Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Fujifilm Fine Pix S 5700 мнениянови  
Автор st39 (непознат )
Публикувано28.01.08 04:03



Здравейте,
Реших да си купя цифров фотоапарат,но така като не съм запознат достатъчно прочетох голяма част от пуснатите във форума теми.От многото информация вече се чувствам повече объркан,отколкото сигурен за избора си.На кратко заделил съм около 400 лв. и искам да се обзаведа с добър за тази цена апарат,като держа да споделя,че определено ми допадат: Fujifilm Fine Pix S5700 Canon PowerShot A570 IS или нещо подобно...
Ще се радвам да науча повече от хора,които ползват тези апарати,какво е тяхното мнение.
Предварително благодаря на всеки включил се.
пп Нека добавя,че главно ще снимам за "семейния албум".



Тема Re: Fujifilm Fine Pix S 5700 мнениянови [re: st39]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано31.01.08 20:57



Фуджито е по-добрия избор. Имам Canon PS A720 IS и Fuji Fine Pix S7000. Снимките на Фуджито са много по-добри.

Държавата България - невъзможни неща няма!

Редактирано от femina на 31.01.08 20:57.



Тема Re: Fujifilm Fine Pix S 5700 мнениянови [re: st39]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 21:27



Femina е права! "Реномето" на Canon-ните се дължи на масова платена реклама, която вдига цените им за едни и същи показатели с ок.30%!

Ето ти пример за очевадно прехвалване на Canon:



Detail Rating (out of 10)
---------------------------
Build quality = 7.5
Ergonomics & handling = 8.0
Features = 7.5
Image quality = 7.5
Optics = 8.0
Performance (speed) = 7.5
---------------------------
Value = 9.0
Highly Recommended

А би трябвало да е
Value = 7.67

Това е платената реклама и прехвалване за Canon!

Твоя избор на Fuji няма хардуерна стабилизация на обектива или на матрицата, има само софтуерна (Picture Stabilzation) = програмата повишава чуствителността за да може скоростите да са по-кратки и трепванията на ръката да не влияят на остротата на изображението! Но от друга страна Fuji-то е с 10х зуум, което е значителни предимство пред 4х зоом на Canon-а с оптична стабилизация на обектива! Освен това Fuji-то е по-обемисто и няма да можеш да го носиш в джоб! Пък и Fuji-то е с 4хАА батерии, а Canon-а с 2хАА (т.е. с 4хАА си имаш 2 комплекта батерии!), и от тук Canon-а е по-лек!



Тема Re: Fujifilm Fine Pix S 5700 мнениянови [re: 123]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано01.02.08 20:07



Хаха и що реши, че Value е средно аритметично на по-горните? На оригиналния сайт няма такава черта ----------------------------- :)



Тема Re: Fujifilm Fine Pix S 5700 мнениянови [re: Cин Mapмoт]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 02:03



Ами за продуктите на другите производители е приближено средно-аритметично, а за Canon е завишено рекламно-аритметично, така ли?!

Явно искаш да подсилиш тезата ми за рекламното прехвалване на Canon! :-)



Тема Re: Fujifilm Fine Pix S 5700 мнения [re: st39]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано02.02.08 12:44



Ако искаш просто да си щракаш насам-натам, да си мъкнеш фотоапарата в себе си навсякъде, да не му трепериш много и няма да си разглеждаш снимките на голямо приближение например във Фотошоп, то си вземи Канон.
Ако все пак искаш снимките да са с идеално качество, изпадаш в подробности и обичаш перфекните неща, си вземи Фуджи.
Аз лично няма да си дам повече парите за Канон, въпреки, че моят е с 6 пъти оптичен зум и с оптична стабилизация. Като си отворя "най-качествените" снимки от Канона във Фотошоп и те изглеждат като насрани (с извинение). Това едва ли ще личи на снимка, извадена после на фотографска хартия, но мен мен дразни, че за тези пари можеше да си купя нещо много по-качествено.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Fujifilm Fine Pix S 5700 мнениянови [re: femina]  
АвторBSF (Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 10:59



Смятам че FUJIFILM S6500 е доста по-добър избор.





Тема Re: Fujifilm Fine Pix S 5700 мнениянови [re: BSF]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано05.02.08 18:42



Супер е, ама е доста голям. Аз затова си взех едно "несериозно" Канонче, за да си го нося в дамската чанта и да си щракам на воля. Ама пак ме е яд. Трябваше да си купя някое малко Фуджи (сапунерка).

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Fujifilm Fine Pix S 5700 мнениянови [re: femina]  
Автор st39 (непознат )
Публикувано07.02.08 20:52



Благодаря за изказаните мнения.....
В някоя по-стара дискусия бях срещнал,че имаш Canon PowerShot A720 IS,с какво този апарат не ти харесва.
А какво ще кажете за FinePix F50fd, с какво той е по-добър от предходния апарат FinePix F31fd, защото този нещо не мога да го намеря.(Става дума за прктическа информация,защото сравненията съм ги прегледал вече.)
И все пак Canon или Fuji.



Тема Re: Fujifilm Fine Pix S 5700 мнениянови [re: st39]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано07.02.08 22:54



Ако не разбираш от снимки и не работиш с Фотошоп, няма да откриеш разликата. Като отворя в тая програма снимка от Канон и снимка от Фуджи разликата си личи. Не мога да ти я обясня тук. Все едно пикселите на Канона са места "измислени". Личи си на границата на два обекта. Границите не са резки, а са размазани, състоящи се от "допълнителни" пиксели. Докато при Фуджито не е така. Там пикселите са правилно подредени, плавно преминаващи един в друг.
Фуджи f50 го има във Фотопавилиона. Не мога да ти кажа с какво е по-добър от f31. Трябва да им сравниш характеристиките. Май не виждам оптична стабилизация при f31 и пикселите са му 6 МP.
Знам, че повече няма да си купя Канон. Имах и един скенер Канон, който сканираше по същия начин както снима и фотоапарата.
Ти защо не харесваш Фуджи f50? Аз мисля че е супер. Като купувах Канона, всички го препоръчваха като марка. Аз пък препоръчвам Фуджито. Това е мое мнение.

Държавата България - невъзможни неща няма!

Редактирано от femina на 07.02.08 22:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.