Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 22.05.24 
Фен клубове
   >> Френски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Впечатлениянови  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.07.08 11:20



Винаги съм искала да се потопя в атмосферата на Париж, но не съм сигурна дали е добра идея, защото очакванията ми са доста високи.
Затова се преориентирам съм Сен Тропе, който привлече вниманието ми още от дете с филмите на Луи дьо Фюнес.



Чаша френско вино и романтичен французин, на една ръка разстояние.........просто се отпуснете и наслаждавайте.





Тема Re: Впечатлениянови [re: Capa_]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.07.08 12:02



всеки уютен провинциален град е доста по-добро място от Париж, който е доста мръсен /все пак е столица и многомилионен град/. На мен най-ярките впечатления ми бяха от Cognac - едно хубаво селище почти на брега на атлантическия океан, че и с цял музей, посветен на производството на едноименната алкохолна напитка.





Тема Re: Впечатлениянови [re: Last Roman]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.07.08 12:52



Мм, коняк и запалена камина с меча кожа отпред.





Това ли е градчето?



Как правят коняк в град Коняк.





Тема Re: Впечатлениянови [re: Capa_]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.07.08 14:54



личи си веднага кой е ровил в Гугъла:






Тема Re: Впечатлениянови [re: Last Roman]  
Автор Capa_ ()
Публикувано01.07.08 15:04



Айде сега, няма да се впечатляваме от грешки, важното е темата да върви.


Следващият пас е от теб, че май сме само двамата.



Тема Re: Впечатлениянови [re: Capa_]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано01.07.08 16:36



Аз ходих в Париж на 17 години

Не знам дали заради възрастта или просто заради самата атмосфера, столицата ме плени. Иначе много харесах и Лион и Марсилия, колкото и мъръсен град да е... Май никой не харесва Марсилия. А има едно градче - Трувил. Курорно е, направо съм очарована от него.


I believe

Тема Re: Впечатлениянови [re: Capa_]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано01.07.08 16:44



Очакванията ти за атмосферата на Париж са високи? В какъв смисъл? В Париж има хиляди неща, на които са се възхитиш, и още толкова, които да те отвратят. Практически, там има всичко, което търсиш, според склонностите ти - шик бутици и луксозни магазини; туристически обекти, които нямат разглеждане - толкова много има да се види; уютни малки кафененца и ресторантчета; нощен живот; културен живот; музеи, музеи, и пак музеи (обожавам музея на науката); сгради излъчващи аристократично величие и свръх-модерни чудеса от бетон, стъкло и метал; клошари и хипита, спящи в палатки на тротоара на две педи от многохилядната тълпа от минувачи; екзотични (за нас) квартали с щъкащи негри в разноцветни роби - все-едно си в Африка; гангстерски банди и квартали, където не е хубаво да се губиш дори през деня; паркиране броня-в-броня; да изброявам ли още...?
Избери си нещо, което ти харесва, и ще го намериш в изобилие в Париж. А ако е култура, история, изкуство, мода или техника - още повече.

Миналата година си направихме пътуване с кола из Европа. И аз като теб пазих романтични блянове за Сен Тропе от филмите с Фюнес, затова минахме и от там. ВЕрвай ми, стояхме на крайбрежната улица и се опитвахме да си спомним това ли е онази, на която завършваше с парад всяка серия. Еми, не приличаше на нищо, което да помним от филма. Месеци по-късно гледах една серия и специално обърнах внимание на финалната сцена - амиии...., май е същата улица, ама знам ли...


Излишно е да споменавам, че и нищо от останалата част на Сен Тропе не ни напомняше за филма. Реалните впечатления са: гъчкано, много скъпо, иначе приятно - просто лускозен курорт за много пари. Ето ти няколко снимки от там:



A-a-a, да не забравя средиземноморските гларуси - загорели, сравнително красиви и със онази специфична прическа - дълга начупена коса, прибрана назад. Пиещи скъпи коктейли със застаряващи богаташки .
Иди в Авиньон, по-добре - прекрасно малко градче с голяма история.

Ние си харесахме едно селце в близост - Le Lavandu. Приятен, чист плаж, цените - като по нашето Черноморие, сещай се какво значи това. Ако не беше толкова далеч от България, все там щяхме да ходим на море
Само дето Средиземно море е много солено и като погълнеш несъзнателно малко вода, докато плуваш, и после ти се гади и повръща

Във Франция препоръчвам:
- музеите - като почнеш с Лувъра, минеш през Musee d'Orsay, та до Музея на науката - десетки са само в Париж;
- замъците - разгледали сме 20-на, а има още стотици. Ако си падаш по средновековна история, даже има замък, който се строи по тогавашните технологии - можеш да идеш и да погледаш;
- култура и изкуство - няма смисъл да изброявам;
- местната кухня - във всеки регион си имат специфични неща - голям кеф за откриване на нови вкусове и комбинации. Сирена и вино - огромна територия за експериментиране
- да взема да спра вече, че май се отплеснах надълго и широко



Тема Re: Впечатлениянови [re: Capa_]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано01.07.08 17:13



хмм това с романтичния французин е нож с две остриета (макар и не толкова остри, колкото ако беше романтичен италианец)...

sans vouloir heurter vos sensibilites - Сен Тропе се съотнася към Париж, както далечните ръкави на галактиката къмто нейния център (в хиляди парсеци)...

Je retrouve Paris... няма такъв град.

Ако ще е лазурният бряг - Antibes, Juan-les-Pins, Fréjus, Cap d'Agde и една дузина други естествено ...

Keep it simple


Тема Re: Впечатлениянови [re: Last Roman]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано01.07.08 17:20



аре, да ги превземем тия французойки



да си припомнят Цезар

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Леле!нови [re: Capa_]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано01.07.08 17:23



Този долу, да не е братчед на моя Джиджо??



[image]http://dotbulgaria.com/view_image.php?id=1906[/image]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.