Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 25.06.24 
Градове
   >> Габрово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОВО  
Автор hdosev (ИПСБ)
Публикувано19.06.06 09:50





Ако смятата че Габрово е мизерно по отношение на чистотата, улиците, просто ВЛЕЗТЕ на посочения линк .... и ме оборете със снимки ако можете. Аз не можах - и затова снимах мизерията. Дано някой се сети - че всичко това може и да се оправи. Аз се сетих, да видим дали управниците ще се сетят !!!

Редактирано от hdosev на 19.06.06 10:25.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОВОнови [re: hdosev]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 11:41



Тази снимка потвърждава нещо, което съм го казвал и друг път:Габрово е един умиращ град.Тази ужасна улица е само на стотина метра от центъра на града.Скоро ми се наложи да заведа едни чужденци в ресторант "Форум",който се намира на тази забравена от Бога улица и умрях от срам.Тук въпроса не е само до пари а до пълно безхаберие, както и липса на елементарна култура и инициатива от страна на кмета и общинарите.Както казва Тодор Колев: българинът от малък свиква с миризмата на клозет и тази миризма не му прави никакво впечатление до последните му дни!



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОВОнови [re: kiko]  
Автор hdosev (ИПСБ)
Публикувано19.06.06 12:03



Тази снимка, а и останалите посочени в линка на обяснителният текст е направена и изпратена ЛИЧНО до кмета - инж. Богомил Белчев - подписано с електронен подпис - и знаете ли каква е реакцията - ... мисля че познахте - НИКАКВА реакция


А кметската управа може да и да си помисли че аз няма да открия адресите на Европейските комисии в Брюксел и .. където и да са - но не съм решил - не съм изложил проблема и пред Еврокомисарите - да видим кой , къде и как и с чии пари разкрасява Габрово
бе .. срам и позор. Нито във ресторант"Форум" нито в новата пицария "Темпо" да иде човек - нито с кола - нито пеша - Ех, съдба

Редактирано от hdosev на 19.06.06 12:04.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОВОнови [re: hdosev]  
Авторжekoв (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 12:49



В Габрово има три вида хора:

1.Новобогаташи,които са толкова прости,че не знаят какво да си правят парите.
2.Завърнали се гастарбайтери,предимно от Испания и Гърция,които пак гледат натам.
3.Пенсионери,които въздишат по окрадените държавни заводи.

Някой може ли да ми каже какво бъдеще го очаква Габрово???



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: hdosev]  
Авторex (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 13:50



приземяване,приземяване господа.А вие Досев оправете първо собствената си къщичка и дворче.Можете да се оплаквате на когото искате.Предполагам че дори кмета би ви поощрил.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: ex]  
Автор hdosev (ИПСБ)
Публикувано19.06.06 14:27



всъщност крилатата фраза не беше ли - приземяване, приземяване, ПРИСВОЯВАНЕ ???


аз от местната власт помощ не търся. Всеки сам да си гледа и стопанисва имота. Аз за моя, Общината - за Общинския. Разбрахте ме, смятам, че нали ?



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: hdosev]  
Авторex (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 16:11



Почивай си и не прекалявай с телевизията-по точно с политическите предавания и парламентарния контрол.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОВОнови [re: hdosev]  
Авторexe (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 18:02



Г-н Досев, случайно да сте учили в Механото и да сте 73 набор?



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОВОнови [re: exe]  
АвторNordur (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 19:13



педал, ти на следовател ли го играеш?

момчето е от малкото будни съвести скапаняко неземен

повече такива като него

гражданското общество не се пръква от самосебе си - иска хора като това момче



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОВОнови [re: hdosev]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано19.06.06 20:34



Визираш състоянието на улицата и си абсолютно прав. Много харесвам тази улица, но от много години разредих разходките си по нея. Не само заради мизерното и сегашно състояние /поради нехайството на кметството/ а и поради мизерното състояние на сградите /поради нехайството на собствениците/. Ако живееш на тази улица, първо оправи своята къща. Ако всеки се грижи за имота си, всяка улица ще стане до голяма степен приветлива и общината дано се засрами и се сети, че има отговорност за тази улица, а и не само за нея.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОВОнови [re: Nordur]  
Авторexe (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 22:29



Къф педал- следовател, ве...


Мисля, че името ми е познато и може да сме учили заедно ...тююю...все разбирачи, мамка му...за гражданско общество тръгнал да говори.
Айде със здраве!



