Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 09.06.24 
Футбол
   >> Футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Метъл сбирщина насред София  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано22.06.10 20:59



не знам каква е тая еуфория днеска за някаква метъл сбирщина насред националния стадион, но забелязах стотици момчета и момичета с вид на отрепки и клошари да се запътват натам. Отделно не съм чул Цеца Величкович да пее на афтъра в Наи клуб и следователно няма как да присъствам на подобен бит пазар, където надали има ултра вип със комфети, кубински пури (хенд мейд, платимун селекшън) и синьо.


П.С. ше аналиме прасета в 1ви кръг

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist



Тема Re:нови [re: bluefan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано22.06.10 21:23



Поредният парад на хомлесите, провеждащ се сигурно като въвеждаща част на тазседмичния "София Прайд 2010"... Егати и жалката гледка, бате! :((( Наложи ми се да пазарувам в Билата на Ректората и някакви опърпани металяги се наредиха точно пред мен да пазаруват Ариана Тупак за четвърта врътка днес сигурно...

Еееех, къде е сега отец Франц да ги анатемоса подобаващо тези завършени еретици, задето са готови да изоставят традиционните християнски ценности в името на моментните сатанински изкушения :(((

И между другото едно нещо не мога да им разбира простите жицари и останалите елементарни пуритани - чалгата им е крива заради селянията и простотията (в голяма част от случаите с пълно основание), но що ли не са толкова критични и като опре да се оцени справедливо поробващото за психиката въздействие на метъл диарията - тази упадъчна дандания без ритъм и мелодия, рушаща всякакво чувство за хармония и спокойствие у човека? Ей това питам и отговор не чакам!

Иначе кур за мангала Цонко. Деветия кръг ще го шибаме насред Каварна село с нашта система 4-4-2!!!






КЗWC2010

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: bluefan]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано22.06.10 23:06



Туй не е интересно вече бе, малоумник. Онестли


Аре, нали си голем пич, що не идеш с преслава подръка да се направиш на мъж пред метълчетата?
Знам, че това е образ, ама писва, т.е писна преди 4-5 години.



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Kиpo]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано22.06.10 23:37



Със заплатката ти на компютърен програмист надали можеш да си поръчаш дори шише уиски в Син Сити камо ли да влезеш във випа или ултра випа.


По-добре веднага ме направи админ на дира докато не е умрел съвсем за да мога да си закачам темите най-отгоре.

Редактирано от bluefan на 22.06.10 23:47.



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Kиpo]  
Автор Byron Moreno (ям жаби)
Публикувано23.06.10 00:06



Блу и Пеневя са класики, а класиките са вечни :))))



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: bluefan]  
Автор Шaмaн (син)
Публикувано23.06.10 00:43



Отново се възхищавам на таланта ти (това сериозно), при все че много хора биха се запитали дали можеш да държиш правилно химикалка, или щом я хванеш си я бодваш в бедрото и тичаш пред огледалото да опъваш бицепс (това в духа на форума) :)
Все още се чудя - не си ли физик от БАН?





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Шaмaн]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано23.06.10 00:49



Не крия,че съм високо начетен и интелигентен и въпреки това притежавам най-големия бицепс в дир.бг, а и не само. (изключвам мойта зала, където тренират само свръханаболни чудовища, които също респектирам с натурална физика, силови постижения и по-хубави татуировки) Както съм казвал и преди ако нямах страх от високо щях да имам много сериозни подозрения,че не съм човек. Дори в клуб религия питах как се разбира дали си Господ, има ли някакъв тест ? Дребнопишковците явно толкова се сдухаха,че изтриха темата ми. Сам си отговори значи.

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist

Редактирано от bluefan на 23.06.10 00:56.



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Kиpo]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано23.06.10 12:29



От 4-5 години ти е писнало тоест от толкова време се чувстваш нецелесъобразен ли?
Руснаците имат хубав лаф, че един човек може да претендира да бъде културен ако прадядо му, дядо му и баща му имат качествено висше образование. Съгласен съм с тях.

КОГА ЩЕ КАРАШ БРОНИРАНА ГЕ КЛАСА? Дядо ти какво е карал? А баща ти? Ти какво караш? Как оценяваш генетиката си имайки предвид изброените от мен неща





Тема тъй тъй)нови [re: Byron Moreno]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано23.06.10 12:57



Като Толстой и оня, как му беше името...





Тема Re:нови [re: Meйджъp]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано23.06.10 16:36





Дори и Рамщайн си мечтаят да са ултра вип. Днес в 33, утре през вип входа на Найт Флайт.

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist


Тема Re:нови [re: bluefan]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано23.06.10 17:44



факт, че Рамщайн са най-стойностните от цялата тая пасмина, такаи не чух обаче един от хилядите некъпани фенове на боклук-музиката(на английски траш) да коментира кво правят идолите им в едно от култовите поп-фолк заведения

The Prodigy are please to announce they are playing at Spirit of Burgas Festival on 13th August 2010


Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: LuboPenev]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано23.06.10 17:45



По темата за Вуву 1 - пропуснал си едно голямо перо за разходи, а именно PR-отдела.



Тема Re:нови [re: пeтльo]  
Автор Byron Moreno (ям жаби)
Публикувано23.06.10 17:49



Доебали са им се евтини курви, какво толкова?



Тема Re:нови [re: пeтльo]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано23.06.10 17:50



Еми нормално е да им хареса в поп фолк заведение, ти представяш ли си да си седиш в сепаре, да пиеш уиски и да слушаш жица. Единственото, което не разбирам е защо са отишли в такава дупка като 33 (влизал съм само веднъж и то само защото един познат беше с 10 човека охрана и имахме централно сепаре), а не в някой елитен клуб.

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist

Редактирано от bluefan на 23.06.10 17:51.



Тема мдаааам....нови [re: bluefan]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано23.06.10 19:47



трудно е да обясниш на тъпия, че е тъп....
просто няма потенциала да го разбере....



Тема Re: мдаааам....нови [re: Pennywise]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано23.06.10 20:02



Айде сега не го приемай толкова навътре. Има и свестни хора, заблудени да слушат такава музика и да ходят по концерти, но основната причина за това е,че те са израснали с безумните жици, от малки са лепили плакати на гримирани мъже на стените и вратите си и до ден днешен изпитват носталгия към този неритмичен и дразнещ ухото си шум. Тези хора не са виновни,че не са растяли с ерата ГУМЕНИ ГЛАВИ, Вальо Кита, Мишо Шамара, СПЕНС както и по-късно ЕС класата на българското творчество и вечни манекенки като Тони Дачева, Еми Стамболова, ПРЕСЛАВА

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist



Тема Re: мдаааам....нови [re: bluefan]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано23.06.10 20:06



в интерес на истината, репликата ми за "тъпия" не беше към теб, считам те за веселяк, който се забавлява да дразни с подобни писания...





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: bluefan]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано23.06.10 21:39



Метъл в сърцето на чалгата
Най-после празник за българите, които не искат да живеят като доволни прасета

За два дни, незнайно и полека, народът порасте с няколко века. Пълен стадион с хора, слушащи сложна музика.

