Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 14.06.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бай Илия  
АвторИзмaмeн (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 16:13



Бях измамен и нагрубен от авто-сервиз в град Габрово. Този "сервиз" се намира в близост до района крушата и се казва "Бай Илия". Оставих автомобила си за проблеми със стартера. След като си трагнах от сервиза ми се обадиха и ме излагаха че от моя стартер не ставало нищо. Предложиха ми да ми поставят нов и аз се сагласих. след като си взех колата се оказва че в сервиза не са ми сложили нов а стар стартер. При запитването ми в сервиза защо съм бил измамен по този подъл начин ми казаха че е трябвало да се досетя че на тази цена (70 лева) нямало да ми сложат нов. Господа клиентите на този сервиз явно трябва да имат необходимата квалификация за да гадаят какво им се върши с автомобила само по ценоразписа. Проверих в магазин за авточасти че статера за моя автомобил струва 120 лева а в горепосочения сервиз ме убеждават че нов стартер не може да се намери под 300 лева и за това са ми сложили стар. Главният проблем в случая е че след 2 месеца стартера отказва и ми се налага да отида до Габрово от София за да го оправят отново. този пат пожелах да присъствам на изваршването на услугата и бях свидетел на доста грубо отношение към предостаените за ремонт автомобили. След извършването на така наречения ремонт си трагнах. По път решавам да спра на друг сервиз за да проверя преди да сам се отдалечил как са изваршили този път ремонта. Там монтйорът още с първият си поглед ми казва че този стартер не е изправен и годен за употреба. Закрепващ сегмент е спокан и една клема се клати. това ще рече че стартера в най скоро време пак ще ме остави на пътя. При третото ми посещение те просто прекалиха. при третото сваляне на стартера скасаха силов кабел по автомобила. Този кабел те възтановиха само със снаждане и изолация а не с подмяна а стартера залепиха с лепило. Предполагам знаете за какви вибрации и температури става въпрос в близост до двигател на автомобил. След видяното аз съобщих на шефа там че искам името на фирмата за да подам жалба. Тогава той много се ядоса и заплаши че ще си свали стартера и ще си бутам колата до София. След което взе да привиква работниците си и да им казва ядосано нещо. Аз повиках Полиция за да си трагна безпрепядствено от това място и помолих за садействието на полицаите за да взема името на фирмата. След дълъг спор и караница получих името на фирмата и си трагнах със залепен с лепило стартер за да не си бутам колата 210 километра. Благодаря за вниманието



Тема Re: Бай Илиянови [re: Измaмeн]  
Автор eдинПeтъp (...не повече)
Публикувано06.02.07 20:19



Забранено ми е да пиша в този клуб, с обяснение, че дразня хората, но четейки поста ти се изкуших.
Потвърждавам думите ти.
Имал съм честта да работя там, както и в доста други сервизи и мога да те уверя, че гаврата е много по-дълбока.
За съжаление няма алтернатива.
За всичко, което ти се е случило си има резонни причинно-следствена връзки.



Тема Re: Бай Илиянови [re: eдинПeтъp]  
Автортнт (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 22:18



И да не е вярно, добре е измислено



Тема Re: Бай Илиянови [re: Измaмeн]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано07.02.07 12:01



Егати чудото! Не бях чувал подобно чудо!



Тема Re: Бай Илиянови [re: eдинПeтъp]  
Автор Andy.Модератор (Кръстник)
Публикувано07.02.07 12:02



Кой ти е забранил да пишеш в този форум?



Тема Re: Бай Илиянови [re: Измaмeн]  
Авторstran (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 11:47



Не мога да повярвам , но хората се променят.Сега къде ще си правим колите незнам.



Тема Re: Бай Илиянови [re: eдинПeтъp]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано08.02.07 15:15



Комши, знаех че си инженер, но не знаех, че си се специализирал по МПС-тата.
Да ти пожелая колкото се може по-скоро да подкараш частен бизнес.



Тема Re: Бай Илиянови [re: stran]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 18:23



Когато сервизите започнат да издават фактури за свършена работа, тогава ще сме спокойни, че ремонтът е качествен.В една голяма част от малките "сервизи " в страната работят хора самоуки, с ниска квалификация, без специално образование, но безкрайно нагли при заплащането на сметките.Никога не ходете в такива "сервизи" от рода на "бай Илия"!



Тема Re: Бай Илиянови [re: Пp.Heдeв]  
Автор eдинПeтъp (...не повече)
Публикувано08.02.07 19:02



Дето се вика, комшу, какъв ли не съм бил.
И барабанист съм бил и ако пак го срещна, пак ще го набия.
А частния бизнес понякога върви, друг път не.
Ще цитирам Мъжки времена:
Едно е да искаш, второ да можеш а трето и четвърто да го направиш.
Със здраве комшу.



Тема Re: Бай Илиянови [re: kiko]  
Автор eдинПeтъp (...не повече)
Публикувано08.02.07 19:10



Да изброявам ли документите, с които ще те засипят в поне три от местните срвизи-поръчка(копие за теб), описание на ремонтните дейности с нормочасове(копие за теб), описание на вложените материали(копие за теб),фактура или к.бележка, ако не искаш ДДС, препоръки за следващи ремонти(копие за теб).
Перфектно! Но кой твърди, че направеното е най-правилното, или най-евтиното.
Иди после доказвай че нещо не е направено както трябва, или колкото трябва.
Кого ще ползваш за експертно мнение, чия дума тежи?
По темата сме писали и преди, виж в архива тема за добър сервиз в Габрово.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.