Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 25.09.24 
Футбол
   >> Футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Кур за Шеврон  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано01.11.11 09:24



Кур за проучванията и добива на шистов газ.

Ей говеда майка ви ше еба



Темата е сериозна без спам


ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано02.11.11 04:01



Духай свиня долнопробна!



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор Пpинц Top (ентусиаст)
Публикувано02.11.11 06:41



Прекалено красив съм, за да добивам шистов газ!



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Шишapkи]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано02.11.11 08:45



Що спамиш бе говедо



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема ти пъкнови [re: petkuvoevoda]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано02.11.11 09:47



щото е говедо





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано02.11.11 11:22



Прасе духай!

Иначе филма е мноо як и наистина кур за шеврон и шистовия газ!


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: falkenbach]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано02.11.11 11:49



Има много силни неща - уникално издържано в стила на 9/11...



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано02.11.11 13:19



Баце, ти геолог ли си?



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано02.11.11 14:31



Рибар съм, що?



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано02.11.11 14:49



В очакване на олигофрените които твърдят, че това е единствения начин да се откъснем от комунизма и зависимостта си от Русия, и че това бъдещето на България.

За тях и

е бъдещето на България.

FORZA ROMA

Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано02.11.11 15:38



Ами тогава, от каква позиция даваш крайно заключение, само заради някакво лобистко филмче?



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор alessandron ()
Публикувано02.11.11 16:01



Хех, баце, а в САЩ що масово забраняват fracking-а? :) В Пенсилвания например (Питсбърг), в Ню Йорк също? Във Франция защо направиха закон, забраняващ използването на тая технология за добив (хидравлично разбиване а.к.а fracking)? Ние по-умни ли сме, по-уредена държава ли сме, че да си играем с възможността цяла Добруджа да се окаже отровена - все пак това ни е житницата?




Тема Re: Кур за Шевроннови [re: alessandron]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано02.11.11 16:05



Е цяла Добруджа не, по-голямата част е в Румъния :) Виж, аз не съм за шистовия газ, но не съм и против. Най-малкото, няма да имам мнение, докто не чуя обосновано мнение от специалисти, след задълбочено проучване, а не разчитам на филмчета в нета :)Това, което знам, че навсякъде зад такива закони са намесени лобистки интерси. Пенсилвания и Ню Йорк са само 2 щата от 48 :) В Полша например го разрешават.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор alessandron ()
Публикувано02.11.11 16:22



Ами понеже аз съм ходил на пресконференции по тая тема и се обяснява, че няма достатъчно информация за пълните щети на тази техника, тъй като е нова. Прилича малко на следната ситуация - знаеш, че не трябва да пипаш горещ котлон, но не знаеш колко голямо ще е изгарянето, докато не пипнеш :) Подозрителното в цялата работа е, че Шеврон така и не искат да пратят свои специалисти да обяснят и не се явиха на организирани специално дискусии, на които да си изложат гледната точка наравно с тая на природозащитниците. Затова и аз съм склонен да се доверя на френския опит и на тоя на Пенсилвания и Ню Йорк, а не на полския.




Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано02.11.11 17:02



Awards

Wins

* 2010 Environmental Media Award for Best Documentary Feature
* 2010 Sundance Film Festival Special Jury Prize
* 2010 Big Sky Documentary Film Festival Artistic Vision award
* 2010 Thin Line Film Festival Audience Award
* 2010 Yale Environmental Film Festival Grand Jury Prize
* 2010 Sarasota Film Festival Special Jury Prize
* 2011 Primetime Emmy Award for Outstanding Directing for Nonfiction Programming (Josh Fox)

Nominations

* 2011 Academy Award for Best Documentary Feature
* 2011 Writer's Guild Award for Best Documentary Screenplay.


А ти от твоята адвокатска гледна точка защо даваш крайно заключение, че това е лобистко филмче. Може пък и да е истината. Всъщност ти гледал ли си го?
А гледал ли си конференциите в Нови Пазар и Добрич , там специалисти си казват - няма данни какъв е ефекта от този начин на добив на газ.
Значи според теб зад законите за забрана има лобистки интереси, а зад договорите за разрешение няма лобистки интереси и всичко е чисто и точно.
Като поставяш под съмнение едната гледна точка го прави и за другата.

FORZA ROMA


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано02.11.11 19:55



Голяма работа, като е награждаван, те много филми печелят всякакви награди. Да, зад законие често стоят лобистки интереси. Ясно е, че и Шеврон лобират, всяка голяма компания лобира. Но все още нищо не е знае. В Щатите с малки изключения е разрешен и благодарение на него САЩ се спаиха от внос на газ. В Германия, Австралия, Австрия също започват да прилагат този метод. У нас е ясно, кои скочиха срещу шистовия газ, същите, които, ако не беше Шеврон, а Газпром инвеститорът, щяха да ни обсняват, колко е безопасен.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано02.11.11 21:49



Да типично, ако не било шеврон щяло да бъде газпром, дай заради това да сме за шеврон....така и президент мижитурка си избрахме, заради скапани отживели стереотипи.
А защо подяволите тоз скапан народ един път не избере правилното решение. Добива на шистов газ чрез предлаганата технология ще доведе до екологично бедствие, но какво им пука на кратуните, нали няма те да чистят след това.



FORZA ROMA

Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор Keanu (777)
Публикувано02.11.11 22:06



Много са ми съмнителни тези филмчета - виждал съм и други подобни, и част от филмите са направени с наистина големи бюджети, а това на мен ми е много съмнително - чак пък толкова да са се загрижили за природата...
Отговора на моите съмнения се крие във въпроса - Кой ли е застрашен от бизнеса с този вид газ? До колкото разбрах във Франция са го забранили защото ще е голяма конкуренция на другите видове енергийни източници - в конкретния случай АЕЦ-ите. А какво да кажем за петролните компании...

Редактирано от Keanu на 02.11.11 22:06.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано02.11.11 22:45



И ти ли си станал геолог чрез гледане на един филм?



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано02.11.11 22:47



И си се пообъркал, аз проблем с руски компании нямам, за Лукойл даже смятам, че дават евтино горивата.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано02.11.11 23:10



Ти си болшевик!!!

Редактирано от sky76 на 02.11.11 23:12.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: alessandron]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано02.11.11 23:14



Така,като най-мъдър,умен и начетен тук,ето сега ще ви кажа какво ще направим-избираме една страна,която не харесваме особено и ЯКО шистов газ майна!!!

После гледаме кво се е случило, виждаме как е бодикаунта и решаваме кво правиме по-натам.

Кажете сега коя страна не ви харесва много много и да почваме...



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: alessandron]  
Автор TCNQ ()
Публикувано02.11.11 23:22



Технологията е от 50-60 години, и доколкото съм чел, е доста по-безопасна от един язовир например.
Като си бил на пресконференция, може ли да споделиш кой е опасния химикал, използван в тази технология и в каква концентрация се използва, че да е опасен?
Хайде, аз съм химик, ще ти кажа дали е така. Но с точни факти!
За причиняване на земетресения е несериозно да се говори.
Иначе за икономическата гледна точка мисля е безсмислено и да се мисли, камо ли да се говори или спори!



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано03.11.11 00:06





Shale gas fracking blamed for Blackpool quake
Last updated: November 2, 2011 9:03 pm

...Cuadrilla Resources – the UK company licensed to explore Lancashire’s shale gas resources – said an independent report it commissioned into the events had pointed to “strong evidence” that the two minor quakes and 48 weaker seismic events resulted from the injection of drilling fluids into shale rocks. Cuadrilla suspended its fracking operations after the two quakes....





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано03.11.11 08:48



За кого подозираш, че лобира тва филмче, че ми стана интересно ?



Иначе, позицията ми е на загрижен човек за малкото останал чист въздух, чиста вода и истинска храна.
На човек, който има деца и не му е безразлично колко вида риби има във водата, колко вида буболечки пълзят и колко пилета летат

Другото ми е ясно и нема смисъл да ми се обеснява

ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано03.11.11 09:16



Аз съм абсолютно убеден, че коктейлите от химикали са абсолютно безвредни. Нещо повече – те са изключително полезни в по-малки дози...



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.11.11 10:09



САЩ






Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.11.11 10:16



За земетресения и аз го считам за крайно несериозно и не го вярвам - това вече е параноя. Не обясниха какви са химикалите, казаха е в сместта основното е вода плюс пясък, но имай предвид, че го казват природозащитници, а не специалистите на Шеврон, които така и не пожелаха да говорят - аз не съм химик, затова би ми било интересно да обясниш, но така че да го разбера, естествено :), защото ако ми тряснеш няколко уравнения, нищо не бих разбрал. Ако пък можеш да дадеш експертно мнение за самата технология, можем да се уговорим и да го кажеш официално за нас.




Тема Re: Кур за Шевроннови [re: alessandron]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано03.11.11 10:44



Епа те там вече върват нещата с пълна пара глеам...





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано03.11.11 10:52



има много такива филми. разцъквай из колибката, документални и един сайт bezlogo.com


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Шишapkи]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано03.11.11 13:57



Това е само предположение :)



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано03.11.11 13:58



Конкретно за България, шистовият газ засяга интересите на Газпром, в други страни тези на компании, които вкарат природен газ, ама не от шистови скали.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано03.11.11 15:09



Ти нали не си мислиш, че в БГ, с население колкото един град, без газификация и без индустрия, Газпром имат некви реални бизнес интереси тука?



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: sky76]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано03.11.11 15:43



not sure if troll or just stupid ..

FORZA ROMA


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано03.11.11 15:45



Ти така и не каза, гледа ли филма или само тролваш темата дори без да си го гледал.

FORZA ROMA


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано03.11.11 15:57



Ти да не мислиш, че природен газ се ползва само за битови нужди? Топлофикациите с какво гориво работят?



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано03.11.11 15:58



Тъпан, различното мнение не е тролване.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано03.11.11 16:02



Тъпан, гледал ли си филма или не?

FORZA ROMA


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано03.11.11 16:19



Дори у секо село и паланка да имаше ТЕЦ, мащабите са такива, че за Газпром ние сме такъв таргет, къвто е Долни Поровец за Била, примерно



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано03.11.11 16:29



Я виж ГФО-то на Овъргаз или Булгаргаз и пак ми кажи, че не ги интересуваме.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано03.11.11 16:31



Гледах началото и се отказах мухльо. Аз лично съм по-заинтерсуван от 99.99% от пишещите тук да няма екологична катастрофа като резултат от шистовия газ, но нямам доверие на лобистки кампании на конкуренти.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано03.11.11 16:50



Виж некои други ГФО и пак ми кажи, че сме им ебаси тръпката


Имат интереси естествено, но те са с малко по-изместен център от тези на чистия профит. Тва искам да кажа.

ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано03.11.11 16:57



Ясно е, че не сме им главният таргет, но нито една компания не може да си позволи загуби, дори и в България.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано03.11.11 17:14



Значи не си изгледал филма, не си чел за него, нямаш идея за какво се говори, какви доказателства и последствия представят и въпреки всичко това заключваш че това е "лобистки филм" . Е кажи сега не си ли трол.

А от обиди наистина няма нужда, не съм съгласен с теб по доста въпроси но досега никога не съм те обиждал.

FORZA ROMA


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: alessandron]  
Автор TCNQ ()
Публикувано03.11.11 17:39



Имаше статийка за това, в БГнес ли...



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано03.11.11 17:48



Гледах началото на филма и реших, че не си заслужава загубата на време. Не съм малоумник, който се влияе от лобистки филми. На теб щом ти е кеф, им вярвай. Не съм трол, нито съм малоумник, който се оставя да го манипулират.

Честно казано, не помня кой си, ако си имал друг ник, го напиши.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор alessandron ()
Публикувано03.11.11 18:20



БГНЕС, недей, моля те

Все едно Гонзо треньор.




Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано03.11.11 18:30



ДА не говорим, че става дума и за транзит! Ако си независим от руския газ, може да си позволиш да преговаряш за по-високи транзитни такси!



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано03.11.11 18:57



Добре де кажи защо мислиш, че е лобистки филм. За какво лобира точно.
Аз не вярвам, вярата е за онези които нямат желание да мислят , гледам, чета и си правя изводи. Никой не иска да бъде манипулиран, и точно заради това се стремя да прегледам различните гледни точки преди да си изградя мнение за нещо.

FORZA ROMA


Тема 50 земетресениянови [re: petkuvoevoda]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано03.11.11 19:06



като резултат от проучване за добив на шистов газ край Блекпул.

За повече информация - публикация във вестник Индепендънт.



Фирмата не отрича, че се дължат на нейната дейност.

Редактирано от Drona на 03.11.11 19:13.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано03.11.11 19:49



Казах ти, лобира за тези, които нямат интерес от производство на шистов газ. Аз самият нямам още мнение по темата, макар, е съм пряко заинтересуван.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано04.11.11 00:51



Начи баце,целата таа раута с тоя газ ми се види яка педерастия,в смисъл преебаваме се сами.
От друга страна,тва може да е нормален процес,щото реално на планетата не и пука кой знае колко дали некакви микроби дето са я налазили ше се преебат сами по един или друг начин.
С което искам да кажа че за мене призивите "Да спасим планетата" в този случай не играят...ъъъъ.....както не играят в нито един случай....

Така....какво имаме като даденост...едни американци дупчат земята за пари,с което троват други американци.......еми....щом така са решили-да се ебат бе,кво ми дреме на кура...

За мене е важно да не се пробиват шахти под стадиона на БОТЕВ ВЪВ ПЛОВДИВ,както и под Син Сити,БИАД и НАЙТ Флайт.
Всъщност предвид на тва кои хора точно държат въпросните места,аз притеснения немам,ако се сещате за кои кубични всъдеходи пълни със 120 килограмови юноши ше бъдат изпратени да си говорат с дебелогъзите сондаджии...

Нали.....

Също така,мене малко ме резервират филми,които започват с: Къщата ни я построиха купчина хипари,не знам дали се сещате за кои анално податливи и лесноманипулируеми елементи говориме....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: alessandron]  
Автор TCNQ ()
Публикувано04.11.11 14:45







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано04.11.11 15:44



Тва е светата истина, баце.
Филмът и целия рев по света против този добив са лобистки, а статията е обективна, научно аргументирана и правилна!
Ако Франсетата беха прочели този матрял, преди да изгледат некоя интернет простоия /обслужваща главно комунистически интереси/ немаше да се преебават и да забраняват проучванията и добива на територията на Франция



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано04.11.11 15:50



ей тва кърти

:

"До този момент в света са проведени милиони хидроразриви и всяка година се правят още десетки и стотици хиляди, без никъде да доведат до апокалиптичните последствия, за които говорят противниците на технологията. Нещо повече, никъде до този момент не е доказана връзка между грамотно направен хидроразрив и замърсяване на околната среда, макар че тази хипотеза продължава да се проучва. Рисковете са минимални или направо нищожни. Доколкото съществуват, те са предимно не при самия хидроразрив, а след неговото провеждане, и се свеждат до възможното замърсяване на води и почви от вещества, съдържащи се в течностите, изтичащи обратно от сондажа. Такова замърсяване обаче може да се получи само при големи аварийни разливи, дължащи се на пълна техническа неграмотност или елементарно неспазване на производствените правила."

ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор TCNQ ()
Публикувано04.11.11 17:24



Съвсем случайно, може би, Франция е най-големия производител на ток от АЕЦ.
А това, както знаем, е върха на екологичните технологии.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано04.11.11 20:19



Общо взето точно така е: при добра технология и спазване на необходимата осторожност АЕЦите са най-малко мърсящи.

Са,съгласен съм нали,че ако нещо се преебе генерално,от АЕЦа човек го духа далеч повече отколкото от ВЕЦа или тЕЦа...



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано04.11.11 20:23



Такова замърсяване обаче може да се получи само при големи аварийни разливи, дължащи се на пълна техническа неграмотност или елементарно неспазване на производствените правила."


Тва да се чете така: За България е 100% сигурно такова нещо да се случи нали.


Иначе тая статия показва що немаме грам уважение към учените си-еми щото са тъпаци ето защо.
Мен ме грабна онова дето щело да се използва флуид, но не непременно течност...

Ъъъъъъ............ок.........тогава що говориме за хидроудари а не за газови напъни тип "пръдня в дупката"...



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано04.11.11 21:11



Франсетата ги е еня за интересите на Тотал, които се занимават и с природен газ.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор TCNQ ()
Публикувано04.11.11 21:53



е па, ела 'земи те'а радиоактивни отпадъци... екологично-осторожно... ако се сещаш за кои кънтрита, прибиращи отпадъци ти говоря





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано04.11.11 21:58



Е аз доколкото си спомням ние тези от Козлодуй си ги връщаме в Русия....или не?



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано04.11.11 22:17



Не само че не ги връщаме ами има и планове за строеж на ново хранилище. Бтв, знаеш ли че за поддържането на отпадаците е необходимо ел.захранване 24/7 в продължение на хиляди години и че третия по вреда ядрен инцидент е станал точно в такова място - Kyshtym disaster.
Много хора също така не се и замислят, че в момента науката не разполага със технология за ефективно отстраняване на такива отпадъци. Наследство което оставяме на децата си. Абе като цяло, дали ядрени централи или шел кракинг май няма голямо значение, и двете не са добро решение. Дано се намери някоя умна глава да измисли най-накрая алтернатива.



FORZA ROMA

Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор TCNQ ()
Публикувано04.11.11 22:50



а, да си дойдем на думата!
Всичкото е зло, редно е да изберем по-малкото такова, нещо като ББ..,
Щели сме да вземем 30 млн долара за Бургас - Александропулис, нещо, което за мен е безумна идиотия!
Искам да запитам, ако излезне добро количество шистов газ, и страната ни дръпне рязко с милиарди евра/год от добива, кой аджеба ще го ебе дали няма да паднат 3-4 катуна (хипотетично-защото това е единствения риск)?
Винаги, когато взимаш, даваш нещо. И в Дубай, и в Кувейт е така. И в Япония. И?
Извинявайте, но по-добре богат и с проблеми, отколкото беден и с вдигнато чело.
АЕЦ са изключително опасни и рискови. Затова съм "за" шистовия газ и "против" Белене!!!!
Пичове, докато не излезне на живо технология за термоядрения синтез, или да се консолидират средства за слъчева енергия в пустините (замислете се, че не е толкова скъпо, но защо не е факт все още?), може да си протестираме колкото си искаме (използване от Газпром или кой да е бай хуй), по-добре е да живеем добре сега, защото ако се замислиш колко кратко ще си жив, и колко дълго- мъртъв...



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано04.11.11 23:11



замислете се, че не е толкова скъпо, но защо не е факт все още?

Щото в пустините има нефт бе,кой лудогорец ше тръгне да дига огледала кога мое да бучне сонда и да кара Г класа...



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано05.11.11 02:11



Прочете ли статията? "Strong evidence" не значи само предположение...





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор ChristianVieri (1.CSKA)
Публикувано05.11.11 02:54



брато, сулйо и пулйо говори за енергетиката, без да има грам техническа грамотност, коеот ме кара да сме смея на глас:) българина сичко разбира бате, ако ще и от село да е. Чудя се как може чoвек да wзима отношение по неща дето не са в рамките на неговата компетентност, се едно аз да тръгна да давам акъл на лекаря дали да прави сексциo или нормално раждане:) смех бате. голем. тука aко има един човек, дето да знае що е то топлинен баланс, енталпия и други елементарни понятия, ше се рпекръстя на Хасан, а тръгнали да ми разискват глобални проблеми свързани с доставянето на енергия за отопляване и електричен ток:) после къде е Г класата- ми нема я, бате:) сети ли е?



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано05.11.11 09:09



Коя технология или изобщо дейност некога е официално обявявана за опасна или вредна към момента на нейното повсеместно прилагане, когато от нея е имало изгода?

Къв е проблема и подземни атомни взривове да си правим, стига да имаме уверението, че „всички са технически грамотни и ще се спазват елементарни производствени правила”?

Цeлата съвременна "цивилизация" се крепи на изкопаемите горива.
Средствата, които се генерират от добива на нефт, газ, въглища, уран и прочие са колосални и нищо не може да спре корпорациите. Освен други корпорации...

САЩ лобират за енергийните интереси на Турция, ако се сещаш за кой стратегически съюзник иде реч и ше противопостават всичко възможно на интересите на Русия да си върне влиянието на балканите. Говорим за нашия регион. В Европейски мащаб, нещата с Южен и Северен поток, са малко по-различни..

Не съм чул за случай, при който „несъгласни” да са спрели значим енергиен проект. Има филм за легендарната Алта в Норвегия -местните ескимоси със национални носии пред парламента ги пребиват и натоварват на бусове -като кучета, и ВЕЦ-а си се строи!

За кво по-малко зло говориш?
Ние сме супер малка територия и тва, че все още имаме чисти райони е много по-ценен актив в дългосрочен аспект, ако се сещаш за кои 7 милиарда овърбукинг попюлейшън и тотално осиране насекъде иде реч...
Тва с милярдите евра, верваш ли го наистина? Кои точно милиарди са за булгаристанската икономика?
Иначе да. Неколко пича, начело с Любо Пенев и предполагам Блуфена ше изкарат по некой милион от целата работа.
Аз щех да изкарам от руските проекти, та и затва честно казано съм против Шеврон.
А в Добруджа ше са си същите бедняци , с екстрата, че ще мрат отровени-молейки се да ги вземат за пазачи по сондите...
Направи справка, примерно след 5 години пак.



