Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 05.06.24 
Футбол
   >> Футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Какъв да бъде съставът на националния?нови  
Автор the_fly ()
Публикувано09.10.06 00:02



Така и така няма други мачове до сряда нека поговорим и да се попсуваме по тая тема.
Първо обаче искам да разкажа един анекдот- когато Раниери, човекът, който въпреки милионите на Абрамович не успя да направи Челси шампион се върна във Валенсия за да азмести отишлия в Ливърпуул Бенитес, на първата тренировка, един от защитниците, да кажем Аяла, го попитал-как точно искате да играем в защита, господин треньор? Как така, как-отвърнал Раниери-играйте си както обикновено. Но при Бенитес бяха отработили пет различни метода на игра в защита! Е играйте сега, както умеете най-добре, а а з ще преценя отговорил Раниери и резултатите от преценката му били видни- от шампион Валенсия станаха пети, а той беше уволнен.
От тоя анекдот аз си вадя два извода-първо, че вероятно Херо/стоичков вероятно дават същите указания на нашите национали-играйте както можете най-добре и чакат да видят ще стане ли нещо.
Вторият е, че футболът е нещо повече от това да подбереш 11 футболиста, да ги разделиш на защитници халфове и нападатели и да ги пуснеш да играят-изисква се и да им набиеш в главите тактики затова как да се организират в защита, как да атакуват и пр. Но понеже за средностатистическия фен е трудно да забележи и осмисли това, той се задоволява да псува и да се чуди защо играем с толкова много говеда или с Бербатов, а не защо например се опитваме да играем на контратаки с пасове по земя на подгизнал терен или защо се опитваме да изненадаме с центрирания Швеция:)
От друга страна в националния отбор, когато работиш с едни футболисти по-малко от седмица е трудно да ги научиш да играят по някакъв нов начин, може би освен ако не си магьосинк тип хидинк, но дори гуус изпитва проблеми с разпасаната руска дружина.
Та нека все пак започнем с А-то в азбуката на специалиста от трибуните -каква да бъде схемата и евентуално тактиката на игра(Б-то:) на родните лъвове?

Първи проблем-нещото което ми бърка в здравето от две години вече- нямаме опорен халф. В съвременния футбол да играеш без поне един такъв си е ритуално самоубийство и ние няколко пъти го направихме, Стоичков научи по трудния начин, че така не може, но пък изникна друг по-неприятен проблем- няма кой да играе на този пост. Мариан Христов е контузен и пред пенсия, Кишишев който в Англия играе точно там обикновено явно се смята за твърде голяма звезда или и годинките( 32) вече му тежат и не тича достатъчно, което обезмисля въобще присъствието му на терена, Стенли и той се изживява като твърде голяма звезда за тая роля, пък и просто не е достатъчно добър явно. Моят вариант-местим Пелето там- от всичките ни защитници той има най-добър пас и е най-добър в изнасянето на топката, има и опит на поста, какво повече е нужно освен треньорско указание да не се опитва непрекъснато да дриблира и да не минава центъра през минута? Други варианти там май няма- в левски, ЦСКА и Литекс на тоя пост играят босненец, нигериец, сърбин, караджинов от локото може да бъде пробван в някоя контрола евентуално, за други не се сещам- в чужбина няма никой.

