Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Цифров фотоапарат - какъв?  
Автор lsa27 (новак)
Публикувано08.12.03 10:17



Искам да си купя цифров фотоапарат, но за съжаление на притежавам необходимите знания да го избера сама. Бихте ли ми помогнали?

Не съм професионалист, но все пак искам да имам качествени снимки, като държа да мога да правя и снимки от разстояние по-малко от метър.

Една продавачка почти успя да ме убеди за Canon Ixus i, които бил най-новото и доброто, но той няма оптичен зум и това малко ме притесни. Тя също ми каза, че Олимпус нямали добър баланс на бялото /или нещо такова/, а това беше другия ми избор. Искам нещо с добро съотношение цена/качество. Като цената да е около 1000 лв. Благодаря ви



Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: lsa27]  
Автор PRN (ваш приятел)
Публикувано08.12.03 11:53



Тук ще чуеш поне 10 различни мнения - като цяло всеки стои зад и защитава избора си (това е диалектически феномен).

Моят съвет е да погледнеш Fuji FinePix S5000.
PRN



Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: PRN]  
Автор lsa27 (новак)
Публикувано08.12.03 12:04



Мен главно ме смущава факта, че Канона нямаше оптичен зум. Което си мисля, че е важно... но пък знам ли? До сега съм снимала само с нормален Олимпус, при който единственото което правиш е да натискаш копчето и да си сигурен, че не си отрязал нечия глава, ръка, крак или друга важна част от тялото .

Мерси за съвета все пак.



Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: lsa27]  
Автор divak (любопитен)
Публикувано08.12.03 14:17



Вземи нещо с оптичен зум разбира се (цифровия зум е нещо безсмислено)
То иначе по-добре да си останеш със лентовия Олимпус



Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: divak]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано08.12.03 15:28



Ами вземи си IXUS 400. Едва ли е повече от 1000лв.



Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: lsa27]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 17:54



S risk da se izkaja nepodgotven, nai-dobrite aparati za pod 1000lv sa Coolpix 4500 i Sony S75...koito na staro (ot EU ili US) sa na blizka cena okolo 400$.

Ako mojesh da gi namerish, 1000-data leva moje bi niama da sa zaminali savsem na viatara.





Тема Re: Цифров фотоапарат - какъв?нови [re: lsa27]  
Авторmax (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 18:42



Преди около месец аз също дълго се чудих какъв апарат да си взема. Препоръчаха ми Fuji FinePix S5000 и до 4-5 дена ще го получа. Отзивите които съм чел за него са много добри и ако имаш кой да ти го купи от САЩ ще си спестиш около 1/3 от парите.



Тема Re: Виж какво...нови [re: lsa27]  
АвторHP (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 21:54



..Това че си се ориентирал към канон, е добре, верно че "Ixus i" няма оптичен зум, но по принцип тази серия на Канон е насочена към по-компактни, а не към по-функционални модели. Препоръчвам ти А70 за около 700лв или А80 за около 900. И двата са с добра оптика, 3х оптичен зум, 5 см макро, разликата е във въртящия дисплей+1МР за А80.



Тема Благодаря за помощанови [re: HP]  
Автор lsa27 (минаващ)
Публикувано09.12.03 10:00



... на всички.

Сега вече съм по-ориентирана какво да си купя :-)))

Приятен ден



Тема Re: Цифров фотоапарат - такъв!нови [re: lsa27]  
АвторБopeтo (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 11:40



За тези пари най-добре Канон А80 + флаш карта 256МВ + никел-металхидридни акумулатори със зареждачка.
И пей сърце!



Тема Супер-нови [re: Бopeтo]  
Автор lsa27 (минаващ)
Публикувано09.12.03 14:08



Съвсем ме улесни - вече имам две мнения в полза на Канон А80 :-)
Аз точно ги сравнявах като характеристики с Канон Иксус 400. Ниамаха големи разлики, но ще се доверя на мненията ви...

За флаш картата си прав - видях цените на по-големите, че тези 32МВ...

