Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:08 23.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема как да си избера апарат?нови  
Авторпишмaн-фoтorpaфka (Нерегистриран)
Публикувано13.09.03 15:53



Запленена съм от фотографията, но нищо не разбирам! Сега съм на етап купуване на апарат (по възможност дигитален - за непрофесионални снимки) струва ли си да си купя апарат фотоклип 7216; 1,3 мегапиксела за 260 лв? По добър ли е от лентовите непрофесионални апарати? Ще прави ли качествени снимки? И ако не е добър, какъв цифров апарат (за тази сума) мога да си взема, който да ми върши работа? Какво се гледа в един апарат? Колко мегапиксела е нормалната резолюция и за какво изобщо служи тази резолюция? Какво друго освен резолюцията е важно за един цифров фотоапарат? Има ли значение марката на фотоапарата?



Тема Re: как да си избера апарат?нови [re: пишмaн-фoтorpaфka]  
Авторфoтokлип HE (Нерегистриран)
Публикувано13.09.03 17:13



По-добре си купи лентов за тези пари. И забрави името фотоклип. Изобщо дигитален апарат под 1000лв няма никакъв смисъл.



Тема Re: как да си избера апарат?нови [re: фoтokлип HE]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано13.09.03 17:35



Абе има добри фотоапарати за под 1000лв но като нямаш пари по добре фотоапарат със лента, но пак няма да е върха на сладоледа.



Тема Re: как да си избера апарат?нови [re: фoтokлип HE]  
Автор fakirka (непознатa)
Публикувано13.09.03 18:11



Мога ли и аз да се включа?
Ще ме посъветвате ли от къде мога да си купа качествен лентов апарат(на старо),коя марка да избера и да не е повече от 500лв.
В нас имаше един зенит от времето на мама ,една приателка на морето ми обиасни как се снима с него ;защоти и това не знаех така направих доста снимки и се запалих;но той се повреди ( и ми казаха ;че не може да се оправи,а и искам нещо по съвременно като технологя,а и да е за аматъор като мен.
Мерси

Raboti siakash ne se nuzdaez ot pari ,jiveii vse edno na zemiata e rai


Тема Re: как да си избера апарат?нови [re: пишмaн-фoтorpaфka]  
Автор T_o_6_e (Невярващ)
Публикувано13.09.03 20:39



Като гледам какво има на пазара - за любители с ограничен бюджет, най-приемливо май е HP Photosmart 635 трябва да струва около 375лв.
2,1МР и 3х zoom .... Не забравяйте и около още 100-150лв. за акумулатори и зарядно + малко памет.

Errare humanum est.


Тема Re: как да си избера апарат?нови [re: пишмaн-фoтorpaфka]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано14.09.03 15:10



За тия пари?
И кво е тва "нормална резолюция"?Колкото повече,толкова по-добре.



Тема Re: как да си избера апарат?нови [re: fakirka]  
АвторHP (Нерегистриран)
Публикувано14.09.03 16:21



За 450 лв Canon EOS 3000 от Метро. Ще имаш повече отколкото ти трябва!!



Тема Re: как да си избера апарат?нови [re: пишмaн-фoтorpaфka]  
Авторпишмaн-фoтorpaфka (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 22:27



благодаря за съветите! какво все пак показват пикселите? и какво се гледа на един цифров фотоапарат?



Тема Re: как да си избера апарат?нови [re: пишмaн-фoтorpaфka]  
Авторreader (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 10:27



Вземи попрочети малко и тогава питай! Не мислиш ли, че почваш да прекаляваш.



Тема Re: как да си избера апарат?нови [re: пишмaн-фoтorpaфka]  
Автор Levent Muncho (фукльо)
Публикувано16.09.03 11:52



Пикселите показват колко точки има в снимката.
1 МП - един милион точки, 2 МП - 2 милиона и т.н.
За качествен печат ти трябват не по малко от 100 точки на сантиметър. Това прави 10 000 точки на кв. см.
Ако искаш да извадиш хубава снимка с размер 10х15 см, значи ти трябват приблизително 1 500 000 точки или 1.5 мегапиксела.
За снимка 20х30 см обаче ти е необходим апарат с около 6 мегапиксела.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.