Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 04.05.24 
Футбол
   >> Футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Казийски и Бербатов  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано09.08.12 08:36



Не си ли приличат според вас?

Дезертьори с претенции и гоУеми звезди!

Отборът е колектив и ако не се впишеш в него, ако не играеш и не даваш всичко от себе си, ако се намесваш още като играч в теми извън игрището, то със сигурност ще изпаднеш в ситуация подобна на тея двамата, изолирани и неразбрани.

Важното е, че момчета без лидери успяха да покажат, че волейболът е национален спорт! Дори и да паднем от руснаците и да не вземем медал ни дариха с незабравими емоции!

Браво!

А на Камило Плачи трябва да му се издигне паметник! Видно е, че той дърпа конците.


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: Казийски и Бербатовнови [re: falkenbach]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано09.08.12 10:12



Ако Казаийски беше на терена, то нямаше да блесне Цецо Соколов. Мисля че вчерашните изяви на Цецо Соколов го правят незаменим на този пост. Казайски да отиде да играе едно сентасе с ментето Бербатов.



Тема Re: Казийски и Бербатовнови [re: falkenbach]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано09.08.12 10:22



Камило е велик. Огромна разлика в отбора на Световната Лиги и на Олимпиадата.

За другото не си прав.



Тема Re: Казийски и Бербатовнови [re: falkenbach]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 10:44



Не, не си приличат. Аре стига с тия хули към Казийски - човекът си каза нещата и си отстоява позицията. Ти изобщо имаш ли идея що за простотии стават във волейболната федерация? Само един пример ти давам - системата с откупване от тая федерация, за да се излезе зад граница - младите и талантливи играчи плащат като попове на Лазаров и ко. Сега с очертаващия се успех на Олимпиадата просто ще бетонираме оня плужек Лазаров, което в перспектива е голямо зло за българския волейбол. В момента волейболът ни е готов да тръгне по пътя на футбола след 1994 година - едва ли и ти би искал това.




Тема Пхаххаханови [re: tonzosjustice]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 10:46



Я, бате, земи си говори само по темата ЦСКА - Левски. Нямало да блесне Соколов заради Казийски - ей по това си личи колко разбираш от волейбол. Ограмоти си малко - Цветан Соколов е диагонал, а Матей Казийски е посрещач - два коренно различни поста във волейбола. Ма нищо де, важното е устата да хлопа колкото вятър да става.






Тема Re: Пхаххаханови [re: alessandron]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано09.08.12 10:57



Гледай си тениса баце и ми изкарай един мач в който са играли заедно Казийски и Соколов, пак казвам гледай се Надал, Федерер, Медерер и толкоз





Тема Re: Пхаххаханови [re: tonzosjustice]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 11:02



Играха сума години в Тренто най-малкото, ама ти дори не си го чувал тоя отбор, освен в Спортал. В национала също имат куп мачове заедно. Имаш навика често-често да изпадаш в полюции, но най-малкото е смешно, когато не знаеш какво говориш :) Все едно да кажеш, че в ЦСКА на Антон Карачанаков му пречел Борис Галчев, та затва вторият го продаваме в Румъния. Толкоз, пък ти ако щеш слушай какво ти говоря.

п.п. Матей Казийски можеш сам да видиш, ако знаеш къде, колко награди има за волейболист номер 1 на Европа например. Еквивалент на Златната топка във футбола, само да поясня. Пък ти сравнявай човек, спечелил всичко на клубно ниво във волейбола, с Бербатов - хахахахах




Тема Re: Пхаххаханови [re: alessandron]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано09.08.12 11:08



Виж сега, не ми говори за отличия,


Бербатов нищо голямо не е печелил;

Казийски пропуска един голям велик момент, който може да не се повтори.

Фалка изрично е написал мотото на темата, ти го обръщаш на спортал и тн. Бягаш от темата. Човекът иска да каже с темата, че големите "звезди" просто развалят дисциплината с мрънкането си.

Вземи да попрочетеш малко спортни медии и коментари. На 90 % хората казват, че след като ги няма Радо Стойчев и Казийски, то отборът се сплотява, концентрира и свива в юмрък.