Втори проблем- липсата на креативност- България винаги е имала рехава защита, но това се е компенсирало в т.н. ни успешни години от наличието на добър офанзивен потенциал осигуряван от цяла плеяда "халфове магьосници". След отказването на Балъков обаче практически в центъра на терена нямаме нито един футболист с фантазия, единственият който може да дава добри пасове в момента е Чаво Янков, който е и голямата ми надежда за светло бъдеще на националиня отбор, но момчето от известно време е в лоша форма, дано до пролетта нещата се оправят(защото и с него и без него ще бием Люксембург, а следващият мач е чак след пет месеца). Единственото ни оръжие при организирането на атаки и създаването на голови положения от две години насам се явяват бързите пробиви на Мартин по лявото крило, хубаво оръжие, но недостатъчно. След като от центъра на полузащитата не се вижда надежда, логично е да пробваме с традиционното решение на английските отбори- креативността да идва от крилата. Тук давам един плюс на треньорите ни, че най-сетне се сетиха да извикат и пробват Мечо- футболист, не отговарящ на описанието на типично крило, който обича и умее да играе и в центъра на полузащитата, докато мартин разчита на бързина и пробиви главно по тъчлинията е хубаво от другата страна да имаме един по-бавен, но по-техничен и по-изнесен към центъра футболист. Плюсът за Мечо се уравновесява с минуса за Велизар, футболист със сходни качества и талант, всъщност най-добрият офанзивен играч на ЦСКА (когато е здрав) в последните години, жалко, че треньорите ни явно имат възгледите на пишманразбирачи като Гоа :( Други в родното първенство засега няма май, Станислав Манолев от Литекс е някаква потенциална кандидатура, но бъдещето ще покаже. Друг, по-дефанзивен вариант е Данчо тодоров като десен халф, срещу по-силни отбори би могло евентуално да свърши някаква работа, главно поради по-добрата защитна култура на Данчо. От чужбина Благолажа не е толкова трагичен според мен, просто прическите и външността му го правят удобна мишена за шеги, иначе Цървена Звезда е стъпка нагоре спрямо Славия, дори и сръбското първенство да не е по-силно от българското в момента, така че мястото на Благо поне в разширения състав е оправдано,към Пееев мога да отправя само пожелания за трайни ,незастрашаващи живота му, контузии...

Трети проблем-защитата. в началото на квалификациите явно идеята на треньорите беше да пренесат защитата на левски в националния, надявайки се да пренесат и успеваемостта и. Проблемът е че Левски има Еромоигбе, националите, както отчетохме в точка едно-не. После се получи и гафа с Томашич и явно План А беше захвърлен, иначе не виждам защо вчера игра Иванков, а не Георги Петков, нали и той е част от въпросната защита. Следваща неприятност- защитата на левски тази есен не се оказа толкова успеваема срещу по-силни отбори. Простата истина, която и мъри и Херо/стоичков явно някак проспиват е, че когато играеш срещу силни отбори е самоубийствено да използваш два атакуващи бекове като Вагнер/Пелето. Да вземем пример от Милан или Ювентус, едни от най-добрите защити през последните години. Не знам дали има някакъв стриктен технически термин, аз ще използвам в случая асиметрична защита- единият от крайните защитници на Милан почти винаги беше или Кафу или Сержиньо- типични бразилци, обичащи да се движат по целия фланг и да атакуват усилено, от другата страна играеше Стам(или Панкаро, Каладзе/Малдини) централен защитник преквалифициран в краен, по-рядко включващ се в атаките, от време на време действащ като трети централен защитник практически. В Ювентус идеята с Замброта-Зебина беше същата.
Оф, почва да ми писва да пиша, що не мога да се изразя с три думи?:)
Та идеята ми е, че ако трябва да сме обективни защитата на ЦСКА в момента не може да се нарече осезаемо по-лоша от тази на Левски- поне резултатите не го показват, а и най-добрият защитник на левски-Томашич не е чист българин все още:) Илиев и Тунчев не са безгрешни, но поне са и това са безспорни неща са а) по-млади от Топчо и б) имат склонноста да бележат голове с глава -ще кажете това не е работа на защитници, но по дяволите Гърция станаха европейски шампиони с голове след центиррания от корнер, Италия станаха световни шампиони с голове след корнер срещу Франция и германия:) Пък и като се има предвид, че основната слабост на вратарите ни обикновено са центриранията е добре да имаме защитници, на които това да е силната им страна. Та така за централните защитници, за крайните, обясних вече, по принцип и аз, без да съм расист, смятам, че противоречи на изконната идея на националните отбори, включването на състезатели, които няма тникаква връзка със страната, но е факт, че а) Вагнер в момента е най-добрият ляв бек с когото разполагаме и б) девствеността не се връща- дори и да спре да играе, пак вече е факт, че имахме бразилец в националния. Та ако той е ляв, за десен предлагам Кирил Котев по гореизложената схема- централен защитник, който по-рядко ще се включва в атаките, това е моята гледна точка, който има друга да я сподели.

