Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 26.04.24 
Контакти
   >> Приятели
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор Finntroll73 (Soulseeker)
Публикувано04.02.15 10:33



Дървата и кюмюра са решението!


Колкото и да е скъпо на кубик вече.
Повярвайте ми..от село съм,понеже града на Ботев е с население като село,и просто нищо друго не топли по-добре от печка на дърва.
Като малък се топлейме на нафта,ама през комунизма нафтата беше без пари.
Смърдяха яко нафтовите печки обаче.
Печка чудо,зареждаш и палиш отгоре-надолу..и чак на другия ден чистиш.
Вярно,8-10 кубика дърва..си е готин спорт за една две седмици разправия по рязане и подреждане.

Тук където съм сме на централно парно.
И вода не плащаме,по принцип в Норвегия не се плаща вода.
Парното влиза в наема.
Иначе тока ни е около 600-700кр за тримесечие лятото,а зимно време към 1300-1500кр за тримесечие.
Като сравня стандарта тук,и в България...си е просто геноцид сметките на тока,и цената на киловатчас.
При все че имаме АЕЦ.
Тук сме само на ВЕЦ-ове.
Норвежците са големи врагове на атомната енергетика.
Интересно щеше да ми е,ако нямаха варианти за Вец-ове..каква песен щяха да запеят.?
Само от тяхната си камбанария си гледат.




Тема Re: Онянови [re: Buduhcko npace]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано04.02.15 11:04



Кво става, ръбъл? Тормозят ли те още клубарки на ЛС?

LOL



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.02.15 11:07



Отиди в някоя централа и предизвикай проверка на електромера. Преди струваше около 40 лв., но ако ти е повреден електромера или някой се е прикачил за теб, си заслужава. До 3 дни идват и го сменят и го дават за тестове и ти слагат нов.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано04.02.15 11:08



Не мисля, че проблема е в електромера. Просто цените за тук в БГ са бибрутални. Абсолютен терор в/у населението. Да не говорим, че както беше казано - имаме АЕЦ.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.02.15 11:16



Аз имах подобен проблем преди около 5 години и така го реших. Сметките ми от много големи, станаха поносими, дори малки, но ти си знаеш най-добре.



Тема Ко да прая,нови [re: Nazgulll]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано04.02.15 11:22



търсен съм


Да не се е оплакала и твойта, че не и отговарям?



Тема Re: Ко да прая,нови [re: Buduhcko npace]  
Автор Nazgulll (8см)
Публикувано04.02.15 11:37



Да, идеално сравнение. Точно толкова, колкото мойта ти пише, толкова и другите клубарки.

LOOOOOOL



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано04.02.15 11:46



Да и на мен един път сметката ми за ток беше 3 пъти по-голяма от обичайното. Написах им е-мейл с моите данни и ги попитах, защо е така, дали няма повреда. Още на другия ден минал техник, тествал и сменил електромера. И нещата се оправиха. Не съм плащала нищо, само изпратих е-мейл. И аз си мисля, че си заслужава да попита и да проверят, тази сметка не е нормална.




Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: Nazgulll]  
Автор elmariachi (прагматичен)
Публикувано04.02.15 14:06



Около 60 квадрата за същия период около 70 лв.
Отоплявам се единствено на инвенторен климатик и когато вляза у дома се разсъбличам, защото си правя температурата на около 30 градуса. Просто обичам топлината.

Обаче през нощта спя на отворено, колкото и студено да е навън... просто съм дебело завит. Всяка сутрин правя контрастен душ.



Тема Re: Колко ви е сметката за ток?нови [re: The bad reptile]  
Автор FlLerO99 (руски килър )
Публикувано04.02.15 15:22



Климатикът е най-евтиният начин за отопление. Моя климатик е огромен, не го спираме въобще, когато го включа на хай-пауър на етажът направо става горещо и сметката за ток която харчи само той е около 100-110 лева на месец при обща сметка от 182 лева.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.