Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 21.06.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: да направим изводинови [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 22:26



Za Toshibata dobre, poZvoli mi obache da ne se syglasia s teb Za ostanaloto, neshto poveche, shte ti otgovoria v tvoi stil:
Koito ne mu se chete latinica, da ne chete.
Ne raZbiram shto pisheshtite na latinica, tre da bydem narichani maimuni, pri polojenie che pochti celia sviat polZva latinica.
I kato ne obichash shloikavica, ami nedei da ia piesh. Ne che mi stana iasno shto ia namesvash tuk, minalata godina imashe opit da se sloji akciZ na domashnata rakia i kvo stana?

I na men ne vsichko na toia sviat me kefi (primerno ne obicham shkembe), no ne se opitvam da si nalagam mnenieto i da se vkliuchvam v iniciativi "Ne na shkembeto".



Тема Re: да направим изводи [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 22:38



Sega shte opitam, ama na cyrillic nema da pisha.
Ei ti 5lv.





Тема Re: да направим изводинови [re: mutant]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано28.01.08 20:28



WOW! Днес станах с 5 лв по-богата!

Браво за снимката! Много си схватлив!

...

1. Маймуни наричам не вас, хората, а знаците които ползвате.

2. Почти целият свят ползва латиница, но азбуката за нашия език е КИРИЛИЦА. Пригодена е за нашия език, правени са куп правописни реформи, докато стигнем в положението днес да пишем почти това, което изговаряме.
Това, което правите вие - да пишете на шльокавица няма нищо общо с правописа.
Жалък опит за транслитерация на български думи, спрямо неустановени норми.

3. Шльокавица = методиевица = маймуница
Впрочем, ако цъкнеш

и ще научиш повече подробности


4. "Не на шкембето" не може да се сравни с "Не на шльокавицата", защото ядейки шкембе (което аз също не обичам), не ми пречиш. Пишейки с маймуни, затрудняваш четящия.

5. Използването на кирилица в интернет е нещо като "дрес код" или "фейс кънтрол". Не че не можеш да използваш шльокавица! Що не? Твой проблем. Просто ще бъдеш приеман по друг начин.
Пробвай да постнеш нещо нашльокано в Софтуер, да видим колко отговора ще получиш и колко псувни.
Хайде че пак ще ме помислят за PR!





Тема Re: да направим изводинови [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 21:33



Da, raZbrah sega Za vashta iniciativa, ama kvo da vi kaja, taia rabota e glas v pustinia, globaliZaciata she vi smeli i she iZcheZnete do nekolko godini.
Osobeno sega kakto lijem na debelo amaerikanskite Zadnici, ne samo she propishem na latinica ami she pochem i na english da si govorim. AZ lichno nemam protiv da se unificiram, shtoto rabotia Za americanska firma i shta ne shta pisha na english seki den, dori i kogato kontaktuvam s BG kolegi. Takiva sa pravilata.
Taia kirilica me vryshta v detstvoto. Ne sme veche satelitka na Russia, togava moje bi shteshe da ima poveche nadejda Za entusiasti kato vas. Koleloto na iZtoriata se varti neumolimo i ne e dalesh vremeto, kogato shte iZcheznete ili pak shte ostanete nekvo apokrifno obshtestvo, shte si poddyrjate nekaf forum deto she si pishete na drevnata aZbuka edna shepa dinoZavri na inat na progresa.

Kakto kaZah veche men tova ne mi prechi, aZ cheta kirilica i ne mraZia horata koito ia polZvat. Kolkoto do teZi koito ne iskat da chetat latinicata iZbora si e tehen i az go uvajavam.

Ako iskash shte ti send oshte 10lv ako me nauchish kak da paste pic here ako mi e na HDD a ne e online :P
Misleh da sa 10 euro ama ti sigurno ne gi priZnavash Za pari



Тема Re: да направим изводинови [re: mutant]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано28.01.08 22:04



Това, че пишеш и четеш на методиевица в нета означава ли, че ще правиш същото live?
Представяш ли си вестник, или пък Playboy списани на маймуница? За книга няма да те питам, да не те обидя! За теб сигурно и книжките са доста архаични вече.

Или пък как би си написал напр. документите за кандидатстване на работа с маймуни?

...

Инициативата не е моя, аз само я подкрепям.
Иначе всеки е свободен да прави каквото си иска, но не можеш да отидеш по маратонки и шорти в изискан нощен клуб, същото е и с писането на методиевица или кирилица.

....
Признавам Еврото, как?! Дори ме е яд, че все още не е официална валута у нас.
Срещу 10 Евро ще ти кажа за снимките.



Тема Re: да направим изводинови [re: Jennifer:)]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано28.01.08 22:27



Снимката, която искаш да ни покажеш тук трябва да бъде качена на някой безплатен сървър.
Има най-различни. Да кажем:



или



Можеш да си намериш други с търсачка.

Качваш снимката там. Сайтът те води стъпка по стъпка. Навсякъде принципът е един и същи.
След като снимката е вече на сървъра, за да ни я покажеш тук, в твой постинг следваш стъпките от Урок 1.

П.С. За мен най-удобно е uploadът да става чрез Picassa. Безплатна, много симпатична програмка, с която можеш да си правиш хубави албумчета, да качваш бързо снимки в нета, да редактираш и триеш албумите.



Тема Re: да направим изводинови [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 22:44



Sega she otgovariam edno po edno.
1. Ne pisha na metodievica, pisha na latinica. Tva si e vash termin polZvaite si go shtom vi radva ne mi prechi. Na jivo govoria, a ne pisha, tai che ne se Znae kva pismenost iZpolZvam.
2. Ne Znam da ima Playboy pisan na maimunica - tova si e pak nekav vash iZmislen termin, obache Playboy iZliZa predimno i nai-veche na latinica. Makar che horata ne si go kupuvat da go chetat nali se seshtash :)
3. Kniga si cheta v momenta edna na kirilica i veche spomenah v preden moi post che nemam problemi s neia. Cheta i pisha na kirilica perfectno. Vse pak mi e primary alphabet.
4. Dokumetite Za kandidatstvane Za rabota si gi napisah na latinica, prosto na BG ne priemaha i interview-tata mi biaha na english.

Obiasniavam ti aZ na kyde varvi sveta ama koi da slusha.

Ei go na che i Euroto priZnavash veche, shto s pari sichko stava na toia sviat mai. Vapros na vreme e da priZnaesh i latinicata kato svetovno nalojena pismenost. Pyk ako iskate si ia narichaite i urangutanica.

P. S. I deto mi beshe pisala Za software v predishnia si post, ne sym vijdal soft do sega pisan na kirilica. Vsichkia e na programni eZici polZvashti latinski bukvi.



Тема Re: да направим изводинови [re: mutant]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано28.01.08 22:50



Няма смисъл да спорим. Освен различните азбуки, явно говорим и на различни езици.





Тема Re: да направим изводинови [re: Jennifer:)]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 22:55



Mi nema smisal razbira se!
Ostavi vseki da si polZva kvoto mu haresva.
Shto tre da se nalagash ne moga da raZbera?!



Тема Re: да направим изводинови [re: mutant]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано28.01.08 22:59



Ако исках да се налагам, нямаше да напусна спора.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.