Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 30.04.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема До г-н кмета - предложение за светофаринови  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано31.01.08 14:03



Г-н Дончев,

Позволявам си да отправя предложение да бъдат поставени светофари на няколко много оживени и опасни кръстовища в града.

1. Кръстовището на Консултативна поликлиника към "Балкан".

2. Кръстовището, където уличката откъм бившия "Електрон" пресича бул. "Априлов".

3. Много труден и опасен е и левият завой от уличката зад съда ("Съзаклятие", ако не греша), в посока към театъра и "Балкан". Там едва ли е възможно да има светофар и проблемът е по-скоро в паркиралите наоколо автомобили, заради които няма видимост.
Ако обаче се постави светофар до "Електрон", няма да бъде проблем да се удължи леко маршрутът и левият завой да се направи там.

Смятате ли, че е възможно да се даде живот на тези предложения?
Ако това се случи, целият град ще ви бъде много благодарен!
Гарантирам!





Тема Re: До г-н кмета - предложение за светофаринови [re: Jennifer:)]  
Автор Sensation Blue (минаващ)
Публикувано31.01.08 16:05



аз тоя бивш електрон не се сещам за кое става дума но ако е кръстовището на Шивара - Узана - Ст.Загора - Център, дето не е баш като кръстовище... бива да се измисли нещо... а консултативна е най гадното място сигурно и не разбирам защо отдавна няма поне кръгово или светофари...



Тема Re: До г-н кмета - предложение за светофаринови [re: Sensation Blue]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано31.01.08 16:44



В отговор на:

аз тоя бивш електрон не се сещам за кое става дума



Мисля, че улицата се казва "Райчо Каролев", но е възможно да греша. Козирката.

Шивара - Узана - Ст. Загора - Център в пиков час също е много натоварено.

Мисля си, не е ли възможно да има регулировчик на тези места, ако не може да се поставят светофари. Поне в пикови часове.
Пак е някакво решение.



Тема Re: До г-н кмета - предложение за светофаринови [re: Jennifer:)]  
Автор Sensation Blue (минаващ)
Публикувано31.01.08 21:44



А да там е гадно верно за тези които идват от към БНБ и тези от среща... но има пък и други места от които може да се мине за да не се минава от там... през пощата или зад проектантска или пък .... завиваш и после пак... абе добре е да има светофарче... в СелоВлиево например има светофари (много съм им се чудел) на разни улички между блоковете...
;)



Тема Re: До г-н кмета - предложение за светофаринови [re: Sensation Blue]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано31.01.08 22:54



... на тези места има реални проблеми в пиковите часове ... аз бих добавил и кръсовището до Дунав ... особено откакто забраниха ляв завой на центъра ...

но си мисля че е по-скоро за регулировчик ... не чак за сфетофари :)



Тема Re: До г-н кмета - предложение за светофаринови [re: manunegra]  
АвторStran (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 15:38



регулировчик-да бе да.......



Тема Re: До г-н кмета - предложение за светофаринови [re: Jennifer:)]  
Автор Sensation Blue (минаващ)
Публикувано01.02.08 17:04



хех да малко е смешно с регулировчик при всичката тази технология на 21ви век... а и като гледам повечето как знаят пътните знаци представям си как ще се оправят с тези на регулировчика ;)



Тема Re: До г-н кмета - предложение за светофаринови [re: Sensation Blue]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано02.02.08 10:17



Виждала съм регулировчици в пикови часове и задръствания в София и във В. Търново. Те не застават така, както сме ги учили в Правилника, а ти махат с ръка. Един вид: "Сега мини ти".
Вършат много добра работа, защото преценяват на място кои да минат и кои не.



Тема Re: До г-н кмета - предложение за светофаринови [re: Jennifer:)]  
Автор Sensation Blue (минаващ)
Публикувано02.02.08 12:53



и ти си права...явно полицаите знаят как се взимат книжки в днешно време ;)
но това има смисъл в огромни задръствания на кръстовища... а не нашите 5 минутни чакания които наричаме задръстване ;) А и не мога да разбра като знаете всички че напр. от 5 до 6 е лудница защо баш тогава се юрвате да ходите я по центъра я на други такива места.. и защо всички работодатели се стремят да спазват някакви тъпи норми за край на работното време в един и същ час... аз дълго време работех до 20ч сега съм до 18.30 и се прибирам за 3 до 5 минути.



Тема Re: До г-н кмета - предложение за светофаринови [re: Sensation Blue]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано02.02.08 14:32



Първо се извинявам за дългото си отсъствие. Освен многото работа преди сесията Об. съвет на 31.01. бях болен, което допълнително ми намали КПДто. За това, че не съм си пуснал още сайта нямам очи да искам извинение вече. Публично си давам краен срок до края на този месец да съм изряден. Ще съм ви благодарен, ако може да се "срещаме" там.
Сега на темата:
Още в следващите месеци, мисля да обявя конкурс за изработване на концепция на движението в Централна градска част (по- скоро широкия център - от Консултативна поликлиника до ДКЦ 1). Изработения план за организация, трябва да е с хоризонт поне 10 години напред. Това ще е общата рамка, с която ще съобразяваме всичко, което ще се прави, а не да се работи "на парче". От концепцията ще очаквам например отговор дали ще е по- ефективно, ако мислим някой от улиците в ЦГЧ като еднопосочни и т.н.
След това, надявам се още в рамките на лятото, ще започне проектиране на двете големи, натоварени и опасни кръстовища (до Консултативна и ДКЦ 1), за да може най- късно до 2009 да започне да се проустройва поне едното. Работната версия е и двете да бъдат преустроени в кръгови движения.
Още от пролетта на т.г. ще се вземат някой "краткосрочни мерки" за обезопасяване на участъците с концентрация на ПТП и други опасни участъци. Това ще включва нови знаци, допълнително осветление, оборудване за намаляне на скоростта и др. такива. Може и още 1 сфетофар да се предвиди. Обещавам направените тук предложения да се анализират внимателно.
И още- в рамките на тази година, трябва да се увеличи броя на камерите за наблюдение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.