Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 25.05.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: Well]  
Автор monkey (непознат )
Публикувано06.11.03 11:30



Напълно съм съгласна - така и правя, но на човек му се натрупва доста огорчение и скептицизъм, с които е трудно да се бори.



Тема Re:нови [re: Well]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано11.11.03 14:36



- казах им го!

P.S. Ама ти остана най-старото куче в клуб Габрово май... и "отровения" де...
Пък другите къде се запиляха....?



Тема Re:нови [re: 3te...ki]  
АвторWHAT (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 15:32



Какво да не обобщавам ? Ако става въпрос за военните , щом се засягаш , значи си от тях и за това не се задържат работници при тебе.
Отношението към подчинените в казармата е едно , а отношението към
работниците във фирмите е друго и ако се преориентираш непременно
ще си намериш работници .
Ако си мислиш , че заплата 350 - 400 лв. за тежка физическа работа
придружена от интелект / което означава , че работникът трябва да е
инженер / при сигурно по-вече от 12 - часов работен ден е много , то
бих ти казал , че един продавач на сладолед пред НДК в София получава толкова , като по цял ден стои на едно място . Освен това ,
извънредният труд /над 8 часа / според Кодекса на труда се плаща по друга тарифа . Ако пък и Кодекса на труда не признаваш , значи твоите
проблеми са изцяло по твоя вина , защото , както работодателя иска да
се спазват неговите изисквания към работата , така и работникът иска
да се зачитат неговите права , дадени му от държавата .
И накрая , аз не съм работодател за сега , но имам някакви шансове да
стана . Обаче , никак не ми се иска да ме причислят към групата на тези
работодатели , които задават просташкият и неграмотно написан въпрос :
" Некой да става за работа ? " Всеки става за някаква работа ,но както
казах по-горе , някои професии изчезнаха , а хората трудно се адаптират.
Някои изобщо не могат да свикнат , но не правете просташки изводи от
това , а просто не ги вземайте на работа и толкова .



Тема Re:нови [re: WHAT]  
Автор3te...ki (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 16:27



1. Не съм от военните
2. Физическата работа не е чак толкова тежка и не става дума за сигурно по-вече от 12 - часов работен ден , а за 4, най-много до 6 часов работен ден - според това ТЕ колко стегнато и бързо ще работят . А пропуснах ли да отбележа, че въпросните работници дори НЕ РАБОТЯТ ВСЕКИ ДЕН, а само в дните, в които бъдат извикани? Както и че имат право в свободното си време да правят каквото си искат - дори да работят на друго място, стига, когато на мен са ми нужни да мога да разчитам на тях?!
3. За извънреден труд и дума не може да става - това, че понякога се налага да дойдат в 7 сутринта и да свършат работата си до обяд или пък да дойдат в 4 след обяд и да свършат в 9 вечерта не значи, че работят извънредно, нали? Та на тях дори не им се събират 8 часа
5. И на последно място - пожелавам ти в най-скоро време да станеш работодател и след това пак ще си поговорим по тази същата тема , но добре запомни какво мнение си защитавал/а тук


Хайде, остани си със здраве



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: Well]  
Авторmaniqka (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 21:50



Na vsqkade e taka-vervaj mi.



Тема Re:нови [re: 3te...ki]  
АвторWHAT (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 16:57



Господин "3te...ki" , съмнявам се че даваш толкова пари при такава продължителност на работната седмица. Но ако това е така , значи липсват здравни и пенсионни осигуровки или има нещо в характера ти , което отблъсква работниците от твоята фирма. В края накрайщата ако
всичко ти е наред и при тази заплата би трябвало в цяло Габрово да се намерят работници и за тебе , но явно нещо не е така или попадаш
все на неподходящи кандидатури . Във всеки случай проблемът си е твой
и аз няма да гадая каква точно е причината. Искам само да ти кажа , че в случая аз ,все още , не съм работодател , нито съм безработен и следователно не съм страна във спора . Но моето мнение е , че трябва да се зачитат правата и на двете страни , а не само на работодателя ,
който е по-горната страна и често извън законите диктува правилата.
Съгласен съм и с това , че има някои специфични дейности , които трудно могат да се вършат съгласно всички изисквания на законите . Но
пък има трудови договори , където нещата могат да се регламентират и
по взаимно спорзумение . Изобщо всеки е прав за себе си , както и всеки
случай трябва да се решава конкретно . Но не може по такъв начин да
се обиждат всички хора : " Некой да става за работа?" !!!!