Няколко поредни вечери. Появихме се на картата. Световната. Тази седмица е празник за българите, които не са съгласни с маргиналната източна музика, която е държавна политика у нас. Все по истински звучат теориите на конспирацията - никой не се нуждае от силиконовата чалга и нейната долина покрай Димитровград, но явно тя е налагана по определен начин. Теорията на конспирацията твърди, че у нас са пренебрегнати като вкус милиони потребители на адекватна модерност, на световност. Тя, теорията, днес се потвърждава - иначе откъде ще се вземат толкова много хора на това събитие?! Толкова българи там, където се прави реалната световна музика?
Оказа се, че българите са жадни и гладни за истински скъп шоубизнес масов, смислен и величествен. Не просто онова, което беше забранено преди 20 години. Класиката днес. Идеологията на немаргиналната, световната музика. Отговор на балканския мърчъндайзинг - покрай източни ритми реално да се продава не музика, а макиаж, скандал, пластични услуги, тракторна сексреволюция и жълта преса. Отговорът е прост - това не е сблъсък на вкусове, това е статуквото - българите обичат модерната музика, истинската музика. Много от тях се срамуват от чалгата. И стават все повече.
"Металика", "Рамщайн" и другите - те разбраха, че в София трябва да е световният им концерт. Тук, в сърцето на чалгата, за която упорито се твърди, че е типичната българска музика. А боговете на метъла избраха оттук да се излъчват на 1000 места по света. Да сложат знамето ни върху китарата си - и то представляваше Санстефанска България. Музикантите оцениха жаждата и копнежа (sehnsuht) на нормалния човек у нас за нормална музика. За принадлежност към модерния свят. За скъп продукт и за сложно изкуство.
Тези концерти са връщане на нормалността
Тази музика е далеч по-адекватна и разбираща състоянието на българите и държавата им. Тя е социална музика за осъзнати хора. Du/du hast/ du hast mich gefragt/ und ich hab nichts gesagt. (Ти ме попита, но аз не отговорих). "Господарят на куклите". "Бензин". "Любовта е тук за всички". Или: "Това е само твоят живот. Тъжен, но истински". Това са заглавията на песните, които се въртят в къщите, колите и главите на българите днес. Случва се нещо прекрасно. Откриха ни, след като ние ги признахме за истински идоли. Музика извън ракията и салатата, обърната към индивидите, търсещи нормален социум и екзистенция. Хора, експериментиращи с изявата си, не с половите си белези, първични и вторични, сменени и усукани. Xора, слушащи смислени думи, недоволни от света. Някакъв формат на Гьоте, който казва "по-добре недоволен човек, отколкото доволна свиня", срещу днешната идея, че доволните свини наоколо винаги печелят. Индустриалното, вземащо надмощие над махалата и текезесарската музика. Като това: "...за да те забравя, тръгвам с коя да е / пия и се лъжа колко ми е хубаво / като отрезнея - намразвам се отново".
Колко е смешен животът - само преди 20 години това беше невъзможно и забранено. След 20 години чалгата вече е смешна рустикална самота пред храма. А днес е празник и усещане за смисъл. Колелото на музиката се върти. Пиянството на един народ не може да продължава дълго. След него идва махмурлукът и новите идеи. Добре дошли!



Тема Re: мдаааам....нови [re: bluefan]  
Автор ArvenVe4ernica (The elven queen)
Публикувано23.06.10 22:32



Честно казано, направо се гордея, че не съм израснала с ерата на "ГУМЕНИ ГЛАВИ, Вальо Кита, Мишо Шамара, СПЕНС както и по-късно ЕС класата на българското творчество и вечни манекенки като Тони Дачева, Еми Стамболова, ПРЕСЛАВА", а си лепях красиви дългокоси мъже с ангелски гласове по стените и шкафовете. Може би точно поради тази причина пиша и говоря правилно и мога да свържа повече от 3 думички в изречение. Гордея се, че на моите 28 години все още изглеждам добре без силикони, увисвания, бръчки и тонове грим по оформяната с пластична хирургия физиономия. Ако това са ти идолите, съотборнико, срам ме е!
И на г-н Мейджър имам какво да кажа: Уважаеми, за пореден път си личи колко си неосведомен! Никой не е казал, че метълите задължително са сатанисти, вероятно не си чувал за групи като Skillet например, които се водят christian metal. Ако желаеш да се образоваш:


Не си осведомен и в още едно нещо - научно доказано е, че младежите, слушащи метъл музика, се отличават от връстниците си с по-висок коефициент на интелигентност.
Време е да слезете на земята и да се отърсите от глупавите си предразсъдъци, господа! Още повече и ние, метълките, имаме какво да покажем! Доказват го и чалга идолките, които започнаха да вкарват жици в песните си и да се обличат в кожени дрешки, когато благоволят да се облекат изобщо с нещо по-различно от бельо!

We Are Just A Moment In Time!

Редактирано от ArvenVe4ernica на 23.06.10 23:10.



Тема Re: мдаааам....нови [re: ArvenVe4ernica]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано23.06.10 23:12



Спор реално няма. Всеки слуша квото го кефи. Аз слушам предимно черно и хаус между другото, обичам и класическа музика. Но няма как да не ти задам няколко прости въпроса:

1. Кои са най-елитните клубове в София и каква музика се слуша там?
2. Колко фолк заведения се отвориха в София през последните 3 години и респективно колко метъл/пънк/фънк/мънк такива се закриха за сметка на първите?
3. Да или не средностатистическия метъляга е с ниска хигиена, с вид на просяк и нисък социален статус?
4.Къде са паркирани коли за 10 милиона евро всеки петък и събота?

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist

Редактирано от bluefan на 23.06.10 23:13.



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 01:44



Ей това ме дразни най-много - че тази жицарска диария се издокарва като някаква интелигентната алтернатива на чалгата. Че чалгата в голямата си част (особено с пошлия си мутренски имидж) е отврат - спор няма никакъв, но да навират упадъчните жицарски ритми, които освен това са доказано вредни за духа и тялото на човека от чисто медицинска гледна точка, вече е прекалено!!!

Иначе всеки да си слуша каквото го радва, само да не го навира на останалите. И ако с едно нещо съм съгласен в горния посредствен бълвоч на поредния друсан металяга, това е намека, че преди 20 години чалгарите си навираха музиката, а сега това правят металягите. И в двата случая е гадно!!!

Никой да не се обижда. Както каза и Блуфена, металягите по принцип са готини хора, но попаднали под кофти влияние :))




КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: ArvenVe4ernica]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 01:55



Както не всички чалгари задължително са простаци, дето не могат да свържат три думички в изречение, така и не всички метъли задължително са сатанисти. Но е факт, че огромна част от метъл музиката е изключително деструктивна и негативна и носи в себе си откровено сатанински послания - и в прекия, и в преносния смисъл. Не казваме на чалгата, че е добро, но как може на тази мрачна картинка да казваме добро????

Не си осведомен и в още едно нещо - научно доказано е, че младежите, слушащи метъл музика, се отличават от връстниците си с по-висок коефициент на интелигентност.

