Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:09 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Тема има ли смисъл да давам повеченови  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано21.07.04 21:01



че 4 MP вместо да си взема 3.2? ще усетя ли разликата?



Тема Iма, ama dali ti trjabva?нови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторRagneroth (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 23:31



Zavisi kakvo iska6, razlika ima, no njakoi hora si imat igra4ki i s powe4e ot 4MP, a snimat na mnogo po- malko, 4e da suberat powe4e snimki wuw pametta - a towa za men e tupo... Ot opit moga da kaja, 4e za lubitelski zeli 3,3 MP si e dostatu4no (do razpe4atwane na A4- format moje da se kaje, 4e e nared obraza, bez zabelejim "KUBIZUM" ...)...






Тема Re: Iма, ama dali ti trjabva?нови [re: Ragneroth]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано22.07.04 01:25



Какво ще ми препоръчаш при положение, че няма да се занимавам професионално, въпреки че нещо почна да ме яде отвътре и че рядко ще разпечатвам,а ако го правя ще е в нормален формат за снимки от 35 мм



Тема Re: Iма, ama dali ti trjabva?нови [re: Ragneroth]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано22.07.04 02:24



А дали не е по-добре да си взема някой camocorder до 250$ д0лара като този:


и мога ли да разчитам на що-годе добри снимки с нея?
в смисъл за тези пари какво качество да очаквам?какъв носител използват тези неща?касета или мемори кард?
вижте тези-това са digital има и аналогови,каквото и да значи това


ето ги аналоговите:


Редактирано от [Matrix]Ghost на 22.07.04 02:33.



Тема Re:нови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторRagneroth (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 11:20



Az ne razbiram ot Videokameri, samo malko ot fototehnika... edinstwenite mi nabludenia vurhu suwremennite videokameri sa, 4e te imat mnogo uslojnena optika (za da imat 10x opti4en zoom, a powe4eto fotoaparati sa samo sus 3x..., korekzija na sutresenijata...), no matriza sus mnogo po- malko 4ustwitelni elementi (prosto njama nujda ot powe4e, ne znam za ekran sus powe4e ot 100 dpi, a za printene na hartija trjabwa pone 200-300 dpi...) Fotoaparatite sa si za momentni snimki, a kamerite- za film4eta... Dig. fotoaparati stawat i kato kamerka, prawjat dobri klip4eta,ama ne koi znae kolko ka4estweni - malko kadri v sekunda, lo6 zwuk, po- malka razdelitelna sposobnost !?!, otkolkoto ako se prawi sustoto nesto sus kamera... A i videokamerite ne sa dobri za snimki- tjahnata matriza e pod 1 MP (ako burkam njakude, molja me poprawete, ne pretendiram, 4e razbiram...) Za izkarwane na snimki 9X13 ili 10X15 cm ti stiga i ustroistvo sus 2MP, za 9X13 cm predpolagam, 4e i kamera ste ti wur6i dobra rabota.. I po4ti wsi4ki (osobenno po- evtinite) videokameri sa sus kasetki. Po- dobre digitalna, otkolkoto analogova- vinagi ste ima analogowi nositeli (vsi4ko v prirodata e analogovo ) , no budesteto prenadleji na digitalnite tehnologii ...



Тема Re:нови [re: Ragneroth]  
АвторCинпpo (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 16:57



Колко кратен е zоомът zависи от формата. Някой виждал ли е средноформатна камера с варио
Мое ли4но мнение... Фотокамерите не правят добър видеоzапис. Видеокамерите не стават zа снимки,освен zа спомен.



Тема Относно снимки от видеокамеранови [re: Ragneroth]  
Автор Trendi ()
Публикувано22.07.04 17:08



Имам дигитална видеокамера, но определено фотоснимките от нея излизат много лошо. Стават само ако искаш да ги приложиш в някой сайт и то не с добро качество.



Тема Re: Относно снимки от видеокамеранови [re: Trendi]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано22.07.04 19:51



Аз си харесах една, която е 650 000 пиксела.Мисля, че това е доста малко,но не знам...Брат ми много иска да си гледа филмчета,аз му казвам, че ще излиза по-скъпо защото харчи повече батерия, а и трябва касета(това само за аналоговата ли е?дигиталната с memory карта ли е?)
вие ако идете на екскурзия(аз доста често го правя и основно за това ще използвам апарата-за спомени) какво бихте предпочели-някакъв филм или много снимки?Аз още не мога да се реша



Тема Ami... [re: [Matrix]Ghost]  
АвторRagneroth (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 12:59



Ami az bih predpo4el mnogo snimki. Gledam turisti kak si pravjat film4eta, ama propuskat mnogo s tova- po- dobre e da se naslajdava6 sus o4ite si na momenta i ot wreme na wreme da dokumentira6 wpe4atlilite te ne6ta sus snimka, a ne da hodi6 kato kon s kapazi i da se wzira6 wuw okuljara i da se starae6 da snima6 njakakwi dvijenija... Te i bez tova posle film4etata izglejdat obiknovenno kato podwijni panoramni snimki.... Taka mislja, 4e samo si razwalja6 exkurzijata... Videokamerata e mnogo hubavo nesto za dokumentirane naprimer na njakakuw praznik wkusti, rojden den, kak primerno deteto ti prohojda/ se u4i da kara kolelo.... ama za ekskurzii az li4no ste predpo4eta fotoaparata... Taka ste moga da si se naslajdavam po-pulnozenno na gledkata...
Kakto otbeljazah v predi6nite si pisanija, ne razbiram ot vodeokameri, ama si mislja, 4e po4ti vsi4ki sa sus kasetki (samo njakoi malki digitalni moje da sa s karta....- ne znam ) Tova dali sa sus kasetki ili karta ne bi trjabvalo da te pritesnjava, dori kasetkata e predimstvo, zastoto e dosta po- evtina i moje6 da si kupuwa6 redovno nov takuw nositel, a ot kartata trjabwa da si prehvurlja6 njakude informazijata (Komputar>diskove...) Az taka mislja po tozi wupros. Ti sam si re6i kakwo predpo4ita6, az samo si kazah moeto mnenie...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.