Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Киев88 първи впечатления /за разреден Родинал същонови  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано22.12.02 22:59



След онази моя теми за средните формати се сдобих с

. Веднага изснимах един филм, ама в тея английски простори така и не успях да се докопам да минилаб. За това днес заредих един Т-Мах 100 и го изщраках на бързо.

Първи впечатления от негативите - страашно много детайли () Точно тая къща съм я снимал (една кола се беше блъснала в оградката ?!) на 35мм и въпреки че не мога да намеря негативите ми направи впечатление при 6х6 има огромна разлика.

Един от проблемите, който доста Киев 88 имали бил че когато се фокусира на под 2м през ДОФ бутона на обектива влиза светлина. () Снимах малко 'макро' и нямаше проблеми. ( и )

И все пак има кадри като над които си блъскам главата. (Контраста е автоматичен от скенера, иначе не е толкоз, ама не ми се занимаваше.) Определено има тъмни и светли петна и то само тук. Възможно е и да съм осветил лентата при проявяване или зареждане на филма.. или кой знае..

Между другото, 120 филм мноого трудно се зарежда в дозата А, и още едно между друго - изпробвах прочутата формула 'силно разреден Родинал'. Направих го 1:100, 20мин, и май уцелих. Мисля че има ефект, контраста е сравнително нисък, негатива е добре разработен. Ама нямам база за сравнение де.. то си беше доста облачен ден.


Та това е, рапорт даден!


-----------

Редактирано от Zmeu на 22.12.02 22:59.



Тема Re: Киев88 първи впечатления /за разреден Родинал същонови [re: Zmeu]  
Автор hoby (фотографира)
Публикувано22.12.02 23:15



dobre doshul v kluba na sredniq format/makar i samo s ediniq krak/
kogato ne si vigdal po-dobro,vseki srednoformaten kadur shte te vpecatli
cestito



Тема Re: Киев88 първи впечатления /за разреден Родинал същонови [re: Zmeu]  
Автор OO7 (пушач)
Публикувано23.12.02 00:30



Рапорт приет!
Честито, със здраве да си го ползваш!



Тема Re: Киев88 първи впечатления /за разреден Родинал същонови [re: Zmeu]  
Автор BONl (познат)
Публикувано23.12.02 00:40



Не знам ама оная снимка с дървената барака ме кефи.
Иначе си е ясно че по-добро от средния формат няма.Не е ли много тежко и неудобно това чудо бе ?

ROCK'N'ROLL FOREVER !


Тема Re: Киев88 първи впечатления /за разреден Родинал същонови [re: BONl]  
Автор hoby (фотографира)
Публикувано23.12.02 00:53



ne-e-e.ima po-dobro ot sredniq format i to e golemiq format.pak e tegko i neudobno ,no si struva



Тема Re: Киев88 първи впечатления /за разреден Родинал същонови [re: hoby]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано23.12.02 02:31



Хехе, правилно казва хоби. Мен наистина ме впечатлиха тея негативи, разликата е от земята до небето. Ама и Бони е прав - по-неудобно и тежко е. Аз като поснимам 10тина минути и ме заболява ръката .. а и процедурата е по-дълга - ръчен фокус, измерване със светломер/призма и после задаване на скорост/бленда, ръчно превъртане (като има и зареден филм доста трудно се върти) и тн и тн.. Ама съм съгласен с хоби - струва си

-----------



Тема Я кажи, змийска мутро,нови [re: Zmeu]  
Автор GenaDP (DivoPrase)
Публикувано23.12.02 02:38



откъде добара апаратчето - на американското еврейче ли напълни гушата?

Впрочем, за кво си струва тоз среден формат - ти кво прайш с тея снимки, че на 6х6 да снимаш?



Тема Re: Я кажи, змийска мутро,нови [re: GenaDP]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано23.12.02 03:58





Не бе, в оная тема нали един човек предложи един Киев и аз го взех. А за американските евреи ще се погрижим после.. нали и обективи трябват Между другото, ти нали търговии въртиш, я кажи има ли обективи за К88 в БГ и колко струват?

А за формата.. аз като снимам любителски дай със уебкамера 640х480 да ходя! Кеф ми е бе, супер негативи стават

-----------



Тема Ми кат ти е кеф,нови [re: Zmeu]  
Автор GenaDP (DivoPrase)
Публикувано23.12.02 06:29



що не си земеш едно Фуджи 617, да видиш къв негатив вади...

Обективи се намиргат тук-там, не е съвсем трагично положението, ама предимно в Сф. трябва да се търси. Тук имам един 150/2.8 в мн. добро състояние (т.е. нейде 8.5 от 10 - малко следи от чистене има по просветката на лещите, cleaning marks дет им викат ингилизите). Ако го искаш - твой е за 100 лв.

Инак мога да ти намеря и един 45мм, както и гърбове 6х6 няколко, ама цени не знам - ще питам собственика.



Тема Re: Я кажи......нови [re: Zmeu]  
Автор niro (Капитана)
Публикувано24.12.02 01:33



как се оправяш с батерията...... сега ми е с ок. 4 стопа от оптималното




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.