Тема Re:нови [re: WHAT]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано18.11.03 21:47



Абе Човеко !
Обяснявам ти - няма кой да върши работа!
Няма безработица - това е. Има некадърници, мързеливци, мошеници, тарикати и прочее.
Но който не се е сблъскал с това, не знае.
А относно "неграмотния" ми въпрос - като не схващаш иронията, проблема не е мой ;)

И относно обиждането - Хе хе, да се обижда - кой ? Глупака че е глупав, некадърния че е некадърен ?
Огледалото сигурно обижда всеки който не се харесва.
Ми дай сега да чупим огледала ( макар че така само ги множим :))) )
Оглеждат се в реалността тези, дето се обиждат.
Ужас е някакъв. Да се смеем ли , да плачем ли. Има много работа, а няма кой да я свърши. Един иска едно, друг - друго, и както каза шефа ми - всъщност никой не търси работа. Търсят лесни пари, не работа.
То е като с глада - когато си гладен, всичко ти се услажда и го хапваш веднага. А тези - идват, пък почват да оглеждат храната, питат какво има в нея, кое как е, мислят, въртят се като префърцунени госпожи и правят гримаси преди още да са опитали храната.
Това за мен не са гладни хора. Нямат нужда от работа.
Другият тип са неможещите - те имат хъс, но нямат умения и по-лошото е че не могат да бъдат научени - имам богат опит по въпроса ... малко хора вдяват нещата от раз, обикновено след няколко опита се получава, но има много хора, които просто не се поддават на учене. Не могат и това е. Ако ще 50 пъти да го правят, все бъркат. Мисля че в основата на проблема е лошата самодисциплина... иначе казано слаба воля, слаб самоконтрол.

Който иска работа - ще работи. Ще си покаже "стоката" - каква може да я свърши, пък ще види и дали добре му плащат за това. И ако всичко е както трябва, всички ще са доволни от сделката. Работодателя - от работата която купува, работника - от цената на продадената работа.



Тема Re:нови [re: Well]  
Авторraбpoвeц (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 09:31



Извинявам се,не ми стигна търпението да прочета всички постинги и може да повторя някого.
Не те познавам,както и ти мен,но май познавам доста като теб.
За стоката се плаща,а за качество-повече,ти си го формулирал по подобен начин.
И ако стоката е труда,какво качество търсиш за 300-500лв?
Калпави хора има навсякъде и недей да праскаш обобщения,щото те от самосебеси са неиздържани.
Аре,дерзай-търси хора гладни и готови на саможертви за без пари.
Успех.



Тема И все пак........нови [re: raбpoвeц]  
Автор slavo ()
Публикувано20.11.03 09:39



не живеем в Щатите ами сме си тука!
И то не къде да е ами в Габрово!?
Просто реалностите са такива.............ха и къде има заплати по 500 лева?



Тема Re: И все пак........нови [re: slavo]  
Авторraбpoвeц (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 09:55



Да де и такива няма.
Само да довърша с "работодателите".
Попрочетох мненията и като гледам те тези титани на философската мисъл даже и работодатели не са,ами посредничета.
На каква основа се определя цената на труда?
Ако в Германия цената на един продукт е толкова висока,то от части е и за това,че 40% от нея са труд уважаеми "работодатели".
Подобно е положението и в другите бели страни-в България обаче цифрата играе около 2%.
Пазара тук сам затваря себе си.Няма кво да страдате.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.