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано05.11.11 09:18



"Пичове, докато не излезне на живо технология за термоядрения синтез, или да се консолидират средства за слъчева енергия в пустините (замислете се, че не е толкова скъпо, но защо не е факт все още?)"

Докато има газ и нефт - забрави. Впрочем разработването на все повече шистови находища праща все повече в необозримо бъдеще добива на енергия от възобновяеми източници.
Най-вероятно когато тва стане, нема да има смисъл вече



ФК Дядо Мраз ви поздравява

Редактирано от petkuvoevoda на 05.11.11 09:19.



Тема Хасаненови [re: ChristianVieri]  
Автор TCNQ ()
Публикувано05.11.11 10:06



не съм само аз, и поне croesus сме с химическо образование, ерго това нещо се учи в 1а неорганична химия, после в курса по физика и физико-химия.
Да не говорим, че и той ако е инженер като мен се учи не само това...
Та, да ти е честито новото име Хасане





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор TCNQ ()
Публикувано05.11.11 10:08



Не навсякъде има нефт обаче!
Само тези 2 технологии ще спасят света, а само енергията от слънчевата светлина е 100 % екологична.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор TCNQ ()
Публикувано05.11.11 10:09



Аз щех да изкарам от руските проекти, та и затва честно казано съм против Шеврон
дойдохме си на думата.





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: ChristianVieri]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано05.11.11 11:20



Енталпия знам ТОЧНО какво е-тва е процеса за достигане до състоянието до което се докарваш след 2 бутилки със син етикет,ако се сещаш за коя талпа ти намекнах и индиректно-за кой всепризнат експерт требва да се досетиш....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано05.11.11 11:25



Според мене баце,тва с огледалата е убаво,но е несериозно да се мисли че ше замени нефта,е го е,къде ше отиде дизайна на Г класата да речеме с едно огледало отгоре? Никъде-ето къде.
И как ме виждаш ти,аз да требва да чекам по 10 часа аз да чекам да се заредат батериите,та да мога да мина още 300 километра?

Сериозно-ше требва да се измисли нещо по-добро....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано05.11.11 12:05



То доброто си го има откакто свят светува, ама няма да го намерите описано в учебниците по химия, ако се сещате за коя масова заблуда иде реч.

Това е нещо като лекарството против рак, което не трябва да съществува, за да върви фармацевтичната индустрия.





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано05.11.11 12:15



Да бе,ясно е че всичко е огромна конспирация на масоните,рептилите,илюминатите, розенкройцерите, рицарите-тамплиери, рицарите-джедаи...оффф....не,без тея последните-тея са добрите дето ше възстановят реда и справедливостта в галактиката, та мисълта ми е че всичко е огромен заговор,но ние сме адски късметлии че има на света такива будни и умни момчета като тебе,дето сичко им е ясно като на длан,чели са Дан Браун от-до и са винаги на линия когато требва да се разсейват заблуди и да се осветляват въпроси от космическо значение....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано05.11.11 12:16



Извинявайте, но по-добре богат и с проблеми, отколкото беден и с вдигнато чело.

Браво, гоуемец си! Имаше една крилата фраза: "Който дава свобода за сигурност, губи и двете". В нашия вариант бих я перефразирал на: "Който дава чест за богатство, губи и двете". Иначе казано - хем обезчестен, хем пак беден...

Всъщност нормално мислене на хора, за които мутрата ББ е "по-малкото зло". Все повече си мисля колко важно е всъщност мутряка на конци да докара проекта герб до край по предварителния план, а именно национална катастрофа на всички нива. Само при такъв сценарий има шанс това загубено племе да се събуди от летаргичния сън. В противен случай ще си пасе като дрогирано стано овце дълги години, слушайки какво му говорят експертите за лошия кумчо вълчо в гората, докато добрите му стрижат вълната до кокал...





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Шишapkи]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано05.11.11 12:31



Предположението става силно доказателтво в завсимост от това, кой и как го представя.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано05.11.11 12:33



Днес във факторът Кошлуков говориха за полудяването на бългрина. Според мен, ако Мейджъра не се усети навреме, ще е предмет на такова говорене.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано05.11.11 12:45



Свестните у нас считат за луди.

Поздрав свима:









Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Jair]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано05.11.11 12:49





Чекаме тогава баце,нема проГлени.....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано05.11.11 12:51



А,нема проблеми,Мейджъра мое да го увие в усмирителна риза и най-слабоватия санитар, грижи никви..





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано05.11.11 12:53



Ахахахаха...

Twice the pride, double the fall....

Ако се сещаш........ма ме съмнява че друг освен Жаира тука ше се сети кво ти намекнах,ако се сещаш....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано05.11.11 13:58



Когато свестният човек бъде обзет от параноя, лудостта е неизбежен резултат.

Поздравления, прочел си нещо от Ботев. Не, че и той не е ляв като теб.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано05.11.11 17:15



Трябва да си много наивен ако си мислиш, че от шистовия газ държавата ни ще стане дубай на балканите. Като се има впредвид за какво племе става въпрос аз съм убеден, че ще свършим като Перу или Нигерия. Група от хора ще вземат кинтите а останалите не само че ще продължат да живеят в катун ами ще живеят и в отровен катун. Поразиите които шеврон са направили в южна америка скоро едва ли ще се оправят. Нека да не превръщаме Добружда в това. Все пак това е житницата на България , под нея има нещо което скоро ще бъде много по-ценно от газ и нефт - вода, много вода.
България няма нужда от тежка промишленост и добив на нефт и газ, 45г комунизъм го доказаха, нека не се връщаме там.

А за това че ние ще живеем добре е спорно, но със сигурност децата ни много ще ни псуват някой ден с наследството което сме им оставили.



FORZA ROMA

Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор TCNQ ()
Публикувано05.11.11 17:43



хъахахахаха, доообре!





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор TCNQ ()
Публикувано05.11.11 17:46



Ами представи си, че цялата външност на автомобила произвежда ток? Фотоволтаика не е задължително да е огледален, всъщност технолосията с огледалата е много трики - вместо фотоволтаик се концентрира светлината и се генерира пара или нагорещен въздух, които задвижват турбината.
Другото нещо е, че както има бензиностанции, така ще има и станции за подмяна на акумулаторите - за 5 мин свалят изтощения и слагат зареден.
Въпросът е как се добива тока.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор TCNQ ()
Публикувано05.11.11 17:51



Пеекспонирах де! Но и не става въпрос за добива, а за проучването!
Иначе ние имаме нефт и газ, в района на Дъбниците до Плевен, и в района на Шабла.
Съгласен съм за тежката промишленост, безусловно. Но също така си мисля, че вариант за енергийна независимост, хеле още повече ако е от собствен източник, никак, ама никак не е за пренебрегване!
В Добруджа и вода... требе сигурно много надълбоко да копаш!
Иначе си прав, и го имаме навсякъде (общо взето) - това са геотермалните извори, които удивително не използваме правилно!



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано05.11.11 18:05



Всички А са Б, но не всички Б са А, тва се учи в 10-и клас:)

Може всички свестни да ги считат за луди, но това, че си тотално куку не те прави мигновено свестен:)


Благодаря предварително за отговора, който ще дадеш, обвинявайки ме в комплексарщина, лузърщина и това, че се те следя навсякъде:)



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Jair ()
Публикувано05.11.11 21:11



Хич не се сещам, мека ми е главата в момента че извъртех като изоглавен 150км днес.

Но иначе по темата, попитах един приятел, прясно завършил applied earth sciences, със специалност резервоарно инженерство, демек човек който е на ти с материята. Пействам 1:1. Както и предполагах нещата не само черни, не са и само бели...за всеки случай, когато има подобна тема предпочитам да си съставям мнението от подобни източници, а не от статии във вестници, клипчета в ютюб и т.н. Ако пък няма време човек да види коя страна е права, просто вижда какво се пише в бг-мама и обратното е правилното - принцип, който почти винаги работи.





