Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 26.04.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Колко ви е сметката за ток?  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано03.02.15 13:27



Моята за периода 20.12.2014 - 20.01.2015 е 330лв. 330лв за отопление на не повече от 60кв.м + печка за готвене и бойлер.

Брутализъм.

Редактирано от Nazgulll на 03.02.15 16:34.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор coffeemate ()
Публикувано03.02.15 14:52



гули, аз не те виждам кво ще правиш, като заимаш деца... кога бях свободен електрон въобще сметките бяха последната ми грижа. като не искаш да плащаш сметки за ток- стой на студено, да не си новородено...

А хитростта е ума на глупака.


Тема Нищо не е,нови [re: coffeemate]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано03.02.15 15:00



1 година 330лв. Евала, морж си!



Тема Re: Нищо не е,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор coffeemate ()
Публикувано03.02.15 15:06



аз мога всякак. на мен кръвта ми ври

пък вие пенсиите си топлете дупетата
майтапя се. пред мен дилема за неотопление не стои поради ситни деца- първо. второ сме на парно.
наблегнах на факта, че това не е първата подобна, да не кажа същата, тема на гули-теленцето. моя шеф същата работа- все се жалва като ... и все си купува нови скъпи придобивки.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: coffeemate]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано03.02.15 16:35



Да, били са ти последна грижа, когато тока е бил 10лв на месец. Изобщо не може да се съпоставят нещата.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано03.02.15 16:47



Сравни си с предходните месеци.
При мен е нормална като сума.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: ALONE911]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано03.02.15 16:59



Еми крайно много ми се струва.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано03.02.15 17:06



Може да смениш френските маслени радиатори с акумулиращи печки.При три и кусур метра не изолирани тавани, и температури като през този период на отчитане, сегашните сметки ще ти се видят повече от приемливи.
за две години, трета тема-ужас, колко ми е висока сметката за ток.

Дурак.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: The bad reptile]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано03.02.15 17:08



Френски инвенторни радиатори. 320см таван.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано03.02.15 17:13



по скоро са конвекторни-махай ги и по добре си сложи духалки, като онези, които приличат на климатици и се поставят като тях.Хората още тогава ти казаха-разходът на ток ще ти падне, понеже ще ти избутват тоблият въздух от тавана на долу.
А ако можеш да си позволиш климатици, забрави всякакви тъпотии за духане и тям подобни(на това винаги му се намира цаката, а има и подово стенни) и си сложи.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: The bad reptile]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано03.02.15 17:18



Да де, конвекторни. С климатик е ужас да се утоплява зимата. Абе на ток си е преебавка отвсякъде.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано03.02.15 17:20



Силата на тези радиатори е, че много бързо загряват стаите. Може би трябва да ги оставям през целия ден на 3, вместо да ги набичвам на 9 като се прибера след работа.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано03.02.15 17:29



Да, обикновено човек трябва да открие такива тънкости, които не са без значение и спестяват.
Таваните са най-слабото звено в термоизолационно отношение.на всеки е ясно, че топлият въздух се издига и задържа в най горните слоеве в едно жилище, а бетонните плочи и не само са изключително топло проводими.
задължително помисли за добра изолация на таваните.не е кой знае колко скъпо, по-големият плроблем са качествени майстори.Мръсотията е ужасяваща, но и това се оправя.
лично аз препоръчвам стиропор-минимум 5см с плътност минимум 20, а най-добре 25.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор coffeemate ()
Публикувано03.02.15 17:30



тя зимата минА. при тези кратки зими не мога да разбера тези вопли, но не мога и да не се засмея на серизността, с която поставяш своя дилем. пейстни си въпросът най-добре в 40-50- там ще ти окажат съдействие и то много хора.

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 03.02.15 17:31.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: coffeemate]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано03.02.15 17:32



Само споко.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор lsrael Thornstein ()
Публикувано03.02.15 18:54



сто долара ток и сто долара газ през зимата за площ около 160 кв. м.



Тема Re: много енови [re: Buduhcko npace]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано03.02.15 19:08



За един месец е, къде гледаш.




Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано03.02.15 19:18



182 лева. Топля се на голям климатик и включвам бойлера през ден.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор yetti (новак)
Публикувано03.02.15 20:56



12.50 лв.



Тема Онянови [re: coffeemate]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано03.02.15 21:52



инверт си коригира поста, щеше да видиш ти кое дупе как се топли иначе хахахаха





Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор Finntroll73 (Soulseeker)
Публикувано04.02.15 10:33



Дървата и кюмюра са решението!


Колкото и да е скъпо на кубик вече.
Повярвайте ми..от село съм,понеже града на Ботев е с население като село,и просто нищо друго не топли по-добре от печка на дърва.
Като малък се топлейме на нафта,ама през комунизма нафтата беше без пари.
Смърдяха яко нафтовите печки обаче.
Печка чудо,зареждаш и палиш отгоре-надолу..и чак на другия ден чистиш.
Вярно,8-10 кубика дърва..си е готин спорт за една две седмици разправия по рязане и подреждане.

