато ти се допие кафе, да не си броиш стотинките. И като наближат празници, критерият за избор на подаръци на близките да не е цената.

"... и от това което наблюдавам всекидневно ... над 50 % от трудещите се не заслужават 500 лв. ..."
Та за това всъщност съм пуснал темата!!!



Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано30.01.08 20:54



В момента пазарът на труда е в равновесие???
Изобщо не мисля, че е така!



Тема Re: 500 лв. - малко или много!?нови [re: BOGAT-BEDEN]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 21:02



500lv. sa mnogo pari Za tia koito vZemat po-niska Zaplata i malko Za tia s po-visoka.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.