[11:12:55 AM] АЗ: http://www.livebiz.bg/analizi/s/1221415682 за тоя шистов газ кво бучат пак зелените талибани, ква е хавата там...тая статия е яка :)
[11:16:21 AM] ТОЙ: статията е доста точна, писана е някой който разбира което е рядкост за такива статии
[11:16:35 AM] ТОЙ: проблемите са няколко с шистовия газ
[11:16:53 AM] ТОЙ: при нормалните находища има скала - капак на резервоара
[11:17:06 AM] ТОЙ: и нефта и газа са заключени под нея
[11:17:26 AM] ТОЙ: докато при шистовия газ той се намира във въпросната скала
[11:17:30 AM] ТОЙ: шистите
[11:17:53 AM] ТОЙ: той поначало се генерира от такива скали и с другите случай като се генерира от органичните останки
[11:18:00 AM] ТОЙ: мигира в пясъчници
[11:18:07 AM] ТОЙ: които са стандартните резервоари
[11:18:37 AM] ТОЙ: но идеята е че и да не мигрира пак остава много в малките пукнатитни и между мини пластовете в шистите също
[11:19:00 AM] ТОЙ: обаче за да излзе от там не става да направиш един сондаж и той сам да си пътува към зоната на по ниско налягане
[11:19:09 AM] ТОЙ: ами трябва скалата да бъде раздробена
[11:19:12 AM] ТОЙ: тоест яко напукана
[11:19:37 AM] ТОЙ: и това го правят с метод които е стандартен за индустрията с единствената разлика че трябва да се прави по много пъти
[11:19:53 AM] ТОЙ: тази течност не замърсява нищо под земята
[11:19:58 AM] ТОЙ: реалните проблеми са два
[11:20:14 AM] ТОЙ: как се третира тази течност след като се произведе обратно на повърхността
[11:20:24 AM] ТОЙ: защото поне 40-50 % илзиат обратно с газа
[11:20:41 AM] ТОЙ: и втория проблем е нуждата от стотици сондажи
[11:21:12 AM] ТОЙ: в най честия слузай това са много евтини сондажи, директно жертикални без девиации
[11:21:29 AM | Edited 11:21:32 AM] ТОЙ: съответно всеки нов сондаж - ново място за сондиране
[11:21:54 AM] ТОЙ: тоест за да се добива шистов газ е нужно да има доста свободно необитаемо място на повърхността
[11:22:15 AM] ТОЙ: не само за сондажите ами и забасейните където пройзведената и силно токсична течност да се отлага
[11:22:26 AM] ТОЙ: се едно като при мините
[11:22:30 AM] ТОЙ: с leach mining
[11:22:40 AM] ТОЙ: примерно при златните мини в Родопите
[11:23:04 AM] ТОЙ: проблема в Америка е че всичко се е правило много хаотично
[11:23:17 AM] ТОЙ: замърсявали са реки с тази течност
[11:23:35 AM] ТОЙ: освен това на места въпросните шисити са били на много на плитко
[11:23:42 AM] ТОЙ: и все пак пак са ги цепили
[11:24:09 AM] ТОЙ: и то сравнително неконтролируемо, защото са били малки компании които правят всичко максмално евтино
[11:24:22 AM] ТОЙ: и не инвестират в контролни излседвания и сеизмичен мониторинг
[11:24:35 AM | Edited 11:24:37 AM] ТОЙ: докато правят fraccing-a
[11:25:21 AM] ТОЙ: И като нацепят хубаво скалата газта вече не стой само в микро пукнатитните
[11:25:47 AM] ТОЙ: ами се получават големи продължителни пукнатини през които газта избягва извън скалата
[11:26:08 AM] ТОЙ: в накои случай над тези скали за съжаление е имало водоносни пясъчници
[11:26:18 AM] ТОЙ: където местни хора са имали водни сондажи за вода
[11:26:21 AM] ТОЙ: разни ферми и такива
[11:26:32 AM] ТОЙ: и почнали да пройзвеждат газ :)
[11:26:41 AM] ТОЙ: през чешмата на двора
[11:26:48 AM] АЗ: яко :)
[11:27:02 AM] ТОЙ: реано всички опасности могат да се избегнат
[11:27:11 AM] ТОЙ: ако има як контрол
[11:27:17 AM] ТОЙ: на всеки етап
[11:27:26 AM] ТОЙ: но малко се оскъпява проекта така
[11:27:45 AM] ТОЙ: но мисля че в България тези скали са достатъчно дълбоко
[11:28:18 AM] ТОЙ: единствения проблем които аз виждам е в употребата на прекалено много място на повърхността
[11:28:29 AM | Edited 11:28:51 AM] ТОЙ: но там има напълно обезлюдени райони по принцип
[11:28:38 AM] ТОЙ: така че може би и това няма да е толкова проблем
[11:29:25 AM] АЗ: еми мерси за лекцията :)
[11:30:09 AM] ТОЙ: Тук вече сме хванати натясно. Колебаем се между два отговора: „Гледай филма докато изтрещиш” и „Луд умора няма”. Ще се въздържим от коментар на филма, защото от наше гледище там няма какво да почерпим и за какво да спорим. Авторът (същият режисьор, сценарист, оператор и всичко останало) не привежда никакви научни данни и доводи. Във филма няма системни наблюдения, статистика, сведения за методики или технологии описани с материя, с която боравят инженери и учени - повторяеми опити, формули, уравнения, логични изводи на база доказани факти. Единствено безспорно е, че във водата в някои случаи има метан. Там обаче той може да попадне по много начини, включително от естествени източници.



Логиката на филма е „стана след сондиране, значи причината е в сондирането”. То и луната често изгрява, след като някой пие една бира, но... Може би точно заради тази логика филмът толкова се харесва на всички, които изпадат в истерия, като чуят за шистов газ. Филмът е лично мнение на пряко заинтересован човек, който не желае в близост до неговия дом да има дори временно сондиране и други дейности, които могат да го безпокоят, но мнението му не е подкрепено с доказателства. А и филмът съдържа много неверни твърдения.
[11:30:17 AM] ТОЙ: ей тук вече послъгват :)
[11:30:33 AM] ТОЙ: всщност филма е много интересен и съм го гледал
[11:30:52 AM | Edited 11:30:55 AM] ТОЙ: наистина е анти шистовия газ но показва какви може да са негативни ефекти ако няма контрол
[11:31:12 AM] ТОЙ: и всички които мислят да разрешават такива сондажи трябва да го видят
[11:31:27 AM] ТОЙ: да знаят какво трябва да направят за да предотвратят повторения
[11:32:14 AM] ТОЙ: най-големия проблем в Амрика е бил че корпорациите там са на пиедестал за разлика от обникновения човек
[11:32:28 AM] ТОЙ: и са си позволявали да дез информират яко засегнатите хора
[11:33:26 AM] ТОЙ: в резултат на което много хора са пили вода с метан доста време, а там не са мнгоо умни като цяло, и чак след време са се усетили за връзката
[11:33:40 AM] АЗ: :)
[11:34:39 AM] ТОЙ: но аз пак казвам че като гледах и този филм съм убеден че проблема там е най вече в неконтролируемия хидроразрив
[11:34:53 AM] ТОЙ: контролируемия е възможен, но доста по скъп
[11:35:22 AM] ТОЙ: а там всяка малка компнаия може да си купи мини флота от камиони и да почне да помпи неконтролируемо тежка вода под земята
[11:35:34 AM] ТОЙ: и като се получи спад в налягането значи сме готови
[11:35:43 AM] ТОЙ: и после какво е станало къде, никой си няма представа
[11:36:03 AM] ТОЙ: в такива малки компании геолозите и геофизиците са мръсна дума :)
[11:36:41 AM | Edited 11:36:53 AM] ТОЙ: там има само - еди колко си пари IN да има повече пари OUT
[11:36:43 AM] ТОЙ: и толкова
[11:39:30 AM] ТОЙ: а божествата в тези фирми са сондажните инженери, но най често точно те са виновни за фаловете, защото не знаят структурата на скалата и продължителността й, просто имат цел еди колко си фута трябва да сондираме и като стигнем, мисията е изпълнена успешно и край
[11:40:08 AM] ТОЙ: а може да се окаже че сондажа е останал точно в горния край на скалата и като е "хидроразрушат" газа ще избяга
[11:40:20 AM | Edited 11:40:25 AM] ТОЙ: вместо да остане в скалата каквато е целта
[11:40:44 AM] ТОЙ: Шеврон са голяма компания с много ресурси така че при тях не би трябвао да им такива проблеми
[11:41:09 AM] ТОЙ: аз щях да почвам работа в една компания която щеше да се занимава с това в Холандия
[11:41:20 AM] ТОЙ: през компанята в която си правих стажа
[11:41:28 AM] ТОЙ: но в последния момент се провали
[11:41:35 AM] ТОЙ: защото те сондират и в Англия
[11:41:54 AM] ТОЙ: и стигаме до още един възможен проблем :) предизвикаха заметресение, мисля 4 по рихтер
[11:42:00 AM] ТОЙ: с хидроразрива
[11:42:19 AM] ТОЙ: което е напълно възможно ако района е малко сейзмичен
[11:42:51 AM] ТОЙ: и има напрежение останало в саклите, обникновено е безвредно даже полезно защото освобождава напрежението в скалите и посе няма да има големи земетресения
[11:42:58 AM] ТОЙ: но може да представиш фактора паника :)
[11:43:11 AM] ТОЙ: и спряха за сега плановете за Холандия
[11:43:25 AM] ТОЙ: а и аз после им отказах на моите :)
[11:44:24 AM] ТОЙ: http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/energy/8864669/Cuadrilla-admits-drilling-caused-Blackpool-earthquakes.html
[11:44:30 AM] ТОЙ: а даже само 2.3 било
[11:44:38 AM] ТОЙ: не са го усетили сигурно почити
[11:49:34 AM] АЗ: да, и за тия земетресения чух :) еми мерси, беше ми полезно че и от двете страни крякат яко и не знаеш на кой кво да верваш без задълбочено проучване...а за кво да правя задълбочено проучване като си имам експерт, па макар и безработен :)
[11:49:37 AM] АЗ: аре, паля колелото аз
[11:49:45 AM] ТОЙ: може да видиш типичните начини с които разни "учени" дезинформират
[11:49:46 AM] ТОЙ: Около 2% от прахосваното от течове в остарелите водопроводи количество питейна вода ще стигне за всякакви сондажни дейности, свързани с шистовия газ.
[11:49:59 AM] ТОЙ: но това не означава че някой ще оправи старите водопроводи
[11:50:02 AM] ТОЙ: и течовете
[11:50:04 AM] ТОЙ: :)
[11:50:11 AM] ТОЙ: да компенсира тези 2%
[11:50:18 AM] АЗ: факт :)
[11:50:50 AM] ТОЙ: а точно водната консумация в района се увеличава всяка година а нивото на язовир Тича пада
[11:52:28 AM] ТОЙ: даже като чета и по нагоре, пак им разни тънки манипулации :)
[11:52:39 AM] ТОЙ: почити във всеки параграф
[11:53:01 AM] ТОЙ: тя водата за сондажите може да е на водна основа, но не случайно я наричат "тежка вода"
[11:53:56 AM] ТОЙ: трябва да се третира после, и точно тук може да се направи някоя долна даавера с проект за пречистване които е неадекватен
[11:54:18 AM] ТОЙ: но някой е прибрал пари под масата
[11:54:46 AM] ТОЙ: защото има различни методи, в зависимост дали е в населен район или си в пустинята
[11:55:26 AM] ТОЙ: а компаниите независимо от възможностите си, равят точно толкова колкото са се споразумели с местни власти
[11:55:31 AM] ТОЙ: много рядко повече




Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Jair]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано05.11.11 21:40



Ауахахахахах,даже преди да съм почнал да чета,копеле, има ли НЕЩО на тоя свят по което бг.мама да нема мнение?

Тва жените са ебати уникалното явление....




Така,като прочетох сега,мисля че любимото ми е тва:

[11:21:54 AM] ТОЙ: тоест за да се добива шистов газ е нужно да има доста свободно необитаемо място на повърхността
[11:22:15 AM] ТОЙ: не само за сондажите ами и забасейните където пройзведената и силно токсична течност да се отлага


Яко!

Така или иначе не ги обичам Добруджа (биха ни наскоро), а и рядко ми се налага да пътувам там:Ебете им майките на тея селяни мръсни!!!

Редактирано от El Capitan на 05.11.11 21:51.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Jair]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано05.11.11 22:11



T.e всичко може да е на 6 ама трябва :

Много ненаселена територия
Правилно проучване
Подходящи пластове
Да се налеят много пари за правилно пробиване и разпукване.
Да се налеят много пари за правилно обработване на отпадачните води.
Да има много стегнат качествен контрол
И след всичко това някакви гранции че бълграския народ (а не група от хора) всъщност ще спечели от това.

Питай твоя френд кое от всички тези точки са, или, ще бъдат изпълени в Бг като се има впредвид как за пари тук специалистите и контролните органи и майките си биха продали.

