Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 05.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Авторски права на снимкинови  
АвторПитaнka (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 05:22



Гледам колко много списания има на пазара и се чудя - дали всяка снимка в тях е с платени авторски права или не е необходимо?
Снимките от интернет, например разни малки GIF, снимки на хора, предмети и т.н., могат ли да се използват за комерсиални цели – при издаване на списания, реклами?
Не става въпрос за снимките от сайтовете на световно известни агенции или фотографи, а за малки снимки на лица, коли и др.




Тема Re: Авторски права на снимкинови [re: Питaнka]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано25.02.04 07:57



колкото и малка и нищожна да е снимката - не може да се ползва без съгласието на автора и....

българските весници и списания често май си позволяват да гепят снимки от интернет...но май по-често го правят от чужбински сайтове....

ето ти

един хубав пример...чети надолу какво е писала лукчето - към края с по-тъмен шрифт. тя е адвокат и знае какво пише...

а ето и крайния резултат

е оригиналната снимка...

Редактирано от Topбaлaн на 25.02.04 08:00.



Тема Re: Авторски права на снимкинови [re: Topбaлaн]  
АвторActArt (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 10:15



И сега к'во? Автора ще пие една студена вода и това е. Наистина имаме хубав Закон за автроските права, но както всичко друго у нас е "за кон", а не "за лъв". Та затова не пускайте снимки с толкова добро качество в нета - спасение иначе няма. Много важно че са се извинили - едва ли някой го е прочел, а дори и да го е направил... какво от от това?



Тема Re: Авторски права на снимкинови [re: ActArt]  
Автор MилkaЧoko (лилава краВа)
Публикувано25.02.04 12:06



и все пак направихте ли това с глобата или културата си остана ощетена ? :))



Тема Re: Авторски права на снимкинови [re: ActArt]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано25.02.04 15:23



хаха)
извинили се били...

като му звъннах на оня , зам.главния редактор на часовете, се държеше толкоз нагло, все едно съм длъжен да си дам снимката....видите ли, не бил видял какво пише под снимката....пък и не бил чувал нищо за закон за авторското право и подобни неща....чудя се кой държи подобни хора на работа....;-)

и ми вика "аз мога само хонорара да ви платя, друго от мен не зависи"
викам да ми даде телефон на човек, от който зависят повече неща....той ми тресна телефона....

тогава го хвърлих на адвокатката - аз хонорара им не ща....имам си друг начин да си изкарвам парите, а те като искат снимки срещу хонорари - има сума ти репортери, дето за това работят....

имаше един неколкодневен скандал...накрая кандисаха да се извинят))



Тема Re: Авторски права на снимки [re: Topбaлaн]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано25.02.04 20:13



Ехх, да беше му взел парите, повече щеше да го заболи

и аз го мога, и тате го може, ама козата си сака пръч


Тема хаха....ша го заболи.......нови [re: AliBabach]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано26.02.04 08:24



да не казвам кво точно ще го заболи....

той не плаща с негови пари бе! плюс това хонорара е по-малко отколкото ще похарча за път до софия......



Тема Re: хаха....ша го заболи.......нови [re: Topбaлaн]  
АвторЩpak (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 08:32



Щеше да вземеш максимум 15лв.хайде като външен фотограф 20лв.Много добре си постъпил с искане за извинение(между другото за де е като хората извинението трябва да се публикува на същата страница на която е била снимката)



Тема Re: хаха....ша го заболи.......нови [re: Щpak]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано26.02.04 11:16



знам, 15 кинта ми предложиха....те и до ден днешен живеят с мисълта, че ще отида да ги взема ;-)

на същата страница е с по-голям шрифт от основния...)) тез неща ги знам))
доста приятели фотографи имам, едва ли има някой от тях да не са му крали снимки)))





Тема Re: хаха....ша го заболи.......нови [re: Topбaлaн]  
Автор begemotka (минаващ)
Публикувано26.02.04 15:26



В момента съм по майчинство,но преди да родя работих в най-голямия ежедневик та знам нещата и от другата страна и те не са толкова прости(в никакъв случай не оправдавам кражбата)
Аз съм Щрак




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.