Мерси



Тема Re: Супер-нови [re: lsa27]  
Авторg_ergana (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 01:07



kazaha mi,che Canon A70 i A80 sa po-dobri ot Canon Ixuss ....



Тема Re: Супер-нови [re: g_ergana]  
АвторBoni (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 01:14



A80 e s matricata na G3 1/1.8" i kachestvoto na kartinata ne se razlichava ot G3,dokato A70 e s malka matrica 1/2.5"



Тема Погледни тази снимканови [re: lsa27]  
Автор DVD ()
Публикувано10.12.03 09:45



Разбира се че всеки ще хвали апарата който има - никой няма да ти каже "Как се набутах с тоя боклук - колко съм тъп..." Това е заради инстинкта за самосъхранение - дори и да е направил грешка човек си измисля причина да я оправдае и вътрешно в себе си да не се чувства прецакан!

Погледни

снимка - апарата е Olympus C-740 Ultra Zoom. Обекта е сниман от разстяние около 2 см от обектива. Оптиката на апарата е отлична за тези пари - 10-кратно увеличение на фокусното разстояние, много добър макро режим (виждаш сама) и светлосила 2.8

Ако искаш може да видиш и други снимки от него.

Цената му в момента е $450 в комплект с 128 МВ карта, чантичка и комплект за почистване с поръчка през Internet разбира се. Цената му в България е безумна - не те съветвам да купуваш от тук!



Тема Re: Погледни тази снимканови [re: DVD]  
Автор Levent Muncho (фукльо)
Публикувано10.12.03 09:59



Най-доброто съотношение цена-качество в ниския клас (до 1000 лева) дават Самсунг. Digimax V3 си има всичко. Матрица Сони, оптика Шнайдер и цена Самсунг.
Виж тук:
http://photo-forum.net/samsung/




Тема Що да гонови [re: Levent Muncho]  
Автор DVD ()
Публикувано10.12.03 10:17



сваляме момичето на нисък клас - щом е отделила тези пари - да си вземе най-доброто което може за тях (не казвам че това е моя апарат, но със сигурност не е и Самсунга). Някъде четох че имало Sony F-717 за около $650 което на тоя ниския долар е супер (ако си печелиш парите в левове де)



Тема Re: Погледни тази снимканови [re: DVD]  
Автор machine head (lazy)
Публикувано10.12.03 11:38



най-доброто макро има Fuji Finepix S602 Zoom. - 1 см.



Тема Re: Погледни тази снимканови [re: machine head]  
АвторLubitel (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 11:54



Аз бих предпочел S7000 Z - същата оптика, но по-добра матрица



Тема Re: Погледни тази снимканови [re: Levent Muncho]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано10.12.03 13:08



Сигурно ли е, че матрицата е на Сони?
А и кои са по-добрите матрици - 1/1,8 или 1/2,7?

Една овца никога не е черна или бяла. Зависи от стадото


Тема Re: Погледни тази снимканови [re: Firebird]  
АвторLubitel (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 13:53



Дори и да е 'сглобен' от маркови части, не значи че е хубав апарат.



Тема Re: Погледни тази снимканови [re: Lubitel]  
АвторБopeтo (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 22:45



Че какво и е по-доброто? Същата площ на матрицата с двойно повече фотодиоди и съответно с двойно повече шум. Но затова пък двойно по-висока цена.
И въобще не ми е ясно за какво му е на любител повече от 3-4 МРх?
Ако е професионалист и ще прави плакати, едва ли ще разчита на сапунерка, па дори и луксозна.



Тема Optio S4нови [re: lsa27]  
АвторLubitel (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 11:21



Za tezi pari v momenta niama po dobur aparat za jena ot Pentax Optio S ili S4 - naskoro se vurnah ot Ispania i e izbran za podaruk na godinata - cenata tuk v Technomarket e dori po niska ot tazi v Espagna... Osven che pravi strahotni snimki prilicha na biju i e s razmer na kreditna karta a puk ima 3X optichno vario za razlika ot Ixus



Тема Re: Optio S4нови [re: Lubitel]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано11.12.03 12:34



Хайде де?!
Ако търсиш ултра портативен, да.
Но във всяко друго отношение (каквото и да си помислиш) е по-зле.

