Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема осветлението в 3D ...нови  
Автор vladisss ()
Публикувано04.12.02 16:50



Интересно ми е мнението на фотографи за осветлението в тая 3D графика... и въобще - кажете си всичко, което ви дразни... ще ви бъда благодарен за всяка аргументирана критика...






Тема Re: осветлението в 3D ...нови [re: vladisss]  
Автор zar (niama smisyl)
Публикувано04.12.02 17:03



ами забравил си да осветиш и кичора коса ...
не хвърля сянка ....

Видяла жабата, че подковават коня и си вдигнала и тя крака.


Тема Re: осветлението в 3D ...нови [re: vladisss]  
Автор Levent Muncho (фукльо)
Публикувано04.12.02 17:17



Наистина ли е графика? Съвсем като снимка е.



Тема Re: осветлението в 3D ...нови [re: Levent Muncho]  
Автор zar (niama smisyl)
Публикувано04.12.02 17:23



3Д макса и маята са голяма работа ....
такива чудесии стават че на който им разбира не му трябва фотоапарат

Видяла жабата, че подковават коня и си вдигнала и тя крака.


Тема Аха...нови [re: zar]  
Автор vladisss ()
Публикувано04.12.02 17:40



... прав си.. благодаря.. бях забравил, че за космите има допълнително осветление... ще го включа... а останалото осветление?




Тема Re: осветлението в 3D ...нови [re: vladisss]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано04.12.02 17:46



Със светлината си се справил добре. Косата можеше да е по-лъскава. Обаче защо си го изблещил отблизо с широкоъгълен обектив? Избери един 200мм, издърпай го назад по същата линия и ще се възхитиш от себе си.

Не се сърдете на Дир-аджиите. Толкова могат.


Тема Re: Аха...нови [re: vladisss]  
Автор zar (niama smisyl)
Публикувано04.12.02 17:46



останалото си е ок, ама все пак много бързо става преливането от светло в тъмно, ама нека по фотографите от мен да кажат това ...
не ми харесва текстурата на това чудо пред шишенцето ... много е изкуствена, намери нещо по-подходящо ... примерно дърво, ще стане още по-реално, ама това си е мое мнение

Видяла жабата, че подковават коня и си вдигнала и тя крака.

Редактирано от zar на 04.12.02 17:47.



Тема Re: Аха...нови [re: vladisss]  
Автор pinko (сканиращ)
Публикувано04.12.02 17:49



То осветлението си го строиш според това какво искаш да постигнеш като внушение, напр. ти сега си оставил отзад да потъне, а си наблегнал на предното осветление, то може и така, ама на мен отзад ме дразни тъмницата, де да знам.
Всичко зависи от заданието, което имаш. Дли трябва да има или не бликове, сенките желани ли са или не ит.н.
След като си художник и дизайнер (сайта ти е супер) преди това си направи една скица с представата си за готовия кадър и гони нея(представата)
Що не драснеш на един лист една схема и я сканирай, пък ние ще ти обясним как да си построиш осветлението

Един е Хелмут Нютън и Сюзън Зонтаг е неговия пророк


Тема ще съм ...нови [re: pinko]  
Автор vladisss ()
Публикувано04.12.02 17:52



... ще съм много благодарен на такъв вариант за някое от следващите неща... сигурен ли си, че ти се занимава с обсъжадане на постановката за осветлението?.. за мен ще е много полезно...




Тема Re: ще съм ...нови [re: vladisss]  
Автор pinko (сканиращ)
Публикувано04.12.02 18:00



Разбира се, давай, с удоволтвие ще ти помогнем, тук си имаме даже и професионален оператор(влади), който е доста наясно с осветленията, щото и като осветител е работил в бТВ, ама и другите поназнайват туй-онуй
Само го сложи на хартия и обясни какво се търси, ние ще ти кажем как да го постигнеш
То в интерес на истината и за нас ще е полезно да "пошевелим мозгами" както казват братушките

Един е Хелмут Нютън и Сюзън Зонтаг е неговия пророк



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.