Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема избор на скенернови  
АвторMиxaйлoв (Нерегистриран)
Публикувано10.01.04 17:13



Искам да си купя скенер с 35мм адаптер до около 500 лв.
От това което гледах из нета ме заинтересуваха Епсън 3170фото и 2400фото, канон 8000Ф. Интерасуват ме стават ли за негативи в смисъл истински цветове, фокус....
Реални ли са обявените максимални резолюции.
Ако някой има опит с тези и други модели в тази ценова категория моля да сподели.

Предварително благодаря.



Тема Re: избор на скенернови [re: Mиxaйлoв]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано10.01.04 17:20



az imam opit sus epson 1660 i sum mnogo dovolen ot samia skener
a rezoluciite - viarna e tazi, obiavena kato optichna.
kato si vzemesh skener probvai vuescan, na men mi e strashno polezna, makar i leko trudna za rabota

you bring light in...


Тема Re: избор на скенернови [re: Mиxaйлoв]  
АвторSourcerer (Нерегистриран)
Публикувано10.01.04 17:47



Az lichno ne sum dovolen ot flatbed scannerite za scanirane na filmi. Obiknovenno ne mogat da se fokusirat (s malki izkluchenia) no i kogato mogat rezultatite ne sa vpechatljawashti. S njakolko dumi filmovite skeneri sa za taja rabota, flatbed za neprozracni materiali.
Btw malko poveche ot tija pari moje da si kupish filmov skener s rezolucia kam 2800dpi i ste si mnogo po dovolen ot nego ot kolkoto dori ot naj-skupite flatbed s pristawka.
Primerno Minolta DiMAGE Scan Dual III High Speed v amazon e $268, tuka ne znam mojebi da e kam 600-700lv.



Тема Re: избор на скенер [re: Mиxaйлoв]  
Автор BLKnight (неЗАпознат)
Публикувано11.01.04 10:51



Общо взето, си се насочил към добри модели (не съм ги пробвал лично, обаче). Към Епсъна 3170 и канона съм се ориентирал и аз... В ценовата си категория са супер.
Стават за негативи, но за цветовете освен скенера има значение и софтуера, и монитора, на който ги гледаш... По-важно при скенера е динамичния обхват Дмакс - колкото повече - толкова по-добре. Резолюциите - ако фотографията ти е хоби, а не професия, скоро ще разбереш, че няма много смисъл да гониш резолюция, по-голяма от 2400 дпи. В по същата причина не си взимай и филм скенер, макар че те са много много по-добри.. но са само за филми.
Виж, ако ще се занимаваш професионално... скенерите са други :)))



Тема Re: избор на скенернови [re: BLKnight]  
АвторMиxaйлoв (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 10:14



Благодаря за съветите.
Ще помисля още десетина дни докато взема кинти но май ще е Епсъна.
Продавачите на Епсън само Компютър 2000 ли са?
Ако знаете фирми /магзини/ където мога да видя и купя Епсън 3170 ще съм ви благодарен да споделите.



Тема Re: избор на скенернови [re: Mиxaйлoв]  
Автор BLKnight (неЗАпознат)
Публикувано12.01.04 13:23



Принципно вносители са и Компютър продъктс.. не знам други фирми и магазини :((((



Тема Re: избор на скенернови [re: Sourcerer]  
Авторany (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 11:30



Мнението ти е интересно. И аз мисля отдавна да си купя скенер с приставка за негативи. Обаче като прочетох какво си написал започвам малко да се колебая.

По принцип си прав. Като иска човек качество трябва да си вземе специализирана професионална техника. Обаче на мен не ми трябва професионално качество, искам просто да си сканирам негативите и да си гледам снимките на екрана, редактирането и отпечатването на снимки не са ми приоритет. С други думи, не ми трябват впечатляващи резултати, а приемливи. Наистина ли резултатите от сканирането на 35 мм негативи със скенер с приставка (от средния ценови клас) са толкова отчайващи?



Тема Re: избор на скенернови [re: Mиxaйлoв]  
Автор Levent Muncho (фукльо)
Публикувано13.01.04 12:19



Тия дни гледах в Техномаркет едни НР с оптична резолюция 2400 ДПИ (скенера е плосък, но има приставка в капака за 35 мм филми) - прави около 6-7 МП файл от негатива, което е повече от любителските дигиталки.
Цената беше много приемлива - 250 лева
Качеството - не знам какво е.




Тема Re: избор на скенернови [re: Levent Muncho]  
АвторSourcerer (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 12:46



Abe hora vie vijdali li ste scan prawen s takuv skener?
Az prilichen rezultat ot flatbed skener ne sum vijdal obiknoveno taja rezolucija deto ja pishat e na CCD senzora, a rezolucijata na optikata na skenera e drug wapros. Na povecheto takiva skeneri kato skanirash na 800dpi i skalirash izobrajenieto x2 i go srawnish s 1600dpi scan razlika njama da vidish. Puk i po dobri rezultati se poluchawat kato skanirash hartieni kopia. Az lichno sam rabotil i s flatbed skeneri s vazmojnost za fokusirane - te dawat dosta po dobri rezultati no ne i nad 1600dpi puk i cenata im e dosta po goljama. Taka che v tija 6-7MP vsashtnost njama povecge detaili ot snimka s prilicha digi-sapunerka s 2-2.5 MP.



Тема Re: избор на скенернови [re: any]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано13.01.04 14:49



spoko, izobshto ne sa otchaivashti, daje sum puskal v cifrovo foto snimka 10x15 koiato sum skaniral ot negativa i posle pipal vuv photoshop i niamashe kak da razberesh che e minala prez skener. az si imam edno epsunche koeto mnogo dobre mi sluji

you bring light in...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.