Бтв докато пишех този коментар гледах репортаж по нова ТВ. Румънска фирма влиза в БГ и си прави проучвания без никакъв контрол от наша страна. От министерството не са им дали разрешение. Влизат в частни земи и си правят каквото си искат.

Няма начин цялата тази работа да приключи добре за този плодороден край.

FORZA ROMA

Редактирано от hahavia на 05.11.11 22:16.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор TCNQ ()
Публикувано05.11.11 22:36



Да бе, това с румънците ме втрещи!!!



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано06.11.11 02:44



То няма предположения в случая. Само заключения на експерти.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор Пвдним йт т изб (КЗИ)
Публикувано06.11.11 03:33



Бенджамин Франклин, скудоумецо.

Типичният Балканец, който си мисли, че разбира повече от експертите.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор Пвдним йт т изб (КЗИ)
Публикувано06.11.11 03:39



А за това че ние ще живеем добре е спорно, но със сигурност децата ни много ще ни псуват някой ден с наследството което сме им оставили.

Ами ако утре свърши светът.





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор TCNQ ()
Публикувано06.11.11 10:35



Сега изчетох и мнението на геоинженера. Личи си, че грам понятие няма от химия, а с това се намалява експертността му над 2 пъти. Не е лесно, но истината е в интердисциплинарните експерти.
Сега аз да кажа кои "химикали" се използват за сондиране, като изчерпателния списък мога да го изчета утре, но сред тях са карбоксиметил целулоза (тапетно лепило), гуарова гума (хидроколоид, използван за сладоледи), лимонена киселина (безалкохолни напитки), лигнинови диривати (страничен продукт при получаване на хартия) и т.н.
НО! Това голямо НО е напълно основателно, както хахавия е споменал, относно безхаберието и високото ниво на корупция в БГ.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: пeтльo]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.11.11 11:19



Абе тук не става дума за мен, то е ясно, че съм куку :) Става дума за разпространеното явление свестните да ги наричат луди само защото не се вписват в разбиранията и нормите на ограничените бройлери.

Ето например най-обичайната ситуация - човек постави под съмнение поредната "медийна истина" и веднага се намира някой интелектуален импотент, който от позицията на посредственото си ниво на разсъдливост и ограничените си познания да го обърне на ирония с фантасмагории за рептили, илюминати и масони.

Всичко това щеше да е доста смешно, ако не беше жалко и тъжно. Самородни таланти и прогресивни люде, които имат потенциала да бъдат промяната на утрешния ден, биват смачквани отрано и то не толкова с репресии от държавния апарат, колкото с психо-агресия от самото програмирано общество.







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 11:23



Епа как да не става дума за тебе,като тука точно ти,както обикновено, се напри на ебати Мел Гибсъна с изрезките от вестници дето ги схваща конспирациите,нещата са му ясни и е ебати гения..

На което,много ясно нали така,без да ми се обиждаш пак казвам, ти се изсмяхме....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.11.11 11:46



То и на Галилео са му се смеели на конспиративните теории за сферичната форма на Земята, ако се сещаш за кое средновековно куку ти говоря.

И преди да сте се задавили в нов прилив на комплексарски смях, че, видите ли, се сравнявам с Галилео (хехехе), изрично подчертавам, че горният пример иде само да подскаже що за кух аргумент може да в някои случаи смехът на посредственяците.







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 11:54



Според мене все още нема НИКАКВО реално доказателство че Земята е кръгла, а освен тва съм на мнение че даже и да е, южното полукълбо не съществува,нищо че съм викал КЗЛ във Флорианополис,сънувал съм...



Посредственик ше викаш на некой друг,сега тука говориме за некой дето е на сека манджа мерудия без да привежда НИТО ЕДИН сериозен аргумент в който и да е спор но пък за сметка на тва залива с популистка помийка тип "аз съм бахти извисения интелектуалец,а вие сте обикновени прасета,ама не мога да ви кажа що точно е така,просто е така,налитака" сека една дискусия,ако се сещаш за кой селски бек ти намеквам.....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Пвдним йт т изб]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано06.11.11 11:56



Да добре, дай си изрежем вените че може случайно утре да свърши света.

FORZA ROMA


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 11:56



Нема да е утре точно,споко.

НО! Наближава,тва е верно...





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор TCNQ ()
Публикувано06.11.11 12:01



Ееее, Рангеле, къде отиде може би, на работа? Едва ли!
Земята няма сферична, а геоидна форма! Учи се някъде 9и клас, втория срок в 3ия час след голямото междучасие!
Не се слагай на всяко гърне мерудия, защото просто си две гащи плява!



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано06.11.11 12:01



Ако спреш да натякваш на другите какви са бройлери а подходиш по друг начин ще имаш по-голям успех. Не можеш да наложиш виждане с ягресия и високомерие. Ако пък нямаш намерение да помагаш на другите да видят нещата от различен ъгъл а само да им натякваш по-добре изобщо не пиши.

FORZA ROMA


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано06.11.11 12:02



Ако имаш някво точно инфо е редно да споделиш....



FORZA ROMA

Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.11.11 12:06



аз съм бахти извисения интелектуалец,а вие сте обикновени прасета

ахахахахаха, е, сори, баце, че го разбирате така, ама проблемът си е във вашия телевизор, щом се виждате в ролята на прасетата. Пък може да не сте далеч от истината, тъй да кажа между другото...







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 12:13



Виж сега.....тва е нещо за което сума ти народ ше ми се разсърди че разкривам инфо...но.......абе общо взето гледай да си по-надалече на двайспърви декември догодина,ок?





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 12:14



Ахахаххаха,бахти тъпака си,честно......





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано06.11.11 12:22



21.12.2012 ще е паметна дата в историята на failblog.



FORZA ROMA

Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.11.11 12:24



Абсолютно си прав, бате. Обаче с прасетата по свински. Не е хубаво да помагаш на едно прасе да излиза на тучната полянка, защото на него в уюта на кочинката си му е най-добре. Правиш му лоша услуга, тъй да се каже.

Който има глава на раменете, ще игнорира агресията и високомерието и ще си пробере каквото му е потребно. Своеобразен "фейсконтрол" на входа.

Иначе си прав принципно. Благодаря ти за уместната забележка!







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 12:27



Бахахахаха,аристократ,аристократ!

Ама СЕЛСКИ аристократ,ахахахахахаха

Ти копеле си ми любимия комиксов герой от състава на Великолепната Тъпорка!





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.11.11 12:46



Отивайки на нивото на тъпака, сам ставаш тъпак. Факт.

Схващай го в двустранния смисъл.







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.11.11 13:01



О, прости ми за ненаучния изказ, но принципно исках да съм разбран от по-непретенциозните участници в дискусията. Следващия път обещавам да подбирам по-внимателно точните термини. Но как ще ме разбере Капитана, примерно?!







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 13:03



Имаш ли още некоя хитрост в торбата с етикет "Хитрости,аформизми и плоски шеги"?



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 13:04



Епа деазнам,пробвай,аз ше ползвам Гугъл транслейт или ако са пуснали версия специално за случая:Гугъл Тъпейт....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.11.11 13:18



Имам, но гледам, че твоите свършиха...







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 13:23



Не копеле,истината е че мога до утре да те ебавам,но от един момент натам ми става скучно,щото въртиме в кръг и квото и да ти се каже,ти освен рефрена: Аз съм най-убавия на света,а па вие не сте убави ИЧ, друго не знаеш,заеби...



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Keanu]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.11.11 13:36



Много хубаво си усетил как ще се опитат да дискредитират справедливия протест на хората против добива на шистовия газ - като го изкарат плод на лобистка поръчка на конкурентни интереси. Същото се отнася и за отглеждането на гмо-растения, което ще бъде легализирано до няколко години максимум, а дали не е въпрос и на месеци вече... Даже могат да спретнат някой фиктивен референдум, с който да си измият ръцете - с достатъчно манипулиране и фалшифициране, в което имат вече солиден опит от последните избори, ще получат искания резултат. Даже не е нужно да има толкова фалшифициране. Достатъчно е Мутряка да излезе и да каже няколко мантри и работата е опечена: "енергозависими от Русия", "Путин ни извива ръцете всяка зима", "режим 3:1", "криза с фуража", "ново поскъпване на храните" и т.н.





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.11.11 13:37



ами щом си толку несъстоятелен, мир тогава! :handshake:







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 13:43



Добре,айде сега професоре ми обясни ТОЧНО кво не е наред с ГМО растенията,като се опитваш да НЕ включваш популизъм тип: Монсанто искат нов световен ред с монсантовски рептил начело,за да ти покажа колко си несъстоятелен.

Охохохохохохо, ГМО растения,ела при батко,айде чекам да ми пееш....

Искам да се подготвиш добре,като проучиш кво са рецесивни алели,колко крехки са постигнатите в лаборатории мутанти,как практически е тотално невъзможно да доминират над дивите растения (малък пример ше ти дам-загледай се как бездомните кучета от 4-5 поколение все повече заприличват на чакали,ако и пра-пра-прабабите им да са били болонки или санбернари) и как ГМО растенията са специално направени за да НЕ СЕ размножават, ерго КУР контаминация....въобще ГОВОРИ МИ!!!

Редактирано от El Capitan на 06.11.11 13:58.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.11.11 15:30



Баце, немаш грижи. Само преди това да развенчаем веднъж завинаги един мит, който занимава замъглените конспиративни умове: Ако имам една нива с нормална култура и една съседна нива с ГМО култура от същия вид, съществува ли и най-малка опасност в някой бъдещ период нормалната култура, най-лаишки казано, да се зарази от ГМО културата, или поне да се повлияе в някаква степен, независимо дали в позитивен или негативен смисъл?



И още нещо - недей ме вкарва в някакви рамки. ГМО проблематиката не нито само генно инженерство, нито само гола биология, ами си има доста разностранни аспекти, които е коректно да се разгледат внимателно, ако действително ще търсим отговор на въпроса "кво ТОЧНО не е наред с ГМО растенията".

Ще те разкатая!





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 15:43



Охохохохо,щел да ме разкатае,ахахахахаххаха,СМЕШНИК!!!

Бацко,нека да ти рекна нещо което е следното:ти за ГМ организми само четеш по вестниците,по интернета и таканатам,т.е. разбираш толкова,колкото и от всичко друго, т.е. нищо.

Баче ти Капитао по една или друга причина му се налага да работи с тези материи кажи речи секи месец,ако се сещаш за коя разлика в класите говориме.

Кво имаш предвид заразен искам много внимателно да ми дефинираш дали имаш предвид резистентността към хербициди на......оооахахахахахахаха...боли ме корема.....диви видове и създаване на СУПЕРБУРЕНИ...ахахахахахахах,за което има потенциална,евентуална,имагинерна възможност,айахахахаха е не не...или евентуалната,възможност за предаване на некакви други трейтс,с което ше ме напикаеш още повече от смех..