Онзи от Благоевград пък не ми се коментира негото позьорство и неуспехи





Тема Re: Казийски и Бербатовнови [re: alessandron]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано09.08.12 11:10



Не защитавам Лазаров, напротив смятам, че е престъпник и мошеник!

Обаче не е работа на Казийски да се меша в тези неща и да има претенции. От него искаме да се раздава за отбора и да не бойкотира.

Сигурен съм, че и Стилян Петров и Мартин Петров недолюбват Перуката, но това значи ли, че трябва да да бойкотират националния??

Не съм съгласен с твърдението ти, че волейболът е на ниво футбол от 1994-та. По простата причина, че отборът ни е твърде млад все още, докато онзи беше вече в зряла спортна възраст.


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: Пхаххаханови [re: tonzosjustice]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано09.08.12 11:11



Правилно си ме разбрал!

Звездите, които се дуят, повече пречат отколкото помагат.

За съжаление мисля, че Радо Стойчев подведе Казийски. Дано реши да се върне, но не му прави чест че се отказа, факт!


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: Пхаххаханови [re: alessandron]  
Автор lnglourious (Capitan)
Публикувано09.08.12 11:12



Тонзоса май имаше предвид, че без Казийски в отбора блесват лидерските качества на Соколов.



Тема Re: Пхаххаханови [re: tonzosjustice]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 11:20



Значи още преди време като коментирахме в ЕФУ аз казах в един пост до Анфо, че силният момент на сегашния отбор при липсата на Казийски може да е


В отговор на:

Тук има и един тънък момент - възможно е да се засили отборният дух като го няма Матей, щото сега няма как да разчитат на него да ни измъква, а отборът в колективен спорт винаги е за предпочитане пред една много силна индивидуалност.



С други думи - аз анализа съм си го направил много преди някой в Спортал или в която и да е медия да ми го прави :) Сори, ма със сигурност съм гледал далеч повече волейбол от теб и със сигурност знам повече неща за начина на управление на федерацията, който всъщност не е наложен от Данчо Лазаров, ами е унаследен така да се каже.
А Цецо Соколов съм го гледал още с екипа на Марек Дупница във файнъл фор за Купата "Атаро Клима" и много добре знам какво може, на какъв пост играе и че последният, дето му е пречел, е Казийски. Точно Радо Стойчев взе Цецо в Тренто рано-рано и го разви до сегашното му ниво, а Казийски му помагаше много в Италия и това самият Цецо го е казвал. Така че да, смешно ми е от лаишките ти изказвания, които са продиктувани от добри намерения де, не се обиждай. Затова и ти казвам да не бързате с оценките за Казийски и за Стойчев, защото те направиха много за волейбола ни и отделно има неща, които не се коментират много-много в публичното пространство.

п.п. Още един пример ти давам за "управленците" ни във волейбола - във финансовия им отчет, графа "приходи", почти всички приходи, а това са над 3 млн. лева, се пишат като "други"??? Това са хора, гледащи собствения си келепир и затова и така скокнаха на Радо Стойчев при първа трудност след загубата от Германия в "Универсиада". Да, Стойчев и той направи грешки, но и хубави неща направи - щото сега тва, дето го гледаш на Олимпиадата, кой според теб му е положил основите? Кой настояваше и работеше целенасочено да се подобри посрещането - ключовият елемент за победа? Такива ми ти работи, Тонзосе, пък ти ми говори за тениса


Редактирано от alessandron на 09.08.12 11:25.



Тема Re: Казийски и Бербатовнови [re: falkenbach]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 11:24



Казвам ти, че ситуацията е такава, че може да се тръгне като развитие натам. Отделно да се говори, че моменти като сегашният можело да не се повторят, пак показват непознаване на играта - тук нямаме конкуренция от 15-20 отбора, имаме от седем-осем, а ние просто сме си установили традициите в тоя спорт (тва не към теб де)




Тема Re: Пхаххаханови [re: lnglourious]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 11:28



Това донякъде е така, но има и още един много важен фактор, който не трябва да се забравя - сменихме разпределителя с по-добър (и това отдавна съм го казал) и той просто повече разнообразява играта. В Тренто, когато разпределители бяха Гърбич и след него бразилеца Рафаел, по същия начин се разиграваха всички - диагонала (Висото - Соколов - Щокър) и посрещачите (Хуанторена - Казийски). Просто в един мач един блестеще повече, в следващия - друг. Затва и приказката, че Соколов се е разгърнал само заради липсата на Казийски я считам за неточна.




