Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Тема Продавам зрителна тръба Юкон 100нови  
Авторkris (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 15:00



Имам излишна. Тръбата има два канала за наблюдение 6-25х35мм и 25-100х100мм. Към нея давам статив и адаптер за цифров фотоапарат. Добро състояние. Комплекта е 520 лв. Ако някой се интересува zarkogr@abv.bg



Тема Re: Продавам зрителна тръба Юкон 100нови [re: kris]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано16.10.06 16:25



Тази зрителна тръба както и цялата продукция на белураската фирма "Юкон" е изработена изцяло от изключително некачествени полимери включително оптичните елементи. Освен това 100мм обектив няма покритие върху капацитетът на увеличението от гледна точка на резолюцията, която трябва да бъде при 100х увеличение по-фина от 3 ъглови секунди. Това практически означава, че изображението при увеличения над 60х ще бъде размазано в най-малките му детайли, които няма да бъдат видими. Според мен е най-удачно тръбата да се използва на увеличения до 50х и актуалната й цена следва да бъде 50% от пазарната, тоест максимум 300 ЛВ и то при изключителни случаи.



Редактирано от FileO99 на 16.10.06 16:26.



Тема Re: Продавам зрителна тръба Юкон 100нови [re: FileO99]  
Авторkris (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 00:12



Сигурно са некачествени "полимерите" - многослойно просветлени лещи. Аз не съм специалист ама на сайта си пише всичко или списанията:Wildbird Magazine,
On Target, http://www.thecritics.org/ и т.н...........http://www.yukonamericas.com/index.asp?PageAction=Custom&ID=6



Тема До FileO99нови [re: kris]  
Авторняkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 07:51



Ти какво се бъркаш на всякъде като специалист. Такива като тебе пръдльовци ги знаеме. Човека си предлага какво продава а ти да не си му частен консултант? Ако купуваш уреда тогава може да се пазариш с него!



Тема не може да компенсиранови [re: kris]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано17.10.06 14:44



Многослойното просветление не може в никакъв случай да компенсира ниската резолюция на обектива. Ако купувате зрителни тръби трябва да избирате ЗРТ 457 М, но новите партиди страдат от друг съществен порок на обективът - дисторсия. Това означава, че червеният и зеленият цвят се губят от изображението, което става като монохромно.





Тема Re: До FileO99нови [re: няkoй cи]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано17.10.06 14:46



Ти по полека с думите, че един през устата и няма да знаеш на кой свят се намираш. Обяснявам му на човека защо няма да му купя прибора и каква ще да е пазарната му цена ако държи някога да го продаде. И аз боклуци не купувам, понял?



Тема Re: До FileO99нови [re: FileO99]  
Авторkris (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 13:04



Я !!!....имам си безплатен консултант.
Да не вземете да купувате боклуците на Ауди например. Я по добре някоя Лада. Че то разликата в цената на Юкон 100 с тази предложената ЗРТ е почти три пъти. Защо ли?!?!?
Абе всъщност защо някой купуват зрителни тръби и телескопи с увеличения над 50х. Тъпа работа само пари на вятъра. Нема сми. Така или иначе не може да очистите смога, маранята, прахоляка........баси как съм се прекарал.

Ако имам време ще кача снимки на луната, пък който иска да си прави сам изводи.
Айе със здраве!



Тема Re: До FileO99нови [re: kris]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано08.11.06 15:51



Писали сте глупости на търкалета! Ако е за въпрос аз карам Пасат'97 но това няма отношение с воденият спор. Изобщо Юкон 100 няма покрие на увеличението по мои лични оценки над 70х поради липса на достатъчно резолюция на обективната леща. Така например малкият Юкон 20-50х50 размътва изображението над 32х и на 50х е абсолютно неизползваем. Чиста спекулация с увеличението. ЗРТ 457 М специално военният вариант произвеждан до края на 1992ра година е първокласна зрителна тръба с характеристиките на телескоп. Първо изображението й е кристално ясно поради липсата на дисторсия в съвременият граждански вариант и огромната резолюция достигаща според мен под 3 ъглови градуса. Да не говорим, че обективът е изработен от първокласно оптично стъкло, а конструкцията е от метал. А като говорим за ЗРТ 457 М има и супер ЗРТ 457 М изработено от дебел метал в страхотна металическа кутия като на телеобектив Тайр-300. Експлоатационен ресурс според мен над 50 години, докато Юконите са пластмасови боклуци. Качете снимки на Луната но на увеличения над 70х и ще видите за каква мътилка става на въпрос.



Луната снимана през ЗРТ 457 М - граждански комерсиален вариант.



Тема Re: До FileO99нови [re: FileO99]  
Авторkris (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 19:38




100х със сапунерка в окуляра
А и моля да ми обясните защо пластмасовата тръба 100х е с около 0.5 кг по тежка от солидната метална 3РТ.



Тема Re: До FileO99 [re: kris]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано15.11.06 18:39



Изображението на Луната е добро, не е далеч от това на неоригиналното ЗРТ 457 М включено на 60х. Сега няма да ви разигравам да снимате самолети на 100х, а направо тези дни можем да се видим и лично да инспектирам приборът но ще отнеме време, защото искам да погледам. Отговорът мога да ви го кажа след няколко дни след срещата, но даже и да не купя нищо ще ви черпя едно голямо уиски и следователно няма да ви загубя времето. Сега на въпросът защо Юкон 100 е само с 500 грама по-тежък от обикновеното ЗРТ 457 М, защото е направен от некачествени полимери, не от метал и оптично стъкло. От друга страна обаче това е най-компактната и евтина 100 мм зрителна тръба в света. За сведение Юкон е беларуска фирма, която произвежда приборите си в САЩ.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.