Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 05.06.24 
Футбол
   >> Футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: За безредиците в Гърциянови [re: Koцeтo]  
Автор jdefoe (седалкотрошач)
Публикувано12.12.08 13:21



Респект!



Тема Re: За безредиците в Гърциянови [re: Mopфиyc]  
Автор Kyeнтин Дъpyъpд ()
Публикувано12.12.08 14:01



Твърдите мерки биха успокоили нещата по бързо от пасивността. Целият народ нямаше да скочи, той сега скача, щото собствениците на магазини, заведения и др. са решили да се противопоставят на сганта, която чупи и руши, нещо което нямаше да направят при рестриктивни мерки.


Май ти омекна, веднага взе да даваш заден, щом се спомена твоето имущество, много е лесно да се говори за бунтове и рушене, когато ще се руши чуждото, а не твоето. Ей са такова мислене не се прокопсва, а не с мислене, насочено към мирните действия.

И да собствениците в Гърция ще ги обезщетят, ама с пари от бюджета, който ще ги вземе от данъкоплатците. Демек пак населението е прецакано, а не управляващите от Нова демокрация.



Тема Re: За безредиците в Гърциянови [re: Kyeнтин Дъpyъpд]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано12.12.08 14:47



Отзад напред - парите от бюджета - наясно ли си колко млрд. излишък си формирахме ние и за какво реално ще идат тия парички?
Това ли е по-добре (всяка година) или веднъж на 30 години щети - защото май толкова е минало от последния толкова тежък случай?
За даването назад - със свеждане до абсурд мога да ти докажа всичко - а ти точно тоя номер пробутваш, извеждаш лично отношение към обществен проблем.
Твърдите мерки в такива моменти могат да озаптят нещата (при това вероятно временно), но само ако си 100% сигурен, че ще минеш без жертви ... защото ако се сдобиеш с още няколко трупа - може да ти трябват месеци за да ги успокоиш.
Та дори тук 97 година агресията на докараните от села и паланки полицаи предизвика увеличаване на броя протестиращи... какво да говорим за държава в която скачат за всеки проблем.

И понеже явно не разбираш... пояснявам:
Цената от 1 млрд за възстановяване на пораженията/обезщетяване на собствениците може да се окаже несравнимо по-малка от цената която общества и индивиди като у нас плащат за това, че са ОВЦЕ!
Твърдите мерки в такива случаи са хазарт, ако минеш без жертви може да спреш вълната, но ако се сдобиеш с още няколко трупа - да вдигнеш цунами!

Welcome to the real world!




Тема Re: За безредиците в Гърциянови [re: Mopфиyc]  
Автор Kyeнтин Дъpyъpд ()
Публикувано12.12.08 15:06



Нищо ново не казваш, само въртиш и сучеш и не отговаряш на главния ми въпрос, а именно "Като си толкова ербап, защо не почнем от твоето жилище и кола? Не отговаряш, защото си като много мдруги, които са отворени и приканват за подобни действия само в нета и на маса, а иначе са като другите, които наричат овце. Басирам се, че ако се стигне до подобни действия, няма да се включиш, най-много да надъхваш в нета останалите.

Погромите и безредиците не решават проблема, а само го задълбават и щетите от лошо управление няма да бъдат премахнати, само увеличени. И най-много сегашните корумпирани управници да бъдат сменени от други такива, яхнали вълната на недоволството.


През 1997г. не излязохме масово по улиците заради агресията, а заради мизерията до която ни докараха, но дори и мтогава не съм поощюрявал атаката срешщу НС, защото тя не беше атака само срещу онея в НС, а срещу самата държавност.



Тема Re: За безредиците в Гърциянови [re: Kyeнтин Дъpyъpд]  
Автор Бoeвoй (ULTRAS!!!)
Публикувано12.12.08 22:55



При подобни ситуации покрай сухото ... т.е. "колатеръл демидж ма мен" - жилища обаче не съм чул да са грабени. Отделно тия магазини са задължително застраховани - така, че не бери ядове за тех. Но както ти е написал Коце - не е там проблема.

Иначе специално по твоя въпрос, аз съм готов в името на подобно събитие в България като резултата трябва да е минимум 50% увиснали дупетати, министри + зам. министри, шефове на агенции, престъпници и други подобни криминални типове (от последните 10 години!) по стълбовете на Цариградско шосе - -да си дам единия апартамент в София! Подарявам го още утре или го продавам за делото!

Кво мислиш? Ще се включиш ли или ще си кибичиш с лодчиците в локвата?



Тема Re: За безредиците в Гърциянови [re: Kyeнтин Дъpyъpд]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано13.12.08 11:11



Излизането знам защо беше - бях един от участниците.
Знам и какво видях!
А "атаката на НС" извинявай ама си беше чиста постановка - гледах я от близо!
И понеже пак завъртя същата плоча, не ща да почва някой от мен - било от личноста ми било от имуществото... това е индивидуалистичен подход!
Риска и моето имущество да пострада при бунтове мога да го поема - просто са различни нещата.
Никой в Гърция не е отишъл да троши конкретно на някого имуществото... вълната помита наред, без да пита това на Куентин ли е или на Морфиус.
А дали ще се включа няма как да знаеш, вече съм го правил... ако видя, че има шанс за успех пак ще го направя.
И ако ми кажеш къде по-горе съм казал, че погрома решава проблеми... аз какво пише ти какво разбираш!?

