Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 11.06.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ЕМО-Етър  
Автор format_k (непознат )
Публикувано05.01.08 13:33



Някой можели да ми обесни къде отиват всички тези приходи от иначе доста посещаемия Етнографски Музей на Открито - Етър?
До колкото знам,след дълго ходене по съдилища,музея си остана общинска собственост.
Защо тогава общината все плаче,че "няма пари за това,ням пари за онова"

Лятото ми се наложи да отида до Сливен (този иначе цигански град) и там забелязах нещо много интересно.
Нямаше градинка или някъква зелена площ която да не се полива през целия ден.
Върнах се в Габрово и разказах на мои познати,а те ми разказаха друго,че наши оправници са забранили поливането на тревни площи и използването на питейната вода за други цели (като миене на коли)

Евала ти Лечков,направи истински град от Сливн



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: format_k]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано05.01.08 16:55



По пътищата към Габрово трябва да се наслагат на всеки 2 -3 км. (примерно) билбордове: "Посетете Етъра", "Заповядайте на Етъра", "Винаги сте добре дошли на Етъра", "Елате да видите Етъра", "Етъра - на хикс километра от вас" и т.н.
Същото важи за уникалния Дом на хумора, музеите и каквото друго се сети човек.

Има ли пречка това да стане?



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Jennifer:)]  
Автор formatk (непознат)
Публикувано05.01.08 18:16



Не,не е проблема в рекламата,защото такава има.От където и да влезеш в града ни има табели за Етъра.Друга ми беше мисълта,къде се изпаряват парите (приходите) от музея.През лятото там е лудница(ден година храни),а и през зимата също има хора в комплекса.Та нали се сабират наеми от занаятчиите!
Дома на хумора го оставяме на страни,защото той не е общинска собственост,той е министерството,до колкото знам.
Къде отиват парите на Емо-Етър?Вчера ми се наложи да мина през там.
Нямаше къде да спра,паркинга пред хотела не беше разринат,а като минах през музея видях нещо много любопитно - по-голямата част от служителите в администрацията на музея,бяха излезли с по едно гребло и ринеха ли,ринеха.
К'во става с тоя народ бе,побърква ли се?
Толкова ли няма пари музея,че една снего почистваща машина неможе да си купят?

Къде са приходите от музея,иначе всепризнатия в целия свет Етнографски музей на открито - Етър?



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: formatk]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано06.01.08 23:18



Аз те разбрах.
Иначе нямах предвид табели, а билбордове, приканващи хората, които дори случайно минават през града да се отбият на Етъра, да хапнат нещо набързо, да разгледат, да разкажат на приятели.
Има много, много, много какво да се желае по този въпрос.


Не знам къде са им парите, знам че 2006 си вдигнаха цените на входа.

Вътре в самия комплекс може би е трудно да влезе машина, заради неравната повърхност на настилката, обаче като казваш, че паркингът на хотела е неразчистен... не знам какво е обяснението.



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Jennifer:)]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано07.01.08 21:06



може би кмета ще има мнение по въпроса?



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Sensation Blue]  
Автор formatk (непознат)
Публикувано08.01.08 00:54



Много ми се иска господин Кмета да даде своето становище по въпроса,защото града ни има нужда от пари,а ЕМО - Етър е както някой хода се изказват:"Златна мина"



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: format_k]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано09.01.08 15:12



за Етъра не мога да коментирам, но само да вмъкна, че градинките се поливаха това лято (или поне тези до Театъра). Лично видях няколко пъти, тъй като живея наблизо и си пия кафето сутрин там.


there's no time to analyse



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: angel_sin]  
АвторДИДA (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 16:14



ЕМО не е това, което беше преди 15-20 години! Това е така, защото той продължава да се стопанисва и експлоатира по социалистически, т. е. спазва се принципът "Нещата най-добре се уреждат тогава, когато се уреждат от само себе си!". Поради нехайството и немарата на предишното градско ръководство братя Диневи откраднаха емблемата "ЕТЪРА" и построиха двата огромни комплекса в Св. Влас "Етъра 1" и "Етъра 2". Срам!!!



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: ДИДA]  
Авторformat_k (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 17:01



Ей за това нещо,ние габровци трябва да се срамуваме много.
Да позволим да откраднат името на музея ни.

Все едно да отворя фабрика за маратонки и да я кръстя "NIKE"
Гледай к'во става,ще ме осъдят на втория ден!