Момче,събуди се!
Знаеш ли колко процента от световната соя е NON-GM?
Знаеш ли колко струва?

Знаеш ли колко от световната царевица е NON-GM?
Знаеш ли колко струва?

Знаеш ли че всички тея лайнарщини са на принципа "Да преборим тъпотията която току що направихме с друга тъпотия" от страна на ЕУ регулаторните органи?


Ае бегай се шибай,лаик.....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.11.11 16:47



Ако само ще ми се помпаш насреща, мерейки си го с нееректирал, да приключваме още сега.

Попитах съвсем конкретно дали ГМО култура може да повлие по какъвто и да е пряк или косвен начин нормалната култура? Искам конкретен отговор, а щом си такъв експерт в областта - нека бъде обоснован и с примери от теорията и практиката!

Не знам колко процента от световната соя и световната царевица са NON-GM, нито колко струват. Ще ме осветлиш ли? Ако може да направиш и един такъв паралел между преките и косвените разходи, нужни за производството на единица ГМО продукция и единица нормална продукция от същия вид.

Айде събери се поне за едно нормално мнение и да те почвам, че ми писна от лиготиите ти вече!

И имай предвид, че на съседното бюро имам експерт растителна защита, тъй че недей се самозабравя с фантасмагориите.







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 16:55



Попитах те 2 (словом две) конкретни неща...

Ти не ми отговори на нито едното.....

Като си разясниш за себе си кво точно е GM,ква е разликата между self-cloned i trans-gened ела пак да си говориме,да ти кажа некои истини.

Специалист по растителна защита,БАУАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ....селяк от ВСИ,едно време такива ми лижеха гъза да им кажа кое кво е.
Тъпако,аз имам PhD по молекулярна биология от университет,за който твоя нещастен колега е чел по Интернета само,ахахаха,еби му майката,почна Мейджа от дира да ми дава акъл за ГМ,заеби,ЗАЕБИ!!!

Копеле,ти си смешник,секакъв разговор по-натам ше е загуба на време.

Рупай!

Редактирано от El Capitan на 06.11.11 17:09.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Пвдним йт т изб (КЗИ)
Публикувано06.11.11 17:17



Остави, човекът разбира повече от всички експерти с PhD.





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано06.11.11 18:02



Така или иначе не ги обичам Добруджа (биха ни наскоро), а и рядко ми се налага да пътувам там:Ебете им майките на тея селяни мръсни!!!

E аре, аре. По-кротко пък и ти.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Шишapkи]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано06.11.11 18:03



Експертите лесно се купуват.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 18:03



Ъъммм.....да...тва малко се пресилих.....сори.....





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано06.11.11 18:05



Монсанто са създали един хербицид, от който ако видиш последствията и снимки може тръпки да те побият. Т.е something went wrong, ако се сещаш за кой агент с къв цвят и коя война иде реч.

Редактирано от TheExorsist на 06.11.11 18:06.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TheExorsist]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 18:06



Плашим се....

С цел да избегнем двусмислици: аз съм ПРОТИВ ГМ-тата просто щото искам такива тъпаци като Киро да си продават гроздето и да печелат некви пари,щото искам да има мавруд и широка мелнишка,щото искам на Херцог Вандом дедо му дето има 10000 декара пшеница у Добруджа да е конкурентноспособен,щото съм протекционист за сичко българско.......не щото от нАучна гледна точка съм мегаубеден че ГМО са зло,щото те не са.....нали......

Между другото, ше те светна че Ейджънт Ориндж и по-скоро наистина кофтите му последствия НЕ Е умишлено разработен като такъв, просто кофти грешка в качествения контрол,нали...на кой му е интересно да си търси по нета за ко иде реч.

Не че ги оправдавам,пази Боже, НО,ако Върховния главнокомандващ на армията на страната ти се обади и ти каже че иска да му помогнеш в една "справедлива" война като разработиш мощен дефолиант и ти предложи безумно много пари.....нали се сещаш......

Редактирано от El Capitan на 06.11.11 18:23.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Пвдним йт т изб]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано06.11.11 18:15



Е как, Мейджа отдавна е разбрал, че в унитата пълнят главите ни единствено с глупости и затова не вярва на такива кадри, а само на собстената си учена глава.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано06.11.11 18:19



Не бе ясно. Раундъп са си супер, просто само като се спомена името Монсанто нема как на първо место да не ти излезе Ейджънт Ориндж у майнда. Наскоро четох неква статия за тия и имаше некви контровърсис, честно не съм много наясно с матряла затова и не зимам участие по темата.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TheExorsist]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 18:24



Писах ти по-горе......тъпо ДОСТА се е получило.....НО...тия хора НЕ СА убийци,както и да го гледаш.....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано06.11.11 18:30



Еми да. Намеренията са съвсем други. Се едно да виним Ницше за WW2. Получава се така, че в един момент едно откритие ако попадне в the wrong hands и става белята.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TheExorsist]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 18:33



Абе,осрали са се като за световно,нема кво да ги извиняваме,такива са фактите....

Начи...провери кой точно е разработил Ейджънт Ориндж......Монсанто от една страна....ОК...ние тях обичаме да ги мразим,тва е символа на капитализма и всичкото това дето го мрази Мейжа...ама от друга страна Dow Chemicals-третата в света химическа компания след БАСФ и ДюПон,изобретателите на styrofoam и сума други ташаци....

С тва искам да кажа че ТЕЯ НЕЩА НЕ СА ЗА СЕКА УСТА ЛЪЖИЦА,ПСЕВДОРЕВОЛЮЦИОННИ ТАШАЦИ!!!

Редактирано от El Capitan на 06.11.11 19:02.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Jair ()
Публикувано06.11.11 19:00



И в тоя случай принципа "бг мама" споменат по-горе рулира :)
Иначе, загубена кауза водиш...в един момент мейджа го притеснява световният глад, в следващия е против ГМО. Най-гениалният сериал измислен някога, Arrested Development, много добре го илюстрира. Има там една мацка, дето се има за много благотворителна и участва във всякакви каузи, та ето:





Подобна е ситуацията и тука :)




Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Jair]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано06.11.11 19:09



Оффффф, тежка тема засягаш брат.

Честно казано,бих си дал дясната ръка за работещ модел за Bluefin tuna farming (такъв дето ше спре ловенето на диви животни).....ъъъъъ ееее хубаво де,ако е свързано с глобален мораториум форевър енд евър за китоловството....бахго,обичам като щур всичко японско,ама ако мога да им взрива китоловната флота,нема да се поколебая за секунда....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано06.11.11 20:22



БАСФ купиха Енегелхард, шефа им за лондонския филиал беше познат на наще и още той навремето ми даде акъл да ида да уча в Лондон. Ричард Лоуиш, велик бизнесмен и мениджър, казваше ми, че навремето Джон Атанасов искал да се ожени за майка му. Показа ми книга от Джон Атанасов с личен автограф. Баси човека, той като говореше и разбираш всичко без кви да е обЕснения.





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано07.11.11 00:11



Не съм чул някой да е оспорил заключенията им.





Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: petkuvoevoda]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.11.11 01:58



Изгледах филма и съвсем спокойно мога да кажа, че човек трябва да е абсолютен извратеняк, за да твърди, че това е "лобистко филмче". Дори 5% от изложеното във филма да е истина, това е повод за достатъчно размисъл и скептицизъм по въпроса!

И преди някой от малоумниците в темата да ме е попитал за знанията ми по геология или пък да е започнал да навира дипломите си по химия или биология, ще кажа съвсем откровено, че съм съвсем бос в тези области, но затова пък имам достатъчно знания, опит и усет в някои други дисциплини, които да ми помагат да откривам сравнително лесно ориентирите за разпознаване кога ми говори експертът и кога лобистът, кога се гони обществен интерес и кога корпоративен.

п.п. Извинявам се за обидните определения, но съм тотално възмутен от някои от горните коментари. В крайна сметка всеки може да си пали пръднята в мазата по свое усмотрение с всичките произтичащи от това последствия за него самия, но когато става въпрос за явления от общонационално значение, които поставят под опасност здравето и околната страна на всички нас, отговорността вече не е само за собствения задник, ако се сещате...





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.11.11 02:09



Ясен си ми, сдуха още на първия въпрос.



Вероятно инстинктивно усети матовата ситуация, в която се постави сам, затова намираш за добра тактика да развалиш дъската и да започнеш да ме мериш с пешките. Недей, баце, не е феърплей някакси :))

Абе не знам що е това self-cloned и trans-gened, лаик съм, както правилно забеляза по-горе. Честно. Затова чакам ти като тънък специалист да ми го разясниш на простичък език веднъж завинаги и да спре да ме човърка повече кухата тиква по този въпрос поне.

Пак ще попитам възможно най-елементарно: Ако съседът гледа ГМО царевица, а аз нормална царевица, има ли някакъв дори минимален риск за моята царевица?

Нека те улесня с 4 възможни отговора:

А) Има (какъв?)
Б) Няма (защото...)
В) Не може да се каже със сигурност, защото не са проведени/оповестени достатъчно научни доказателства в подкрепа на едно категорично становище по въпроса.
Г) Отказвам да отговоря, защото е загуба на време да се разговаря със смешници.

Джентълменски ти оставих вратичка за отстъпление с отговор Г, но искрено се надявам да избереш някой от първите три. Аз ако съм ти прекалено незначителен, за да си губиш времето с мен, направи го заради останалите търсачи на истината.







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Jair]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.11.11 03:37



в един момент мейджа го притеснява световният глад, в следващия е против ГМО

Ех, Жаире, в забележката ти щеше да има известно основание, ако приемем за истина, че ГМО храните ще разрешат проблема със световния глад. Здравият разум, анализирайки общоизвестните (противоречиви) факти, обаче поставя под доста сериозно съмнение едно такова твърдение. Нещо повече, има достатъчно основания да се смята, че ГМО храните не само няма да разрешат проблема с глада, но и ще го задълбочат. Има едно доста уродливо ГМО разклонение на патентното право, което навява разни мисли...

Очевидно съществува и едно такова глобално неразбиране на проблема със световния глад, в следствие на което подходът за разрешаването му е изначално сбъркан. Гладът не е резултат на оскъдност, ами на неправилно преразпределение, лошо планиране, конфликт на интереси, разбъркани приоритети и други подобни чисто човешки грешки.

Иначе хубав пример си дал, но не се отнася до мен, сори. Твърде вероятно е да преигравам понякога, но по-скоро ще се застрелям, отколкото да изпадна в ситуацията съзнателно да парадирам с благотворителност и други морални ценности заради едната поза.