Тема Re: Пхаххаханови [re: alessandron]  
Автор lnglourious (Capitan)
Публикувано09.08.12 11:28



тва, дето го гледаш на Олимпиадата, кой според теб му е положил основите?

Кажи нещо за Силвано Пранди тогава. Камило Плачи дойде именно с него.



Тема Re: Пхаххаханови [re: lnglourious]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 11:29



Че защо да не кажа - от него тръгна, да. А нали помниш след първото по-кофти представяне с Пранди какво се почна и срещу него? И добре знаеш, че обикновено като идва нов треньор, той сменя целия екип. Стойчев не смени Плачи - това, предполагам, ти подсказва нещо?






Тема И последнонови [re: falkenbach]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 11:31



Кой, според теб, трябва да се противопостави на глупостите на Перуката или Лазаров? И не ми казвай "феновете", че ще ме скъсаш от смях. Има си някои граници, които като се преминат, стават патакламите. Във волейбола се премина една такава.




Тема И Тонзе,нови [re: tonzosjustice]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 11:37



недей давай за пример 90% от хората какво казвали

Кои са тия хора - същите, дето не знаят какво значи съкращението "АЕЦ", но първи ще тичат да дават мнение дали трябва да се строи "Белене" или не? На теб например в сегашния ни национален отбор харесва ли ти "старши треньора" (умишлено слагам кавички) Найден Найденов, който всъщност е едно поставено лице и чиито функции реално взима помощникът !!! Камило Плачи? Това ли е начинът да се ръководи едно предприятие - защото по своята същност и в спорта отборите/клубовете са предприятия, защото играят за пари? Не ти ли се струва, че нещо много е сбъркано?

п.п. Колкото до Бербатов - човекът успехи постигна, при това немалко. Друг е въпросът какъв му е характерът, какви решения взима и т.н. - това си е за него.




Тема Re: И последнонови [re: alessandron]  
Автор TCNQ ()
Публикувано09.08.12 11:42



От ФБ на Георги Братоев:
Byrite karat Duba da pyska oshte po dulboki korena.Iskate ili ne Bulgariq shte igrae polyfinal

P.s. tova e i za Matey, i Andrey vie ste chast ot nas




Тема Re: И последнонови [re: TCNQ]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 11:48



Именно - Жоро Братоев още след мача с Полша написа на тия, дето се хвърлиха веднага на Матей, да земат да си използват първо сивото вещество, ако го имат.




Тема Re: И Тонзе,нови [re: alessandron]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано09.08.12 11:48



Аз не разбирам какъв им е проблема с Бербатов - ок няма големи успехи, ако приемем че шампион на Германия и Англия не са големи успехи, както и 2 финала в ШЛ, голмайстор на ПШ и т.н, но да се върнем на националният - откакто Бербатов (голмайстор номер 1 на същият този отбор) го няма - отборът от борещ се за 2 място и участие на финали стигна до последно място в група и тотален аутсайдер. Така че говорете ми за Бербатов.



Колкото до Казийски добре си го обяснил, няма какво повече да се каже.



Тема Re: И Тонзе,нови [re: alessandron]  
Автор пeтльo (неетичен)
Публикувано09.08.12 11:59





сетих се за АЕЦ-а като каза:)