Тук където съм сме на централно парно.
И вода не плащаме,по принцип в Норвегия не се плаща вода.
Парното влиза в наема.
Иначе тока ни е около 600-700кр за тримесечие лятото,а зимно време към 1300-1500кр за тримесечие.
Като сравня стандарта тук,и в България...си е просто геноцид сметките на тока,и цената на киловатчас.
При все че имаме АЕЦ.
Тук сме само на ВЕЦ-ове.
Норвежците са големи врагове на атомната енергетика.
Интересно щеше да ми е,ако нямаха варианти за Вец-ове..каква песен щяха да запеят.?
Само от тяхната си камбанария си гледат.




Тема Re: Онянови [re: Buduhcko npace]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано04.02.15 11:04



Кво става, ръбъл? Тормозят ли те още клубарки на ЛС?

LOL



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.02.15 11:07



Отиди в някоя централа и предизвикай проверка на електромера. Преди струваше около 40 лв., но ако ти е повреден електромера или някой се е прикачил за теб, си заслужава. До 3 дни идват и го сменят и го дават за тестове и ти слагат нов.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано04.02.15 11:08



Не мисля, че проблема е в електромера. Просто цените за тук в БГ са бибрутални. Абсолютен терор в/у населението. Да не говорим, че както беше казано - имаме АЕЦ.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.02.15 11:16



Аз имах подобен проблем преди около 5 години и така го реших. Сметките ми от много големи, станаха поносими, дори малки, но ти си знаеш най-добре.



Тема Ко да прая,нови [re: Nazgulll]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано04.02.15 11:22



търсен съм


Да не се е оплакала и твойта, че не и отговарям?



Тема Re: Ко да прая,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано04.02.15 11:37



Да, идеално сравнение. Точно толкова, колкото мойта ти пише, толкова и другите клубарки.

LOOOOOOL



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано04.02.15 11:46



Да и на мен един път сметката ми за ток беше 3 пъти по-голяма от обичайното. Написах им е-мейл с моите данни и ги попитах, защо е така, дали няма повреда. Още на другия ден минал техник, тествал и сменил електромера. И нещата се оправиха. Не съм плащала нищо, само изпратих е-мейл. И аз си мисля, че си заслужава да попита и да проверят, тази сметка не е нормална.




Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано04.02.15 14:06



Около 60 квадрата за същия период около 70 лв.
Отоплявам се единствено на инвенторен климатик и когато вляза у дома се разсъбличам, защото си правя температурата на около 30 градуса. Просто обичам топлината.

Обаче през нощта спя на отворено, колкото и студено да е навън... просто съм дебело завит. Всяка сутрин правя контрастен душ.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: The bad reptile]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано04.02.15 15:22



Климатикът е най-евтиният начин за отопление. Моя климатик е огромен, не го спираме въобще, когато го включа на хай-пауър на етажът направо става горещо и сметката за ток която харчи само той е около 100-110 лева на месец при обща сметка от 182 лева.



Тема Файле,нови [re: FlLerO99]  
Автор The Stranger (GAME OVER :))
Публикувано04.02.15 16:08



Топля се на голям климатик и включвам бойлера през ден.
През ден ли се къпеш и сигурно само по веднъж?

Давай на душата си каквото иска, щото ще дойде време нищо да не ще!


Тема Re: Файле,нови [re: The Stranger]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано04.02.15 16:39



През зимата се къпя през ден, лятото се къпя по два пъти на ден.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: FlLerO99]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано04.02.15 17:01



При еднофамилни къщи на повече от един етаж и ползване на повече от три помещения на различните етажи, най-евтиният и практичен начин е отопление на котели и камини, но с въздуховоди.Просто КПД-то е най-високо и загубите на топлина най-малки.
Друг вариант е с водни ризи, като в този случай може да се използва и топлата вода.Също и котелите и камини на пелети, които задължително са с водни ризи и съответно отоплението се извършва посредством радиатори.Но тук монтажът и експлоатацията са доста по-скъпички.
Естествено когато се вземат решения за изграждане на подобен тип отоплителни инсталации задължително трябва да се съобразят с не малко условности.

При теб, мисля, че климатикът си е идеалното решение.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: The bad reptile]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано04.02.15 17:25



Аз отдавна го отхвърлих вариантът с камина и ризи не заради по-високата цена, а поради рискът от експлозия.

Наистина, прав си че за мен засега поне на този етап климатикът си е идеалното решение.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: FlLerO99]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано04.02.15 17:31



Абе някак си не става да се отоплява с климатик. Тва постоянно духане е ужасно, а като го спреш за 5 секунди стаята е изстинала.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано04.02.15 17:33



Имам и отвод към комин и печка може да се вземе ако потрябва.

