Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:42 19.05.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВАнови  
Автордидo (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 14:59



Чух, че в Габрово е основана забранената от закона секта Свидетели на Йехова, която разпростира влиянието си главно върху подрастващото поколение. Не ни ли стигат наркотиците в нашия град, та сега и тази напаст, която е антидържавна, антихуманна и антиправославна. Знае ли някой нещо за нея, къде се подвизава, за да пропъдим тия изроди докато е време?



Тема Re: СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВАнови [re: дидo]  
Автормимa (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 13:10



И аз съм за това да се прогонят, обаче не знам къде се подвизават. Имам съседка, която е, мисля, от тази секта - та дъщеря й е много болна и тя не я води по доктори, а я кара да се моли, че господ щял така да й помогне.



Тема Re: СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВАнови [re: дидo]  
Автор puma777 (непознат )
Публикувано11.06.07 15:45



Мисля че се събират в "Културният дом" имам едни колеги дето са луднали..... но не съм много сигрен........с вас съм изгонете тези откачалници ,а и не само тях всички подобни...



Тема Re: СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВАнови [re: дидo]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.06.07 21:26



Те ходят по домовете на хората.


Много са нахални!
Уж културно и смирено го раздават, обаче няма отърване от тях.
Веднъж заговорят ли те, трябва много твърдо да ги отреже човек, което въобще не им е достатъчно. Идват отново и отново. Пускат в пощенските кутии разни книжлета.
Не знам защо си мислите, че тези сектанти са отскоро тук.
С години идват при нас.
Все ги гоня, но те явно не разбират от дума или се правят.



Тема Re: СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВАнови [re: дидo]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано11.06.07 21:27



И още нещо.
Като им кажеш, че са забранени, започват да отричат.



Тема Re: СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВАнови [re: дидo]  
АвторИcтинaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 14:21



Точно както в Средновековието са преследвали учените (не че понякога е било без основание), такива сте и вие.

Интересно е, че обикновено защитниците на "доброто" сте истинските насилници, изверги, без морал и крайно опасни. Като разярени лъвове, сами признавате, че нищо не знаете, не сте запознати, но искате да убиете, да прогоните, да нападнете...
Така както едно време най-перверзните хора САДО-мазохисти, нарекли себе си Пуритани и се гаврели с децата си, под предлог, че съблюдават за морала.

Впрочем, кое е православно ?!
Поповете, които пеят нещо, мрънкайки под носа си в мрачни и задимени черквички, облечени в черни раса, а бабички целуват стари рисунки, при условие, че Бог в Първата си заповед е писал точно да не се покланяш на изображения??!
Поповете педофили???!
Поповете, продаващи свещи и имоти за пари???!
Пияните попове и предатели, възпявани от така обичното турско, опс, българско народно творчество???!
......................................................................................

Да сте чули за вреди нанесени от сектите в Бълг-я???!
Не всеки ден чуваме, как:
- Родители убили децата си!
- Училищата са разбойнически вертепи!
- Лекари убиват от незнание и за пари!
- За другите истинските виновници, които са коренът на всяко зло тук вие-знаете-кои.....

Истината е, че се гневите на Бог, защото разюздани искате да следвате собствената си порочност и жажда за кръв!!!



Тема Re: СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВАнови [re: Иcтинaтa]  
Автормимa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 16:22



Хубаво, Истината, само ми кажи защо Свидетелите на Йехова казват на майката на болната жена да не я води на лекар, а да се моли, че Господ ще й помогне. Как Господ би помогнал на една млада жена, болна, доколкото съм запозната, от множествена склероза и с всеки изминал ден се влошава? То е ясно, че тя не може да се излекува, но поне може да води нормален живот без придружител, ако взема съответните поддържащи лекарства. Но майка й не я завежда при лекарите, защото Свидетелите така казали.
Ей това нещо можеш да ми обясниш сега.



Тема Re: СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВАнови [re: мимa]  
АвторИcтинaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 17:34



Веднага обяснявам.

Значи, понеже хората не могат да излекуват множествена склероза, то и Бог не може?!

Добре, ако за вас Бог е развлекателна модна марка за разни представления по Коледа и Великден, то за вас си сте прави.
И в Библията е писано, че ако не си Вярващ, Бог не може да ти помогне.

И така, ако не си християнка, тогава не се уповавай на Бог, иди на лекар. Той поне ще ти вземе пари и това ще те държи на крака...

П.С.
Не съм от Свидетелите на Йехова, но съм Християнин. Днес се смята, че българин (бял човек) значи християнин. Но то всъщност значи да Вярваш в Бог, т.е. на Словото Му - Библията. Там пише и това, че Той е наш изцелител. Ако истински вярваме, ще се излекуваме. Ако се колебаем - отиваш на лекар, поне да правиш нещо.



Тема Re: СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВАнови [re: Иcтинaтa]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано13.06.07 19:14



Не може да е истина!
Проблем ли е да се съчетае вярата с медицината?
Пациентът може да се моли Бог да го излекува чрез ръцете на д-р Х. Не е ли така?



Тема Re: СВИДЕТЕЛИ НА ЙЕХОВАнови [re: Иcтинaтa]  
Авториcтopиka (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 19:23



Тази секта и нейното учение е измислено в края на 19 век в САЩ от някой си Чарлз Ръсел.Най - характерното за нея е изключителната агресивнист на нейните членове. В БГ се прикриват чрез фирмата "Пролетна природа" с предмет на дейност-търговия с картини.
Къде обаче им е свърталището в Габрово не мога да кажа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.