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОВОнови [re: exe]  
АвторNordur (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 23:49



ще ти говоря и още как

на който не му изнася - на палатка



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Гинec]  
Авторex (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 00:02



Личноста "Гинес" звучи твърде старомодно.Отново.Явно нсякои хора все още не могат да усетят полъхът на новото време.Типично за Габрово.Кога ще разберете че общината не може да се грижи за всички не до там приветливи улици?Може би ще успее да протече мисъл през болните ви /и останали на ниво развитие 1981г./мозъци,единствено ако ви изберат за занимаващи се с финансите на общината.Но това е абсолютно невъзможно,поради съвсем обясними причини.Не ми е много удобно да ви го казвам,защото съм само на 17.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Nordur]  
Авторex (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 00:09



Личноста Nordur прояви някакви бегли опити за протичане на мисъл.За съжаление след последния пост,всичко се изпари.Жалко.Очакваше се проява на по добро възпитание и култура.Не е нужно всеки да парадира с простотиятя си из всички форуми.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: ex]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 11:01



"ЕХ",млади момко,намери някой други лев и отиди до Трявна, Севлиево или Дряново.Поразходи се из тези градове и направи сравнение с нашия роден град.До Търново или Ловеч недей да ходиш, защото там нещата са абсолятно несравними.Успех!



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: ex]  
АвторNordur (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 12:02



този израз с протичането на мисълта в кой високоинтелектуален холивудски филм го чу?

за такива като теб само изрази от сорта "на майка ти путката"

и други такива форми на любезност



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: ex]  
Авторexe (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 12:29



Ех, Стран или, който си там- стига се заяжда с хората...
Кажи нещо хубаво или поне Тенкю!





Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Nordur]  
Авторex (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 12:47



Мир вам.Използването на нецензурни думи ме развесели.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: ex]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано20.06.06 21:31



Мило ми тийнеджърче, Има още да учиш гражданска отговорност. Сега ти звучи старомодно, но някой ден /дано/ разбереш, че не всичко зависи от кмета. Гражданите са отговорни за състоянието на своя град.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Гинec]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 23:36



В Габрово има три вида хора:

1.Новобогаташи,които са толкова прости,че не знаят какво да си правят парите.
2.Завърнали се гастарбайтери,предимно от Испания и Гърция,които пак гледат натам.
3.Пенсионери,които въздишат по окрадените държавни заводи.

Някой може ли да ми каже какво бъдеще го очаква Габрово???

Гинес,ти от кои си???



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: ивaн]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано21.06.06 22:09



Децата на първите и вторите ще оправят града.

Третите ги прсто забрави и не им се връзвай.





Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Гинec]  
Автор ПAT (!)
Публикувано22.06.06 19:15



Гинес, да, напълно съм съгласен с тебе!
За малкия дето те апострофираше - ами малък е, не може да пише още, а пък тръгнал по форуми, град като Габрово да оправя, че и на кмета да се кара...
Ама и аз... К`во да прая, все от "третите" съм, да бях поне "втори" веднаж!



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: ПAT]  
Авторex (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 21:36



Не съм тръгнал никого да оправям,по скоро вие се опитвате да оправите нещо без да знаете как и ставате смешни.Дали съм още малък да пиша по форуми аз решавам.Разбирам че всеки апостроф ви дразни ,и затова ще избягвам да пиша. Не отговаряте на моите критерии за зрели и мъдри хора.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: ПAT]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано23.06.06 21:23







Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Гинec]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 23:45



Много хубаво е, че hdosev повдига тази тема!Има много неща в Габрово, които могат да се оправят без да са необходими чак толкова много пари! Но истината е,че градът няма стопанин!!! Има стотици дребни неща, които могат да бъдат променени и градът да стане по-красив и удобен за живеене!Но Общината и кметът трябва да свършат своя дял от работата!От тях зависи много!
Искате ли тук да предлагаме идеи за неща, които трябва да бъдат свършени?Ето, hdosew е направил всъщност първото предложение:да се оправи настилката на улиците в шести участък. Нека да направим списък и да го изпратим до кмета и общинарите!Ще им бомбардираме пощата, докато ни чуят!Или друго предлагате?Ще се радвам да го прочета - сами трябва да се погрижим за града си!



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Heли]  
АвторПak aз. (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 08:34



За да стане Габрово по-красив град!

