Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Цифров фотоапарат - какъв?нови  
Автор lsa27 (новак)
Публикувано08.12.03 10:17



Искам да си купя цифров фотоапарат, но за съжаление на притежавам необходимите знания да го избера сама. Бихте ли ми помогнали?

Не съм професионалист, но все пак искам да имам качествени снимки, като държа да мога да правя и снимки от разстояние по-малко от метър.

Една продавачка почти успя да ме убеди за Canon Ixus i, които бил най-новото и доброто, но той няма оптичен зум и това малко ме притесни. Тя също ми каза, че Олимпус нямали добър баланс на бялото /или нещо такова/, а това беше другия ми избор. Искам нещо с добро съотношение цена/качество. Като цената да е около 1000 лв. Благодаря ви



Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: lsa27]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано08.12.03 11:53



Тук ще чуеш поне 10 различни мнения - като цяло всеки стои зад и защитава избора си (това е диалектически феномен).

Моят съвет е да погледнеш Fuji FinePix S5000.
PRN



Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: PRN]  
Автор lsa27 (новак)
Публикувано08.12.03 12:04



Мен главно ме смущава факта, че Канона нямаше оптичен зум. Което си мисля, че е важно... но пък знам ли? До сега съм снимала само с нормален Олимпус, при който единственото което правиш е да натискаш копчето и да си сигурен, че не си отрязал нечия глава, ръка, крак или друга важна част от тялото .

Мерси за съвета все пак.



Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: lsa27]  
Автор divak (любопитен)
Публикувано08.12.03 14:17



Вземи нещо с оптичен зум разбира се (цифровия зум е нещо безсмислено)
То иначе по-добре да си останеш със лентовия Олимпус



Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: divak]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано08.12.03 15:28



Ами вземи си IXUS 400. Едва ли е повече от 1000лв.



Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: lsa27]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 17:54



S risk da se izkaja nepodgotven, nai-dobrite aparati za pod 1000lv sa Coolpix 4500 i Sony S75...koito na staro (ot EU ili US) sa na blizka cena okolo 400$.

Ako mojesh da gi namerish, 1000-data leva moje bi niama da sa zaminali savsem na viatara.





Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: lsa27]  
Авторmax (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 18:42



Преди около месец аз също дълго се чудих какъв апарат да си взема. Препоръчаха ми Fuji FinePix S5000 и до 4-5 дена ще го получа. Отзивите които съм чел за него са много добри и ако имаш кой да ти го купи от САЩ ще си спестиш около 1/3 от парите.



Тема Re: Виж какво...нови [re: lsa27]  
АвторHP (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 21:54



..Това че си се ориентирал към канон, е добре, верно че "Ixus i" няма оптичен зум, но по принцип тази серия на Канон е насочена към по-компактни, а не към по-функционални модели. Препоръчвам ти А70 за около 700лв или А80 за около 900. И двата са с добра оптика, 3х оптичен зум, 5 см макро, разликата е във въртящия дисплей+1МР за А80.



Тема Благодаря за помощанови [re: HP]  
Автор lsa27 (минаващ)
Публикувано09.12.03 10:00



... на всички.

Сега вече съм по-ориентирана какво да си купя :-)))

Приятен ден



Тема Re: Цифров фотоапарат - такъв!нови [re: lsa27]  
АвторБopeтo (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 11:40



За тези пари най-добре Канон А80 + флаш карта 256МВ + никел-металхидридни акумулатори със зареждачка.
И пей сърце!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.