Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 10.06.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: kika]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано10.01.08 17:09



1. жена съм
2. завърших 2000 г.

само пояснявам, защото от поста ти се почувствах пенсионерка :)


there's no time to analyse

Редактирано от angel_sin на 10.01.08 17:12.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: angel_sin]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 11:01



На години може да си малка, но по дух си старица. Работя, плащам си данъците - значи съм коректна. Затова имам правото да искам да знам защо моите пари /както и на другите данъкоплатци/ не се изразходват така, че да се чустваме конфортно в своя град.





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: kika]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано11.01.08 17:35



Е недоволни винаги ще има... особено в България където явно всеки като Кика очаква от "огромните" данъци които плаща (нормално при "огромни" заплати да са "огромни" и данъците в номинална стойност) да ходи някой да му мете пред краката...като се знае че пред домовете сами трябва да си чистим. Първо... и второ.. все търсите вината за това че има много сняг и изобщо в климата някъде горе (говоря за управниците).. е прави сте...горе имат вина но не и кметовете... а напр. малоумници като Джордж Буш (коеф. на интелигентност 80) или по точно тези които му дърпат конците и го направиха президент (понеже е по глупавичък и лесно се командва) и гледат петролните си интереси, без да мислят за глобалното затопляне (от където идват промените в климата) а ако не се спираха тези разработки за да печелят от петрола - автомобили с алтернативно гориво щеше да има отдавна, защото са измислени още преди десетилетия...
но да се върнем на темата - също така и голяма част от данъците ни всъщност отиват в разните измислени министерства като това на онази дето си пече задника някъде си докато тук вали сняг (не че като е тук ще направи нещо - което показва колко безмислени са разните министерства) .. говоря за Ебем Серем или ква беше оная простата от ДПС (като всички от тази партия)...



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Sensation Blue]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано11.01.08 17:49



и за да спрете да мрънкате вижте колко по зле е на други места ;)
и едва ли е само защото им крадат данъците...


Редактирано от Sensation Blue на 11.01.08 17:50.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Sensation Blue]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.01.08 19:39



Искаш да се сравняваме с Камчатка?
Не е истина!

Аз пък искам да се сравнявам със страните, които са в нашия климатичен пояс и са на северозапад от нас, понеже ми харесва тяхната подреденост, организацията им, начинът им на мислене и поведение.
Не че там няма проблеми, но е важна СИСТЕМАТА. Тяхната работи.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Sensation Blue]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 19:48



Sensation Blue - не става на въпрос за непочистения сняг пред блокове и къщи. Иде реч за тротоарите на нашия град. Хайде ако ти остане време тръгни от т.н. "Женско щастие" към центъра. Тротоарите са застлани с 15-20 см лед, ха стъпиш - ха паднеш. Продължаваме покрай стоянката на такситата до "Механото" - там тротоара е сведен до козята пътечка с ширина 60-70 см /отново заледена/ и да ни е по-добре от покрива са надвесени едни ледени шушулки, аха да те приковат като хербарий в/у тротоара. Продължаваме надолу към подлеза на Хумора, стълбите му са изчистени и опесъчени, но излизаме от него и няма как да се добереш като пешеходец до блок Дунав, по простата причина че 2-3 метра след моста.........просто не е изчистено и ако продължиш ще газиш в сняг до колене , затова геройски се движиш по пътното платно, което е много стеснено от напрупаните огромни камари сняг и усещаш как те засърбява отзад след всяка кола която премине покрай теб. Ако искаш да стигнеш от споменатия блок до БИЛА ..........ми няма как да стане това. Няма тротоари, палиш кракомобила и стъпаш отново на пътното платно....... и пак те благославят шофьорите.
Ето за това говоря аз като се има впредвид,че това са оживени участъци с пешеходци. Кои да ги изчисти и опесъчи? Къде да гледаме когато се движим - в краката си да не се подхлъзнем на леда, или нагоре за да не ни прикове някой леден сталактит? Хе затова ми е писането





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Sensation Blue]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 19:53



говоря за Ебем Серем или ква беше оная простата от ДПС (като всички от тази партия)...
На въпросната дама и казват още ЕПТЕМ КРАДЕМ.





Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: kika]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 20:59



quote

"усещаш как те засърбява отзад след всяка кола която премине покрай теб"

Tvoiat problem mai nema nishto obshto s pytno transportnata obstanovka i snega. Dori nai-veroiatno syrbejite shte se Zasiliat preZ proletta.



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: mutant]  
Автор Sensation Blue (непознат)
Публикувано12.01.08 00:12



е хубаво Кика като толкова си недоволна кажи ми какво може да се направи? Подово отопление на тротоарите може би? Както казах няма пари, има сняг.... какво очакваш на нашия пояс, макар и да не сме камчатка... а пари няма щото бабите избираха тъп комунист 2 пъти.... а избираха бабите щото ви мързеше да идете да гласувате дори и като нямаше лед... ако има на кой да се сърдим то това е на себе си.
А за кофти ситуацията с ходенето.. така е... но щом някой ме упреква че правя аналози с Камчатка, тогава може би ще ви е добре да узнаете че в Стара Загора (която за незапознатите с БГ география е в Южна България) пътищата са в много по трагично положение... при все че снега е поне 2 пъти по малко... та поне да се радваме че пътищата не са на бабуни тази година както предните... а тротоарите.... догодина ;)



Тема Re: Ами защо стана бедствие?нови [re: Sensation Blue]  
Авторlubopiten (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 00:46



Според мен, утре-вечер излез и си попий на воля! Със сигурност ще ти се отрази добре...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.