Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 23.06.24 
Футбол
   >> Футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Кур за Шевроннови [re: hahavia]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано03.11.11 19:49



Казах ти, лобира за тези, които нямат интерес от производство на шистов газ. Аз самият нямам още мнение по темата, макар, е съм пряко заинтересуван.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: Vendome]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано04.11.11 00:51



Начи баце,целата таа раута с тоя газ ми се види яка педерастия,в смисъл преебаваме се сами.
От друга страна,тва може да е нормален процес,щото реално на планетата не и пука кой знае колко дали некакви микроби дето са я налазили ше се преебат сами по един или друг начин.
С което искам да кажа че за мене призивите "Да спасим планетата" в този случай не играят...ъъъъ.....както не играят в нито един случай....

Така....какво имаме като даденост...едни американци дупчат земята за пари,с което троват други американци.......еми....щом така са решили-да се ебат бе,кво ми дреме на кура...

За мене е важно да не се пробиват шахти под стадиона на БОТЕВ ВЪВ ПЛОВДИВ,както и под Син Сити,БИАД и НАЙТ Флайт.
Всъщност предвид на тва кои хора точно държат въпросните места,аз притеснения немам,ако се сещате за кои кубични всъдеходи пълни със 120 килограмови юноши ше бъдат изпратени да си говорат с дебелогъзите сондаджии...

Нали.....

Също така,мене малко ме резервират филми,които започват с: Къщата ни я построиха купчина хипари,не знам дали се сещате за кои анално податливи и лесноманипулируеми елементи говориме....



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: alessandron]  
Автор TCNQ ()
Публикувано04.11.11 14:45







Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано04.11.11 15:44



Тва е светата истина, баце.
Филмът и целия рев по света против този добив са лобистки, а статията е обективна, научно аргументирана и правилна!
Ако Франсетата беха прочели този матрял, преди да изгледат некоя интернет простоия /обслужваща главно комунистически интереси/ немаше да се преебават и да забраняват проучванията и добива на територията на Франция



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор petkuvoevoda (тракторист)
Публикувано04.11.11 15:50



ей тва кърти

:

"До този момент в света са проведени милиони хидроразриви и всяка година се правят още десетки и стотици хиляди, без никъде да доведат до апокалиптичните последствия, за които говорят противниците на технологията. Нещо повече, никъде до този момент не е доказана връзка между грамотно направен хидроразрив и замърсяване на околната среда, макар че тази хипотеза продължава да се проучва. Рисковете са минимални или направо нищожни. Доколкото съществуват, те са предимно не при самия хидроразрив, а след неговото провеждане, и се свеждат до възможното замърсяване на води и почви от вещества, съдържащи се в течностите, изтичащи обратно от сондажа. Такова замърсяване обаче може да се получи само при големи аварийни разливи, дължащи се на пълна техническа неграмотност или елементарно неспазване на производствените правила."

ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор TCNQ ()
Публикувано04.11.11 17:24



Съвсем случайно, може би, Франция е най-големия производител на ток от АЕЦ.
А това, както знаем, е върха на екологичните технологии.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: TCNQ]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано04.11.11 20:19



Общо взето точно така е: при добра технология и спазване на необходимата осторожност АЕЦите са най-малко мърсящи.

Са,съгласен съм нали,че ако нещо се преебе генерално,от АЕЦа човек го духа далеч повече отколкото от ВЕЦа или тЕЦа...



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано04.11.11 20:23



Такова замърсяване обаче може да се получи само при големи аварийни разливи, дължащи се на пълна техническа неграмотност или елементарно неспазване на производствените правила."


Тва да се чете така: За България е 100% сигурно такова нещо да се случи нали.


Иначе тая статия показва що немаме грам уважение към учените си-еми щото са тъпаци ето защо.
Мен ме грабна онова дето щело да се използва флуид, но не непременно течност...

Ъъъъъъ............ок.........тогава що говориме за хидроудари а не за газови напъни тип "пръдня в дупката"...



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: petkuvoevoda]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано04.11.11 21:11



Франсетата ги е еня за интересите на Тотал, които се занимават и с природен газ.



Тема Re: Кур за Шевроннови [re: El Capitan]  
Автор TCNQ ()
Публикувано04.11.11 21:53



е па, ела 'земи те'а радиоактивни отпадъци... екологично-осторожно... ако се сещаш за кои кънтрита, прибиращи отпадъци ти говоря






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.