Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:30 17.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Eдно въпросченови  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано05.01.03 19:38



Момчета и момичета, случайно да знаете дали някъде може да се намери Лайка от М-серията и приблизително в какъв ценови порядък? Е, за нова няма да имам пари при всички положения , а сигурно и за втора употреба в добро състояние, но все пак хипотетично да попитам...
А какво е мнението ви за С-серията?

Благодаря!



Тема Re: Eдно въпросченови [re: ДoнKиkoт]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано05.01.03 19:56





Втора ръка М апарати са от 1000 до 3000лв. Обективите пак са по толкоз. В БГ не знам дали има въобще такива..

Под 'С-серията' какво имаш предвид, че не съм наясно. Апаратите на резба или новите компактни?

Иначе, препоръчвам ти да си вземеш Фойтландер. Ново боди е между 600 и 1000лв, нови обективи пак по толкоз. Едно от бодитата е със лайка М-байонет, между другото..


Кой богат роднина е починал?

-----------



Тема Re: Eдно въпросченови [re: Zmeu]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано05.01.03 20:14



ами новите компактни нали са уж С-серия

А иначе детската ми мечта е да имам Лайка и все някога ще имам - надявам се някой да намине в тоя клуб и да каже някоя стресиращо ниска цена

Нямам представа какво е това Фойтландер - я разясни малко, моля... Съдейки по думите ти е нещо, което работи с обективи Лайка, но се надявам да разкажеш малко по-подробно.

Благодаря!



Тема Купи си Зорки и мирясвай.нови [re: ДoнKиkoт]  
Автор GenaDP (DivoPrase)
Публикувано05.01.03 20:50



А ако толкоз държиш отпред да пише "Лайка" - върви на площада пред Ал. Невски, там продават такива. Ако се пазариш добре, може да отмъкнеш таквоз менте за 250-300 лв.



Тема Re: Eдно въпросченови [re: ДoнKиkoт]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано05.01.03 20:52



Ами за Фойтландер много не знам.. Май преди години са били големи производители, но отдавна ги няма. И преди 4-5 години пак подновиха производството (или поне името го купи някой) и в момента правят мисля че 4 апарата, заедно със серия обективи. Като пазар заемат точно същото място като Лайка М серията, само че на 1/3 от цената. (Което пак си е скъпо)

За нищо от посоченото горе не гарантирам че е вярно, потърси из нета, пише се Voigtlander.

-----------



Тема Re: Купи си Зорки и мирясвай.нови [re: GenaDP]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано05.01.03 20:51



Е да, то има доста модели Лайка, по-старите са по-евтини..... Честно казано не виждам смисъл да се хвърлят толкова пари, даже бих оспорил и купуването на Фойтландер, ама айде....

-----------



Тема Re: Купи си Зорки и мирясвай.нови [re: GenaDP]  
Автор ДoнKиkoт (Не Кихот :-))
Публикувано05.01.03 22:37



Имал съм доста фотоапарати, но надявам се, знаете как е с детските мечти
Всъщност точно Зоркий не съм имал, но то е като да препоръчаш на някого Москвич 412 пред Ферари
Иначе, като си помисли човек предназначението им е едно и също, но усещането е някак по-различно



Тема Re: Eдно въпросченови [re: ДoнKиkoт]  
Автор explorer (член)
Публикувано05.01.03 23:27



Свястно Leica M тяло (от 4 нагоре) за по-малко от $1000 няма да намериш. Но проблема не е толкова в цената на тялото, колкото на обективите. Старите Лайки (до М3 вкл.) са на резба, от М4 до М7 са на М-байонет. Лайка обективите на М-байонет са безумно скъпи. За C серията нямам какво да кажа, те са си любителски сапунерки, имат освен това и R серия (огледално-рефлексни).

Фойгтландер са като М серията, имат модел на Лайка резба (Bessa-R) и наскоро направиха Bessa-R2 на М-байонет. Обаче обективите им са само на резба, имат адаптери за резба към байонет. Сегашния Фойтландер няма нищо общо със оригиналната немска марка Фойгтландер, това е просто маркетингов трик - японската фирма Cosina са купили името Voigtlander и си ги дизайнват и произвеждат в Япония, като общо взето копират дизайните на Лайка. Аз имам Bessa-R със един куп обективи и съм много доволен, но все пак не е Лайка.

Ето ти малко линкове:


- тука има и за Leica и за Voigtlander



Тема Re: Купи си Зорки и мирясвай.нови [re: ДoнKиkoт]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано05.01.03 23:48



тези зорки са копие на стари лайки от серия М
и им сменят надписа само и ги шиткат на чуждите туристи.....



Тема Ми кат нямаш денги,нови [re: ДoнKиkoт]  
Автор GenaDP (DivoPrase)
Публикувано06.01.03 00:06



кво се точиш на Поршета? Москвич ше караш, кво друго?

Зорки, ФЕД, Искра - всичкото Лайко-подобно... Може и Ленинград да си земеш - Лайка с моторче, хе-хе...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.