1. Да се посадят цветя в каменните (бетонни) “саксии”, поставени за тази цел на много места в града – по улици, градинки и площади. Сега те са просто обрасли с бурени. Същото се отнася и за много от местата, предназначени за зелени площи, които на всичко отгоре не са и окосени.
2. Да се посадят здравец или зеленика (а може и двете) в определеното за това място в пешеходната част на централната улица –под кестените пред бившето училище за учители-специалисти.
3. Всички улици, водещи към централния пазар, са затворени със специалния пътен знак, но независимо от това на много места вътре в самия пазар има спрели и дори паркирани коли. КАТ да си свърши работата и да освободи пазара от тях.
4. Да се реши въпроса с разделното събиране на отпадъците – в местната преса преди доста време се появиха съобщения, че ще има такова разделно събиране, но никъде не се виждат поставени на едно и също място предназначените за тази цел три вида контейнери. ( Поне в района на Баждар, където живея, няма).
5. В пешеходната част на главната улица на града, на най-неподходящото място – пред градината – са поставени 7 броя будки, които затварят пространството и загрозяват района.На всичкото отгоре будките са зле поддържани, изподраскани; около тях, върху земята, са натрупани кашони, пакети, етажерки, торби и т.н., а районът е заприличал на битак! Предлагаме будките (има такива и на други места в града) да се боядисат и приведат в добър вид, стоките им да бъдат разполoжени само вътре в тях, а самите те да бъдат преместени и поставени (по две, по две...) на западния тротоар на същата улица (тъй като собствениците им имат вероятно сключен договор именно за нея) там, където започват напречните улици,водещи към реката. Като ул. “Янтра”, напр.
В пешеходната част на централната улица в безпорядък са разположени и различни други “съоръжения”: грозни коли-люлки, различни не по-малко грозни самоделки за продажба на пуканки, ядки, балони, сладоледи...По този начин улицата е заприличала на нещо средно между ориенталски пазар и селски панаир, а не на улица на европейски град.
Под дърветата, пред бившия Институт за учители-специалисти, са разположени кафенета ,но: масичките и столовете в тях не са добре подбрани от гледна точка на форма и цветове, пепелниците обикновено са мръсни, покривките често са оръфани и на петна.
По улиците и тротоарите на града са плъзнали плевели и всякаква растителност, много сгради са с изкъртени мазилки.
Общината да преразгледа издадените за различни видове дейност разрешителни , да вземе мерки за привеждането на всички обществени места в града(улици, площади, паркинги, градини) в добър вид, да задължи и контролира собствениците на частни имоти да ги поддържат също в добър вид.
6. Да се намери най-после фирма, която да газифицира Габрово.
7. Да се възстанови летния театър (напр. с помощта на проект от типа ‘Красива България”) и там да се правят концертите и др. представления, които сега се провеждат на площад “Възраждане” – там няма места за сядане на публиката, а шумът безспокои живеещите в околните сгради.
8. Гражданите, живеещи в крайните квартали или в странични спрямо центъра улици, плащат същите данъци и такси и имат еднакви права с всички останали.По-конкретно: в горната част на кв.”Баждар”, под студентското общежитие, се намира малката уличка “Гаврил Кръстевич” – тя е просто един черен път; няма асфалт, няма тротоари,в единия край (откъм малките номера) е изровена от дъждовете и не може да се мине с кола; през зимата не се почиства от снега и т.н. Настояваме улицата, а и другите като нея(защото има още такива), да бъде благоустроена и да заприлича на градска улица.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Heли]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано24.06.06 21:35



Нели, улицата в 6-ти участък е частен случай, но всички улици в нашия град са на същото дередже. Искам като тръгна на работа да ни се пъна с високите токчета из централните улици. Шести участък го употребявам само за разходки в свободното си време. Та... виж и площада пред общината колко е изровен и не можеш да минеш лятно време, поради бабуни и дупки, пък зимно време, поради преспи и заледеност.

Областния управител гледа отгоре към същия площад и не му пука.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Гинec]  
АвторStran (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 14:09







Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Stran]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано29.06.06 21:05



Смешно е наистина, ако ме глидаш как преодолявам площада, ама си е тъжничко, откъдето и да го погледнеш.





Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Гинec]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано27.07.06 16:48



Гинec, ti s visoki tokcheta li hodish?
A sutien nosish li?



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: mutant]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано27.07.06 18:44



Да. Нося сутиен. Защо те интересува?



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Гинec]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 11:14



Za da Zadam sledvashtia si vaproZ.
Koi raZmer?



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: ex]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано31.07.06 19:43



Дами и Господа, за да може нещо, поне малко да започне да се променя в Габрово трябва на първо място свинята наречена КМЕТ да си отиде а новият, който дойде да не влиза в престъпно съдружие с други свине като Петър Петров, Димас и т.н., и тогава може би поне малко да престане източването на общината, и парите да отиват за града а не в джобовете на свинете



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: OO]  
АвторStran (Нерегистриран)
Публикувано31.07.06 23:21



От Димас,само единия е свиня.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: Stran]  
АвторStran (Нерегистриран)
Публикувано31.07.06 23:25



Освен това на кмета си му се плаща и то яко.И вие на негово място щяхте да си траете,кво се правите на много отворени



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: hdosev]  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 09:48



До 10.11.1989 г. в БГ имаше две категории трудещи се: материалисти и идеалисти. След тази светла дата идеалистите се оправиха материално , а материалистите - идеално. Това важи и за нашия град.