За Б-то или за тактиката, също мисля националите бележат осезаем, макар и недостатъчен прогрес-ако преди две години се чудехме как е възможно да играем с 4 крила (срещу Унгария) или с 2 защитника(Малта) сега поне е видимо, че отборът играе по няаккви традиционни и общоприети схеми- първите два мача 4-2-3-1, срещу Холандия 4-3-2-1. Друг е въпросът дали тия схеми са най-подходящите- конкретно срещу Холандия на практика изкопирахме традиционната холандска схема с трима централни халфа, две крила и централен нападател, защо ни беше да продаваме на краставичар краставици аз лично не знам. Другият проблем е че Бербатов явно не играе особено добре като сам нападател, но пък нямаме играч, който да се допълва с него, Божинов също е от футболистите, които предпочитат да стрелят, а не да подават...




Бе който иска да чете, да чете, аз самият не ща да го препрочитам втори път за някакви печатни грешки, така че ако щете просто отговорете на въпроса от заглавието, ето моят вариант


------------------------------Петков-------------------

------Котев-----------Тунчев----Илиев-------------

------------------------------------------------Вагнер--

--------------------Пелето--Стенли/Чаво-------------

------Телкийски----------------------------------Марто

---------------------------------Божинов-----------------
------------------------Бербатов-------------------------


You ain't a pimp and you ain't a hustler


Тема Re: Какъв да бъде съставът на националния?нови [re: the_fly]  
Автор kpъcтниkът (легенда)
Публикувано09.10.06 00:26



.................... ursula......................................

... kishishew ... Tunchew ... Walio .... Wagner

............ peleto..........chawo...............

....telkijski/Dancho ............Stilian .... Martin

................. berbatow....................

druga shema nqma!naj dobre shte da e bez goweda mnogo qsno





Тема Re: Какъв да бъде съставът на националния?нови [re: the_fly]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 00:40



Първо оф:
Раниери на правеше селекцията при говедата, налгаха му я.
Сега също макар и не толкова брутално е при мангалиньо.
Който не е нещо особено кат тренер получи готов отбор.
После Бенитез - този може и да екстра за оръфаните претенденти
за титла в гетото но просто не става за помакПул (тия вече заповат 17 сух сезон, няма причини да се съмняваш че ще ги закръглят на поне 170000000 СУША), много кух тапир.Не става копи и пейст кво е било от валенсия,
така и в помакПул.
НО важното е КУР ЗА помаците, 2 за арабската мастия.

Ся за националите.
Вратар - няма особено значение кой ще е, принципно Петков като набере увереност е малко по-добрият вариант.
Защита - оня малък гей топузакова, не стига че е най-голяма овежда дупка
и само ги дъни, ами в националния е пълен провал.
За гола на Пърси вината е 100000% негова.
Би към другите 3ма не може да има съществени забележки.
Обаче трябва или 2та централни да бъде тая от цска или да бъде върнат Кишишев като централен, той е най-класния защитник въобще.
Същевремено не трябва да се спира да се търсят нови варианти
в лицето на някои млади момчета.
И тва че защитата ни винаги е била куца не верно.
Е за последните 8 г. е, преди това според поколението.

Халфовата линия - те тук е най-голямата бездна.
мартинчо е единствения, който играе на ниво.
Янков е непостоянен не е ясно как ще се развие като играч.
Засега няма повод за оптимизъм.
СТРАШНО МНОГО ЛИПСВА Христов, ФАКТ сега все едно играем
без деф. халфове, така наречения капитан е пълна дупка и повече пречи на тази позиция.
Евентуално може да пробват да го изместят като централен офанзивен.
Отдясно в преспектива ще се залга на благойчо.
ЦЪрвена Звезда е по-класен тим и от лефски и от цфка.
Като име е много над тях 2та взети заедно.
Много по сериозен трамплин за трансфер в европа.
Проблемът се свежда до кои да са централните и кои деф. халфове.