Засега с климатик се получава.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано04.02.15 17:40



Да, духането е неприятно, но си има начини да се избегне като се постави на определено място.Особено подово стенните, които духат на горе и въобще не можеш да усетиш движението на въздуха.
В краен случай и при стандартен климатик може да се пренареди обстановката и да се намери такъв вариант при който да не се чувства духането.
Предполагам, а и съм сигурен, че при теб стените са монолитни(тухла)това означава, че акумулацията на стените е много висока и вариантът с мигновено изстиване няма да го има.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано04.02.15 18:09



Когато го спирам - обикновено или си лягам или излизам. В момента климатика духа топъл въздух срещу мен и в никой случай не ми е неприятно.





Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: elmariachi]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано04.02.15 18:18



Подкрепям те и не само това но и при боята на цена от 6-7 лева на литъра определено не смятам да слагам някаква печка...



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: FlLerO99]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано04.02.15 18:53



Най-напред не е екологично, после по-опасно. Мръсотията също не е за подценяване. Представи си неудоволствието да слезнеш до мазето, да натоеариш дърва или въглища, да ги пренесвш и да направиш свинщина.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: elmariachi]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано04.02.15 18:59



Не мога да си представя да се занимавам с дърва и с въглища. Е, ако се наложи ще го направя, но иначе за какво?



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор kakavprekrasenden ()
Публикувано04.02.15 19:19



Благодарение на Кунева и приятелството й с Париба, АЕЦ имаме все по-малко. А как те заробват, си зависи първо от теб.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: kakavprekrasenden]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано04.02.15 19:20



Това стана под давление на царя когато НДСВ бяха на власт за да може Франция да продава ток.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: FlLerO99]  
Автор kakavprekrasenden ()
Публикувано04.02.15 19:43



Така е, но не точно Франция, а корпорация. Не може така, трябва да има смъртна присъда за престъпления от ранга на национално предателство. Ще е добре и за държавата, и за екзекутираните.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: kakavprekrasenden]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано04.02.15 19:43



Настина жалко е че в България няма такава организация която да избива политици за терористичната им политика.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор Arhangela (Архангел)
Публикувано04.02.15 23:34



... да не си захранвал кооперацията с ток ????
Съвсем сериозно сметката е малоумна... освен ако не се отопляваш с калорифери от по 3КвТ и те да бичат на макс...
За сравнение офиса - бойлер+два климатика (не се изключват)+ осветление 110-130 лв/месец (като частно лице) ...
Търговския ми обект 2 фризера, Хладилна витрина, Хладилник, 2 тостера, Конвектомат, Кафемашина, Охладител за напитки, 5-6 ръчни електроуреда от типа миксери и блендери - 140 - 180 лв. като юридическо лице... а лятото малко повече заради климатика
В къщи около 70лв. като се отопляваме с парно....
Та нещо не е наред в сметката ти... а 60кв./м се отопляват перфектно с два климатика 21-ца и 12-ка.. и тока няма как да ти е повече от 100лв. ако не готвиш прекалено, което ме съмнява...



#СЪБЛЕЧИСЕБЕ

Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Arhangela]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.02.15 23:53



Абсоютно.

Или захранва едно-две семейства или е повреден електромерът. Като начало, може да пробва да изключи всички електроуреди вкъщи и да слезе да провери дали електромерът му върти, когато няма включено нищо. И така няколко пъти, докато се убеди, че някой не се е вързал за него.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Arhangela (Архангел)
Публикувано05.02.15 21:16



да... трябва да разбере кое върти сметката... и да го махне...
За съжаление на парното няма как да им хванеш спатиите... пренос, подгряване, инсталация... "кура ми Янко" ... и накрая сметката пак нереална...



#СЪБЛЕЧИСЕБЕ

Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Arhangela]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано05.02.15 21:51



Аз, от миналата година съм с газова уредба и съм много доволна. Миналият месец сметката ми беше 57 лв., а този е 84, но през новогодишните дни го ползвахме доста интензивно. Винаги го изключваме, обаче, когато не сме вкъщи. А токът, през зимата ми се връзва около 40-45 лв. за площ около 100 квадрата. Но газ, не пускаме винаги във всички стаи и през нощта не отопляваме, но пък преди да си легнем отопляваме. Топлата вода е към уредбата.





Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Arhangela (Архангел)
Публикувано05.02.15 22:07



.. да на газ знам... но там проблема е, че не навсякъде е газифицирано а и първоначалното вложение се избива доста години после...

#СЪБЛЕЧИСЕБЕ


Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Arhangela]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано05.02.15 22:18



Така е, не е евтино, на мене ми струваше около 6500 и то сложих среден клас уредба, не е от най-скъпите и то с фирма, която не взима много за монтаж.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор yetti (новак)
Публикувано08.02.15 18:59



за кой път пускаш тема за тока ти бе? ебати рапона...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.