За това си права - не съм осведомен и няма как да съм, когато предпочитам да се доверявам на сериозни изследвания, а не на разни твърдения с пожелателен характер :))




КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано24.06.10 01:59



Според мен може да се разбере много лесно кой е по-умен. Просто трябва да видим кой през кой вход влиза. Кой е ВИП и кой не. Това не показва ли пределно ясно кой е умен и кой глупав?

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist

Редактирано от bluefan на 24.06.10 02:01.



Тема Re: мдаааам....нови [re: bluefan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 02:01



Ъъъ... А какво е ВИП?






КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано24.06.10 02:05



Не си осведомен и в още едно нещо - научно доказано е, че младежите, слушащи метъл музика, се отличават от връстниците си с по-висок коефициент на интелигентност.

За това си права - не съм осведомен и няма как да съм, когато предпочитам да се доверявам на сериозни изследвания, а не на разни твърдения с пожелателен характер :))



Всъщност изследването е, че хеви метъла, рока и грънджа действат успокояващо на интелигентните ученици и студенти. ArvenVe4ernica е сгрешила малко, но не много.





Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано24.06.10 02:12



ВИПА е критерий за това колко си умен!

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist



Тема Re:нови [re: bluefan]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.06.10 02:24



Хаха, типично за немец-извратеняк, лишен от стил и изтънченост - фанал тая целулитна фолк-шкембелийка, хахахаха :))))))))))

Иначе за концертите - бяха си размазващи и двата дни. След изпълнението на Рамщайн тази вечер, отидохме в немската бирария Битбургер на Стефан Караджа, където догледахме Германия - Гана, орки срещу маймуни, орките спечелиха за съжаление. На осминафинала мисля да отида с екипа на националния на Англия, да пея "Дойчланд унтер алес" и други обидни за германския "етнос" химни и при заслужена тежка загуба на отбора представител на нацията зомбита-бачкатори да почерпя цялото заведение с немска бира.



Тема Re: мдаааам....нови [re: bluefan]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано24.06.10 02:25



ВИПА е необходимо, но недостатъчно условие, за да си умен. Има и втори критерий, който Кръстника сподели за простите мутри, малко преди да го застрелят в пиянска свада: Важно е да си пич и да си жив.





Тема Re: мдаааам....нови [re: croesus]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 02:27



То и за антидепресантите принципно пише, че действат успокояващо, пък десетките им отрицателни ефекти върху организма и психиката удобно се забравят. Ако схващаш накъде бия.




КЗWC2010

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 10:09



Повярвай ми, абсолютно ми е безразлично кой какво слуша или какво е мнението му относно рока... ама уж рока е агресивното, а единствената агресия в темата е срещу него...

Как се връзва това – „упадъчните жицарски ритми, които освен това са доказано вредни за духа и тялото на човека от чисто медицинска гледна точка” с малко по-предното ти изказване за „предпочитам да се доверявам на сериозни изследвания, а не на разни твърдения с пожелателен характер”? Май сам си противоречиш.... доколкото ми е известно единствената „доказана вреда за духа и тялото” е възможното оглушаване и то не е свързано със стила музика, а с нивото на децибелите... което може да е резултат и от цигански кларинет...

Извинявай ако съм пропуснал, ама къде защити „традиционните християнски ценности” преди две седмици, когато някакви пачи се кълчеха пред „Александър Невски”?

За това пък – „упадъчна дандания без ритъм и мелодия, рушаща всякакво чувство за хармония и спокойствие у човека” биха ти завидяли и най-върлите комунистически цензори... след „упадъчното” ако ми споменеш нещо и за „гнилия капитализъм” нещата съвсем ще си дойдат на мястото...



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор Byron Moreno (ям жаби)
Публикувано24.06.10 10:16



Изоставаш с информацията. Той Мейджъра отдавна громи гнилия капитализъм.



Тема Re: мдаааам....нови [re: bluefan]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 10:17



1. Дефинирай ми понятието "елитно", за да мога да ти отговоря... защото според дефиницията мога да ти защитя тезата, че най-елитното заведение в целия свят е кръчмата на бай ти Прокопи от Обеля 7-ма част, предлагаща единствено пърцуца и лоялясали кебапчета....
2. а) не знам
б) ще се учудиш, ако разбереш колко нови заведения и клубове се отвориха последните 1-2 години
3. Имам много приятели метъли и абсолютно никой не отговаря на даденото описание... ама в тая връзка мога да те питам кое ли радио слуша, примерно, един смрадлив бакшиш (сигурен съм, че всеки е попадал на подобен хуманоид)...
4. Все едно да те питам къде са паркирани всеки понеделник и вторник тролеите на "Столичен електротранспорт"... това каква връзка има с музиката?



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Byron Moreno]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 10:18



хахахахахахахахаха





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор Keanu (777)
Публикувано24.06.10 10:31



Тия спорове между феновете на различни стилове музика много ме забавляват :)
И накрая всеки гледа да докаже колко са прости феновете на другия стил.
Да ви открехна една тайна (ако не я знаете) - около 95 до 99% (не знам точно) от хората са прости, ниско интелигентни и лесно манипулируеми. Голяма част от тях не мислят, че попадат в тази категория, но това не променя нищо :)
Т.е. няма значение за какъв стил става въпрос - процента е горе долу един и същ.

Блу, ако още не си отговорил на въпроса за Бог, да те светна - няма тестове и критерии т.е. ако се мислиш за Бог значи си Бог ;)

Редактирано от Keanu на 24.06.10 10:45.



Тема Re: мдаааам....нови [re: bluefan]  
Автор ArvenVe4ernica (Elf)
Публикувано24.06.10 11:02



Спорът не съм го започнала аз, като за начало, просто ми е много забавно да наблюдавам реакциите на хора, които не са си направили труда да се запознаят с дадена материя, преди да тръгнат да я коментират. За твое сведение и аз слушам хаус, както и поп, както и класическа музика, дори ходя на опера и се възхищавам от балета.
Пристъпвам към отговорите на въпросите ти.

1. и 2. "Битието определя съзнанието". От маркетингова гледна точка е много по-изгодно да отвориш поп фолк клуб, при все, че това е най-предпочитания тип музика в страната, което далеч не означава, че е най-елитарния или качествения. Има и доста рок клубове, много повече отколкото можеш да си представиш. Малко след "Син Сити", което предполагам е едно от любимите ти, се намира рок клуб "Angel Heart". От любопитство иди да видиш за какво става въпрос, макар че едва ли ще се почувстваш у дома си.
3. Средностатистическият металяга? Какво се има предвид под това определение?! Аз се имам за точно такава, въпреки, че ако се срещнем, едва ли можеш да кажеш каква съм. А и познавам много "металяги", които ходят с котюми и са с подстригани коси, ухаят на скъпи парфюми и карат скъпи коли.


4. Навярно си мислиш, че да си метъл е много евтино удоволствие?! Е, съжалявам, бъркаш! За да се екипираш от глава до пети в естествена кожа не са нужни малко пари, а да си поддържаш мотора - още по-малко. А и тези коли, паркирани пред конкретните заведения, са там с определени цели, защото едва ли притежателите им ходят там от чисто хедонистични подбуди.