иначе само може да гадаем кво би станало, ако Жеков беше в отбора, или ако Казийски беше останал и тн, но просто във волейбола е така, че не може да се разчита на един човек, може да имаш ултрамега най-добрия волейболист на света, ама ако останалите 5 цялата им работа е да посрещнат и разпределят топката към него, нема да стане. силно ме съмняват теориите, че казийски бил развалял дисциплината с мрънкане в съблекалнята и видиш ли сега всичко било наред. да, тошко ще спре да пие и ще отслабне, щото матей не е в отбора. играта ни върви, окей, но това не значи, че казийски, радо и жеков са пречели, а и дори да е било така - не значи, че сега трябва да им се смеем и да ги сочим с пръст "нека ви". най-малкото една част от тея, дето вчера наебаха мощно германия сигурно изобщо нямаше да станат волейболисти, ако не бяха идолизирали в юношеските си години казийски. за тва кой е радо стойчев във световния волейбол и дали найденов може за един месец да сглоби отбор - медалист на олимпиада не мисля, че изобщо има нужда да се коментира



Тема Re: И Тонзе,нови [re: пeтльo]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 12:09



Хахах, тая снимка е много добра :)

А Тошко Алексиев спря да пие откак отиде в Сургут и му наритаха там задника.




Тема Re: И последнонови [re: alessandron]  
Автор TCNQ ()
Публикувано09.08.12 12:27



Поради което аз не мисля, че Бербатов е удачно да се сравнява с Казийски!
По-скоро Бербатов е повторение на Стоичков, и последствията са абсолютно същите. Само дето още не е отишъл при Любо с букет цветя


Всички в отбора знаят за какво иде реч, и прави чест на Братоев!
Казийски е волейболния Меси, а Стойчев - аналога на Гуардиола в спорта с топка през мрежа. Колкото до възхода на Соколов - напълно очаквано от мен. Даже малко се забави. Но психически не е стабилен все още.
Трудно е да се каже какво би било "ако", овациите обаче са изключително за новия ни разпределител. Израства от мач на мач, с Жеков надали...
Трябваше Стойчев и Казийски да зачакат, да стиснат зъби, с тях щях да съм много по-спокоен, но от друга страна с тях очакванията към отбора щяха да са огромни от самото начало, което щеше да се отрази като напрежение в отбора. Сега са освободени от това, и е видно, че се забавляват на полето.
Дано не се пренавият срещу Русия за победа на всяка цена, не смятам - по-скоро то е при Сборная!



Тема Re: И последнонови [re: TCNQ]  
Автор alessandron ()
Публикувано09.08.12 12:34



Да и аз се надявам да излезем просто с настроение да играем играта, а руснаците да са по-напрегнати - заради историята, заради състава си и очакванията към него. Трудно ще е, много при това, все пак Русия има феноменални имена - Михайлов, Тетюхин, Хтей, имат блокадата на Мусерски и Волков - по над 2.10 високи, но не са непобедими. Дано с флот да ги пробием на посрещане, оттам колкото и да си висок нещата стават неспасяеми.




Тема Re: И Тонзе,нови [re: alessandron]  
Автор Suprs (старо куче)
Публикувано09.08.12 12:55



Аз честно казано не виждам къде точно е проблемът с Найденов. Ясно е, че Плачи се занимава с тактиката и че той дава указанията, предполагам, че Найденов има роля най-малкото в мотивацията и създаването на подходяща атмосфера в отбора, а и кашля много авторитетно :)

Мисълта ми е, че очевидно този екип работи добре и нещата вървят, какво значение има кой се води старши треньор? Даже нищо чудно така да е по-добре за Плачи, който е освободен от "публични изяви" и може да се концентрира в тактиката, докато Найденов като "лице" на щаба поема отговорността и напрежението на очакванията (доколкото изобщо го имаше на тая Олимпиада).



Тема Re: И Тонзе,нови [re: alessandron]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано09.08.12 13:14



Това за некомпетентността на българите по много въпроси е точно така!

За Найденов нищо не мога да кажа. Има весела мутра, усмихва се, говори неща от рода "Стягайте се", личи си че е втора цигулка.

Наистина Бербатов постигна много на фона на БГ тоталната деградация в спорта като цяло.

