Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 23.05.24 
Градове
   >> Габрово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: oтpoвeн]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано02.11.03 09:45



Работа да искаш - има много. Но можеш ли да я работиш ? Можеш ли да се грижиш за нея дори ако се наложи и след работно време ?
Може ли човек примерно след като те обучи и пробва, да ти възложи монтаж на ролетни щори и да знае че ще го направиш както трябва ?
Работодателите рядко търсят хора по друг начин, освен от приятели и познати - за да им гарантират че човека не е хаймана и не е с ръце заврени в дупето ...
Уви, повечето са си точно такива ...
И няма начин човек да открие свестни работници - просто трябва да опитва. А това понякога му излиза по-скъпо отколкото хич да не опитва. Та така и бизнеса нерядко е в застой - като няма кой да върши работата.
Феномен ли е или не, но за едни има ужасно много работа и не могат да я свършат всичката, а за други - никаква. Освен случая тук е замесена и способността на един човек да работи така, че хората да са доволни и само него да го търсят друг път.
Аз си мисля, че ако човека става за работа по принцип, той ще я търси и все някога ще я намери. И работодатели и работници еднакво трудно се намират. Направо правя аналогия с любовта и приятелството. И там е трудно, знаете. Повече въпрос на късмет, отколкото на планиране.



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: WHAT]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано02.11.03 09:55



Крайно време ти е на теб да поумнееш.
Няма спор за гадните мошеници - познавам и такива. Всеки гледа да прецака некой за дребни стотинки. Тия са идиоти. Наред с това че много им куца общуването - чак се чуди човек как са успели бизнес да спретнат. Ама то е повече въпрос на късмет това.
Гледната точка обаче на твоята позната може би не е правилна. Има и гледна точка на работодателя. Тия неща трудно се разбират - кои е виновен и кой прав. Бих казал че в един конфликт сигурно е само че поне един от двамата е виновен. И в този смисъл наличието на конфликт прави и двамата участници в него заподозрени. В тези случаи просто трябва да се премине нататък, при следващ работодател и ако никъде не свие гнездо, редно е да се запита дали пък причината все пак не е в нея ?
Човек понякога разбира че зле се познава. И такова разбиране е голям напредък. Далеч по-зле е ако не се разбира. Тогава просто целият свят си му е крив навеки.



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: Well]  
Авторoтpoвeн (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 14:53



Не бях предупредил и за това ще повторя!
Не изкам работа.Не изкам и заплата!Изкам да няма работа.Изкам никои да не работи.Изкам всички да си почиваме и да ръкопляскаме например на партията,ще ходим да палим свещички на бога,ще пордаваме наркотици...
Позна,не мога да работя.Мързи ме...
Мразя да ме убучават и пробват...
Мразя да правя каквото "трябва",обичам да не правя нищо...
Голяма съм хаймана!
Преди малко си извадих ръцете от гъза и като свърша да щракам по клавиатурата паз ще си ги натикам в задника до лактите.
Аналогия:Перачката и прането.
Първо за да се изпере,трябва да е мръсно,грозно!Хубавия прах е за да мирише на хубаво-да се обучи,защото работника е МНОГО ТЪП,ПРОЗ И НЕКВАЛИФИЦИРАН.
Преди да се простре,трябва да се изцеди и последната сила на рабитника,подта му,нервите му.
Простира се за да го видят всички че вече не става за пране,защото е изцеден.




Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: Well]  
АвторWHAT (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 16:57



Вероятно имаш известно право Well , защото и двамата работодатели
на моята позната са бивши военни . Иначе тя е съвестна и с дъгогодишен стаж и опит . Може би проблемът е в появата на много нови професии , които ги нямаше при тоталитаризма и хората са просто
неподготвени и ако са и по-възрастни трудно се преквалифицират . Ако
говорим за млади хора , наистина с тях работодателите имат големи проблеми , защото сега никъде учениците или студентите , и младежите изобщо , не се възпитават или обучават на трудолюбие . Пък и като гледат по какви начини се забогатява в нашата държава - върви ги убеждавай , че всичко се постига само с труд .



Тема Re:нови [re: WHAT]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано04.11.03 12:59



Не обобщавай!
Ти самият работодател ли си?
Защото аз съм! Знаеш ли колко месеца се опитвах да намеря работник за една определена работа? Е, не можах! Въпреки голямото желание - не стана! Знаеш ли всички безработни, регистрирани по борсите какви искат да бъдат? Продавачи на GSM-и, да работят в интернет клубове, или пък някъде, където работното им време е строго регламентирано! И най-важното - всеки гледа заплатата му да не е по-малка от 200-250лв., че имаше и 300! Е, хубаво! Ама какво предлагат за тези си изисквания? Нищо! Ако може ей така нищо да не правят, да не се натоварват и да им се дават такива заплати - ами не става!
Работата, която аз предлагах, беше свързана с физически труд и техническа мисъл. Не се намери човек, който да бъде удовлетворен от условията и в същото време да задоволи и моите изисквания. Не мисля, че заплата от около 350-400 лева в летните месеци е ниска.



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: oтpoвeн]  
Авторstealth (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 19:22



well zashto ne kajesh koi si?
4e da te vidish shto za stoka si
kakvo samo filosofstvash tuka
ili ne ti stiska?



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: edin]  
Автор monkey (непознат )
Публикувано05.11.03 09:45



Моля те да ми посочиш един нормален работодател в Габрово, за да се кандидатирам там, ако има подходящо за мен място. Шампион съм по явяване и печелене на конкурси и какво? Тъкмо ще почвам работа и – хоп – някой парашутист вземат за мястото, спечелено от мен и обещано на мен. Защо лъжат кандидатите, като знаят, че нямат самостоятелност и се поддават на натиск в последния момент? Защо изобщо обявяват мястото, като или се знае предварително кого ще вземат или друг им диктува положението. Имам предвид три конкретни случая, но няма да посочвам къде по понятни причини.
Аз работа си имам, но не е в Габрово и изобщо не ме задоволява. За 13 години “демокрация” съм попадала на един свестен работодател, но и той нямаше самостоятелност.



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: stealth]  
Автор oтpoвeн (цар на глупаци)
Публикувано05.11.03 18:41



В кольо пеевите фирми има един началник Димитър.Изгони ме 2000г.Преди два месеца се срещаме в града.Гледам го.Той ме гледа и стои мирно-познава ме,шашка се.
Фирмата тогава се казваше "Феникс"-мебелна фирма на Стефановци.

Нека се шашкат,важното е да ни помня.Ама ако ни забравят!

Когато няма с кого да се заяждаш и ти иде да се захапеш за задника от скука,захапи "оро"!


Тема Re:нови [re: 3te...ki]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано05.11.03 20:28



А тъй ! Кажи им го! :)
Същата работа и при нас.



Тема Re: Некой да става за работа ?!нови [re: monkey]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано05.11.03 20:33



Мисля че трябва да не се предаваш преди битката да е почнала. Знам че човек често гледа на нещата с предубеждение, но когато трябва рискуваш дори и да си почти сигурна че пак ще те порежат. Заради шанса нещата да се променят. Тоя шанс винаги го има. И колкото повече опитваш, толкова по-вероятно е да спечелиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.