Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 23.06.24 
Футбол
   >> Футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано04.11.11 21:58



Е аз доколкото си спомням ние тези от Козлодуй си ги връщаме в Русия....или не?



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор hahavia (unknown)
Публикувано04.11.11 22:17



Не само че не ги връщаме ами има и планове за строеж на ново хранилище. Бтв, знаеш ли че за поддържането на отпадаците е необходимо ел.захранване 24/7 в продължение на хиляди години и че третия по вреда ядрен инцидент е станал точно в такова място - Kyshtym disaster.
Много хора също така не се и замислят, че в момента науката не разполага със технология за ефективно отстраняване на такива отпадъци. Наследство което оставяме на децата си. Абе като цяло, дали ядрени централи или шел кракинг май няма голямо значение, и двете не са добро решение. Дано се намери някоя умна глава да измисли най-накрая алтернатива.



FORZA ROMA

Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор TCNQ ()
Публикувано04.11.11 22:50



а, да си дойдем на думата!
Всичкото е зло, редно е да изберем по-малкото такова, нещо като ББ..,
Щели сме да вземем 30 млн долара за Бургас - Александропулис, нещо, което за мен е безумна идиотия!
Искам да запитам, ако излезне добро количество шистов газ, и страната ни дръпне рязко с милиарди евра/год от добива, кой аджеба ще го ебе дали няма да паднат 3-4 катуна (хипотетично-защото това е единствения риск)?
Винаги, когато взимаш, даваш нещо. И в Дубай, и в Кувейт е така. И в Япония. И?
Извинявайте, но по-добре богат и с проблеми, отколкото беден и с вдигнато чело.
АЕЦ са изключително опасни и рискови. Затова съм "за" шистовия газ и "против" Белене!!!!
Пичове, докато не излезне на живо технология за термоядрения синтез, или да се консолидират средства за слъчева енергия в пустините (замислете се, че не е толкова скъпо, но защо не е факт все още?), може да си протестираме колкото си искаме (използване от Газпром или кой да е бай хуй), по-добре е да живеем добре сега, защото ако се замислиш колко кратко ще си жив, и колко дълго- мъртъв...



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано04.11.11 23:11



замислете се, че не е толкова скъпо, но защо не е факт все още?

Щото в пустините има нефт бе,кой лудогорец ше тръгне да дига огледала кога мое да бучне сонда и да кара Г класа...



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано05.11.11 02:11



Прочете ли статията? "Strong evidence" не значи само предположение...





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор ChristianVieri (1.CSKA)
Публикувано05.11.11 02:54



брато, сулйо и пулйо говори за енергетиката, без да има грам техническа грамотност, коеот ме кара да сме смея на глас:) българина сичко разбира бате, ако ще и от село да е. Чудя се как може чoвек да wзима отношение по неща дето не са в рамките на неговата компетентност, се едно аз да тръгна да давам акъл на лекаря дали да прави сексциo или нормално раждане:) смех бате. голем. тука aко има един човек, дето да знае що е то топлинен баланс, енталпия и други елементарни понятия, ше се рпекръстя на Хасан, а тръгнали да ми разискват глобални проблеми свързани с доставянето на енергия за отопляване и електричен ток:) после къде е Г класата- ми нема я, бате:) сети ли е?



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано05.11.11 09:09



Коя технология или изобщо дейност некога е официално обявявана за опасна или вредна към момента на нейното повсеместно прилагане, когато от нея е имало изгода?

Къв е проблема и подземни атомни взривове да си правим, стига да имаме уверението, че „всички са технически грамотни и ще се спазват елементарни производствени правила”?

Цeлата съвременна "цивилизация" се крепи на изкопаемите горива.
Средствата, които се генерират от добива на нефт, газ, въглища, уран и прочие са колосални и нищо не може да спре корпорациите. Освен други корпорации...

САЩ лобират за енергийните интереси на Турция, ако се сещаш за кой стратегически съюзник иде реч и ше противопостават всичко възможно на интересите на Русия да си върне влиянието на балканите. Говорим за нашия регион. В Европейски мащаб, нещата с Южен и Северен поток, са малко по-различни..

Не съм чул за случай, при който „несъгласни” да са спрели значим енергиен проект. Има филм за легендарната Алта в Норвегия -местните ескимоси със национални носии пред парламента ги пребиват и натоварват на бусове -като кучета, и ВЕЦ-а си се строи!

За кво по-малко зло говориш?
Ние сме супер малка територия и тва, че все още имаме чисти райони е много по-ценен актив в дългосрочен аспект, ако се сещаш за кои 7 милиарда овърбукинг попюлейшън и тотално осиране насекъде иде реч...
Тва с милярдите евра, верваш ли го наистина? Кои точно милиарди са за булгаристанската икономика?
Иначе да. Неколко пича, начело с Любо Пенев и предполагам Блуфена ше изкарат по некой милион от целата работа.
Аз щех да изкарам от руските проекти, та и затва честно казано съм против Шеврон.
А в Добруджа ше са си същите бедняци , с екстрата, че ще мрат отровени-молейки се да ги вземат за пазачи по сондите...
Направи справка, примерно след 5 години пак.



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано05.11.11 09:18



"Пичове, докато не излезне на живо технология за термоядрения синтез, или да се консолидират средства за слъчева енергия в пустините (замислете се, че не е толкова скъпо, но защо не е факт все още?)"

Докато има газ и нефт - забрави. Впрочем разработването на все повече шистови находища праща все повече в необозримо бъдеще добива на енергия от възобновяеми източници.
Най-вероятно когато тва стане, нема да има смисъл вече



ФК Дядо Мраз ви поздравява

Редактирано от petkuvoevoda на 05.11.11 09:19.



Тема Хасаненови [re: ChristianVieri]  
Автор TCNQ ()
Публикувано05.11.11 10:06



не съм само аз, и поне croesus сме с химическо образование, ерго това нещо се учи в 1а неорганична химия, после в курса по физика и физико-химия.
Да не говорим, че и той ако е инженер като мен се учи не само това...
Та, да ти е честито новото име Хасане





Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор TCNQ ()
Публикувано05.11.11 10:08



Не навсякъде има нефт обаче!
Само тези 2 технологии ще спасят света, а само енергията от слънчевата светлина е 100 % екологична.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.