Такааа... сега да продължим по същество. Не съм противник на нито един стил в музиката, не ме разбирай погрешно. Всеки има право да бъде такъв, какъвто е. Проблемът е, когато стилът музика се превърне в начин на живот, а в последните години наблюдаваме именно това явление в родината ни. Съжалявам, но не желая да се идентифицирам с индивиди, които си мислят, че свещен египетски бръмбар е скакалец и не се интересуват от нищо друго освен пари. Друг е въпросът как са ги натрупали тези пари, защото да се хвалиш с богатството на родителите си или да си ги натрупал по нечестен начин далеч не ми се струва толкова похвално. Не искам да съм част от консуматорското общество, бунтувам се срещу това и съм намерила мой начин да го изразя. Предпочитам да избивам насъбиращата се в мен агресия по мирен начин - чрез музика, защото за мен това е разтоварващо и спасява много хора от осакатяване - ментално и физическо. Ииии не на последно място - има много по-интелигентни начини да кажеш на някого, че го обичаш, от това да го помолиш да те заведе в квартална кръчма, където всички да ви псуват и ревнуват.
В заключение: V.I.P. не е съкращение от Very Intelligent Person, a от Very Important Person.

We Are Just A Moment In Time!

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Keanu]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 11:22



пич, ако спорът беше само за стила музика, веднага бих казал, че мнението ти е единственото смислено (включая моите) в цялата тема...





Тема Re:нови [re: bluefan]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано24.06.10 12:27



е сещаш се, дошли са в България и са питали местния им менажер къде да идат на готино заведение ама да не е с някви хомлес метъли, и съответно мениджъра им който е хомлес метъл и тайно слуша чалга ще ги заведе там, където него го пускат от време на време, кой ще го пусне него в найт флайт?

The Prodigy are please to announce they are playing at Spirit of Burgas Festival on 13th August 2010


Тема Re:нови [re: пeтльo]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 13:04



ако попрочетеш още малко (в това отношение Интернет дава много възможности, между другото), ще разбереш, че мистерията Рамщайн в чалга кръчма се дължи единствено на това, че Тил Линдеман обича да посещава заведения с типичната за държавата музика...

просто грешка на организаторите - на прима виста се сещам за около 4 ресторанта с народна музика на живо...

в тази връзка - като идва по нашите географски ширини, можеш да потърсиш Ричи Блекмор на пазарчето на антики до "Александър Невски"

...



Тема Re:нови [re: Pennywise]  
Автор Byron Moreno (ям жаби)
Публикувано24.06.10 13:19



или Рой Ходжсън да влиза и пали свещ в Невски. :)))



Тема Re:нови [re: Byron Moreno]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 13:23




сигурно и Капело и кюфтето марадона там бихме намерили, ако се поразтърсим....





Тема Re: мдаааам....нови [re: bluefan]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано24.06.10 13:28



След като това е казано,темата може да се заключи.

Просто не виждам какво още може да се добави....



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 13:29



Ако имаш интерес малко да се информираш по темата, ще си потърсиш източниците и ще прочетеш, че жицарските ритми действат изключително вредно не само на физическо ниво (където оглушаването е един от многото отрицателни ефекти), но най-вече на психическо и ментално ниво. Въобще тази деструктивна музика е не по-малко вредна от негативните ефекти, които сте преписали на чалгата. Ама трябва да се чете, а не да се гледа черно-бяло на нещата.

Иначе като говориш за агресия, си прочети пак бълвоча, който копна в горното си мнение. Доколкото има агресия в моите мнения, те са породени от първоизточника на агресията в цялата работа - агресивната жицарщина, която най-нагло се налага като едва ли не еталон за висока музикална култура (що за фарс?!?)

За финал: Чалгата е много пошъл етап от пътя на завръщането към традиционната българска музика. Жицарщината е етап на тоталното бягство от идентичността и традициите... Кой древен китайски мъдрец беше казал, че за да разрушиш един народ, едно от условията е да отровиш музиката му?




КЗWC2010

Редактирано от Meйджъp на 24.06.10 13:32.



Тема Re:нови [re: Pennywise]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано24.06.10 13:41



ами аз това казах, искат да дойдат и да видят готино заведение, в цял свят има рокаджийски заведения, естествено че ще идат на някакво уникално за страната, където гостуват такова

The Prodigy are please to announce they are playing at Spirit of Burgas Festival on 13th August 2010


Тема Re:нови [re: пeтльo]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 13:44



извинявай, бате, ама правиш ли разлика между чалга-кръчма и кръчма с народна музика?!?!?!?!?





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 13:57



добър опит, ама не върви...

моля, дай поне един линк за "изключително вредното на психическо и ментално ниво" въздействие на рока... и за деструктивността й, за да го обсъдим...

за мен чалгата не е проблем като музика, а като начин на живот и възприятия, затова и пиша в тая тема изобщо... на мен принципа ми е Live and Let Live... ако не ти е ясно какво значи, ще ти го обясня...

ама защо, мама му стара, се произнасяте с тон на компетентни за неща, които изобщо не разбирате, а и се съмнявам, че имате капацитета да разберете...

кога рокът, или метълът, ако щеш, е бил агресивен към хора като теб, за да си ти агресивен към него? сори, че са си взимали бири, забавили са те с около, колко - 5-6-7 минути? извинявам Ти се от името на въпросните...

"бълвоча" отгоре е на карбовски, но абсолютно се солидаризам с изказването "По-добре недоволен човек, отколкото доволна свиня"...



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.06.10 14:12



според източниците как въздейства на психическо и физическо ниво?



Тема Re: мдаааам....нови [re: ArvenVe4ernica]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.06.10 14:18



"Проблемът е, когато стилът музика се превърне в начин на живот..."
На мен ми се струва, че ти си тази, която свързва стила музика с някакви други качества на индивида или със стила му на живот.


Гордееш се, че не си слушала Мишо Шамара (що? нали не си противничка на никой стил?), а си си лепила по стената красиви дългокоси мъже; смяташ, че заради даден стил музика пишеш правилно и изглеждаш добре на преклонната възраст от 28 години; уточняваш колко е скъпо да се екипираш с естествена кожа от глава до пети; не желаеш да се идентифицираш "с индивиди, които си мислят, че свещен египетски бръмбар е скакалец" и ксвързваш това с някакъв стил музика, макар индивидът да не е споменавал каква музика слуша...



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Keanu]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.06.10 14:21



По принцип поп-музиката се дели на два основни типа: събуждаща (възбуждаща) и приспивна (притъпяваща). Най-добрите рок изпълнения се причисляват към първия тип, а повечето изпълнения от останалите стилове, като почнем от диското, минем през "черното" - хип-хоп, рап, "ар-енд-би", техно, после минем през латиното и стигнем до "бг"-турбо-поп-чалга-фолка - са си приспивно-притъпяващи.

Това е основната разлика - във въздействието, което оказват върху съзнанието.



Тема Re: мдаааам....нови [re: Mиpa_M]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 14:23



ух, това пък създание изобщо не е прочело цялата тема....





Тема Re: мдаааам....нови [re: Pennywise]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.06.10 14:25



Е, че то създанието трудно чете, да не е ВИП като теб.