Welcome to the real world!




Тема И какво стана сега?нови [re: Kyeнтин Дъpyъpд]  
Автор Бoeвoй (ULTRAS!!!)
Публикувано14.12.08 08:08



"Всички говорят за големи размирици в Гърция, но никой не пита защо... Първите съобщения, които се четяха в международната преса свързваха събитията, като сблъсък между анархисти и полиция. Истината обаче е друга...

На 6 декември (Никулден) група младежи се събират в едно кафе в кв. Ексархия, за да отпразнуват именния ден на приятел.
Три - четири деца на възраст от 15-16 години превъзбудени от празничното настроение при срещата си с патрулната кола започват да се държат предизвикателно. Наричат полиците с различни нецензурни думи и движения. Тогава единият от полицаите хвърля осветяваща граната, която след възпламеняването предизвиква вниманието на техни приятели и други посетители в близкото заведение. Така бързо се събира група от 25-30 младежа, които започват да хвърлят по полицейската кола бутилки с вода. Неизвестно защо двамата полицаи решават да паркират колата в близката пресечка и приближават групата младежи пеша. Предизвикателството на младежите изкарва извън контрол единия полицай и без много да мисли вади служебния си пистолет и стреля два пъти. Единият изстрел бил фатален. Прострелва в гърдите 15 годишния Андреас Григоропулос, след което децата се уплашват и побягват, а до смъртоносно ранения Андрей остават негов приятел и една случайно минаваща от там жена. Те се обаждат на бърза помощ и младежът бил откаран в болницата „Евангелизмос”, където потвърждават смъртта му. В болницата медицинските служители намират в дрехите му телефон и се обаждат на номера на майка му. Съобщават й, че синът и е пострадал и е в тяхната болница, но за всеки случай да не идва сама. Не след дълго двора на болницата се изпълва от деца - приятели на убитото дете, доста по-късно идват служители от отдел престъпност.
Само за броени минути новината за умишленото убийство на младежа се разпространява чрез мобилни телефони и Интернет и сблъсъците с полицията продължават и до този момент.

Двамата полицаи отначало твърдяха, че били нападнати от голяма група младежи, които хвърляли срещу тях бомби „молотов”, но тази версия бързо се опроверга, чрез видео направено от балкона на близка до събитието сграда. Видеото бе показано по телевизионните канали още същата вечер и от него ясно личи, че от страна на децата не е имало застрашаващи живота на полицаите нападения, дори се виждат движещи се леки автомобили.
След като се разбра истината цялата гръцка общественост е настроена остро срещу произвола на служителите на обществения ред в страната. Дори и потърпевшите бизнесмени и търговци оневиняват вандалщината. Днес пред телевизията председателят на сдружението на гръцките търговци каза, че: „Щетите се възстановяват, но живота не”. Повечето от тях обвиняват цялата система, политическа, социална, културна. Казват, че всичко е свързано и че днешните деца са жертва на това общество, което сякаш не ги желае. "





Тема Re: И какво стана сега?нови [re: Бoeвoй]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано14.12.08 12:20



Стана това, че току що опроверга цялата теза на автора


Твърдоста на мерките не трябва да минава определена граница, инак се превръща във игра с огъня.
Ако тия полицаи си бяха викнали подкрепление и бяха арестували подпийналите лапета да постоят в изтрезвителя или ги бяха закарали да си отспят по домовете - сега бунтове нямаше да има... а той предлага поне още 10 тина трупа да налеят допълнително масълце в огъня.

Welcome to the real world!



Тема Re: И какво стана сега?нови [re: Бoeвoй]  
Автор alessandron ()
Публикувано14.12.08 14:03



Мдам, по тази версия личи да е станало "униформата ме пази от всичко". Но все пак ключовите думи превъзбудени от празничното настроение при срещата си с патрулната кола започват да се държат предизвикателно показват, че не е било баш ей така работа. Цялата истина си я знаят само участниците в случката, а фактът е, че сега се стигна дотам, че някои хора могат да поставят условия на други - както винаги става и както се върти тая планета ...





Тема Re: Извинявам се за намесата,нови [re: RlCHARDLONG]  
Автор alessandron ()
Публикувано14.12.08 14:11



От това видео виждам само бая мърдане на камерата и в края на записа как двама спешени вървят нагоре по уличката. Може действително да е станало така, както описва и Боевой в своя пост, но и ти живееш отдавна в САЩ, знаеш как е - колко често "превъзбудени" 15 годишни се държат "предизвикателно" с ченгета без никакви последствия? И аз знам, че в някои райони отвъд Океана е по-добре да не си бял дет се вика, но специално за Гърция не знам да е чак такава цветната ситуация. От цялото инфо излиза, че има злоупотреба с власт, но пак казвам - ние не знаем как са се развили едно към едно нещата. И в крайна сметка от цялата ситуация ще се извадят политически дивиденти, както винаги става и както и у нас трябва да стане, защото когато дивидентите вървят все на една страна, нещата изобщо не вървят ...



Редактирано от alessandron на 14.12.08 14:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.