Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 20.09.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: ТУНЕЛЪТ ПОД ШИПКА!!!нови [re: лoндoн бoй]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано16.10.06 21:48



Мчи... в Лондон - да се къпеш в негри. Прибери се в Габрово и кьорав негър няма да видиш.





Тема Re: креативен подходнови [re: eдинПeтъp]  
Автор morgoth™ ( )
Публикувано16.10.06 23:57



Наистина търсим креативни решения!...

Днес говорих с уважаван габровец, близък до Общината. Убеждаваше ме колко бил важен въпроса с газификацията на града... Как намерил крупен инвеститор за целта, ама Общината спъвали нещата... И как щял инвеститорът да убеди банките да отпуснели изгодни кредити на габровци да се газифицират...
Опитах се да го накарам да размисли за кризата с недостига на природните богатства, за вдигането на цените им... И за глобалното затопляне, което съкращава зимата вече до един-два месеца в година... И за страхотното масово "набутвне" на населението с какви ли не кредити, та и още ли кредити трябват...
Частното ми обяснение за задвижване на въпроса с газификацията в Габрово, вместо с някой по-важен, е много просто - т.нар. "инвеститор" в момента си изгражда лоби в общината, възмездно или безвъзмездно лоби... Нека е така, всеки инвеситор подхожда по този начин, проблемът е само в крайния ефект за Габрово и региона. Представят го за епохален проект (за газификацията), но се съмнявам в реалната му полза... Без да подценяваме предимствата. Ако искате, въпросът с газификацията може да е предмет на отделна дискусия - ако си заслужава, естествено.

Дискусията за тунела върви в две посоки. Едната е дали ще има сериозна полза от тунела - поне колкото е сериозна и инвестицията, т.е. дали ще допринесе позитивното бъдеще на Габрово, за региона и страната. След като изясним този въпрос, много е важно да обмислим какво можем да направим, за да задействаме нещата. Очевидно е, че местната и държавната власт не ги интересуват подобни проекти. Значи някой друг трябва да намери начин да се задвижат колелата на историята, включително през властта.

Ако някой има креативна идея как можем да задвижим нещата, много ми се иска да я чуем!
(Тук изобщо не става дума за политика или частни интереси - никой "политик" засега няма да подкрепи такава "губеща кауза"...)

-------------
morgoth™
-------------


Тема Re: провалът за Идеал Стандарт и Видиманови [re: morgoth™]  
АвторБTOC (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 16:21



morgoth™, bi li mi poiasnil za kakvi otrovni i kancerogenni prahove stava duma?!
Imash li nekakvi konkretni svedenia ili prosto si chuval ot tuk ot tam nekakvi subektivni mnenia? I zashto reshi, che tezi zavodi ne gi iskat v po-razvitite strani?
Zavodi na Ideal Standard ima v Austria, Denmark, Germany, Greece, Italy, Netherland, Spain, UK, da izbroiavam li oshte? A tukashnite zavodi prevyzhojdat povecheto ot goreupomenatite v dosta otnoshenia otnosto tehnologii, proizvoditelnost, zdravoslovni i bezopasni uslovia na trud.
Kazvam ti go zashtoto naistina e taka. Lichno az sym poseshtaval niakoi ot drugite filiali na IS. Dachev she go proklinam dokato sym jiv che taka e precakal rabotata navremeto. Shtoto ako tia zavodi biaha v Gabrovo, tunela otdavna nemashe da e mechta.
Kolkoto do mutrite v Gabrovo ne vijdam kakvi mutri moje da vireiat tam, che te gladni shte umrat, ostanali sa samo nekakvi drebni huligani.
Shte te pomolia da mi kajesh, kakvi sa tia vredni prahove i ako gi ima az shte ti kaja v kakvi stoinosti sa.
Syshto iskam i imena na nastoiashti gabrovski mutri :)



Тема Дачев, мутритенови [re: БTOC]  
Автор morgoth™ ( )
Публикувано18.10.06 22:39



Мисля, че не е здравословно да ти отговарям на такива въпроси.
Информацията ми е от първа ръка, съжалявам. И аз съм имал грешки на младостта.
Имаш ли нещо конструктивно по въпроса за тунела или ще говорим за мутри? Те вече отдавна нямат общественоприетия си вид и се ръководят от други фактори. Може би не знаеш по въпроса колкото мен. Неслучайно искам да се дистанцирам от тази тема и в живота си не искам да имам вече нищо общо с нея.
Колкото до Дачев - чудя се ТИ ако беше на негово място дали нямаше да направиш същите негови "грешки" и дали нямаше да те проклинат. Понякога е много лесно човек да прекрачи границата, както съм го правил и аз преди време. А Дачев я е прекрачил много преди да стане кмет, познавах го лично от преди това. Съжалявам за това. И за това не ми се говори.
Нищо ценно не можем да извлечем от такова минало и от такива вече безвъзвратно отминали събития.
За Видима и Идеал Стандарт е безсмислено да говорим - прочети малко повече и без пристрастно. Има материали на много места.

Надявам се, че вече сме се осъзнали от миналото и най-лошото е, че ВЕЧЕ ОТГОВОРНОСТТА Е НАША - не на Дачев, не на мутрите и не на вероятни минали несбъднати събития!...

