Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 19.05.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ЕМО-Етърнови  
Автор format_k (непознат )
Публикувано05.01.08 13:33



Някой можели да ми обесни къде отиват всички тези приходи от иначе доста посещаемия Етнографски Музей на Открито - Етър?
До колкото знам,след дълго ходене по съдилища,музея си остана общинска собственост.
Защо тогава общината все плаче,че "няма пари за това,ням пари за онова"

Лятото ми се наложи да отида до Сливен (този иначе цигански град) и там забелязах нещо много интересно.
Нямаше градинка или някъква зелена площ която да не се полива през целия ден.
Върнах се в Габрово и разказах на мои познати,а те ми разказаха друго,че наши оправници са забранили поливането на тревни площи и използването на питейната вода за други цели (като миене на коли)

Евала ти Лечков,направи истински град от Сливн



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: format_k]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано05.01.08 16:55



По пътищата към Габрово трябва да се наслагат на всеки 2 -3 км. (примерно) билбордове: "Посетете Етъра", "Заповядайте на Етъра", "Винаги сте добре дошли на Етъра", "Елате да видите Етъра", "Етъра - на хикс километра от вас" и т.н.
Същото важи за уникалния Дом на хумора, музеите и каквото друго се сети човек.

Има ли пречка това да стане?



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Jennifer:)]  
Автор formatk (непознат)
Публикувано05.01.08 18:16



Не,не е проблема в рекламата,защото такава има.От където и да влезеш в града ни има табели за Етъра.Друга ми беше мисълта,къде се изпаряват парите (приходите) от музея.През лятото там е лудница(ден година храни),а и през зимата също има хора в комплекса.Та нали се сабират наеми от занаятчиите!
Дома на хумора го оставяме на страни,защото той не е общинска собственост,той е министерството,до колкото знам.
Къде отиват парите на Емо-Етър?Вчера ми се наложи да мина през там.
Нямаше къде да спра,паркинга пред хотела не беше разринат,а като минах през музея видях нещо много любопитно - по-голямата част от служителите в администрацията на музея,бяха излезли с по едно гребло и ринеха ли,ринеха.
К'во става с тоя народ бе,побърква ли се?
Толкова ли няма пари музея,че една снего почистваща машина неможе да си купят?

Къде са приходите от музея,иначе всепризнатия в целия свет Етнографски музей на открито - Етър?



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: formatk]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано06.01.08 23:18



Аз те разбрах.
Иначе нямах предвид табели, а билбордове, приканващи хората, които дори случайно минават през града да се отбият на Етъра, да хапнат нещо набързо, да разгледат, да разкажат на приятели.
Има много, много, много какво да се желае по този въпрос.


Не знам къде са им парите, знам че 2006 си вдигнаха цените на входа.

Вътре в самия комплекс може би е трудно да влезе машина, заради неравната повърхност на настилката, обаче като казваш, че паркингът на хотела е неразчистен... не знам какво е обяснението.



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Jennifer:)]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано07.01.08 21:06



може би кмета ще има мнение по въпроса?



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Sensation Blue]  
Автор formatk (непознат)
Публикувано08.01.08 00:54



Много ми се иска господин Кмета да даде своето становище по въпроса,защото града ни има нужда от пари,а ЕМО - Етър е както някой хода се изказват:"Златна мина"



Тема Re: ЕМО-Етър [re: format_k]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано09.01.08 15:12



за Етъра не мога да коментирам, но само да вмъкна, че градинките се поливаха това лято (или поне тези до Театъра). Лично видях няколко пъти, тъй като живея наблизо и си пия кафето сутрин там.


there's no time to analyse



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: angel_sin]  
АвторДИДA (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 16:14



ЕМО не е това, което беше преди 15-20 години! Това е така, защото той продължава да се стопанисва и експлоатира по социалистически, т. е. спазва се принципът "Нещата най-добре се уреждат тогава, когато се уреждат от само себе си!". Поради нехайството и немарата на предишното градско ръководство братя Диневи откраднаха емблемата "ЕТЪРА" и построиха двата огромни комплекса в Св. Влас "Етъра 1" и "Етъра 2". Срам!!!



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: ДИДA]  
Авторformat_k (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 17:01



Ей за това нещо,ние габровци трябва да се срамуваме много.
Да позволим да откраднат името на музея ни.

Все едно да отворя фабрика за маратонки и да я кръстя "NIKE"
Гледай к'во става,ще ме осъдят на втория ден!



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: ДИДA]  
Автор AstraCaravan (новак ли?)
Публикувано10.01.08 15:45



Е какво пък точно са откраднали братя Диневи?
Кръстили си 2 от ***найсете хотела Етъра 1 и Етъра 2
То преди време и безалкохолно имаше "Етър"
Тяхното няма нищо общо с нашето









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.