Нападение - засега барбука няма алтернатива като център.
Проблемът е че е путка, рядко тича и се бори, да се надяваме че това малко ще се промени след като заигра в Премиършип.
Там статисите Не успяват.
Божинов зад него.
В дадени мачове може и мартин отляво изтеглен по напред.

Нашите нямат подготвени варианти за различните съперници,
а в момента в европа има доста отбори които ни превъзхождат,
и до момента няма успех над нито един такъв под ръководството
на кюрда.
С оглед на противника
подходящите схеми би трябвало да са 4-4-2, 4-5-1 и 4-3-3.
Има не чак толку лош състав като цяло.
МИсля че с добър тренер щеше да има некви резултати досега.
Общо взето различните вариации на 4-4-2 са най-подходящи с оглед на
повечето съперници, с/у тежък противник може 4-5-1, с/у смешниците
може 4-3-3.

Мачът в люксембург ако го подценят и може да има издънки.
Холандия там би доста трудно с 1:0.



Тема Re: Какъв да бъде съставът на националния?нови [re: the_fly]  
Автор dany_m111 ()
Публикувано09.10.06 02:34



едно по едно... ще ги номерирам да е по пригледно.

1. Тактиката - напълно съм съгласен че трябва да се играе най-малко с един опорен халф, а си мисля че тактиката на Левски е много добра, а и дава добри резултати срещу отбори със сходни или близки до нашите качества. И в този смисъл - 4 в линия отзад, един дефанзивен халф тип Ричи който е натоварен ИЗКЛЮЧИТЕЛНО И САМО С ДЕФАНЗИВНИ ФУНКЦИИ(в момента такъв нямаме), един дефанзивен халф тип Борето, който освен да разбива играта се включва често в атаките и подава главно напред, а не назад, както Ричи. Две крила, един офанзивен халф, играещ зад централния нападател.

2. Защитата - не смятам че са удачни сравненията на защитите на Левски и ЦСКА, най-малкото защото двата отбора са в различни лиги чисто откъм качества на съперниците. Все още смятам че Левски има по-стабилната защита, а за стабилността във въздуха на Тунчев и Илиев - колко гола вкараха Бешикташ от корнери? Досега Левски не е допуснал нито един от 8те гола от корнер или от центриране при статично положение. Според мен Топчо трябва да бъде оставен на пейката в следващия мач, доста грешки му се събраха напоследък и може би има нужда от един-два мача почивка. Тъй като коментираме евентуално за след 5 месеца, ще си позволя да пусна в отбора Томашич, който според мен е най-стабилният защитник в българското първенство в момента. Вляво - ясно, Вагнер няма конкуренция, вдясно в зависимост от това как бъде решен проблема с дефанзивните халфове, смятам че трябва да играе или пелето или Живко Миланов, а защо не да се пробва и Данчо Тодоров, който според мен има нелоши дефанзивни качества и доколкото си спомням в началото в ЦСКА играеше именно на тоя пост, а не изтеглен напред.

3. Дефанзивни халфове - Стенли не става! В това съм категоричен! Надявам се до пролетта Мариян да се оправи, да проведе една добра подготовка и да заиграе в отбора си. За мен това е единствения възможен вариант за тоя пост. Пелето и Чавдар Янков могат да играят ролята на втори дефанзивен с малко по-атакуващи функции.