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 14:25



поклон на Стоунс за парчето, въпреки, че на мен любимата ми е Wild Horses...





Тема Re: мдаааам....нови [re: Mиpa_M]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 14:28



анджак, де, изобщо не си прочела....
ако има анти-ВИП, това съм аз...





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 14:29



Ей сега ще тръгна да си губя времето, за да ти ровя линкове, та после да изтропкаш някой саркастичен коментар. Ако те е еня за здравето ти, ще проявиш някаква елементарна самоинициатива и сам ще си ги търсиш тези неща, ще се запознаеш с различни гледни точки, пък ще се замислиш, пък ще си направиш някои изводи и ако имаш акъл за пет стотинки, няма безкритично да се отдаваш на наркотичното влияние на отровните ритми.

ама защо, мама му стара, се произнасяте с тон на компетентни за неща, които изобщо не разбирате, а и се съмнявам, че имате капацитета да разберете...

И аз се чудя за същото като чета "научните изследвания" за благотворното влияние на жицарията върху младото поколение.

кога рокът, или метълът, ако щеш, е бил агресивен към хора като теб, за да си ти агресивен към него? сори, че са си взимали бири, забавили са те с около, колко - 5-6-7 минути? извинявам Ти се от името на въпросните...

То това за магазина си беше жив ташак в хумористичния дух на темата, ама то на вас жицарските ритми толкова са ви раздрънкали мозъка, че търсите провокация навсякъде :))) Иначе един да не е съгласен с масовата жицарска психоза и веднага е обвинен в агресивност - що за нахалство?!? :о

Карбовски ли бе, ахахахахахаха, най-големият "чалгар" сред журналистите каканиже пасквили в стил "античалга"?!? :)))))))))))) Иначе не се и съмнявам, че се солидаризираш и с подобния принцип: "По-добре на готиния човек да му е кофти, отколкото на кофти човекът да му е гот"... :/




КЗWC2010

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 14:33



По-скоро вредно влияние на подсъзнателно ниво.

Дай нещо на Род Стюърт ако искаш по-добри резултати :)))




КЗWC2010

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 14:38



тц, тц, тц.....

вървиш от лош опит към още по-лош.....



драги ми, няма да намериш метъл, който ще е агресивен към теб преди ти да си агресивен към него....

каварна, между другото, е най-безопасното място в България по време на фестивала - няма да забравя това, което видях - на Gamma Ray - минаха две баби и двама дядовци, спряха, послушаха две песни и си продължиха...

отчитам хумористичния дух на темата, просто ме изумява как люде, които си намат и идея се изказват смело и... (даже) считат, че са прави...



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 14:39



пич, ти и на съзнателно, че и на подсъзнателно ниво хич не си у ред...





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.06.10 14:41



Тогава

? А си е пич от край време - типичен рокаджия-грозник и запален ебач:))))



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 14:42



По принцип музиката се дели на два вида - едната е хармонична и действа във възходяща линия на човека, а другата е нехармонична и действа в низходяща линия... Най-добрият примери за първия тип е класическата музика, най-добрият пример за втория тип е рок-метъл изпълненията. Разбира се, има и много изключения и в от двете страни, но като цяло това е картинката.




КЗWC2010

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.06.10 14:43



в изпълнението от 1995 г. ми харесва най-много.



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.06.10 14:50



"отчитам хумористичния дух на темата..."
Отчиташ дръжки. То с декларации ако ставаше...





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 14:53



ХАХАХХАХАХАХАХХАХАХХАХАХАХХАХААААААААААА



Бате, изтрепа рибата с това становище, запазвам си го, да не помисли някой впоследствие, че си измислям......



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 14:55



ама моля ти се, ако искаш и нотариално ще заверя становищата си!



Ти би ли, ама честно?



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.06.10 14:55



Евала, бате, иска ми се да можех и аз да го напиша така (ама не е дадено на създания като мен).

Имам само една забележка - точно на лицемер и позьор като Карбовски най-много му отива да каканиже всякакви "пасквили", които са предназначени да звучат (ама само да звучат на пръв поглед) смело, честно и таковата... ентелегентно. И без всякакво значение е каква музика харесва.



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.06.10 14:56



Нали точно това ти казвам: с голи декларации "отчитане" не става, пред който и да ги завериш.





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 14:57



По-добре недоволен човек, отколкото доволна свиня.....

И аз не го харесвам карбовски, но под тази сентенция се подписвам...





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.06.10 14:58



Е, нали спорът е кой е човек и кой е свиня, а не кой е доволен и кое е по-добре.





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 14:58



Не знам какво ти дава самочувствието да мислиш, че си по-правият в случая. Както се вижда от дискусията, не знаеш азбучни истини за деструктивното влияние на любимата си музика, но иначе обвиняваш другите, че нямали идея от тънката материя на темата... хъх...

Аз към метъла не съм агресивен ни най-малко. Ако беше чел по-внимателно горните мнения, щеше да си наясно към какво съм "агресивен", но то "чукча писател, нет читател"... Проблеми с метъла нямам, защото на плейъра вкъщи си имам само Лепа и Цеца и ми става густо на душичката! :)))




КЗWC2010

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.06.10 14:59



Това нещо с "хармонията" се е доста субективно - за някои типове нагласи дори и най-бруталният метъл им действа хармонизиращо :))))) За други пък чалгата действа силно дисхармонизиращо. Съвсем просто - зависи на каква вълна си се настроил, за някои може дори Моцарт да действа "дисхармонизиращо", а за други примерно

- хармонизиращо :)))))))))))

Спектърът е твърде богат, за да се правят цялостни обобщения.



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 14:59



пак напомням, че явно не си прочела цялата тема....

уотевър, пак да обясня - дреме ми на мен кой каква простотия слуша...





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.06.10 15:01



Ма и на мен не ми дреме, нито пък коментирам каквато и да било простотия за слушане. Коментирам единствено написаното тук, след като го прочетох цялото.



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 15:06



абе, човек, погледни темата как започва, кой се е разписал отдолу и аз кога съм се включил.... и какво съм ти обяснявал през цялото време...

за амнайсти път повтарям - бъдете си малоумни, колкото щете, проблемът не е мой....



просто не влизайте в пространство, което нито разбирате, нито можете да разберете...



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 15:07



Така е в общи линии. Даже имаше едно такова мнение, че нехармоничните ритми действат на нехармоничните хора хармонизиращо. Нещо като в онзи математически принцип, че като умножиш минуса по минус, става плюс :)))))




КЗWC2010

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 15:07



Бравос!


Ръкоплещя!!!



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 15:08



не ТОЧНО това е спорът....





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 15:10



Изолирайте си това "пространство" и се дрогирайте колкото искате в него, копче няма да ми пречите. Аз протестирам срещу наглите ви опити да изкарате това "пространство" норма за музикална култура и алтернатива на пошлотията, както и целенасочено да го налагате на нормалните хора.




КЗWC2010

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 15:11



ако погледнеш по-горе Мейджъра предлага антидепресанти за успокоение..



това ще да е революция в психиатрията....



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 15:15



сори, бате, наистина явно не разбираш какво говоря от вчера насам....



