Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 11.05.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Некой да става за работа ?!нови  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано29.10.03 23:42



Само питам де ...
Щото по борсите търсят, ама или не могат или не искат да се потят ...
Е тва е.
Гледам обявите ... Много работа се предлага ... А уж безработица има.
Дръво големо, много са и за нищо не стават безработните. Та за това си питам - некой да става за работа ?
Хм ... просто питам.
Що народ минава край мен. И нищо не става от тях. Не мисли, не може, не иска, не търпи. Много причини с един резултат - не стават.
Труда е стока. Тя се купува. Но какво представлява тоя труд ? Какво е качеството му ? Някой иска пари. За какво ?
Дали радиацията от 86-та ни развали толкова ? От 10 човека един да става за работа ... другите или са тарикати или селяни или и двете.
Дано гледам погрешно на нещата. Дано оценявам неправилно. Иначе доде се оправим, големо дърво ще гризЕм.



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: Well]  
Авторmonkey (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 09:04



Съгласявам се, че от 10 души един става за работа, даже и по-малко са. И мен ужасно ме дразнят претенциите за заплати на хора, които, ако ас съм един работодател, веднага ще изритам.
Но аз пък съм от другата страна – години на ред предлагам квалифициран труд, спазвам строго дисциплината, имам чувство за отговорност, което ме кара само да се чувствам глупачка, винаги търся решения и изход в невъзможни ситуации, комуникирам отлично с всякакви хора и въпреки тези качества, които са доказани не на едно работно място, ми плащат смешни пари. Устни похвали и потупвания по рамото не топлят. Ти предлагаш ли работа в Габрово?



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: monkey]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано30.10.03 12:09



Може би. Регистрирай се и да минем на бележки.



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: Well]  
Автор monkey (непознат )
Публикувано30.10.03 13:58



Вече съм регистрирана и мога да получавам бележки.



Тема Внимавайте.......нови [re: Well]  
Автор slavo ()
Публикувано31.10.03 10:03



с бележките...!



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: Well]  
АвторWHAT (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 15:54



Господин Well много нависоко хвърчиш но ми се струва , че си един от
деветте в десятката . И ако по някаква случайност или чрез заобикаляне
на законите си станал работодател , то не забравяй , че и ти си произлязъл от "работническо" семейство . Така пишехме едно време във
автобиографиите си и се гордеехме с това .
Причината , че има безработица е сривът в нашата икономика , а не
че хората не стават за работа . Наличието на много обяви за работа наистина говори за непопълнени работни места , но при каква заплата ?
Ако се поинтересуваш за заплатите ще разбереш , че въпросните работодатели не търсят работници а роби . Аз имам една позната със
средно икономическо образование , която по такива обяви два пъти си
намери работа като продавачка и като касиерка но и двата пъти работодателят не и изплаща обещаната заплата защото намира причини
да и удържа пари , след което тя напуска , разбира се .
Работните места от обявите са силно компрометирани и никой не ги
предпочита и затова излизат на обяви . Нормалните работни места със
осигуровки и т. н. се заемат веднага и не излизат на обяви или на трудовата борса . Крайно време е да проумееш това и да не пишеш
простотии по Интернет .



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: Well]  
Авторsali (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 01:33



mi az stavam za rabota- ama zavisi za kakva. za men ne parite sa vajni, a tova da sym polezen na niakoi.az ne obi4am da bezdeistvam-no i ne obi4am da pravia bezpolezni neshta-kato naprimer da sedia na niakoi portal -s men i bez men, vse taia.obi4am da pravia neshto-da nosia,da pisha,da proizvejdam. zavisi za kakvo si tyrsish. zasto ne mi pishesh na :lapabob@mail.bg.malko smeshen mail, no taka e v neta.



Тема Ти пък..........нови [re: WHAT]  
Автор slavo ()
Публикувано01.11.03 09:29



ще ме извиниш , ама медала си има и обратна страна!
Вярно е ,че има и работодатели-боклуци.Но същото е вярно и за работниците.
Точните попадения са малко и за двете страни.



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: WHAT]  
Авторedin (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 10:10



Въпросните работодатели-гадняри са същите мамуни, като тия "девет от десетката".
Мамунска държава сме, за това и дъвчем банана по пижама.
Проблема обаче не е в тях и умението им да крадат труда на честните хорица, като твоята позната. Проблема е че останалите - нормални работодатели виждат ужасен проблем - с много хора говоря. Всички се оплакват от мързела на работниците. Всички искат да вземат много пари и да работят не повече от 8 часа. Хубаво, ама в нашите условия това е невъзможно. Работата често е ненормирана и добре платена, но няма кой да я върши. Ако не е некадърност - просто мързел.



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: Well]  
Авторoтpoвeн (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 13:46



хи!
Може фирмите да не стават!
Да почвам ли списъка с имена на началници,натегачи-стари кучета,инжинери,стари чевени задници в държавни фирми!?!
1."Руно-Г".Началник на влачален цех Петко Берчев.Знаеш ли кво ми каза:
"-Като не можете да си чистите дараците,ще ги ближете."
Аз бях очистил предишният ден само два дарака от три възможни!
Тези думи ебача брерчев ми ги казва пред трима свидетели,които още работят!
2.За коя хубава фирма да спомена?ЕТ "Проектстрой Петър Петров","Херб-Интернейшенол-Техникс-Системс","Рекорд",Бора" към стс-холдинг,"Ембос"-дърводелска фирма,"Бълкан лес"-тази последната като си кажа името само и те си ме знаят!Извесността е тежест!Кольо Пеев и фирмите му,че им сменя и имената да не си плаща данаците!
Или някоя от миналото като АД"Феникс".Вече им изплащат заплатите за 2000г.

----Хайде да ми кажете къде да си намеря работа за 200 лв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.