4. Атакуващи полузащитници - вляво Марто е без каквато и да е конкуренция, за мен той трябва да бъде е единствения сигурен титуляр в тоя отбор. Всички други са заменими. Зад нападателя вариантите са два - Божинов и Стенли. Според мен в офанзивна роля Стенли ще се справя много по-добре и ще има по-голям шанс да оправдае присъствието си в тоя национален отбор, нещо което за мен не е направил в тея 5-6 години откакто го викат и пускат като дефанзивен халф. Чудя се дали Божинов не може да бъде пробван и като дясно крило, според мен си струва експеримента в поне 1-2 контроли, най-малкото защото колкото и гениален да е понякога Мечо, той има лошия навик да заспива! За цели мачове.. .за цели месеци даже. Благо е вариант, но при смъртен случай... Интересното тук е че има още един играч, който може да играе на този пост, той е школован за този пост, но в момента в отбора си не играе на него - Валери Домовчийски. Заслужава си да се помисли, според мен(вижте му втория мач с Шалке).

5. Нападател(и) - Бербатов първи вариант, но с уговорката че НЕ Е незаменим. Примерно сега бих пуснал Божинов а не него като титуляр. На това момче трябва да му се покаже че не може да лежи на стари лаври. Та той няма решителен гол(срещу основен претендент) за националния отбор от 2004 насам(срещу Хърватия). Това са две години. Без гол срещу по-високо поставен от нас отбор. Не трябва да се робува на имена, като го виждат че не е във форма да го оставят на пейката веднъж, по-добре отколкото само да му задълбочават кризата. Та така - негови заместници спокойно могат да бъдат Божинов или Домовчийски...

та така, аз лично ще дам 3 варианта за състав

1.

-------------------------Петков------------------------

---Ст. Ангелов--Томашич--Илиев--Вагнер-----

----------------------------------------------------------

-------------------Чаво------Мариян-------------------

-Мечо/Карамело------------------------------Марто--

---------------------------------Стенли-----------------
---------------Бербатов/карамело----------------------

2.

-------------------------Петков------------------------

---Живко------Томашич-----Илиев--Вагнер-----

----------------------------------------------------------

-------------------Чаво------Пелето-------------------

-Телкийски-------------------------------------Марто--

--------------------------Стенли/Карамело-------------
---------------------Бербатов-------------------------

3. Експериментален, за някоя контрола:

-----------------Петков/Иванков------------------------

---Данчо Т.------Томашич-----Илиев---Вагнер-----

----------------------------------------------------------

---------------Чаво/Стенли------Пелето-------------------

-Домо/Велизар---------------------------------Марто--

----------------------------------Стенли/Домо------------------
---------------------Карамело-------------------------

--------

Редактирано от dany_m111 на 09.10.06 02:39.



Тема Re: Какъв да бъде съставът на националния?нови [re: dany_m111]  
Автор kpъcтниkът (легенда)
Публикувано09.10.06 03:07



ок аре са сериозно ...

1. Всички виждаме че в отсъствието на Мариян Христов (говоря за формата му 1 год. преди еврото) нищо не става в халфовата линия.Точно такъв ни трябва,борбен и най-вече издръжлив футболист!Стилиян го натоварват с някви дефанзивни функции и самия той не знае кАде се намира понякога.Ужасно слаби мачове за националния прави от време на време,ама УЖАСНО!Тактиката която Ицо се опитва да наложи е т.нар. W (дабълю) ... четирима защитници,четирима халфове от които двама с офанзивни функции и двама нападатели,по-просто казано опитва се да наложи собствения си вариант на схемата 4-4-2.Ненужно обаче затруднява Чавдар Янков и Стилиан които са страхотни играчи ама в офанзивен план.

2. Само да не слагаме Данчо Т като десен бек.Играе в ЦСКА от 125 години и колкото пъти са го пробвали като десен бек толкова пъти се е изложил не защото е слаб играч а защото Данчо е дясно крило,крайно време е да го разберат ВСИЧКИ!Йешич,Станков и т.н. така и не го схванаха.Титулярен десен бек при всички положения трябва да е или Ангелов или Кишишев.Ако втория е титуляр Ангелов трябва да е дефанзивен халф,според мен играе доста добре пелето.Томашич е важен,трябва да играе до Вальо.Левия бек няма кой освен вагнер.