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: ДИДA]  
Автор AstraCaravan (новак ли?)
Публикувано10.01.08 15:45



Е какво пък точно са откраднали братя Диневи?
Кръстили си 2 от ***найсете хотела Етъра 1 и Етъра 2
То преди време и безалкохолно имаше "Етър"
Тяхното няма нищо общо с нашето








Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: AstraCaravan]  
АвторДИДA (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 19:18



Всичко е в рекламата душа, в рекламата!!! А братя Диневи знаят как се прави реклама. След 1-2 години чужденците под името "Етъра" ще знаят за хотелите им, а не за нашия ЕМО! Това е трагедията!



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: ДИДA]  
Автор paзбиpaм (откачалка)
Публикувано11.01.08 15:04



Точно казано! А ако ви кажа, че знам от присъстващо на откриването на двата хотела на братята Диневи лице, че любимият на всички ни актьор Димитър Рачков рекъл, че Етъра не бил близо до Габрово, а …… там, където решeли братя Диневи!

То бива четки на този, който ти плаща, ама на вас, като габровци, не ви ли се струва множко?



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: paзбиpaм]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано11.01.08 17:46



абе големи смешници сте тука... значи като има хотел който се казва Венеция в Лас Вегас пък е срам за Венеция? Или например стая в хотел която е кръстена Лондон... да не говорим за нашето Чикаго в Габрово... сега според вас от Чикаго сигурно ще трябва да ги осъдят за кражба на името... не мислите ли че точно това, ако си изиграем картите добре, може да ни донесе допълнителни дивиденти? Хората отиват в хотел Етър 1,2,3,4,5,6... 500, където разбират че това е ментето, а оригинала е в Габрово и трябва да идат да го видят... е от нас се иска само да им кажем кое е оригинала... ;)



Тема bulshitZнови [re: Sensation Blue]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 19:03



Nali ti e iasno che povecheto userZ tuka samo si cheshat eZicite, kolkoto da pretupat skuchnoto si ejednevie i da iZleiat malko negativizym po niakakyv nachin.
Inache si go kaZal mnogo tochno.



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Sensation Blue]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.01.08 19:31



Примерът ти не е удачен, защото стая "Венеция" в хотел не копира град Венеция, докато Етърите на морето плагиатстват.

Как мислиш, че един немски турист, дошъл тук с туроператор, ще отиде на морските Етъри и ще узнае (откъде?) за нашия Етър, и ще дойде (с какво?), и ще установи кое е ментето, кое е оригиналът?
Какъв им е проблемът на тези от Св. Влас да си измислят друго име?

Изобщо, не може ей така да си вземеш името на някого.



Тема Plagiatsvoнови [re: Jennifer:)]  
АвторJennifer LopeZ (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 21:02



Edno prikaZvame drugo pravim, kvo iam da govorim poveche :)



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Jennifer:)]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано12.01.08 00:23



Значи Jenifer моля те като ще цитираш прави го правилно. Стаята е Лондон и може и да е неудачен пример, но за Венеция сравнението беше комплекс в Лас Вегас (а дали нямаше и в Дубай нещо такова) а не стая. И комплекса наподобява каналите на Венеция, както има и комплекси там с пирамиди които пък наподобяват тези в Египет. Като не си запозната недей да спориш моля те ;)
Разликата е че всеки знае кое е Лондон кое Венеция или пък Египетските Пирамиди и къде се намират оригиналите им. А щом не знаят какво е Етър-а, тогава грешката си е само в нас - габровци.. както и това което четох в глупавата класация на "Дирник" Радио - че Габрово било българската столица на хумора... е всеки знае че не е българската а световната... или май не всеки го знае?? кой е виновен според теб?

ето и доказателства
"За Габрово се говори като за хумористичната столица на България. Градът .."
от тук



а каква снимка са ни цопнали най отпред.... при все че видях че има по хубави.. а лошото е че са снимани есен... а тук пролетта и лятото са най красиви защото е много зелено... както можете да видите на 2ро място сме по качество на въздуха ;)

това е нещо, което също трябва да рекламираме....
и интересно как Трявна дръпна толкова много а Габрово в това отношение хич... дано новия кмет да направи нещо по въпроса...



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Sensation Blue]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано12.01.08 00:30



и понеже обичам да подкрепям доводите си с факти, за разлика от теб Дженифър дарлинг ;)
Ето една интересна статия за теб...


ето и извадка:
"....Става въпрос за реализираната от него в Лас Вегас през 1999 г. хотелска структура „The Venetian“ (3036 стаи).

Подобно на италианската Венеция, в нея има и Палацо Дукале (Palazzo Ducale), Мост на въздишките (Ponte dei Sospiri), Златна къща (Ca'd'Oro). ...."