мъчих се да се шегувам и бъзикам досега, ама не преставаш...

за последен път няма да коментирам темата "комплекси", вярвай ми, защото много мога да ти кажа по нея....



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Mиpa_M]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 15:16



А така, включвай се активно да громим жицарите, че станаха много нагли и агресивни в опитите си да налагат своята едностранчива "истина" за музиката!!






КЗWC2010

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 15:20



Каза го бе и то доста кратко и ясно:

Тема мдаааам.... [re: bluefan]
Автор Pennywise (Bob Gray)

Публикувано 23.06.10 19:47




трудно е да обясниш на тъпия, че е тъп....
просто няма потенциала да го разбере....







КЗWC2010

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 15:25



а, сега се оказва, че много правилно си ме разбрал...



що си мълча досега?



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор jdefoe (седалкотрошача)
Публикувано24.06.10 15:56



Смислено може да бъде само мнението на ЧОВЕК, а не на четирибуквена СФИНЯ, ако се сещаш.






Тема Ентеуегентно, дефо...нови [re: jdefoe]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 16:10



... ама не чак толкоз....
като се впишете в групата "jokers, defeated by Dundalk FC", което ще е съвсем скоро, пак ще си поговорим....
кефиш!





Тема Re: мдаааам....нови [re: Mиpa_M]  
Автор ArvenVe4ernica (Elf)
Публикувано24.06.10 16:18



Не знам защо, но ми се струва, че си алтер его на друг потребител. Не съм казала, че не съм слушала Мишо Шамара, слушала съм много повече неща, отколкото си мислиш. Въпросът не е до слушане, а до самоопределяне - поне мога да кажа защо не ми харесва да съм "фенка,фенка". Вмъкването на мотив от "О sole mio" няма как да направи текста интелигентен.


Като цяло не разбрах каква точно ти е тезата. Не съм определила никого по никакъв начин, не виждам и етикети да съм лепила на някого, нито пък съм го обидила, защото изключения има винаги и навсякъде. Всеки има право да слуша каквото му е радост на душата.
Още повече, че в случая отговорих на зададени ми вече въпроси. Да, за мен рок музиката е оказала благотворно влияние, определила ме е като човек и като начин на мислене, да не говорим, че е развила езиковите ми познания до голяма степен. Когато искаш да разбереш един текст, определено се изисква малко повече напън да научиш английски, например. Още повече, че ме е стимулирала да разширявам общата си култура.
И не на последно място - хубаво е да четеш и да вникваш в прочетеното преди да коментираш, в противен случай мненията изглеждат нелепо. Не аз проявявам агресия да си доказвам остроумието, а и нямам намерение повече да споря с радиоточката, тя така или иначе няма да се усети.
Хайде със здраве!

We Are Just A Moment In Time!

Тема Re: мдаааам....нови [re: ArvenVe4ernica]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.06.10 16:24



"...слушала съм много повече неща, отколкото си мислиш..."
Лелеййй, а аз какво си мисля?



"Като цяло не разбрах каква точно ти е тезата."
Хем не разбираш, хем ми обясняваш, че аз не "вниквам", въобще едно четене на мисли пада...
Тезата ми накратко е следната: да се внушава, че предпочитаният стил музика разкрива някакви качества на предпочитащия, в частност възвишеността или примитивността на неговата личност или на неговия вкус, не е нищо друго освен обикновена превземка.

Редактирано от Mиpa_M на 24.06.10 16:26.



Тема Re: мдаааам....нови [re: Mиpa_M]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 16:26



драга ми, темата отдааааавна не е за стил музика, ако не си забелязала....





Тема Re: мдаааам....нови [re: Mиpa_M]  
Автор ArvenVe4ernica (Elf)
Публикувано24.06.10 16:28



Не разбирам, защото няма теза - четох почти изцяло цитати от моите предишни мнения. Благодаря, че оценяваш написаното от мен! Поласкана съм от вниманието!

Макар и превзета, очевидно съм те заинтригувала!

We Are Just A Moment In Time!

Тема Re: мдаааам....нови [re: ArvenVe4ernica]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 16:30



Поздравявам те със следната статията, ако не си я чела вече:





п.п. Май само двама човека в темата не се усетиха за художествената насоченост на темата, та решиха да се издокарат с комплексите си, за което благодарности - определено развиха многопластието на сюжета :))




КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор ArvenVe4ernica (Elf)
Публикувано24.06.10 16:33



Чела съм я отдавна и се смях на глас, даже я споделих с приятели, защото бисерите не бива да се пазят за собствена употреба! Четох и коментарите отдолу!



We Are Just A Moment In Time!

Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 16:33



тъй като аз съм един от двамата, неусетили се и издокарали се... горд съм с това отче....

четох го още преди концерта на ДС и трябва да отбележа - добре импонира на опонентите ми в спора....





Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор Byron Moreno (ям жаби)
Публикувано24.06.10 16:46



Абе ти не ги ли плю отчетата за подобни приказки във връзка с концерта на бабишкера?



Тема Re: мдаааам....нови [re: Byron Moreno]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 16:50



абе май младежа вече не помни кого, за какво и къде е плюл....



важното е да се плюе!



Тема Re: мдаааам....нови [re: Byron Moreno]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 16:52



Не си спомням... Но иначе са си за оплюване, защото боравят с догми, а не с разумни и аргументирани доводи против доказано зловредното влияние на поредния стил упадъчна музика, затормозяващо хората и отклоняващо ги от пътя им към хармония и духовен прогрес!




КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор ArvenVe4ernica (Elf)
Публикувано24.06.10 16:54



Мейджъре, не разбрахме каква музика слушаш ти от всичко написано до момента. Сподели ни с какво да търсим хармония и душевен покой, все пак!

We Are Just A Moment In Time!


Тема Re: мдаааам....нови [re: ArvenVe4ernica]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 16:55



с песничката от Телетъбис....





Тема Re: мдаааам....нови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 16:57



Освен да те поздравя, че сравни един такъв млад и винаги буден ум, винаги търсещ истината, със друг един назадничав и закостенел мозък, уповаващ се на догми...
Браво, браво, не спираш да се... издокарваш...






КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 17:01



бате, осмисли ми деня, честно....
отдавна не съм се смял така...
с какво ли да те поздравя???
айде, с това, щото в момента слушам Mercyful Fate...


не е много християнско, ама да го пишем на моята душа....



Тема Re: мдаааам....нови [re: ArvenVe4ernica]  
Автор Byron Moreno (ям жаби)
Публикувано24.06.10 17:11



Е как каква? Лепа и Цеца.



Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор Byron Moreno (ям жаби)
Публикувано24.06.10 17:12



Бе включи се и ти тогава в плюенето им. Иначе си прав, за атака са, но нбай-вече заради други причини, които са много по-съществени.



Тема Re: мдаааам....нови [re: ArvenVe4ernica]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 17:14



Ето ти нещо хубаво:



Иначе аз слушам Лепа и Цеца, но не смятам да си ги пробутвам за "правилната музика" по вашия пример ;)




КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 17:16



иначе ще станеш като мърлю



ууупс, сори, даже не съм видял, че е "девойко, МЪРИ хубава...."..... хаххахахаххахахаххахахахааааааа

Редактирано от Pennywise на 24.06.10 17:19.



Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор Byron Moreno (ям жаби)
Публикувано24.06.10 17:22



Така е, няма правилна музика. При мен класиката е на първо място, след това идват отделни рок и метъл банди, но не ги натяквам като правилна музика, но чалга културата (не само музиката) си е съществена част от утайката на обществото.



Тема Re: мдаааам....нови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 17:23



Ооо, благодаря. Освен да ти върна жеста с това:


Не ти отива съвсем на знанията и правописа, но да го пишем на моето средно образование.






КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 17:25



Ами да, сигурно някой неграмотник го е качвал, разбирай "чалгар". Което е поредното доказателство, че именно чалгарите уважават повече традиционните български песни :)))




КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор ArvenVe4ernica (Elf)
Публикувано24.06.10 17:37



В тази връзка поздрав, с което предлагам да си стиснем ръцете и да сложим край! Посмяхме се и се позабавлявахме доволно, а сега се прекланям пред българската музика! Тази песен беше кандидат за Евровизия през 2008 г., за съжаление не знам чия е:



We Are Just A Moment In Time!

Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 17:39



сори, ама това даже компа отказа да го отвори... изкуствен интелект, кво да го правиш....


благодаря, иначе, пък си поработи върху образованието, може и да стане човек от теб!



Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 17:41



бате, ти наистина или си пиян или си малоумен...
девойко, мЪри хубава.....??????????





Тема Re: мдаааам....нови [re: Byron Moreno]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 17:44



правилна музика има точно толкова, колкото правилен футбол......
почти съжалявам, че разводних темата, ама не ми се иска да допускам някой, който хал-хабер си няма от музика, да взема отношение, че даже и да смята, че е прав....



Тема Re: мдаааам....нови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 17:46



Е, да де, нали това ти казвам, че сигурно някой прост чалгар го е качвал и затова го е осрал така. А пък може и да е в чест на националния селекционер бе, ахаха :) :)




КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 17:48



упс, приеми ми искрените иСФинения в случая....


(капс лоците са за дефото, ако се появи)



Тема Re: мдаааам....нови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 17:52



И продължаваш да се налагаи значи. Само ще ти кажа, че на мен музиката ми е в душата от раждането, без да се е проявила в талант за пеене и свирене, но това не е повод да повтаряш едни и същи коментари, плод на погрешни умозаключения!

И вземи я смени тази агресарска картинка в подписа, че облива с негативизъм невинни хора! :(




КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: ArvenVe4ernica]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 18:01



Тенкюверимъч, дет се вика. Не мога да я изтегля, но предполагам, че е хубава :)




КЗWC2010

Тема Re: мдаааам....нови [re: Meйджъp]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 18:02



бате, не усещаш ли, че именно с тоя коментар стана абсолютно, ама абсолютно смешен, особено при положение, че аз очевидно бях решил да приключа безумния спор???


"И вземи я смени тази агресарска картинка..." - акъл не съм искал от доста по-интелигентни хора, от теб пък съвсем не ща...
давай акъл на други места, не на мен, разбра ли ме, или пак да го повторя?????



Тема Re: мдаааам....нови [re: Pennywise]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 18:17



Дали съм станал смешен в погледа на смешника всъщност много слабо ме интересува! Това първо. И второ, разликата между мъдреца и глупака е следната - първият намира акъл и от глупавия, а вторият отказва акъл и от интелигентния.

Иначе спорът е само у твоята .... чутура. Аз си мислех, че трупаме мнения?!?






КЗWC2010

Тема ...нови [re: bluefan]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 18:37



темата стана сред най-обсъжданите в клуба напоследък... нищо, че няма общо с футбола...
поздрав за всички... пък който не иска, да не се чувства поздравен...


сори за сатанизма, ама Up the Irons!




Тема Я, ама то било поучителнонови [re: croesus]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.06.10 18:40



...за всички създания да отварят линкове.
Начи, някакви хора попитали 1057 отличници, спадащи към най-успешните 5% ученици, каква музика слушат, от тях 39 на сто казали рок. Шест на сто казали, че хеви метълът е на трето място в предпочитанията им. Не ми стана ясно дали хеви метъл и рок тук се схващат като синоними, ама едва ли.
"Asked for their favourite type of music, 39 per cent said rock, 18 per cent R&B and 14 per cent pop. Six per cent said heavy metal and a third rated it in their top five genres."
17 хеви метъл фенове, с които изследователят говорил, казали, че музиката на тези и тези групи им помага да преодолеят стреса.
От което явно следва, че хеви метълът бива слушан най-вече от умните ученици и успокоява най-вече тях.


Освен ако Елфката има други данни подръка...

Впрочем пише също, че хеви метъл феновете имали по-ниска самооценка и повече проблеми в семейните и приятелските отношения. Което изглежда донякъде свързано с нужда от успокоение, само не вникнах как точно доказва, че са по-умни от останалите изследвани. Да не говорим - от неизследваните.

Редактирано от Mиpa_M на 24.06.10 18:51.



Тема Айде и аз да върна поздраванови [re: Pennywise]  
Автор Byron Moreno (ям жаби)
Публикувано24.06.10 18:45







Тема Re: Айде и аз да върна поздраванови [re: Byron Moreno]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 18:55



мерси, пич, велика песен...
два пъти съм я слушал на живо, дано доживея да я чуя в изпълнение на Киске... ама едва ли...





Тема Re: Айде и аз да върна поздраванови [re: Pennywise]  
Автор Byron Moreno (ям жаби)
Публикувано24.06.10 19:03



Аз само веднъж, първият път, мисля, че беше през 2003г.



Тема Re: Айде и аз да върна поздраванови [re: Byron Moreno]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 19:13



много се издразних тогава, защото Вейкат махаше като кретен и размахваше средни пръсти да разкарат феновете, а те му правят парите реално...
в това отношение Кай няма равен.... един от малкото "богове", които с отнесен поглед ти искат цигара и не знаеш как да реагираш....





Тема Re: Айде и аз да върна поздраванови [re: Pennywise]  
Автор Byron Moreno (ям жаби)
Публикувано24.06.10 19:22



Ерик, Джоуи и ко също са пичове.



Тема Re: Айде и аз да върна поздраванови [re: Byron Moreno]  
Автор Pennywise (Bob Gray)
Публикувано24.06.10 19:34



много хора ги смятат за несериозна група, но Джоуи, Ерик и компания си вярват...
най-малкото Джоуи стои пред сцената на всичките си подгряващи групи и им казва къде грешат...
аз, като фен, най-голямото уважение съм почувствал именно от ManOwaR...
направиха фланелка само за България, направиха ДВД "Made in Bulgaria"... направиха песен на български..., видях ги на живо да си представят въпросното ДВД...
другата група с подобно отношение е Sabaton... дано стигнат статута на Manowar...





Тема Re:нови [re: Pennywise]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано24.06.10 22:40



кво да правя в кръчма с народна музика, с клатещи се дървени маси, с шарени покривки, и най-вечее ъъ ресторант, в който как точно може да се забавляваш?