Всъщност така и не разбрахте добре позицията ми за "световния глад", но да не се връщаме отново към онази тема :)

Поздрави





Редактирано от Meйджъp на 07.11.11 03:39.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор Пвдним йт т изб (КЗИ)
Публикувано07.11.11 06:22



Твърде вероятно е да преигравам понякога, но по-скоро ще се застрелям, отколкото да изпадна в ситуацията съзнателно да парадирам с благотворителност и други морални ценности заради едната поза.


Да знаете, не съм му хаквал акаунта, нито съм направил акаунт "менте" с неговия прякор.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор TCNQ ()
Публикувано07.11.11 08:26



Има точно толкова категорична яснота относно "за" и "против" ГМО, колкото за парниковия ефект. Както едни говорят и привнасят доказателства за глобалното затопляне, така и други, със също такива, говорят за ледников период.
Та, на въпроса - при 7 млрд вече население и намаляващи обработваеми площи, как ще стане изхранването? Според теб, например, но и като не се разрушава природата - изсичане на гори за нови площи за зърнени култури???
Друго нещо - какво да се предложи на българите с мюсулманска религия да отглеждат вместо тютюн?
Страхът е мноого голяма движеща сила, но, моля, нека не се спекулира безпочвено! Нека не се казва "сакън" преди да е изучено нещото!
ГМО са по-устойчиви на заболявания и зарази и не изискват здраво третиране с пестициди и химически торове, дават по-голям добив, селектират се и за не толкова подходящи климатични условия.
След като незнаем дали ГМО е вредно или не, твоя въпрос губи логически смисъл. Какъв риск в смисъл?



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано07.11.11 12:37



Ало,Карпов,ахаха,щел да ме матира, па ти както стана ясно и на малките деца не знаеш у таа игра коня на Гъ ли се мести, на Бъ ли и изобщо участва ли в нещата или е само за украса, не да говориме за детайли като дамски гамбит или сицилианска защита.

Бех ти обещал, че нема да ти отговарам повече по таа тема,понеже изпитвам неистово отвращение към площадни експерти,които грам немат познание за тва дето се обсъжда, но пък за сметка на тва имат мнение по всички въпроси и го изказват тва мнение налево надесно, най-често с викане.

За да не си мислиш обаче че бегам от въпроса, ше направа един последен опит да ти обесня некои неща,па дано вденеш.....дано ама надали.
И така,нека разгледаме зададената от тебе хипотетична ситуация в които героите на историята Баче Капитао-напредничав млад бизнесмен, и Мейжо-хипарлив прошлек без два лева в джоба, но с известно наследство от дедо си,имат съседни земи засети с царевица.
Баче Капитао е засял нивата си с ГМ царевица, а Мейжо се придържа към семената,останали от дедо му щото нема пари да си цака на акулите от Монсанто за ГМ семена.
Сега,нема да те питам да си избереш за какъв точно тип ГМ царевица ще говориме-дали за устойчива на хербициди или за Bt царевица, щото знам че нищо не разбираш и затва ше си избера Bt варианта, защото тя е така направена че да произвежда токсин, с което в твоите очи автоматически става опасна дасиебемамито.

Малко отклонение за да поясним на генералната аудитория какво представлява Bt царевицата (тук мисла да цитирам отнекъде,щото немам време да пиша на ръка толко):

Bt-corn is a type of genetically modified organism, termed GMO.

In the case of Bt corn, the donor organism is a naturally occurring soil bacterium, Bacillus thuringiensis, and the gene of interest produces a protein that kills Lepidoptera larvae, in particular, European corn borer. This protein is called the Bt delta endotoxin. Growers use Bt corn as an alternative to spraying insecticides for control of European and southwestern corn borer.

Bt Delta Endotoxin
The Bt delta endotoxin was selected because it is highly effective at controlling Lepidoptera larvae, caterpillars. It is during the larval stage when most of the damage by European corn borer occurs. The protein is very selective, generally not harming insects in other orders (such as beetles, flies, bees and wasps). For this reason, GMOs that have the Bt gene are compatible with biological control programs because they harm insect predators and parasitoids much less than broad-spectrum insecticides. The Bt endotoxin is considered safe for humans, other mammals, fish, birds, and the environment because of its selectivity. Bt has been available as a commercial microbial insecticide since the 1960s and is sold under many trade names. These products have an excellent safety record and can be used on many crops until the day of harvest.


Така,накратко понеже знам че ше ти е трудно да вденеш за кво точно иде реч:Bt царевицата (подобно на Bt картофите и Bt цвеклото) е такъв вид царевица, в чиито геном е вкаран ген от бактерия, който ген е отговорен за производството на особен вид токсин, който е активен срещу един вид вредител. Този токсин е: 1) Изключително селективен срещу въпросния вид-следователно безвреден за останалите видове и 2) Има дъъълга история на безопасна употреба като микробиален пестициден препарат използван от 60те насам.
Т.е. получава се така че царевицата сама си произвежда токсина,който преди са пръскали върху нея.

Нека обаче да не приключваме дотук, не ме оставяй да те баламосвам с приказки,остани си на мнението че това е нещо ЗЛО,ОПАСНО и ОТ ЛУКАВАГО!!!

Продължаваме натам като разгледаме различни сценарии за това какво ше стане ако поленов прашец от Bt царевицата на Баче Капитао прескочи оградата и отиде да ебе женската царевица на Мейжо, точно както Баче Капитао навремето прескачаше казармената ограда за да ходи да ебе пичета. Има неколко варианта, ше разгледаме риска в процентно отношенбие (приемаме тук че варианта с прескачане на поленов прах е не само вероятен, но и абсолютно сигурен-не че тва е така разбира се, но понеже ти ЗНАЕШ че тва задължително ше стане,нека гледаме от тук натам):

Риск първи: Баче Капитао се бъгва от тва че Мейжо ползва нещо за което не е платил (царевица устойчива срещу оня насеком) и го съди, щото тва би било нещо като да ми крадеш от нета.
Вероятност да се случи: ниска, Баче Капитао е ларж и не му се занимава с цигани.

Риск втори: Мейжо не може да си продаде царевицата в Европа заради законодателството, което забранява такива неща.
Вероятност да се случи: 100%.
Сега искам да внимаваш защото тука е ключа за бараката.
Европейските законодателни не са чак толко малоумни че да не са наясно че при еднакви условия и разрешена ГМ царевица, нито Баче Капитао, нито Мейжо имат некакъв особен шанс на пазара. Защо?
Защото въпреки че Баче Капитао има 50 000 декара, а Мейжо: 5 000 (примерно), то при отворен пазар те немат НИКАКЪВ шанс срещу Джошуа Реднек от Индиана с неговите 10 000 000 акра защото икономиите при такъв мащаб правят цената му недостижима за нас.
Оше повече-дори Баче Капитао и Мейжо да решат да се обединят в кооператив, те пак нема да могат да достигнат размерите на земята на Семейство Реднек (Джошуа има и брат Огъстъс Реднек с още 10 000 000 акра в Небраска), щото и да се обединим, и да тръгнем да експандираме, в един момент стигаме или до Дунава или до стадиона в Каварна,където Цонко забива подгряващо на Джудас.

От това по-горе следва логичния извод че Баче Капитао и през ум нема да му мине да си сади земята с ГМ царевица, и не само тва,ами и ше манипулира такива като Мейжо да одат да викат, щото макар че има образование с биологическа насоченост за което 99% от съгражданите на Мейжо могат само да сънуват, и което образование му дава инсайт в материята и познание че "опасностите" от ГМ са силно преувеличени, то той също така има и МБА от друг университет, което пък му дава познания по икономика достатъчни за да осъзнае че при еднакви други условия той ше има предимство пред Мейжо,но че нема да има НИКАКЪВ шанс пред Реднек фемили, така че ше требва да измисли нещо дето да остави Реднек фемили извън пазарЯ.

Ето тука е причината-икономика,пазари и прочее, не тва че ГМ са МЕГАвредни.

Третия риск в конкретния случай е че има хипотетична,имагинерна възможност за създаване на резистентност към въпросния токсин у прицелния вредител, ма тва са вече високи топки.
Вероятността да се случи е хипотетична, последствията-с неясен характер и (без да ми се обиждаш) наистина не си ми на нивото та да го обсъждам тва с тебе.

И така,тва е в общи линии положението, но такива като тебе искрено ме нерват защото както могат да са ми полезни в конретния случай и мога да ги манипулирам за лични нужди (да викат НЕ НА ГЕМЕО,НЕ НА ГЕМЕО,КУР ЗА ЛЕСКИ и т.н.) пред парламента, немам никаква гаранция че некой по-умен от мен утре нема да използва същите тези лумпени за некви цели,които на мене не ми аресват.

Ако нещо не ти е ясно, питай....ъъъъ.....или по-добре недей,аз нема да говора вече по таа тема.....

Редактирано от El Capitan на 07.11.11 14:09.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.11.11 14:54



Тук виждам единствено спекулиране със страха, че половината население на Земята ще измре от глад, ако светът не приеме ГМО отровите...



Така ли ГМО индустрията ще решава глада:





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано07.11.11 15:00



Ахахаха,АБЕ НЕ ТЕ ЛИ Е СРАМ БЕ ОЛИГОФРЕН!!!



Ти чете ли ИЗОБЩО тая статия дето си я постнал за какво разказва?
Чете ли КАКВА е причината за самоубийствата?
Чете ли че проблема е ПАК икономически,несвързан ПО НИКАКЪВ НАЧИН с ГМ растенията?!?!?!


Честно,отиди се застреляй вече!



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор TheExorsist (King Of Hearts)
Публикувано07.11.11 15:04



Копеле тоя монолог искам да вида у некой театър. Кристофър Уокън ги умее такива неща, ама у бегето не се сещам за еквивалент. Театро е толко западнало, че си ебало майката.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.11.11 15:04



Евала, баце! Мерси за изчерпателния (и увлекателен) отговор!



Ще обсъдим нещата с експерта "растителна защита" и ще излезем със становище в близките дни!





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.11.11 15:25



Защо не се фокусираш на следното:

Shankara, respected farmer, loving husband and father, had taken his own life. Less than 24 hours earlier, facing the loss of his land due to debt, he drank a cupful of chemical insecticide.

Shankara, like millions of other Indian farmers, had been promised previously unheard of harvests and income if he switched from farming with traditional seeds to planting GM seeds instead.

Beguiled by the promise of future riches, he borrowed money in order to buy the GM seeds. But when the harvests failed, he was left with spiralling debts - and no income.

So Shankara became one of an estimated 125,000 farmers to take their own life as a result of the ruthless drive to use India as a testing ground for genetically modified crops.


В задачата се пита как ГМО растенията разрешават проблема с глада в конкретния случай? Разбира се, тук се абстрахираме, че самоубийството е своеобразно разрешаване на глада, с извинение за цинизма...



