Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 28.09.24 
Футбол
   >> Футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Моето мнение за изборитенови  
Автор Vendome ()
Публикувано06.07.09 11:46



Първо, отново след 2001г. имаме подчертан победител, през 2005г. БСП спечели, но неубедително. Голям успех на ГЕРБ, взеха повече отколкото очакваха всички, със сигурност думите на Доган са имали въздействие за вдигане на избирателната активност, а оттам и за по-голямата победа на ГЕРБ. Борисов получава огромен кредит на доверие и няма право да го пропилее. Ще има страшни атаки срещу него от страна на медиите, на опозицията, на неудовлетворени партийци, но той трябва да внимава с всеки свой ход. Има потенциал за успешно управление.

Второ БСП претърпя пълен крах, снощи Станишев се опита да смекчи нещата, твърдейки, че са вдигнали резултата от евровота с 300 000 гласа, но фактът, че имат по-малко от гласове от изборите през 1997г. е показателен. Очилатият педераст няма намерение да подава оставка, но според мен е въпрос на дни другарите Петков, Овчаров и сие да му поискат оставката.

Трето, ДПС печели на тези избори. Да, Доган бей остава извън властта, но партията му качва резултата си на над 600 000 и показа ясно, че може да се бори дори за победа в изборите на един бъдещ етап.

Четвърто, Атака губи на тези избори. Да, Сидеров и ко качват броя на гласовете си, но не и броя на депутатските си места, а самият Сидеров претърпя унижение в Бургас, където се очакваше партията му да направи пробив при мажоритарните кандидати.

Пето, Синята коалиция се провали на изборите. Да, влезе в Парламента, най-вероятно ще участва в управлението като младши партньор, но провала е факт. На предишните избори ОДС и ДСБ спечелиха 39 депутатски места, сега се очакват само 15, т.е. с 2 пъти и половина по-малко. Налице е и срив в броя на гласувалите в сравнение с изборите през 2005г. Тенденцията надолу от 1997г. при сините продължава. Според мен при тях трябва да се мисли за нова обща партия и то с изцяло подменен ръководен състав, в който да бъдат предимно млади хора и такива, които досега не са били във властта. Костов трябва да се оттегли като лице на ДСБ и СК. Нека помага със съвети, но не и да бъде лидер, просто хората не го искат. Без значение е, че това се дължи до голяма степен на дългогодишната кампания срещу него, за доброто бъдеще на старата десница, той трябва да се оттегли. Преди изборите агитирах доста хора да гласуват за сините, но повечето отказаха да гласуват за тях и избраха ГЕРБ само заради Костов - това е само един малък пример за изчерпаността му като лидер на политическа формация. Друга причина за провала на сините е изборът на неподходящи кандидати. Пример за това е листата в Пловдив-град, където водач беше парашутистът Димо Гяуров, а втори беше отдавна компрометираният Спас Гърневски.

Шесто, Яне Янев успя да влезе в НС, но няма да е в управлението. Въпреки това РЗС спечели на тези избори - партията ще има парламентарно присъствие, което означава стабилна държавна субсидия и по-широка трибуна за пропаганда, което пък влече сериозна основа за по-силни бъдещи изборни резултати.

Седмо, Лидер и НДСВ. Докато за НДСВ бях убеден, че резултатът им от евровота е измама и няма да влязат в НС (само наивници като трите бири правеха математическа връзка между двата вота, не отчитайки нагласите на хората, мнението им за НДСВ, не за Кунева и т.н.), то Лидер ме изненада, моето обяснение за провала им да влязат в НС е високата активност, която намали сериозно процента на техния корпоративен вот.

Осмо, Зелените се провалиха, защото не постигнаха процент и няма да си възстановят разходите за изборите, но направиха свежа кампания, показаха се пред хората и имат добра перспектива за в бъдеще.

"We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon."

Konrad Adenauer


Тема Re: Моето мнение за изборитенови [re: Vendome]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано06.07.09 12:01



Много си прав за синята коалиция.

