Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 30.05.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Градския транспорт в Габровонови [re: Kaлинa]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 10:03



Радвам се, че по темата "градския транспорт" има мнения. Е, някои може би са от не съвсем психически здрави хора, като "мутанта" например, но общо взето почти всички са на същото мнение относно придвижването в нашия град.
Харесва ми идеята на Jennifer, защо наистина не се обединим и пътуващите със своята кола да вземат от спирките хора, които пътуват в същата посока, би било чудесно! След като нищо не може да се направи по въпроса с автобусите (не съм напълно съгласна за ниските заплати на шофьорите, на другите те да не са по-големи, ама си стоим в този забравен от бога град). Браво Jennifer, дерзай!
Благодаря и на г-н Кмета за участие във форума, ясно е, че от него не зависи в голяма степен организацията на фирма "Общински транспорт".



Тема Re: Градския транспорт в Габровонови [re: Kaлинa]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано14.01.08 10:39



Калина, радвам се че ти е харесала идеята ми, но за приложението на идеите на Кийосаки в този случай просто се пошегувах.
Иначе лично аз винаги спирам и вземам хора (когато ги забележа), без пари, дори не ми минава през ум.
От известно време се замислих, че това не е чак толкова добре, защото си е рисково, но да не бъдем негативни!



Тема Re: Градския транспорт в Габровонови [re: Jennifer:)]  
Автор Annihilate The Sparrow ()
Публикувано14.01.08 11:27



В отговор на:

Иначе лично аз винаги спирам и вземам хора (когато ги забележа), без пари, дори не ми минава през ум.
От известно време се замислих, че това не е чак толкова добре, защото си е рисково, но да не бъдем негативни!



Разбира се, че не е много безопасно. Аз по-скоро говорех за приятелско-съседски кооперации, не винаги е възможна реализацията, но понякога сработва при желание на различните страни. Иначе поздравления за спирането и качването на хора !
В отговор на:

(не съм напълно съгласна за ниските заплати на шофьорите, на другите те да не са по-големи



Калина, представи си следното. Ставаш в 4ч, защото от 5 ти е смяната, возиш хора (отговорност), към 14ч евентуално е края на раб. ден...и за това вземаш 400лв (имаше разни истории за бонуси за спестено гориво). По моему, възнаграждението е малко и затова хората бягат, явление станало вече нормално по всички фронтове на т.нар. провинция.
За паркиранета нямам идея как ще се оправят нещата, ама винаги можем да лепим такива стикери: Майтап да става !!

Редактирано от Annihilate The Sparrow на 14.01.08 11:29.



Тема Re: Градския транспорт в Габровонови [re: Annihilate The Sparr]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано14.01.08 12:01



400 лв са им малко

баща ми е завеждащ отделение и работи много повече, а отговорностите му няма да коментирам ... за същите пари никой не отрича, че парите са малко, но все пак трябва да има някаква йерархия в заплащането ...


there's no time to analyse



Тема Re: Градския транспорт в Габровонови [re: Annihilate The Sparr]  
АвторCтeфo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 15:38



Ще запитам уважаемия кмет,толкова ли няма очи да види спирките и как немощни пенсионери се катерят по камари сняг.А за подходите към пешеходните пътеки най вече тези до консултативна,просто не ми се мисли.Доста време мина откакто падна снега и нищо.



Тема Re: Градския транспорт в Габровонови [re: Kaлинa]  
Автор manunegra (непознат )
Публикувано14.01.08 21:07



... по спирките няма разписания .... автобусите минават когато си искат +/- 5 мин.

... в Габрово специално има 2 часа натоварен график ... сутрин 7-8 вечер 16:30-17:30 ... ако и с това не могат да се справят ... да ходят на майната си ...

... пътуващите по линия 1 да не се оплакват толкова ... щото не знаят какво е към "Хаджи Цонев мост" (смирненски) ... сутрин докато чакам на Механотехникум ... минават 3 автобуса в посока Бичкиня ... и една 4-ка ... да не говорим че събота и неделя към смирненси се движат на час време ...

... та така де ... шефа на автотранспорта е смотан ! тва е ...





Тема Re: Градския транспорт в Габровонови [re: Kaлинa]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 22:26



Както се казва: "Да мина да те взема ли!?"; "Да взема да те мина ли!?"





Тема Re: Градския транспорт в Габровонови [re: manunegra]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 11:28



Съгласна съм с това последното...
Ама и щофьорите сигурно са виновни, щото в най-натовареното време се събират на последната спирка да си приказват или не знам какво да правят, а после идват по 3-4 автобуса наведнъж



Тема Re: Градския транспорт в Габровонови [re: Annihilate The Sparr]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 18:35



Не знам какви са им заплатите на шофьорите, но съм ставала свидетел на такива разговори и събития, че...
пр. Двама шофьори на бусче се разправят за трети, който почти не виждал, но карал, защото нямало друго какво да работи и т.н.
Някакъв тарикат- шофьр с коса до раменете, който има в буса мини телевизор и едновременно гледа сапунка, говори по телефона и слуша Айрън Мейдън...
не, че имам нещо против Мейдън


Ако тръгна да си записвам всичкиизпълнения в градския транспор ще стане сага по трагична от тази за Йоста Берлинг.



Тема Re: Градския транспорт в Габровонови [re: aз]  
Автор Annihilate The Sparrow ()
Публикувано16.01.08 09:56



@angel_sin - съгласен съм, трябва да съществува йерархия, просто изтъквах една от многото причини, която въобще не се ограничава само за тази сфера.
@аз - този субект май го знам, много е див ! Веднъж станах случаен свидетел как същият го теглеха на буксир. И той, за да вижда по-добре какво се случва (а и явно му е доскучало), караше с изнесено тяло навън, малко каскадьорски изглеждаше отстрани...

п.п Впрочем екранизацията на Gosta Berlings не е никак лоша !!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.