Не казвам че е хубаво... но както казах ако знаят хората къде е оригинала... тогава проблем няма... но не трябва да се сърдим на добрия бизнес нюх на някои, а на лошия от наша страна... ;)



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Sensation Blue]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано12.01.08 10:29



Нямам намерение да изпадам в буквоядство. Достатъчно добре се разбира какво съм искала да кажа.
Представи си, че в Белгия те заведат на някакво Ватерло-менте.
По кой точно начин ще разбереш, че това не е истинското, след като всеки знае, че Ватерло се намира в Белгия?

...
Колкото и да ме засипваш със статии, сам разбираш, че в нашия случай става въпрос за нещо съвсем друго.

За да не говорим за стаи, хотели и паркове, които и двамата с тебе не сме посещавали, нека дам пример с нещо по-близко.

Ако аз изкопирам ника ти и започна да пиша като Sensation Blue, не вярвам да се разтърсиш за статии в подкрепа на ползването на чуждо име.
И в нашия случай уж е ясно коя е Jennifer и кой е Sensation Blue, но не вярвам да останеш очарован.

Хайде, стига си се палил и ти.



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Jennifer:)]  
Автор formatk (непознат)
Публикувано12.01.08 11:33



Хей,хора,да се върнем на въпроса:
Не говорим за това кой откраднал името на ЕМО и кой не е!
Мене ме е яд,че приходите които идват от музея влизат в общинската хазна,а общината все плаче че няма пари.
Сериозно ви казвам,нямате си и на представа какви суми като приход от музея,влизат в общината.
А може и да не влизат в общината,а в нечий джоб,та затова да няма пари.



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: formatk]  
Автор tomislavdonchev (непознат )
Публикувано12.01.08 13:22



Всички имоти където общината се опитва да се прави на хотелиер и т.н. не дават особени приходи. В някой случай дори общината СУБСИДИРА съществуването на иначе атрактивни имоти. Всички се досещате защо.
В рамките на тази година, планирам всички такива имоти ДА БЪДАТ ОТДАВАНИ ПОД НАЕМ . Нека някой ги стопанисва, развива, да води туристи, да инвестира в реклама и да ПЛАЩА наистина сериозни пари, които да влизат в общината.
Общината трябва да си поеме грижата за музейната част от Етъра.
Същото важи и за Боженци, разбира се. Знаете ли колко къщи има Общината в Боженци? Ще се изненадате- 7. Защо са и толкова? По добре ли ги стопанисва тя от частен предприемач? Не мисля, е трябва да се продават, но биха могли да се отдават под наем на някой, който ще ги поддържа и развива и освен това ще генерира приходи за общината/коплекса.
Отдаването под наем, трябва да стане чрез конкурентна и прозрачна процедура.
Към този списък може да включим и общинската хижа на Узана и други обекти.



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: tomislavdonchev]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано12.01.08 15:47



съгласен съм Г-н Дончев, на някои места напр. Боженци, може би ще има повече доходи от наема, а може би не... Но за да стане например Узана "супер курорт" едва ли това че хижите малко ще се модернизират е достатъчно... е наистина направи се екопътека и други неща но може би има какво още да направи общината за да бъде по посещаема... преди малко приятели ми казаха че пътя нагоре е доста добър (за разлика от предните години) - е това е част от нещата които трябваше да се направят... но мисля че трябва повече реклама, табели и т.н.
колкото и да не съм сългасен с някой неща от тази класация - мисля че може да ви помогне да се ориентирате къде са ни слабите места:





Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: tomislavdonchev]  
Автор bored (bored)
Публикувано15.01.08 13:18



като заговорихме за Узана защо все още този убитак алекси трифонов се разпорежда горе и с писти и с какво ли не и спъва развитието на инъче така прекрасното курортно селище?

icqist


Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: bored]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано16.01.08 09:35



къф е па тоя алекси трифонов няква селска мутра ли?



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Sensation Blue]  
Автор bored (bored)
Публикувано16.01.08 10:36



прима-с

icqist


Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: bored]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано16.01.08 11:25



да бе сетих се ама ти е старо инфото тоя дето дължал пари на шефа на мехатроника и сега прима с е негова... а проблема е с поляната която била на частни лица и не могат да оправят собственостите затова няма развитие ама то на тая поляна какво ли да правиш...



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Sensation Blue]  
Автор bored (bored)
Публикувано16.01.08 13:57



100% гарация ти давам че той все още се занимава с пистата и "плаща" на работниците там да я подготвят готова за пързаляне .. и влековете пак при него ходят парите .. под "плаща" се разбира - обещава да плаща от където пък работника краде от оборота защото не му плащат и така нито работата свършена както трябва ни пари се изкарват .. много е зле тоя човек не става за управленческа дейност

icqist


Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: format_k]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 22:49



Здравейте, скоро ще ходим в "Етър"-а. Може ли да ми кажете колко е цената на билета за вход в кмплекса. Благодаря.