Колкото за сергея, той е пътник. Вчера докато говореше, Р.Овч. гледаше на другата страна. На поредният им пленум или както там му викат, дъртите комуняги ще го изритат и ще сподели съдбата на жан виденов - съветник в дир.бг

.



Тема Re: Моето мнение за изборитенови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Vendome ()
Публикувано06.07.09 12:11



Конкретно за Пловдив - изборът на водач е смехотворен, а покрай жената имам представа за "симпатиите" на пловдивчани към Гърневски, бо въпреки това този си стои на челни места. Разбирам, че е верен, но той сваля резултата в пъти, като добавим и парашутиста Гяуров и после виждаме, как и Пловдив, който беше по-син може би дори от София, вече не е седесарски град.

"We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon."

Konrad Adenauer


Тема Re: Моето мнение за изборитенови [re: Vendome]  
Автор paperbox ()
Публикувано06.07.09 12:14



Две добавки от мен: ДПС има 600 000 гласа, но поне 150 000 от тях са кухи или купени. Така че не са дръпнали, просто този път червените им позволиха да си разигравят коня повече.
"Атака" не губи нищо, задържа се на нивото си.
Ще ти кажа и една очевидна истина: ако хипотетично утре застрелят Доган, ДПС ще изчезне за нула време. Ако застрелят Волен Сидеров - "Атака" ще дръпне поне двойно.

Най-важното: дано хората най-накрая проумеят кой държи тоягата и кой командва парада. Вчера го направихме со кротце и со благо - с бюлетините. Но ако се наложи, съм сигурен, че можем и със сопата. И тежко на тоя политик, който ни се дърви.



Тема Re: Моето мнение за изборитенови [re: Vendome]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано06.07.09 12:19



Мда. И аз не гласувах за тях не по някаква рационална причина, а защото някак си не ме кефят нито Гърневски, нито Гяуров.
Само че едва ли може да се правят обобщения, че точно те са отблъснали пловдивчани - мои познати, които традиционно си гласуват за СДС, си гласуваха пак за тях. Други пък така или иначе вече не гласуват за тях.

П.П. Аз пък се учудвам на резултата на НДСВ. Винаги съм смятала, че "връзката между двата вота" е най-вече "математическа", тоест мнозинството гласува за лицето Х (Кунева в частност) не само, но и защото то е от тази и тази партия.

Редактирано от Mиpa_M на 06.07.09 12:23.



Тема Re: Моето мнение за изборитенови [re: Mиpa_M]  
Автор Vendome ()
Публикувано06.07.09 12:21



Пловдив беше най-седесарския град, а сега СК едвам се добра до трето място и дори не постигна десет процента. А помниш времената, когато кандидатите за кмет на СДС печелеха още на първи тур.

"We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon."

Konrad Adenauer


Тема Re: Моето мнение за изборитенови [re: paperbox]  
Автор Vendome ()
Публикувано06.07.09 12:21



Без значение, как са взели гласовете си, факт е, че дърпат.

По отношение на ДПС и Атака- и двете ще се разпаднат при смърт на лидера им.

"We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon."

Konrad Adenauer


Тема Re: Моето мнение за изборитенови [re: paperbox]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.07.09 12:28



Грешиш - ако застрелят Доган, Атака ще изчезне за нула време.





Като построиш къщичка за пиленце, тогава ще дойдеш да ми говориш!

Тема Re: Моето мнение за изборитенови [re: Vendome]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано06.07.09 12:29



Помня. Помня още (не че е важно), че през 90-та година и следващите в нашата секция - явно с преобладаващ брой червени бабички

- БСП имаше по-висок резултат от СДС, а в съседната (следващият номер на нашата улица и нататък) беше обратното.

Най-вероятно в Пд СК пак има сравнително по-високи резултати, отколкото на други места. Гледах например за Сливен - там беше под 4 на сто от общия брой гласове за областта.



Тема Re: Моето мнение за изборитенови [re: Meйджъp]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано06.07.09 12:30



Остава да видим и какво ще стане с ДПС, ако застрелят Волен Сидеров.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.