Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 24.06.24 
Фен клубове
   >> Френски клуб
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За учещите френскинови  
Автор Mишлeнцe (непознат )
Публикувано07.08.08 14:49



Здравейте!
Искам да ви попитам как учите езика - имате ли си някаква тайна, която да ви помага да напредвате?


И мислите ли, че на някаква възраст от тридесет и много години може да се постигне някакво сносно ниво на ползване на френския, ако ти харесва и те кефи да се занимаваш с него?
Моля, споделете



Тема Re: За учещите френскинови [re: Mишлeнцe]  
Автор LaliМодератор (Усмивка)
Публикувано07.08.08 22:04



Аз френски учих когато бях под 30 години, но ще ти кажа как е с немския сега, над тридесетте - доста по-трудно, но ако имаш стимул ще се справиш.


Но пък и френския си ми беше първа любов и слабост и сигурно и затова ми беше по-лесно.


Редактирано от Lali на 07.08.08 22:04.



Тема Re: За учещите френскинови [re: Mишлeнцe]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано08.08.08 13:57



Френският ми беше деткса любов и си остана платонична

до 30-годишна възраст. Тогава се наложи да отида в командировка във Франция за няколко месеца. Взех със себе си 2 самоучителя, един учебник за спрягане на глаголите, малко полезни сайтове и огромно желание.
И се оказа, че и така става. Е, вярно, че говоря като циганин (comme une vache Espagnole ), ама се разбираме прекрасно с колегите и на професионални и на лични теми. Обсъждали сме политика, спорт, образование, разменяли сме готварски рецепти.
Даже прочетох "La reine Margot" в оригинал само с помощта на джобен речник.

Забелязах, че и във Франция и в Германия хората са по-отзивчиви, ако им говориш на техния език (макар и ужасно неправилно и с отвратителен акцент), отколкото да се мъчат с английския (който владеят по-добре, отколкото ти - техния език).

Т.е., щом имаш желание - възрастта не е никакъв фактор - дерзай и просто се наслаждавай на процеса



Тема Re: За учещите френскинови [re: vens]  
Автор Mишлeнцe (непознат )
Публикувано08.08.08 14:55



При мен интересът (или любовта) към френския се появи ненадейно и за самата мен, когато синът ми взе да го учи.
Вярно е, че на тази възраст се помни по-трудно, но ми е много приятно да се ровя в речника, по нещо ново да научавам...
Проблемът е с времето... работещи хора, с деца... само вечер...или пътьом отивайки на работа...





Тема Re: За учещите френскинови [re: Mишлeнцe]  
Автор Forest_fan (пътуващ)
Публикувано13.08.08 20:58



Аз започнах от кота нула и мога да кажа, че за да напреднеш в научаването на френския език трябва огромно желание, силен мотив и разбира се време (за хората над 30 г. ). Езикът е труден, но пък за сметка на това е много хубав. Мисля, че може да се постигне добро ниво дори и да започнеш да учиш след 30-те





Тема Re: За учещите френскинови [re: Mишлeнцe]  
Автор MyзMaт (непознат)
Публикувано16.08.08 19:00



Всеки език може да бъде научен с достатъчно желание и настойчивост. Особено, ако става дума за разговорния език. По-различно е с рисането. На френски това е мтого трудно по много причини, които няма излагам сега. Ще разкажа само един анекдот свързан с Виктор Юго. Като голям заядливец Юго се сдърпал един господин в някакво заведение. Обидениеят господин обявил на Юго дуел и му предложил да избере оръжие. На това Юго казал: "Господине, Вие сте убит. Аз избрах френския правопис."
На бъдещите франкофони "Успех!".
Аз с моите деца от рождение говоря на френски днес никой от нас няма проблем, включително с произношението.



Тема Re: За учещите френскинови [re: Mишлeнцe]  
Автор jdefoe (седалкотрошач)
Публикувано03.09.08 15:27



Аз съм от френската гимназия и си мисля, че е много важно да имаш поне година на плътен допир с езика, иначе е трудно. Не знам, френският се брои за труден, но за мен немският например е много по - тежък, заради различния от нашия словоред и падежите.

Рецептата е много усилия, както за всичко. Езикът е песен и ще си го обичам винаги.



Тема Re: За учещите френскинови [re: jdefoe]  
Автор killah (absolut`killah)
Публикувано08.09.08 18:57



можеш ли да ми препоръчаш френска граматика за начинаещ. Имам на Чаушев, но ми идва много академична



Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!!!

Тема Re: За учещите френскинови [re: killah]  
Автор Mишлeнцe (непознат )
Публикувано09.09.08 10:43



Здравей!
Въпросът не беше към мен, но да вметна , че Gramaire francaise синята, на която лявата страна е на български- с граматика, а дясната- с упражнения, на мен ми харесва. Има я и изцяло на френски, но мисля, че първия вариант е по-добър за начинаещи. Има я на Славейков - ако си от София де.
Поздрави!





Тема Re: За учещите френскинови [re: Mишлeнцe]  
Автор Forest_fan (пътуващ)
Публикувано11.09.08 08:11



Аз уча точно по тази синята Gramaire francaise и мисля, че е доста добра. Написана е на много разбираем и достъпен стил.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.