3. И тук става вече сложно.НЯМАМЕ ХАЛФОВА ЛИНИЯ!Поради отсъствието на дефанзивен халф няма кой освен стенли да върши черната работа ... няма как.Телкийски верно дреме много да го еба иначе е добър.Йовов ако се появи на терена трябва да е ляв халф но тогава пък Марто трябва да играе като втори нападател ... сложно.Все пак една халфова линия телкийски-чаво-стилиян-мартин ми се струва качествена.

4. Бербата няма конкуренция.Божинов на малкия му пръст не може да стъпи вече.Имаше качества тва момче но лековато си прееба таланта с парички и курвички,за жалост.Домовчийски е хиляда пъти по-класен от него и очаквам да го замени!Така ЗАД Бербатов може да действа валери и то като СВОБОДЕН ... няма да има никакви пречки,тогава ще стане веселба.

моите предложения са:

.......................урсула...................

...ангелов.....вальо....игор....вагнер....

..............киш........стенли.......................

..мечо...........................мартин.............

....................Чавдар Янков...........

..................Бербатов..........................




....................урсула..........................

....киш........игор....вальо....вагнер.....

.....................пелето.........................

........Чаво.....................Мартин.....

.................Стилиян...................

............... Бербатов........................



експериментален състав

................... урсула.................

пелето.....вальо....игор.......вагнер

данчо....стилиян.......чаво.....мартин..

.....................домовчийски................

..........Бербатов....................................

Може и Цветан Генков да се викне за някоя контрола,струва ми се пич.Освен това лека полека може да се налагат 3-4ма от младежите.

Извод: Има много възможности,в крайна сметка решава Ицо,дано направи правилния избор!



Тема Re: Какъв да бъде съставът на националния?нови [re: kpъcтниkът]  
Автор dany_m111 ()
Публикувано09.10.06 04:02



Ненужно обаче затруднява Чавдар Янков и Стилиан които са страхотни играчи ама в офанзивен план.

и тука изниква въпроса - трябва ли да нагласяме футболистите за определена схема, или трябва да нагалсим схемата според футболистите които имаме... За мен няма еднозначен отговор тука. Дори мен ако ме сложат на тоя пост си нямам идея кой вариант бих предпочел, тъй като националния отбор се събира за изключително ограничено време и тактиката не може да се отработва и нагласява много, смятам че трябва да се придържаме към втория вариант - да пускат футболистите на постовете на които са добри, а не да се преквалифицират...

за Данчо Тодоров ще приема мнението ти, не за друго, ами щото не съм го гледал много на тоя пост, а ти трябва по-добре да го познаваш.

за Бербатов не съм съгласен, в момента той с нищо не показва че заслужава титулярно място. Срещу Холандия нема пипната топка, както и срещу Румъния, вярно че и при двата мача беше уж контузен, но точно затова са резрвите - когато титулярите не са готови - да влезнат и да играят. Божинов е готов да играе като титуляр. Още сега!

--------




Тема Re: Какъв да бъде съставът на националния?нови [re: dany_m111]  
Автор kpъcтниkът (легенда)
Публикувано09.10.06 05:09



по принцип схемата требва да се реди според играчите само че ако това стане ще трябва да играем нещо като 1-3-6 или нещо подобно

няма как.имаме офанзивни играчи в изобилие ама един отбор тръгва само когато отзад е сигурен.дилема ...

за Бербатов не знам,може да си прав ама божинов в големите мачове се крие,малък е и като че ли е поизгубил от онези качества заради които го харесвах преди а именно заради смелата си игра и търсене на директен завършек пред вратата,сега нещо много тръгва да лъже,не знам.с/у люксембург няма да сгреши Ицо ако го пусне ама после идват и тежки гостувания и там не знам ...

квото и да говорим сега все ще е малко и най вече безмислено ... нека изчакаме мача в сряда и после да правим някви генерални изводи.