Бербатов остава във всеки фен смесени чувства. Лично в мен името Бербатов предизвиква веднага асоциацията, че няма ГОЛ срещу Левски, като това е достатъчен факт да не го уважавам много





Тема Re: И Тонзе,нови [re: alessandron]  
Автор пeтльo (неетичен)
Публикувано09.08.12 13:42



В Пловдив имаме други наблюдения:) Ма тва е извън сезона, де



Тема Re: Пхаххаханови [re: alessandron]  
Автор redo (hardcore)
Публикувано09.08.12 14:50



ако казийски играеше, соколов нямаше да завършва толкова атаки, повечето трафик щеше да отива към матей най-вероятно, това е единственото, което евентуааално можеше да попречи на цецо да 'блесне' ;)



Тема Re: И Тонзе,нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано09.08.12 16:06



Шампион на Германия не е бил.



Тема Re: И Тонзе,нови [re: Suprs]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано09.08.12 16:35



Не се опитвай да правиш анализи, ами си отпусни душата с едно мооооощно:

ТОШКООООООООООООООО АЛЕКСИЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕВ!!!!!!







Тема Re: Казийски и Бербатовнови [re: alessandron]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано09.08.12 16:41



Сега с очертаващия се успех на Олимпиадата просто ще бетонираме оня плужек Лазаров, което в перспектива е голямо зло за българския волейбол.


Абсолютно... :(
Май единствената надежда остава финал или поне бронз, след което ядрото на отбора застава открито зад протеста на Радо и Матей и иска моментално оставките на комсомолеца и кликата му! Иначе волейболът тръгва точно по пътя на футбола след американското лято... :(





Тема Re: И Тонзе,нови [re: Meйджъp]  
Автор Suprs (старо куче)
Публикувано09.08.12 16:58



Веднага:

ТООШКОООООООООООООО АААЛЕКСИЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕВ!!!


п.с. може да добавим и ЖОРРРРРРРРРО БРАТООООЕВ



Тема Re: Казийски и Бербатовнови [re: Meйджъp]  
Автор Suprs (старо куче)
Публикувано09.08.12 17:03



Еми аз какво ви казах преди: като иска силни позиции Радо, да вземе медал от Олимпиадата и след това да си постави исканията. Вие викахте, че с това ръководство няма как да стане - е, очевидно има :)

п.с. Нали се сещаш, че сега с Гамена чакаме вип покани за полуфинала и докато вие си правите протестчета ние ще си пием синьото джони с Любо в Лондон





Тема Re: Казийски и Бербатовнови [re: falkenbach]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано09.08.12 17:03



Въобще не ми сравнявай онази чекия БербатOFF с Казийски... Матей застана зад КАУЗА и заради тази кауза жертва спортния форум, който трябва да е върха за всеки спортист, докато Барбарела измънка някакви путкарщини, които никой не разбра, за да отиде да спасява кариерата си на скамейката на Манчестър (да не отваряме дума за поведението му на терена в стил "не сте ми на нивото, селски пръчки"...)

Какво сравнение, бате....







Тема Re: Казийски и Бербатовнови [re: Suprs]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано09.08.12 17:15



НЯМАШЕ как да стане! Сега става, защото условията са други.





Тема Re: Казийски и Бербатовнови [re: falkenbach]  
Автор white r ()
Публикувано09.08.12 18:09



писна му на Бербо да влачи добитъци на гърба си и се отказа и
много правилно , смело решение , на което той е потърпевш .



Тема ХАХАХАХАХАХАХАХАХнови [re: tonzosjustice]  
Автор HYanev ()
Публикувано09.08.12 23:53



Ти си ебаси клоуна?

Ти волейбол гледаш ли или отваряш Спортал да видиш дали сме победили?



Тема В "Советский спорт"нови [re: alessandron]  
Автор Koцeтo ((пишман коце))
Публикувано10.08.12 00:39



са писали много готино, че отбора на България е банда, а Цецо Соколов е шеф на бандата. Блъскаща се, агресивна, отписана от всички и играеща най-добрата игра. Писали са и че половината играчи са непознати, но никой не играе волейбол на Олимпиадата като Братоев.
Дано ги бием тия роботи!



Тема Re: В ARDнови [re: Koцeтo]  
Автор TCNQ ()
Публикувано10.08.12 10:25



също има интересно определение за Соколов - "Baerenstark" (як като мечка)


В една от паузите Хайнен им е казал - Е сега, ще поиграем ли още мъничко, или не"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.