бтв четох, че следващата вечер все пак са отишли в Найт Флайт

The Prodigy are please to announce they are playing at Spirit of Burgas Festival on 13th August 2010


Тема Re:нови [re: пeтльo]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано24.06.10 22:44






p.s. Били са и в найт флайт на Алисия, Дебелия е бил и ги е видял.

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist

Редактирано от bluefan на 24.06.10 23:05.



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано24.06.10 22:45



хаха колко е готино да слушаш или четеш мнения за теория на музиката от пълен лаик по темата:)
както т.нар. от теб 'хармонична' може да ти въздейства 'низходящо', така и 'нехармоничната' може да ти въздейства 'възходящо', колкото и абсурдни да са термините. В същото време има доста 'нехармонично' класически композитори, да не говорим за това, че повече от половината известни класически произведения въздействат 'низходящо', отново, колкото и абсурден да е термина

The Prodigy are please to announce they are playing at Spirit of Burgas Festival on 13th August 2010


Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: пeтльo]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано24.06.10 22:54



Средата на Август ще съм на Какао и възнамерявам да посетя първия концерт в живота си - на Продиджи! Дай повече инфо от къде мога да си закупя билет за ултра випа и места за вип паркинга. Още си спомням с носталгия как ги слушах от терасата на тризонета си преди около 10 години при концерта им на стадион Академик.

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: пeтльo]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.06.10 23:10



И това е вярно. Но ние тук говорехме за общия случай.




КЗWC2010

Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: bluefan]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано24.06.10 23:37



аз си имам фрий пас, ама трудно ще уредя някой друг. иначе на плажа в Бургас няма вип паркинг, освен примерно ако не си вземеш стая в Приморец, дето трябва вече да са го отворили
за билети не знам, не съм се интересувал

The Prodigy are please to announce they are playing at Spirit of Burgas Festival on 13th August 2010


Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Meйджъp]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано24.06.10 23:40



като цяло темата е доста хамалска, щото доколкото разбирам, тук се говори за "рок и метъл", което може да се разбира от битълс до канибал корпс

The Prodigy are please to announce they are playing at Spirit of Burgas Festival on 13th August 2010


Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: bluefan]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано24.06.10 23:48



хубава тема, ама няма да я чета цялата, само ще ви кажа, че КЗЛ

-------------
КЗЛ


Тема баси уродливата тема!нови [re: bluefan]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано25.06.10 00:05



в чалга стил - духайте супата примати;)
и
винаги - умирайте от страх..от нас

като ни видите ЕСТЕСТВЕНИТЕ фейсове!:)



Тема Re: баси уродливата тема!нови [re: NUT]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано25.06.10 00:08



тоя па я се съвземи малко как мога да умра от страх от човек с ниска хигиена, мазна коса и вид на просяк ?

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist



Тема Re: баси уродливата тема!нови [re: bluefan]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано25.06.10 00:24



къде видя - мърляви чалга пирги ве;)
та
нали - ние с косИтЕ! ви косиме..буренясалите тикви..
ама
ако ни писне - ще ви коснем "целата тиква"





Тема Re: мдаааам....нови [re: ArvenVe4ernica]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано25.06.10 00:26



Аз казах,че не всички фенове на метъла са клошари, но голяма част от тях са или имат вид на такива. Всички знаем за изключения, но по-важното е друго. Няма как да седнеш да пиеш и да слушаш жица. Това природата все още не го е създала както и не е създала бицепс под 50 сантиметра и мъж под 90 килограма. Това са обикновени физични закони.
Аз самия ако бях ПРИРОДАТА дори щях да вдигна критериите още повече и да направя минимума за мъж като Стефан бореца Бог да го прости (за 2ри път днес се сещам за него), който като ходехме по улиците и хората се обръщаха да го гледат. Дека всеки ден и сурватъчен протеин над 80%. Ако не го бяха застреляли сигурно днес щеше да му бъде издигната статуя в центъра на София, а не на ония боклук Гарибалди дето го честваха преди седмица.

Нека се върнем на темата за класата, елита и музиката. Когато си ВИП значи си интелигентен. Импортант в абривиетурата стои за Интелигентен ако четеш между буквите ако се сещаш.

Друг е въпросът как са ги натрупали тези пари, защото да се хвалиш с богатството на родителите си или да си ги натрупал по нечестен начин далеч не ми се струва толкова похвално

Факта,че са ги натрупали по един или друг начин гарантира,че са умни и по-умни от тези, които не са успяли и влизат през обикновения вход на Син Сити например. Затова метъл заведенията никой не ги знае и нямат никакъв имидж защото там няма жени с 800 кубика силикон (нещо напълно нормнално при критерий за истинска жена), няма хора като Любо Пенев с Б6/Б7 бронирани Г класи с еднакви цифри в номерата, изобщо няма причина да влезеш освен ако не си зомбиран като малък от гримираните мъже на плакатите в стаята ти. За това ти казвам,че в София се отвориха много повече фолк заведения от метъл заведения. Никой не натрапва нищо, въпрос на личен избор е кой силикон да избереш.

Не схващам и как точно релаксираш на дразнещ ухото шум от жица, но ти си знаеш явно си на други честоти.

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist

Редактирано от bluefan на 25.06.10 00:36.



Тема Re: мдаааам....нови [re: El Capitan]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано25.06.10 00:28



това е една от тези теми, в които трябва да обясняваш замо 2+2 е равно на 4 и защо на кръстовище минава първи не този, който е според правилника за движение, а този с по-хубавата кола

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist



Тема Re: мдаааам....нови [re: bluefan]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано25.06.10 00:33



Няма как да седнеш да пиеш и да слушаш жица.

Не знаеш само какви извращения се случват по белия свят само..






КЗWC2010

Тема Re: Ентеуегентно, дефо...нови [re: Pennywise]  
Автор jdefoe (седалкотрошача)
Публикувано25.06.10 14:45



Мисля да завладеем островчето им.





Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: bluefan]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано27.06.10 01:49



Имаш известно право, но едно е да цениш музиката, друго е да не си се къпал с дни, да смърдиш на коч и да си опикан целия! В общи линии имаше секви добитъци, но като цяло феста беше празник.



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: LuboPenev]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано27.06.10 01:52



За жените е същото. Като харесаш една жена трябва да видиш баба и.



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: Pennywise]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано27.06.10 19:10



По-добре недоволен човек, отколкото доволна свиня.....

И аз не го харесвам карбовски, но под тази сентенция се подписвам

.................................

Тази сентенция е на Чехов. В случай, че си помислил, че е на малоумника карбовски...



Тема Re: Метъл сбирщина насред Софиянови [re: bluefan]  
Автор v.peichev (страшен)
Публикувано28.06.10 16:32



Рамщайн се изложиха страхотно - вместо да запият културно в нормално заведение като Black Lodge на Стамболийски аналогично на Moonspell, Vader, Hypocrisy да ходят по пропаднали чалгарници. Баси пропадналите типове!

За сравнение дори My Dying Bride в Солун след концерта запиха в близък бар с тумба фенове, а не тръгнаха по пропаднали заведения.

Коткотрепач


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.