Купувайте български стоки
Искайте си касовите бележки


Тема Re: Погледни тази снимканови [re: Firebird]  
Автор Skotowydec (disable:4786)
Публикувано11.12.03 14:18



По-голямата матрица е по-хубава. Затова 1/1.8" е по-добра от 1/2.7". А 2/3 е по-добра от 1/1.8".



Тема Optio S4нови [re: Бopeтo]  
Автор pentax ()
Публикувано13.12.03 15:06



Bore zasto tova postoiannno negativno otnoshenie kum Optio S... az lichno snimam s takuv ot 6 mesetza i ne znam kakuv drug triabva da izleze za do go smenia...imam hiliadi snimki na bebeto mi i kato gi gledam v sravnenie s mnogo drugi napravo ste si pomislia che pokrai prodajbata na aparati sum stanal i fotograf...priznavam si che sum pristrasten no ne moga da razbera realno s kakvo e po losh... inache priemam vsiakakva obosnovana kritika kum produktite koito vnasiame...no specialno za Optio S - niama niakoi na koito da sum go preporuchal lichno i koito da mi se e oplakal ot aparata ..

ВИП Трейдинг ООД


Тема Re: Optio S4 vs. Canon А80нови [re: pentax]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано13.12.03 23:19



Нещо не си ме разбрал. Аз не казвам че Оптио С е лош. Даже по едно време сериозно се заглеждах в него за да си го взема. А в момента съм го препоръчал на шефа, че главното му изискване е портативността.

Но извинявай, в случая става въпрос за сравняване с А80.
-По-голяма матрица - 1/1,7 (по-малък шум) (знаеш, че бях постнал сравнителни снимки с Канон и Пентакс и ясно се виждаше доста по-големия шум на Пентакса)
-По-голяма разделителна способност (погледни тестовете в дпревю- явно обективите на А70 и А80 са по-добри.
-Въртящият се дисплей на А80 е голямо предимство (това сега ми липсва от)
Про90)
-Пълни ръчни настройки
-По-лек апарат от 200 гр. трудно се удържа да не трепва при снимането.
Има и други по-маловажни предимства, да не се задълбаваме.

Разбира се ако миниатюрността е приоритет, то Оптио С е почти без конкурент. И все пак, въпреки че разглеждах сериозно Оптио С, аз за портативен апарат си взех Фуджифилм Ф700.

Напомням ти, че момичето разполагаше с 1000лв. За тези пари по-добър нов любителски цифров апарат (купен от България) от А80 не виждам.

Купувайте български стоки
Искайте си касовите бележки


Тема Купих си...нови [re: lsa27]  
Автор lsa27 (минаващ)
Публикувано18.12.03 17:27



Canon А80. На всички изказали мнение - благодаря. Прави страхотни снимки :-)



Тема Re: Купих си...нови [re: lsa27]  
АвторБopeтo (Нерегистриран)
Публикувано18.12.03 22:05



Честито! И да покажеш снимки!



Тема Do Isa27нови [re: Бopeтo]  
Авторg_ergana (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 19:47



Bi li mi kazala za kolko si go vze? az smiatam da si vzema A70,che ne moga da otdelia poveche pari za A80,no sym mnogo ljubopitna da vidia snimki.Ste ti ostavia maila si na belezhka.Ako ne te zatrudniavam,prati mi niakoia i druga snimka.



Тема Re: Do Isa27нови [re: g_ergana]  
Автор lsa27 (минаващ)
Публикувано22.12.03 11:24



Vzeh go za 863 leva ot Kodak na Vitoshka, no sys otstypkata ot 5 %.
Dovolna sym mnogo. :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.