-------------
morgoth™
-------------


Тема Re: Дачев, мутритенови [re: morgoth™]  
АвторДи (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 00:09



Ти имам чуство много знаеш знам кой си ше се видим скоро гълабче



Тема Re: Дачев, мутритенови [re: morgoth™]  
Автор eдинПeтъp (...не повече)
Публикувано19.10.06 11:50



АААААА, не!
Наистина мутрите и Дачев са вън от темата, но няма да получат така лесно прошка, не че ще им се наложи да я искат.
Не ми отговори, как виждаш инициативата от долу.



Тема Re: Дачев, мутритенови [re: Ди]  
Автор eдинПeтъp (...не повече)
Публикувано19.10.06 11:52



Тоя пък...
Я се скрий бе! Марш тук! Бърдже!



Тема Re: Дачев, мутритенови [re: morgoth™]  
АвторБTOC (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 13:04



Dosta si napisal, no ako triabva da obobshtim nishto ne si kazal.
Stegni se i otgovori kvoto te pitam, ne viarvam da se razboleesh. Sled kato informaciata ti e ot pyrva ryka ima veroiatnost i da e dostoverna, ne vijdam zashto tre da syjaliavash. Imal si greshki na mladosta - losho nema, vseki gi e imal. Ne mi e iasno az kade tre da zastana v sluchaia?! Tunela s prikazki nema da go izgradish. Nai-veche pyk tuka. Temata za mutrite ti si ia podhvanal. Az popitah samo kade gi vidia. Moje bi ne znaia po vaprosa kolkoto teb - tochno zatova pitam. Spodeli za mutrite pyk se distancirai kolkoto si shtesh, ednoto ne prechi na drugoto. Za tova kakvo shtiah da napravia na miastoto na Dachev, samo moje da gadaem. Za Ideala sym napisal po-gore i to obektivno.



Тема Re: Дачев, мутритенови [re: eдинПeтъp]  
Автор morgoth™ ( )
Публикувано19.10.06 22:33



Напоследък много мисля по върпоса.
Единственото разумно нещо, което се сещам, е да сформираме организация с нестопанска цел и да апелираме към всички, същевременно да търсим инвеститори, които да разбутат нещата.
Инициативата отдолу е много важна. И е излишно да се политизира въпроса.
Важна е общата цел, тя си заслужава.
Мисля, че имам някои контакти, които могат да помогнат. Но все още не е дошло време да говоря по въпроса с тези хора. Ако не стане с тях, трябва да намерим други.
В повечето случаи е добре да обмислят въпроса повече глави и да намерим по-вярно решение.

-------------
morgoth™
-------------


Тема Re: ТУНЕЛЪТ ПОД ШИПКА!!! [re: morgoth™]  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано08.12.06 04:42



Комши, недей така. Положението просто е "сговнено" временно. Или да го кажем по по-приемлив начин Габрово и околността имат страхотен потенциал за развитие. А за табелата "Габрово", на пътя, да си призная не съм обръщал внимание... Със сигурност има малко преди Присово - Дебелец, но то така стана положението, че те скоро време може и да се оформят като квартали

, че тая сложна думичка "агломерация" много ме мъчи.
Между другото никак не сте зле. На мен ми е много хубаво да идвам на гости и да пия кафенце. Имате и една организация "Стара планина", за която ми светнаха очите, като я видях.
Колкото до Трявна - ами те се развиват по същия начин, по който се развива Търново - кръчми и хотели, друго няма. Дали още шият слипове и идея си нямам. Та се е видяло, нашите окръзи трябва здраво да стъпят на туризма. Сега незнам, при вас англичаните изкупиха ли имотите? Дигнаха ли до безобразие цените на селските къщи или още може да се намери някой барутник на сравнително тънка цена?
И дето Един Петър вика, на вас силата ви е съвсем друга, сравнение с Търновската. Винаги съм се радвал, когато минавам Шипка на старите фабрики, в които вече незнам дали има нещо вътре. Ами там може да се направи такъв хубав музей тип Етъра, с ресторанти като например ресторанта в Бирената фабрика в Търново... и все такива неща.
Колкото до тунела, ще се радвам да стане, дори и да минава на 4 - 5 километра извън Габрово главния път. Ако го има от Хаимбоаз няма да има смисъл, освен като едно резервно шосе, но там пак е въпрос на парички. И ако се започне нещо такова, дано да е преди Троян, че и техния проект е изгоден.

Ето, мен ме е яд, че магистрала Хемус, ще минава на север от Горна Оряховица. Ама там се надявам да се замотаят и да не я направят толкова скоро.

Колкото до големите магазини. Хубаво е да ги има, ама и с тях и без тях дребната търговийка си върви.

За Севлиево... там им накачулиха табелите навсякъде заради този Мотокрос... Да не мислиш че ми е хубаво като излизам от София да виждам табели "Варна", "Севлиево гранд прикс", "Самоков гранд прикс"...
Та такива работи. По скоро да се замислят нашите кметове от географския "Янтренски район" да се съберат, като трябва да ударят един банкет, да се натаралянкат, ама да имат някакъв план за развитие за следващите 10 години. Пък ако не могат да го направят, умни глави винаги ще се намерят да им го напишат. Но... лошото е, че един проект не върши работа, ако не се изпълнява.

И все пак... покрай Евросъюза трябва да мислим как да изпразним фондовете, че току виж стане така - хората да дават парички, пък ние да не можем да ги похарчим




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.