Тема Re: Инициатива на в-к Дневник и МИЗЕРИЯТА на ГАБРОнови [re: mutant]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано01.08.06 23:32



85/В



Тема Да те питам нещонови [re: hdosev]  
Автор Corleone (-Кольо-)
Публикувано02.08.06 06:35



Да кажем, че "управниците", както ги наричаш ти, поискат съдействие, така де, малко помощ от гражданите на Габрово и предложат нещо такова: ние ще отпуснем известна сума за почистване, но и вие трябва да помогнете като доброволно се потрудите за почистването на вашата улица и квартал.

Та, ти би ли подкрепил подобна инициатива?

Гледам, че си умно момче и се сетил да направиш снимки и да ги качиш на уеб сайт, дано се сетиш и защо те питам.






Не е важно положението в което се намираш, а посоката в която се движиш.

Тема Re: Да те питам нещонови [re: Corleone]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 10:40



Защо трябва да помагаме за каквото и да било, значи хората трябва да отделят от работното си време - време за което те получават заплата , от която плащат данъци, от които данъци би трябвало съответните служби да поддържат града в добро състояние. Та значи хората хем трябва да са съвестни и да си плащат като попове, хем и да проявяват инициатива и да вършат работа , която на някой друг му е ПЛАТЕНО от техните пари да я свърши. Ами в общи линии приятелю, не ти ли се струва че искаш да върнеш времето в епохата на Ленинските Съботници





Тема Re: Да те питам нещонови [re: OO]  
АвторBognor (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 11:13



взе ми думите от устата



Тема Re: Да те питам нещонови [re: Bognor]  
АвторCSKA (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 22:02



UN GRANDE CAZZO VERONESE PER LOS GOVEDORRES. FORZA CHIEVO!



Тема Re:нови [re: OO]  
Автор Corleone (-Кольо-)
Публикувано03.08.06 08:14



Виж сега, за данъците си прав. Ако смяташ, че има злоупотреба с пари от общинския бюджет или пък състоянието на улиците е последна грижа на кмета, тогава напълно подкрепям инициативата.
Обаче ми се струва, че причината е друга - липсата на достатъчно пари. Е, в такъв случай "управниците" могат просто да вдигнат и без това високите данъци за да набавят необходимите средства за ремонт на улиците. Ако ти имаш по-добра идея откъде да се намерят пари, казвай.
Останалото, което си написал, са пълни глупости. Прочети пак какво аз съм написал и недей да говориш наизуст.




Не е важно положението в което се намираш, а посоката в която се движиш.

Тема Re:нови [re: Corleone]  
Авторйoraтa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 08:42



пари има,ама много се краде или се харчат за глупости



Тема Re: Да те питам нещонови [re: Corleone]  
Автор hdosev (ИПСБ)
Публикувано03.08.06 16:28



Виж, който е съвестен и без това си прави "Ленинския съботник" всяка седмица. Но в крайна сметка аз не искам от "Кмета" да ми мете двора, а просто "той" да си пооправи неговия


Не живея в илюзии че улиците на Габрово (ВСИЧКИТЕ) ще се ремонтират - та това е проблем не само на Габрово, а и на всички градове и села в България. Да не говорим за Реубликанската пътна мрежа. Просто исках да покажа във всеобхватното Интернет пространство в какъв град живеем - та и да се знае какво може Европа да очаква от нас след заветната 2007-ма
Въпросите и проблемите остават открити и неразрешени за сега. ... а ДО КОГА ???





Тема Re:нови [re: йoraтa]  
АвторBognor (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 17:18



кво му обясняваш на този киртак



Тема Re: Corleoneнови [re: Bognor]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 00:40



Гледай сега това за съботниците разбира се го казах в кръга на шегата нямам намерение да се заяждам или да обиждам никой. Исках просто да подчертая, че в Габрово корупцията в общината е много голяма, по това което пишеш ми приличаш на мислещ и интелигентен човек, хайде обърни се малко назад и погледни кои са няколкото фирми, които от години изпълняват всички общински поръчки. Хайде сега кажи ми, броил ли си например, за последните няколко години колко пъти е подновявана маркировката на пътя, кой я прави и издържа ли тя по-вече от 3-4 месеца.....; Ами не издържа ... ама защо ли и тябва да издържи халал за фирмата която я прави, хем боядисва с евтина боя, хем след няколко месеца пак получава пари от общината , за да я боядиса пак с евтина боя и т.н. :)



Тема Re: Corleoneнови [re: OO]  
АвторBognor (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 10:00



това ти беше бележка към КУРлеоне - не към мен приятелю




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.