Тема Re: Какъв да бъде съставът на националния?нови [re: the_fly]  
Автор bobojusty (мудрий)
Публикувано09.10.06 08:24



Aз не мога да разбера защо все пак се забравят алтернативни варианти с Бадема, Янев ( не им знам формата на двамата) и дори Т.Янчев - нали търсите дефанзивен халф.Последния доколкото си спомням това играеше в ЦСКА.
Идеята ми е че по - добре да се извика някой неиграл досега в националния отколкото титуляр в слаба форма( Янков,Бербатов,Стенли)



Тема Re: Какъв да бъде съставът на националния?нови [re: bobojusty]  
Автор maGgOth_in_spAce (клошар-наркоман)
Публикувано09.10.06 10:12



Т. Янчев го ЗАБРАВИ! Бадема и Янев се зачукаха във втора френска, явно нямат самочувствието за повече и понеже ги мързи, така и не развиха що-годе добра физика, за да се наложат като надеждни футболисти. Не знам дали Стоичков въобще ги следи как играят. Нещо подобно стана с други добри надежди като Кривия и въобще винаги има по двама-трима, които падат от влака без нужда.

Иначе най-разумен ми се вижда досега анализът на Дани (разбираемо, колкото и да се опитваме да сме обективни, имаме си пристрастия) с тая забележка, че Живко Миланов не става (все още) за националния отбор - бая повече самочувствие му трябва, за да става. И втората, по-несъществена - все още не мога да гласувам доверие на Вальо Илиев пред Топузаков - всички забелязват "грешките" на Топузаков, защото е много активен и играе много по-често с топката, такъв си е рискът на по-енергичните футболисти (срещу Холандия пак той извади сума топки, освен че пропусна някои); а всъщност Вальо с пасивността си е по-нестабилният от двамата, освен това не може да блокира добре. Аз бих заложил на Томашич-Топузаков - и двамата ще се чувстват много по-добре в присъствието на другия, отколкото на Вальо. Но пред тях задължително трябва да има дефанзивен халф, който да не е Стилиян; Кишишев донякъде се справя, обаче нещо не му се тича много. Пелето може, обаче физиката му е пречка. Но тогава кой ще е десен бек - Кишишев, защо пък не? На онова европейско, когато беше 22-годишен, направо беше лъв като десен защитник.

И като си спомня колко тонове псувни се изсипаха срещу Мариан Христов преди година-две, а сега всички реват, че бил незаменим, пак се убеждавам колко къса е паметта на хората...

Мариан винаги е бил полезен и нямаме друг играч за неговия пост засега (ех, да можеше Ричард да използваме...).

Я да видим сега:

Вратар: Петков (Иванков; даже за момента трябва да се даде още малко почивка на Петков)

Защитници: централни - Топузаков, Томашич (резерви - Илиев, Тунчев); ляв - Вагнер (резерва - нямам идея, Пелето може би); десен - Кишишев (Данчо Тодоров цесекарите казват, че не е за там; резерва - отново Пелето)

Полузащитници: дефанзивен - Пелето, Мариан като се оправи (резерва - Кишишев); отляво Мартин, отдясно Телкийски (смени и на двамата - Йовов, само отдясно - Данчо Тодоров или Пеев, аз предпочитам Пеев, винаги го гледам внимателно и смятам, че някои хора незаслужено го псуват); пред тях и зад централния нападател, както играе във Вила - Стилиян (Янкович може като резерва, обаче не предпочитам); пети халф, атакуващ - Чавдар, но в момента не е във форма (това при 4-5-1)

Тук може да се обсъдят и великите лигльовци от ЦСКА - Бадема, Янев и Вазелин. За по някой друг мач сигурно ще станат.

Нападатели: Бербатов и около него - Божинов (резерви: Светльо Тодоров, Владо Манчев, ако е във форма, Домовчийски, обаче му е рано за титуляр, и т.н. - даже май Светльо и Божинов трябва да се пробват заедно и Бербатов малко да почине); при 4-5-1 Чавдар заменя единия от нападателите

Сигурно изпускам някой велик играч в момента, не знам. (Благой не го изпускам, просто не искам да го виждам.) Освен това до пролетта ще настъпят промени - някой ще се контузи, друг ще се оправи, някой ще влезе във форма, друг ще излезе, ще се появи нов кандидат и т.н.