Ако нещо не разбираш или не приемаш горната икономическа постановка, разгледай макар и твърде хипотетичната вероятност ГМО културите да отделят някакъв неизвестен токсин, който да скланя към самоубийства...





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано07.11.11 15:33



разгледай макар и твърде хипотетичната вероятност ГМО културите да отделят някакъв неизвестен токсин, който да скланя към самоубийства...




Аз се предавам......



Тема късно е баценови [re: El Capitan]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано07.11.11 17:17



според мен си се увредил безвъзвратно





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор Prototype Iblis (-----------)
Публикувано07.11.11 17:23



Не бе не се предавай!!!

Въпреки, че разговаряше с мейджа темата провокира интерес да се почете из нета по въпроса.
Както и да е в тоя клуб офф-а е когато се пише за перуки, лескита, чорби - с една дума за бгритнитопката .



Тема Re: късно е баценови [re: ramlid]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано07.11.11 17:31



Не бе,просто на мен тва ми е част от работата и както обикновено в такива случаи човек се бъгва като му говорат глупости..

Едно нещо ше ви кажа за ГМ организмите-нещо което обяснява що сума ти колеги станаха дълбоко религиозни-с една или друга религия-тая раута е като да отглеждаш роза в пустинята (неслучайно направих една аналогия с кучетата по-горе,не очаквам некой да е разбрал)-в смисъл тия неща са толкова крехки,ефемерни и нетрайни пред ужасяващата мощ на Природата,че от един момент натам единственото което ти остава е да се молиш:първо да ти върже и да ти се получат нещата и второ-тва дето си го направил да изтрае поне малко.

Да се състезаваш с ГМО срещу Природата е същото като да се опиташ да направиш язовирна стена от хартия-сички са наясно че в един момент нещата ше се преебат, и водата ше те помете...нали...въпроса е кога...
Тия неща дето му говора на Мейжо изчезват буквално след 3-4 поколения,пометени от огромния генетичен океан-абе също кога правиш замъци от пясък на плажа,ако се сещате......



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Шишapkи]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано07.11.11 18:13



Това, че ти не си чул, не означава че няма несъгласни.



Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: Meйджъp]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано07.11.11 18:27



Аз пък ще им дам част от земята си за изследвания, ако имат интерес към нея. Аре в дивия на всички разтревожени. Аман от зелени талибани, антиимпериалисти, антиглобалисти и прочие такава лумпениада.



Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: Vendome]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.11.11 18:57



Само накрая да не ти дойде до дупето... Всъщност не давам пукната стинка за някаква морална отрепка, но за жалост ще го отнесат и нормални хора...







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор TCNQ ()
Публикувано07.11.11 19:46



Виж сега, как да ти кажа... явно интелектуалния ти потенциал е недостатъчен, за да оцени правилно ФАКТИТЕ!
Нито съм за, нито против, просто защото няма достатъчно категорични научни доказателства против, което обаче не значи, че за мен са безвредни.
Изказвам мнение, доколкото съм информиран, а то е по-скоро че няма как да ни увредят.
Трябва да можеш да отсееш писаното в интернет, но ти, уви, висиш бездоводно в някаква позиция без да имаш потенциала да разбереш има ли или няма проблем.



Тема Re: късно е баценови [re: El Capitan]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано07.11.11 20:13



аз те разбрах бе баце

имах предвид че вече си се бъгнал от толкова спор с мейджа



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано07.11.11 21:01



Кур даеба тяхната мама и за Платини завинаги и за Перуките и двете да се насерат феновете им особено на малката, като Докича

и разбира се кур за Докото
и кур за всички мангали фенове на докото дето си продадоха гласа на Главчо

КУР майка им даеба шистов газ в гъза им да се навре.



п.с. Магера е прав!

Редактирано от бaй Moмчил Beлиkи на 07.11.11 21:02.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.11.11 21:18



Остави колко са безвредни. Интересно ми е, на база кои ФАКТИ решихте, че ГМО ще реши проблема със световния глад?







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Prototype Iblis]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.11.11 21:19



Виде ли бе, Капитане!







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Meйджъp]  
Автор TCNQ ()
Публикувано07.11.11 21:31



Трябва да познаваш условията на метаболизма в стомаха, а именно рН към 3. И че човешкия организъм НЕ УСВОЯВА огромните полимерни молекули (нишестетета, амилаза и въобще източници на енергия и АТФ), а в червата ги разгражда. Ако си поне мини-запознат ще искаш да ти се представят наистина безспорни доказателства за вредата, а не 2 гащи плява.
Виж, аз съм бил 4 години в истинска наука, и знам много. Знам кое е истина, и кое - спекулация. Не ти ли е обидно за аджамийските вересии?



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.11.11 21:57



вересии кво?







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано07.11.11 22:30



Правилно. Дедо Миньо от Волуяк май не бил съгласен със заключенията.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Шишapkи]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано08.11.11 07:33



Е друго си е Георгето от дир-а да е съгласен, звучи по-авторитетно.



Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: Meйджъp]  
Автор Keanu (777)
Публикувано12.11.11 10:57



http://money.bg/news/id_1663635335

Енергийният министър обаче заяви, че често противниците на шистовия газ си служат с лъжи и спекулации, като заиграват със страховете на хората. Именно тази негова реплика разгневи приближените до Алексей Петров - Николай Георгиев и Душана Здравкова.

Я кой е бил най-големия противник - Трактора. Ами разбиреамо е агента от КГБ да защитава руските интереси в България. Друго си е да купуваме газ от Русия на двойна цена...



Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: Keanu]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано12.11.11 14:48



Ти си тотално облъчен бе!



Да се прокарва път на нещо непопулярно, като се дискредитират справедливите протести на будните хора, чрез въвличането на някоя широконенавистна и/или демонизирана личност или организация, е доста добре усвоена практика на едни други "империалисти". Същите, от които смятаме да купуваме нашия си газ на двойна и тройна цена (без тук да отчитаме косвените разходи от страничните поражения).

Гледам, че същата практика се прилага отлично и от нашите кукловоди във вътрешно-политическия театър. Не случайно идеите, родени от спонтанния протест на хората срещу наскорошното нагло манипулиране на изборите, се вкараха в изказванията на ненавистните от народа Станишев и Доган, от което повечето от слабоволевите и лесноманипулируеми натури (огромен процент в нашия отчаян народ) изпитаха отвращение не само от въпросните политически боклуци, но и от самите справедливи идеи. Остава сам да се сетиш кои зомбирани наивници правят толкова успешна подобна манипулативна практика за моделиране на обществените нагласи до степен на абсолютна всеобща апатия в такива скандални ситуации, в които едно будно общество ще помете държавата за часове.







Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: Meйджъp]  
Автор Keanu (777)
Публикувано12.11.11 15:07



Значи искаш да кажеш, че поляците са сто пъти по-облъчени от нас и ей така за да се преебат изведнъж са издали 70 лиценза на 40 компании за проучвания и добив на шиистов газ. И това няма нищо общо с Русия по отношение на доставките на природен газ, защото на поляците им е все тая дали Газпром ще решат да врътнат кранчето и да поискат още по-високи цени



Редактирано от Keanu на 12.11.11 15:08.



Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: Keanu]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано12.11.11 15:19



В Полша традиционно антируските настроения са сто пъти по-силни от тези тука, което е добре дошло в случая.
За да си мислиш, че Газпром определя едностранно цената на газа и формирането и е следствие на махмурлука на некой олигарх, значи верно си доста облъчен



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: petkuvoevoda]  
Автор Keanu (777)
Публикувано12.11.11 15:38



Определено Газпром няма никакво влияние и никога не е имал над нито една европейска страна и никога не е спирал доставките на газ и всичко е плод на "антируските настроения":







О, да - и да не забравим... един мощен кур за шиистовия газ и другите алтернативи...

Редактирано от Keanu на 12.11.11 15:53.



Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: Keanu]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано12.11.11 17:00



Първо се научи да четеш между редовете и тогава подхвърляй подобни манипулативно извъртени новини като доказателство на не'нам си каква теза... Айсбергът (новината) не е само невинно плаващо ледено блокче с благо излежаваща се бяла мечка отгоре му, ами си има и солидна подводна част, която потопява титаници, ако се сещаш...

Ясно е, че определени лобистки кръгове имат интерес да се насажда мнението, че сме безнадежно зависими от некоректен партньор (Русия), който ни извива ръцете когато му хрумне и в определен бъдещ период обезателно ще ни обрече на леден геноцид. Целта на упражнението е ясна - да се приемат по-лесно разни непопулярни алтернативи, които нито ще са по-евтини, нито ще ни правят по-независими, но пък ще са пиар обгрижени и ще обслужват конкуретни геополитически и икономически цели.

Ако България, както твърди демагогията на лобистките кръгове, иска да бъде енергонезависима държава (доколкото е възможно това в съвременните икономически условия), едва ли пътят щеше да е преминаване от една зависимост (Русия) към друга не по-малка зависимост (която и да е тя).

А това, че шистовият газ в Добруджа ще направи България енергонезависима от Русия, може да го каже само абсолютен малоумник или демагог и да го повЕрва само абсолютен наивник.







Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: Meйджъp]  
Автор Keanu (777)
Публикувано12.11.11 17:53



Да разбирам ли че според теб има лобистки кръгове, които са "За" шиистовия газ, но няма никакви лобистки кръгове, които да са "За" зависимостта ни от Русия?!?
Ако искаш може да си стиснем ръцете, че всеки се стреми за влияние и има различни лобистки кръгове?! Но няма да се съглася с твърдението, че лобизма идва само от едната страна...

Редактирано от Keanu на 12.11.11 17:53.



Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: Keanu]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано12.11.11 18:28



Газпром като компания няма НИКАКЪВ интерес да спира доставките си където и да било.
Понеже става дума за антируски настроения,
отговори си на елементарния въпрос - Какъв е фундамента на кризата на Руско - Украинските отношения?
Ако се сещаш за кои "оранжеви революции" и демократизация на Украйна,/ в която живеят огромен процент руснаци/ иде реч



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: ей говеда майка ви шееба!!!нови [re: Keanu]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано12.11.11 20:12



И от двете страни идва, много ясно. Въпросът е, че не може справедливият протест на хората да се омаловажава по този долен начин, като се изкарва лобистки ход на демонизирани личности и върхрушки. Разбира се, често се наблюдава и яхване вълната на недоволството от противоположни лобистки кръгове, но това не означава да се стъпква лекомислено една достойна позиция само защото е фалшиво противопоставена на обществения интерес и манипулативно представена като алтернатива, която не бива да ни е симпатична по някакви идеологически причини.



Редактирано от Meйджъp на 12.11.11 20:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.