Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 04.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Свестен ZENIT  
Автор NoLabel (BackInTheGAME)
Публикувано11.06.04 02:56



Кажете от къде мога да си намеря запазен Зенит 11 или 12 на прилична цена, и каква всъщност е приличната цена, 'щото пред Александър Невски са за около 80-90 лева(ма не съм сигурен, по спомен карам). Благодаря предварително.


Through the madness, through the tears...

Тема Re: Свестен ZENITнови [re: NoLabel]  
Авторnml (Нерегистриран)
Публикувано11.06.04 09:13



виж и в www.okazion.bg



Тема Re: Свестен ZENITнови [re: NoLabel]  
Авторmitakata (Нерегистриран)
Публикувано11.06.04 10:06



Moga da ti продам мой - 11, (имам и 12 , но не ми се продава)
Няма скачаща бленда - с ръчен пръстен е и му няма лостчето на самоснимачката (но може да се оправи).
Давам ти го за 49лв.
Пиши на





Тема Re: Свестен ZENITнови [re: mitakata]  
Авторmitakata (Нерегистриран)
Публикувано11.06.04 16:50



Извинявай, излъгах те, че е 11, май беше Е или ЕТ



Тема Re: Свестен ZENITнови [re: mitakata]  
Авторfujifen (Нерегистриран)
Публикувано13.06.04 14:34



Имам модел TTL - дори са два броя-единия е на части,а другия си работи.Разглобения не му липсва нищо,но н ми ске занимава да го събирам.Ако те интересуват-за 100лв.ще ги дам



Тема Re: Свестен ZENITнови [re: NoLabel]  
Автор NoLabel (BackInTheGAME)
Публикувано25.06.04 04:52



А някой може ли да ми каже нещо за "Зенит 122" и дали въобще има такъв в България?! И цена ако е възможно....


Through the madness, through the tears...

Тема Re: Свестен КАКВО???нови [re: NoLabel]  
Автор Peaлиcт (жидомасон)
Публикувано25.06.04 13:44



Сори за всички, дето са писали в тази тема, но за мен ЗЕНИТ и фотоапарат са две много различни неща. Не знам за какво ти е такава непредсказуема машина, за която не знаеш в кой момент пердето й започва да закъснява и да прецаква кадрите (може и да се скъса). За какво ти е фотоапарат, чиито скорости са само В, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250 и 1/500? Даваш ли си сметка колко те ограничаа това при снимането? Харесва ли ти тежкият спусък, който при натискане запира за да може да затвори предварително т.нар "скачаща бленда" на Зенит-а? Лоша, тромава механика, оптика която не е нищо особено....За подобни пари можеш да си намериш една здрава, желязна "Практика" МТЛ 3 или 5, която със сигурност ще те лиши от горепосочените екстри.
Не си мислете, че искам да пробутам нещо свое. Аз не продавам фотоапарат.



Тема Re: Свестен ZENITнови [re: NoLabel]  
Автор Black_Adder (агресивен)
Публикувано25.06.04 13:50



Ima Zenit 122 az prodadoh edin takav predi vreme za 100 leva. Vzeh Nikon FG-20 razlikata e ogromna vapreki che nikona e po-star.



Тема Re: Не се съмнявам....нови [re: Black_Adder]  
Автор Peaлиcт (жидомасон)
Публикувано25.06.04 14:02



...аз преди снимах и с един Nikon EM, като този модел е от 1979 г. Никои от зенитите, които съм виждал, дори и по-новите не могат да му стъпят на малкия пръст.
Никон и Зенит са две съвършено различни неща.



Тема Re: Свестен КАКВО???нови [re: Peaлиcт]  
Автор Borko (един от тълпата)
Публикувано25.06.04 16:24



Точно си го казал както трябва. И аз съм на твоето мнение. Изобщо не си струва човек да се занимава със Зенит.