--------------
Извинете, имате ли огънче, че нямам цигара, а съм гладен и няма къде да спя!

Тема Re: Какъв да бъде съставът на националния?нови [re: maGgOth_in_spAce]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано09.10.06 14:43



Стига вече с клишетата от сорта на "тоя бил пристрастен, онзи не, а аз си знам че съм, но продължавам в този стил". Със сигурност Иванков и Топузаков НЯМАТ МЯСТО В НАЦИОНАЛНИЯ ОТБОР. Тънките анализчета за пасивността на Вальо Илиев може и да вървят в 15-то, но според мен са меко казано смешни. Задавал ли си си въпроса защо Топузаков се набива в очи с "активността си"? Защото всеки що годе приличен съгледвач е видял колко струва и съответно противниковите треньори пробват точно през него да пробиват и ситуациите с негово участие следват една след друга - а с такива като Ван Перси не е много трудно. А увисванията му при центрирания вече стават твърде ужасяващи за сърцето на всеки български фен - първата греда на холандците стана точно след дълъг пас към противниковия нападател и недобро пласиране + недобра преценка на Елин - за пореден път (колко позната ситуация, Дрогба точно така вкара втория си гол и пак през Топчо). И ако Вальо Илиев не беше го подсигурил, топката отиваше във вратата, а не както стана след намесата му - в гредата. За Иванков няма какво да се говори толкова, всички знаем и виждаме какво представлява той - кръжока "ръцете ми пречат" при него е неизлечим - то генната структура се модифицира само по AXN и подобните нему TV канали. Отдавна съм на мнение, че Гошо Петов би следвало да е абсолютен титуляр, а резерва да е Витомир Вутов.

Иначе аз споделям в общи линии мнението на Олмаши - ясно е, че ще играем с 4-ма защитници, но според мен Ангелов и Вагнер трябва да са бековете ни. Всички се чудите за резерва на Вагнер - тук предлагам Мишо Венков от Литекс, макар и не в момента, но поне да се има предвид, защото Пелето не може навсякъде да огрее, а и срещу лалетата висеше бая честичко при влизанията на Ван Перси, Раян Бабел и Ариен Робен. Централни могат да бъдат Томашич - Илиев, или Илиев - Тунчев, за мен Тунчев и Томашич като характеристика са еднотипни играчи и трябва да се преценява моментното им състояние, за да се реши кой да играе.

Халфовата линия - О, УЖАС ! Според мен може да се пробва следата схема 4-1-3-1-1, като единия от двамата крайни халфове да се нагърбва по-честичко с дефанзивни функции. Ясно е, че Стилиян Петров не се справя както ни се иска на всички в националния, но за момента няма алтернатива като основен дефанзивен халф. Пред него поставям Чавдар Янков, а като крайни халфове - Мечо Телкийски и Мартин Петров с възможност за смени Христо Йовов и Благой Георгиев, макар че за Благо - само в краен случай. Централен нападател при тази схема би трябвало да е Бербатов (смяна Светльо Тодоров или Валери Домовчийски), а зад него - Валери Божинов. Ролята на Божинов е от изключителна важност - той трябва да е алтернативата на Чавдар Янков и да внася остротата и нестандартността в атаките през центъра, за да може и Янков да има достатъчно възможност (и въздух) да помага в дефанзивен план. Въобще за мен Божинов е човекът със "свободната роля" в атаката ни, а като се има предвид и много добрия му удар от разстояние, не виждам защо Стоичков и Херо се правят все още на три и половина относно неговото включване. Домовчийски също има потенциал на тази позиция. Общо взето така ги виждам нещата - дано успеем да додрапаме до това европейско, макар че мъглата по пътя не се много разпръснала

Un' Estate Italiana



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.