Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 14.05.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Това ли е Габровонови [re: Dregnot]  
Автор eдинПeтъp (...не повече)
Публикувано14.01.07 13:56



Много опростяваш нещата.
Имах предвид времето, когато се разграбваха големите пари и предприятия.
Явно са отишли в ръцете на различни, за двата града типове хора.
А със сигурност в Габрово е имало повечко за разграбване.



Тема Re: Това ли е Габровонови [re: мyxaтa]  
Автор OPONENTA (непознат)
Публикувано14.01.07 18:01



Има си причини които не смятам за нужно да оповестявам и да ангажирам
вниманието нахората.Лични причини.И това няма значение важно е какъв се чуствам.





Тема Re: Това ли е Габровонови [re: eдинПeтъp]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано14.01.07 18:08



Определено в Габрово е имало и дори все още има какво да се граби


Много жалко че нашите "мутри" не искаха да правят бизнес и да развиват производство. Оказаха се прекалено глупави за това. Ако заводите не бяха съсипани все нещо можеше да се прави. Но какво да се прави, реалноста е такава и няма да се промени поне в близко бъдеще.
На града му трябват работни места и развитие на производство.
Но честно казано не виждам как ще стане това.



Тема Re: Това ли е Габровонови [re: Dregnot]  
АвторФopи (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 23:51



Е хайде сега мутрите ви виновни.Че и глупави.Човек който има много пари за мен не е глупав.



Тема Re: Това ли е Габровонови [re: eдинПeтъp]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 00:02



Разликата,е че в Търново се изпраха и все още се перат много пари покрай "туризма".И то не търновски,а варненски и софийски пари.



Тема Re: Това ли е Габровонови [re: Dregnot]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 14:57



Choveka Zadade vapros. Ne vijdam ot nikade da lichi, che se Zaiajda...Za raZlika ot teb, daje obijdash.



Тема Re: Това ли е Габровонови [re: Dregnot]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 15:22



Gabrovo e grada s nai-niska beZrabotica



Тема Re: Това ли е Габровонови [re: eдинПeтъp]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано16.01.07 18:22



Комши, да си призная не е толкова надалеч, колкото изглежда. То затова се мотая сега по шопско.
Но виж навремето, като почна "Красива България", тогава от ФАР назначиха един англичанин да води проекта. Както и да е, програмата свърши, последва след това общинската "Красиво Търново". Въпросния Стефан Ламбърт междувременно си направи една агенцийка за недвижими имоти и почна да купува по селата и в града. Съответно да продава на свои познати на острова. Говоря за времето 2000 - 2001. От там тръгна търговийката с недвижими имоти.
Иначе града си е както едно време - кръчми, механи... сега куцо и сакато строи хотели

.
Може би предимството е кръстовището Варна - София / Русе - Габрово, Стара Загора. И от там да дойде интереса да се правят разни магазинчета тип MALL, Практикер и т.н. Билла още си нямаме и незнам дали ще имаме , За Метро сега се въртят някакви слухове, ама мен ако питаш хич не ми и трябват.

А иначе паричките наистина идват от София и Варна (изключвам европейските).
То какво да ти го разправям, същото го виждаш и в Трявна, където ми останаха очите.

Аз затова ви викам. Габрово имате страхотен потенциал. Просто няма накъде надолу да се върви.

А Тиквенбург какво да го гледаме... имат си завода за американски кенефи и хората бачкат там... но напоследък какво виждам. Заплатките не са кой знае какво, за да се засили човек рано сутрин да ходи да бачка там . А приказките що са го направили там завода.... както в Габрово си псувате кмета, така и ние си псувахме нашия, че "ги е изтървал"

Сега е въпроса какво може да се направи за в бъдеще. Все си мисля, че с този туризъм ако се комбинират двата града може да се получи нещо страхотно.
Ей например аз на ски не съм се качвал през всичките си 33 години , да не казвам, че съм ги виждал само по телевизора как изглеждат. Но баирчета вие си имате за писти, освен ако не ви измислят и на вас някоя "Натура 2000"

Разбира се, всичко се прави с парички... Вече не може да се мисли да почнеш с едни 5000 лв и да правиш нещо... но пък се надявам да тръгне региона...

А пък за момента, това което ме радва е че има редовен транспорт Търново - Габрово. Останалото щем нещем ще дойде.

Иначе още помня детските си години, когато с нашите палихме колата и идвахме в Габрово да си купим обувки...



Тема Re: Това ли е Габровонови [re: OPONENTA]  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 18:22



Клуба ни е много добър!Поразходете се из другите клубове, за да видите какви простотии се дискутират и какво се нарича "заспал град" - напр. Ловеч!



Тема Re: Това ли е Габровонови [re: Пp.Heдeв]  
Автор eдинПeтъp (...не повече)
Публикувано16.01.07 20:42



Много носталгично завършваш комшу, или по-добре наборе. Все си мисля, че на нас тази носталгия ни е проблема...тази тема изпива кило ракия.
А за другото, сигурно си прав. Туризъм... добре туризъм да бъде.
Както съм писал, по-горе:ще оцелеем.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.