Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Труден изборнови  
Автор ivec6O (непознат )
Публикувано18.12.07 11:13



Здравейте! Бих искал да ме посъветвате, какво да избера: Nikon Coolpix L14 или Canon Powershot A550? Апарата ще се ползва за семейни снимки и клипчета. И двата ми харесват, а на всичко отгоре са и със сходни параметри. Та давайте акъл!



Тема Re: Труден избор [re: ivec6O]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано18.12.07 14:28



Ако може и аз да прикрепя моето питане към тази тема, защото виждам, че търсим аналогични фотоапарати.
Аз съм се спряла на 3: SonyDSC-W80, PanasonicLumix DMC-LZ6 и Canon PowerShot A560





Много са близки като характеристики и затова е трудно. Помагайте!

Държавата България - невъзможни неща няма!

Тема Re: Труден изборнови [re: femina]  
Автор niki_ao (непознат )
Публикувано19.12.07 12:49



Първо отговор за femina :

От трите , Канона го намирам с най-слаби показатели. Затова продължавам да правя сравнение между Сонито и Панасоника . Ето приемуществата на всеки от тях според разликата в характеристиките им:

1. Сони- по-голям LCD екран отзад - 2,5 инча / Панасоник - 2 инча
2. Сони - по-малко приближение-3 пъти / Панасоник - 6 пъти т.е може да снимаш по-отдалеч , и да ти приближи повече картината
3. Сони-има ръчен фокус, за малко по-напреднали фотографи
4. Сони-прави клипове със звук , а на Панасоника са без звук
5. Сонито е напълно съвместимо с всички програми Уйндоус,
6. Сони- с вградената памет ще направи повече снимки-31МВ, Панасоник-27 МВ

Заключение: Бих избрал Сони. Освен всичко , клипчетата са ти със звук.А по-малкото оптично приближение (3 пъти ) се компенсира с вграденото цифрово приближение, като пак ще направиш добри снимки.С по-сложните характеристики няма да те занимавам.





Тема Re: Труден изборнови [re: niki_ao]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано19.12.07 14:30



А по-малкото оптично приближение (3 пъти ) се компенсира с вграденото цифрово приближение


Сериозно? Ти изби рибата. Ми що въобще се хабят с оптиката. Да правят само фиксирана оптика и цифрово приближение...

Канона е най-добре, заради четирикратния зум. Сонито въобще не го брой, щом не е 707, 717 или 828. Ако избирате апарат според техническите данни само, ще се възхищавате на тръст, бенкю, практика и прочие китайски смешки...



Тема Re: Труден избор - ivec60нови [re: ivec6O]  
Автор niki_ao (непознат )
Публикувано19.12.07 15:20



Здравей ! Ще направя едно сравнение между двата апарата , но само по показателите , по които се различават. Така по-лесно ще се направи сравнението , а от там и избора.

1. Дата на поява на модела : Никон -август 2007 , Канон - януари 2007 г

2. Никон - може да прави освен стандартни снимки в нормалното съотношение 4:3 (ширина :височина ), които да се гледат както на обикновени монитори , така и в размер 16:9 . Това означава , че можеш да гледаш снимки и клипчета на телевизор или компютър с широк екран , без да има черни ленти от двете страни. Кадрите запълват целия екран . И двата апарата имат малка вградена памет , ще трябва после допълнително да си купиш карта с по-голяма (поне 1 Гигабайт) памет, за да снимаш повече снимки и клипчета.

3. Канона е с по-силна оптика , приближава 4 пъти , и е с по-широкоъгълен обектив, т.е. обхваща по-голяма картина от Никона , при едно и също разстояние до обекта.Никона има 3 пъти приближение

4.Канона може да се настрои и на ръчен фокус, когато е необходимо. Никона е само с автоматичен фокус.Канона снима "макро" снимки , т.е. снимки от много близко разстояние - 5 см, с ясен фокус(перфектен за снимки на бръмбари и цветчета ) . На Никона това разстояние е 10 см. На тема "бленди и скорости " - Канона е по-добър !

5. Задното екранче на Никона е по-голямо -2,4 инча , за сметка на Канона което е 2 инча екран , но Канона има и допълнителен визьор за окото (както при обикновените апарати ) Когато е много светло и на дисплея не се вижда добре - поглеждаш през това прозорче и си правиш снимката.

И сега заключението : Аз бих избрал Канона.
Най - вече има по-силен обектив , който е с по-добри параметри. Останалите параметрите , с които Никона е по-добър , не са толкова съществени за направата на по-добри снимки.



Тема Re: Труден избор - ivec60нови [re: niki_ao]  
Авторivec6O (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 15:30



Ясно! Аз и преди това предпочитах повече Canon-а, но сега вече всякакви колебания отпадат! Благодаря ви!



Тема Re: Труден изборнови [re: Бopeтo]  
Автор niki_ao (непознат )
Публикувано19.12.07 15:30



И да.....и не!!.... С цифровото приближение колежките по-горе едва ли ще правят висококачествена фотография за билбордове например. За малки снимки и клипчета не пречи и леко цифрово обработване. Ако беше толкова лошо - нямаше да го предлагат. За любители си е добро. Освен това тук сравнението е между 2 конкретни апарата. Ако беше за предложения на "върхови" качествени апарати , избора естествено няма да е от типа : "Избери китайското !" Разгледай по-обстойно характеристиките на двата модела - в http://www.dpreview.com/reviews , и сам ще се убедиш в това . (стига да можеш да ги разчиташ....

)

Редактирано от niki_ao на 19.12.07 15:38.



Тема Re: Труден изборнови [re: niki_ao]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано19.12.07 15:37



Не ме разсмивай. Цифровото приближение е едно нищо. Чисто рекламен похват. Ако искаш да си приближаваш цифрово нещо, ще го направиш на фотошопа далеч по-качествено.



Тема Re: Труден избор [re: femina]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано19.12.07 22:54



Зададох въпроса си и в друг форум и там се развъртя спор за и против между Канона и Панасоника. Сонито го изхвърлиха от обсъждането още в началото. Ако можете коментирайте и тук.



Държавата България - невъзможни неща няма!

Тема Re: Цифрово увеличение [re: Бopeтo]  
Автор niki_ao (непознат )
Публикувано19.12.07 23:47



Мисля , че фотошоп умеят не повече от 2-3 % от собствениците на цифрови апарати. А едно 2-3 пъти цифрово увеличение не би влошило чак толкова любителска снимка. Естествено и аз бих препоръчал по-рядко да го изпозват. Но запитването беше между тези 2 конкретни апарата с цел семейни снимки и клипчета. Сони има звук на клипа , другия -не. ....Не бих спорил повече на тази тема за да не объркваме повече "колежките ".....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.