Тема Lipsa na opitнови [re: Borko]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 20:10



Ne sam saglasen. Snimal sam s Zenit 122K pone 5-6 godini po 15-20 filma na godina, i ot nego sam nauchil poveche za fotografiata otkolkoto bih nauchil ot koito e da e moderen aparat. Visiora mu e po-svetal ot novite AF SLR, fokusiraneto e udovolstvie, a kachestvoto koeto ti dava Heliosa ne e po-losho ot "consumer zoom". Da, triabva da si znaesh exposiciata - ako snimash samo ASA 100 negativen film barzo svikvash (a i te se opraviat), skorostite sa ti napalno dostatachni (az ne pomnia izobshto niakoga da sam snimal ASA 100 film nad 1/500), i da - triabva da imash tvarda raka za vsichko pod 1/125.

Osnovnite mi problemi sas Zenita biaha che e tuhla, kalpavo e sgloben, i snimkite sas svetkavica sa skrab. Vsichki tia dunaprencheta pochvat da puskat svetlina i prah i triabva da gi uplatniavash; pod 0 gradusa perdetata se oslushvat i preexponira (triabva da kompensirash). I da, sled 5-6 godini (ne pomniaveche ) se skapa napalno i pochna da snima kakto si iska. Za bez pari - dovolno.

Ta Zenita e idealna kamera ako znaesh kakvo iskash i kolko da platish za nego - nosish go navsiakde, ne go pazish, ne go mislish - che shte padne, shte ti go otkradnat, bateriite shte svarshat. Predpolagam edin mehanichen Nikon e mnogo po-dobar, no probvai da si kupish nov takav za pod 100 leva.



Тема Re: Свестен ZENITнови [re: NoLabel]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано25.07.04 01:13



продавам отличен и като нов Зенит 122 за 80 лева,с обектив МС Хелиос 44м7
имам и телеобектив за него за 50 лева ако те интересува,обявата е и в оказион.бг. 0888 206451 -Даниел



Тема Re: Lipsa na opitнови [re: Ariel]  
АвторSDA (Нерегистриран)
Публикувано25.07.04 19:04



S dve race podkrepiam Arial, kato go vzemesh na podhodiashtata cena - aparata si varshi rabotata.



Тема Re: Свестен ZENITнови [re: DTMF]  
Автор NoLabel (BackInTheGAME)
Публикувано26.07.04 17:16



До кога важи офертата? След седмица или две ще минавам през Бургас, ама не искам да те връзвам. Ако искаш, като съм там, ще ти звънна да те питам, дали си го продал и ако не си, ще се видим някъде.


Through the madness, through the tears...

Тема Re: Свестен ZENITнови [re: NoLabel]  
Автор NoLabel (BackInTheGAME)
Публикувано26.07.04 17:22



Искам да благодаря на всички във форума, които ми отговориха. Мненията ви и информацията която ми предоставихте определено ми беше полезна. Благодаря и за офертите.


Through the madness, through the tears...

Тема Re: Свестен ZENITнови [re: NoLabel]  
Автор DTMF (болен мозък)
Публикувано27.07.04 00:27



Офертата си важи докато го продам,обади се като идваш .Аз съм от Слънчев бряг за по-точно но мога да прескоча до Бургас стига да имаш интерес.Апарата е отличен. Мисля че 122 е по-нов модел от зенит 11 или 12.Имам и светкавица със фотосензор стига да ти трябва



Тема Още екстри...нови [re: Peaлиcт]  
Автор vladux (от гората)
Публикувано30.07.04 00:53



Имам Зенит 12xp от около 10 години. Към споменатите екстри мога да добавя още няколко, практически тествани от мен:
*** Падане на копчето за смяна на скоростите в неочакван момент, поради разхлабване на винта, с който е затегнато. За по-интересно заедно с него пада и стоманена сачма с малък диаметър. Подобно преживяване може да се очаква и от копчето за избор на чувствителността на фотоматериала.
*** Прекъсвания в контакта, който трябва да включи TTL измервателя при натискане на спусъка.
Иначе става за нещата за които го ползвам (основно снимане на неподвижни обекти от статив). Освен това е падал (в калъфа с който е окомплектован ) от височина около 2 метра върху бетон без сериозни последствия.

vladux



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.