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Aя]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 22:54



To e free, t.e. beZplatno



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: mutant]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 23:07



Имах някакъв такъв спомен и аз, но в цената на стаята в хотел Страннприемницата, който е в комплекса, е включен и входа за Етър-а, та затова попитах. Реших да не би да е като в Двореца в Балчик - който отседне в хотел в рамките на комплекса получава пропуск за Бот.градина и Двореца.



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Aя]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 23:21



От www.etar.org

Цени за посещение и извършване на услуги в АЕК "Етър":
І. Цена за посещение: 4.00 лв.
- учащи и пенсионери: 1.00 лв.
- семеен билет с деца до 18 години: 6.00 лв.
- деца до 7 години, деца от социални домове,
войници, хора с увреждания безплатно
ІІ. Общ рекламен билет или книжка
"Опознай Габрово" 1.50 лв.
ІІІ. Екскурзоводски беседи :
- беседа на български език : 5.00 лв.
- беседа на чужд език : 10.00 лв.
ІV. За заснемане :
- с видеокамера : 6.00 лв.
- с професионална камера : 100 лв./час
V. Такса за охраняем паркинг - южен вход
- лек автомобил : 1.00 лв.
- автобус : 2.00 лв.



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: Aя]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 23:28



Ot hotela mojesh da iZleZesh napravo v kompleksa, tai che ako ima vhod nema kak da ne vliZa v cenata na noshtuvkata.



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: mutant]  
АвторBOGAT-BEDEN (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 00:08



Има второ КПП между хотела и комплекса... Доскоро и семейният билет беше 4.00лв., пък сега вече е 6.00лв...Няма да им стъпя!



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: BOGAT-BEDEN]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 20:14



... i aZ



Тема Re: ЕМО-Етърнови [re: mutant]  
АвторDlDA (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 18:57



Уважаеми, входа от 4 лева е цената на 100 гр. ракия в габровско заведение и не е за габровци. Тя е за тези, които са дошли отдалеч в ЕМО понеже вече са се минали.
А в САЩ всички музеи по принцип са безплатни...............



Тема Absolutni glupostiнови [re: DlDA]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 19:35



aZ sym bil v 3 muZeia v USA i Za trite se plashashe. Edinia beshe 5$, drugia 15$, Za tretia ne pomnia, mai beshe 8$. Ti kolko muZeia si posetila tam? Kato kaZvash po princip tova Znachi absolutno vsichki, obache ne e taka. Da ti navra li biletite v goliamata usta?! Shtoto sa tuk, oshte si gi paZia!



Тема Re: Absolutni glupostiнови [re: mutant]  
АвторMyxaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 20:21



По-добре и наври нещо друго,някъде другаде...



Тема Re: Absolutni glupostiнови [re: mutant]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 13:48



LOL, "мутант в музей". Звучи ми сюрреалистично, като "слон в стъкларски магазин".

Аз имам предположение:

1. Великия музей на фаянсовото казанче (за групово органзирани посещения цената пада на $5).
2. Музея на бирата (вход $15, защото включва лека дегустация) .
3. Музей, събиращ доказателства за да обясни на простолюдието колко много биха изгубили ако посещават музеи (вход $8, за да се питате за какво си дадохте парите).

Обявявам началото на залагането !



Тема Re: Absolutni glupostiнови [re: :)]  
АвторДИДA (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 16:46



Ходила съм във всички големи музеи в Ню Йорк. Това, което се закупува като билет е под формата на ДАРЕНИЕ за музея, но по принцип входа е БЕЗПЛАТЕН!!!Това, че всички посетители си закупуват т. нар. билети няма нищо общо с нашата БГ действителност.
А що се отнася до "завирането" това почти всички мъже го могат. Въпросът е какво ще правят от там на сетне?!



Тема Re: Absolutni glupostiнови [re: ДИДA]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 09:01



Ne Znaesh li? Shte go iZvadiat. Vinagi taka stava.

BTW Po princip voZeneto na vlaka e syshto beZplatno, biletite sa samo darenie Za BDJ.

A eto i cenite na "dareniata", koito tre da vnesete Za da posetite edin random New York museum, v sluchaia American Museum of Natural History

[image]http://ev12.evenue.net/cgi-bin/ncommerce3/SEGetEventInfo?ticketCode=2008%3AA%3AWM1P%3AWM1P%2C14722&linkID=amnh-tm&url=https%3A//ev12.evenue.net/cgi-bin/ncommerce3/SEGetEventList%3FlinkID%3Damnh-tm[/image]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.