Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Снимките от изложбата  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано04.12.02 22:07



Обсъждат ли ви се снимките? Вие сигурно сте го направили де, между 2 чаши вино

А аз гледах, гледах и реших че тея автори най-добре са се представили:
1. Laf
2. GenaDP
3. hoby
4. fobo
5. DINO
6. Nikon F2

"Добре са се представили" е много общо понятие, тук говоря че всичките 3 снимки са на ниво, иначе има много автори които имат 1 или 2 хубави и другите по-слаби. Браво най-вече на Лафски - и портрета готин, и медузите шарени, и нощната интересна.

Индивидуални снимки също има готини, ама не ми се изброява..

-----------


Тема я тук злобно да попитам...нови [re: Zmeu]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано04.12.02 22:13



коя от моите две не ти харесва?



Тема Re: я тук злобно да попитам...нови [re: Topбaлaн]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано04.12.02 22:31



Ти пък сега.. злобно..
Твоите и двете не са осмото (и съответно деветото) чудо на света, но пък са приятни, в една тема, леко абстрактни, с отражения и тн, следват вече утвърден стил. Не забравяй, Торбалански, че за програмиста на клубния сайта може да съм си запазил престижното място 0.

-----------


Тема I dvete...нови [re: Topбaлaн]  
Автор GenaDP (DivoPrase)
Публикувано05.12.02 01:12







Тема я трай!нови [re: GenaDP]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано05.12.02 01:14







Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: Zmeu]  
Автор explorer (член)
Публикувано05.12.02 05:58



Мен повечето ме кефят... не че има някакви кой знае какви шедьоври, и въпреки това разгледах виртуалната изложба с огромно удоволствие. На мен лично най-много ми харесаха плажа на Laf и мишките на Змея, също и селянина на Лукчето... абе много са хубавите снимки ... пък и има и най-различни жанрове - например репортажни като ракиджията на pinko, натюрморти като крушите на fobo, арт като мацките на hoby и на Гената...



Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: Zmeu]  
Автор mim. (есенно)
Публикувано05.12.02 10:43



има един много сигурен начин да разбереш коя снимка точно ти е харесала
мине известно време и като се сетиш за изложбата и точно това, което ти е направило впечатление - него си спомняш най-добре
та какво се сещам аз:
Нощния плаж на Лаф - даже не пропуснах да го похваля пред мой познат
Леденото момиче на Роко - за мен това е нещо, което може би ще остане недооценено, но определено ми е фаворит, за другите незнам
серията на Ф2
крушите на Фобо
Девойката с чашата на Мик - незнам, седи ми много непренудена и свежа
Циганите на Мунчо
и Стаята с течащия под на Лукчето
а може би и Девойката в червено на Асахи - много дискретна еротика


всички имена са моя измислица


Sheep go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: Zmeu]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано05.12.02 11:16



plaja na laf i mishkite sa mi favoriti

you bring light in...


Тема Да си кажа и аз мнението...нови [re: Zmeu]  
Автор BloodeR (луда глава)
Публикувано05.12.02 13:00



Повечето снимки ми харесаха, някои даже много :), но като цяло не ми хареса това, че половината, ако не и повече, бяха монтажи, цифрова обработка, филтри във фотошопа и прочие. Не съм много сигурен какво точно се включва в думата "фогтография", но според мене дори и цвета на снимката да се пипне с някоя програма, не му е чисто името... То човек по този начин и една гола стена да снима, пак може да го издокара като някой шедьовър.

"До скъсване и четвърт назад..."


Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: BloodeR]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано05.12.02 13:11



И на понятие си нямаш колко много и разнообразни човешки фактори са повлияли на твоята снимка от момента, в който си я щракнал, до момента, в който си взел отпечатъка в ръцете си.

Не се сърдете на Дир-аджиите. Толкова могат.


Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: BloodeR]  
Автор Psychoiho (kozirog)
Публикувано05.12.02 13:13



i az mnogo haresvam "chistata" snimka, no ne moje da se otreche che snimkite na lukcheto sa goliamo popadenie.

a puk ako izdokarash ot gola stena shediovur, pokaji go :)

------
abe "До скъсване и четвърт назад..." e deviza na edin poznat kogato zatiaga boltovete po koleloto si, otkude proizhojda tozi laf pri tebe

you bring light in...


Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: BloodeR]  
Автор sladka (gotina macka)
Публикувано05.12.02 13:14



napulno sum suglasna s BloodeR!!

Редактирано от sladka на 05.12.02 13:17.



Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: asahi]  
Автор BloodeR (луда глава)
Публикувано05.12.02 13:39



Да но в случая факторите са чисто случайни...а пък и са коренно различни от това ти да си играеш с картинката в някоя програмка, не мислиш ли?

"До скъсване и четвърт назад..."


Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: Psychoiho]  
Автор BloodeR (луда глава)
Публикувано05.12.02 13:49



От снимките на Лукчето си спомням онази с "бягащия под". Всичко в снимката ми хареса освен пода и! Много изкуствено беше замазан. Но все пак, всеки с неговото си мнение. Също така не ми хареса и църквата на Гената. Небето беше доста нереално, а и дърветата бяха също замазани. Като снимка изцяло да, но това фотография ли е? Не казвам, че всеки може да го направи, но не е нужно да си фотограф за да направиш подобна снимка, а само да разбираш от фотошоп и да имаш добро виждне. Другата снимка на Гената, която беше някаква брава на врата, доста ми хареса (едната от топ10). Може и да е пипната с разни програми но поне не и личи.

За скъсването и назад съм го взел от един виц, ама ще го сменям с друго (стига да се сетя да го направя:))

"До скъсване и четвърт назад..."

Редактирано от BloodeR на 05.12.02 13:51.



Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: BloodeR]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано05.12.02 14:01



Гледам да има по-малко случайности, когато снимам.
Ако за теб работата с фотошоп е игра за мен е част от професията ми. Виж, възприемането си е индивидуално. 9/10 от фотопродукцията, която ни заобикаля, е минала през дигитална обработка.

Не се сърдете на Дир-аджиите. Толкова могат.


Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: asahi]  
Автор BloodeR (луда глава)
Публикувано05.12.02 14:19



Не съм казал, че е игра. Знам, че е професия и се възхищявам на хората които ги бива в същата. Тази фотопродукция която ни заобикаля си е с чисто рекламна цел, а не за изложби (фотографска). Една случайно щтракната снимка, ако се даде на подходящия човек, може да направи чудеса с нея, и после този който е снимал снимката е фотограф от класа! Не мисля, че там е идеята. Ако един човек наистина го бива да "хване мига" едва ли ще му е нужно да я замазва и да монтира за да направи хубава снимка. (не искам да обиждам никои с това..) Сега остава и да ми кажеш, че не може да се направи хубава снимка ако не се пипне тук там.
Някой беше споменал за човек който прави разни трикове докато копира и се получават разни ефекти. Това го одобрявам, най-малкото защото се прави от фотограф а не от човек който разбира от фотошоп!

"До скъсване и четвърт назад..."


Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: Zmeu]  
Автор DlNO (познат)
Публикувано05.12.02 14:20



Няма да се впускам в подробности , че да не изтърва някоя глупост , че да ми отговори някой с някоя простотия , и аз да му отговоря и т.н. - голям чат ша стане - кажи-речи такива са ни диалозите в повечето от случаите....
И тъй , ИСКРЕНО И ЛИЧНО:
ПО-НАЙ ми допадат: (туй е по-малкото)
Бони1
Гена1- (въпреки,че долу в дясно , не знам защо ,МИ липсва трактор)
Ира2
Колиовите1
Лаф1
Мик3
Никон1
Психоихо2
Торбалан2
Фобо3
Зар1
Змей1
НАЙ-ПО-НАЙ ми допадат (туй е по-голямото)
Асахи1 , Хоби3 , Лукчето1 , Борето2




Тема Re: я тук злобно да попитам...нови [re: Topбaлaн]  
Автор ичиkoнти (егати пича!!!)
Публикувано05.12.02 14:22



Я дай един линк , че май пропуснах да ви видя всичките.



Тема Re: я тук злобно да попитам...нови [re: ичиkoнти]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано05.12.02 15:18



ако дира се навие да добави това тук...





Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: DlNO]  
Автор ичиkoнти (егати пича!!!)
Публикувано05.12.02 17:15



Мнения мнооо....гооооооооооо................Нека и аз дам моето , като предупреждавам - да не се сърди никой - не е това целта ми!!!ТОВА Е МОЯТА КЛАСАЦИЯ.
Lukcheto-Първо място - цялостно представяне .
GenaDP- с всичките му работи;
hoby-с всичките му работи;
zmeu- само 1 и 2 ;.
BONI-с всичките му работи;
fobo - с всичките му работи;
mim. - с всичките й работи;
Asahi - 1 И 2;
Laf -1 и 2;
DINO -1 и 2 , този стил ми допада много;
Nikon F2- с всичките му работи;
Торбалан -с 2;
Миk- и неговия стил ми харесва ;
Борето - 1 и 2 ;
Има и автори които оставям без коментар.
А обратното на казаното до тук представят следните автори /дано не ме псуват/
koliovite ; Levent Muncho ;Марkишки;BabaYaga с 1;Ira ;Outfaced;r_popov;pinko;Rocco - на този човек пък няма четливо нещо в снимките;zar-същото и за неговите.



Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: ичиkoнти]  
Автор DlNO (познат)
Публикувано05.12.02 18:23



хубаво,хубаво,
мн.се радвам,че има и други да мислят обратното на това,че щом сме събрани "от кол и въже" - невър майн кви кснимки ще се представят.......
- И пак почна баналната "дъвка"- фотография ли е дигиталната намеса - ама фотографа можело да се намесва в копирния процес , щото бил истински фотограф , а не можело да прави фотография с дигитални средства, щото там могат ( и то много по-вече ) компютърните специалисти .... тука има нещо нередно в тази категоризация....
- винаги е имало и ще има нови средства - важен е крайния продукт - а там е още по-голяма джунгла , а после идва и напасването през очичките - демек субективния фактор......кратко и най общо казано....
- ако имахме жури - щехме да имаме класация.......
- ако имахме друго жури - тя щеше да е друга........
- ако имахме друго,друго жури - тя щеше да е още по-друга
Мисля,че най доброто е,че сме се събрали , още по-доброто което може да се направи е,да се усъвършенствуваме , учейки се от грешките си и един от друг , но...запазвайки индивидуалните си качества и стил-благодаря



Тема Blo,нови [re: BloodeR]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано05.12.02 18:26



и аз съм върл традиционалист (признавам - най-вече щото нямам пари за оня 14мп Кодак) и не обичам дигиталните мацаници и оцветявания, НО понякога попадам на такива снимки, че не мога да си изкривя душата и да ги оплюя..

Всичко е конкретно и индивидуално

-----------



Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: Zmeu]  
Автор magnet (лято)
Публикувано05.12.02 18:44



я и аз да си кажа фаворитите. подреждам ги по азбучен ред.
дино-2 ,
фобо-2 ,
ира 1 и 2,
лукчето 1 и 2,
маркишки 1,
мик 1 и 2,
торбалан 2,
змей 2.

но....на първо място е снимката на лафчо с морето.
Благодаря ти, Лаф! кво пиеш?



Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: BloodeR]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано05.12.02 20:14



Аз не участвам в изложбата само я разгледах, но ще ти кажа нещо - мерси от "случайния" фактор снимката да ми я копира някой който вижда минилаб за 2-ри път и цветовете да нямат нищо общо с това което е на филма или от друг "случаен" фактор да ми скапе някой филма с хубавия си химикал, и такъв случай имах!
Утре ще пусна снимки в подкрепа на твърдението ми....



Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: !!!!!FROSTY]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано05.12.02 20:17



интересно, защо ли ти вярвам и без да показваш снимки...))



Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: Topбaлaн]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано05.12.02 20:30



Щото едва ли има някой който не е бил участник в това върховно "ПРИКЛЮЧЕНИЕ"



Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: magnet]  
АвторDlNO (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 00:11



Благодаря , че ме разбираш.....................



Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: !!!!!FROSTY]  
Автор BloodeR (луда глава)
Публикувано06.12.02 01:38



Аз нещо изпуснах нишката. Каква беше идеята за "мерси"-то?

"В името на всички черни дупки на космоса!"


Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: DlNO]  
Автор hoby (фотографира)
Публикувано06.12.02 02:31



И аз да кажа кои снимки ми харесват/карам по реда в който са публикувани тук/
2 на асахи
3 на бони
1 на борето
2 на дино
1 на гената
1 на лаф
1,2,3 на лукчето- поздравления
3 на мик
2 на мим
2 на никон ф2/Венеция май трябва да се погледне от някой по-различен ъгъл.много си приличат вече кадрите от там/
2 на торбалан
2 на змея
във връзка с по- горния спор за цифровата фотография,
ще кажа ,че от моите снимки само номер 3 е дигитално манипулирана.
1 и 2 са направени с двойна експонация



Тема във връзка с твоите снимки....нови [re: hoby]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано06.12.02 07:24



който си го може си го може и с фотошоп и без....



Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: hoby]  
Авторичиkoнти (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 10:19



на никон ф2/Венеция май трябва да се погледне от някой по-различен ъгъл.много си приличат вече кадрите от там/
копирах мнението , щото ми хареса.Въпреки , че снощи не го видях , се разрових в старите си списания.Стори ми се , че съм ги виждал накъде тези снимки преди.Оказа се не от същия автор , но намерих подобни във френското списание , че и в немското.Но тези са хубави !



Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: Zmeu]  
Автор niro (Капитана)
Публикувано06.12.02 10:47



На принципа коя човек си спомня най-много /но и не само заради това/ - Лаф1.
Също и 'пътя' на Лукчето... В тази връзка - това си е арт- или абстрактна фотография, не знам как е правилното, но мисля че е без значение начина. Просто 'тъмната стаичка' се заменя с други способи.... - всяко нещо с времето си...
Също съм привърженик на 'снимката на момента' и не си падам особено по композираните неща при заснимането.... Но е нормално да обработиш така, че да акцентираш нещо, да покажеш творчество и фантазия....



Тема Re: Да си кажа и аз мнението...нови [re: BloodeR]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано06.12.02 21:27



То и мерсито трябваше да е в "" а иначе ставаше въпрос за СЛУЧАЙНИТЕ неща по пътя на снимката)))) Карай.....



Тема Re: Снимките от изложбатанови [re: niro]  
Автор BONl (познат)
Публикувано07.12.02 02:18



Най-ми харесаха снимките на Лукчето.Те между другото са Инфраред снимки ,правени с инфраред филтър и цифров апарат и са живо доказателство как сега всичките ми опоненти в миналогодишния спор за ИР възможностите на дигиталния апарат(матрица) трябва да си посипят главата с пепел.В тях фотошоп няма.
Също така ми хареса много и снимката на Лаф(нощната)

ROCK'N'ROLL FOREVER !


Тема Re: Я дай...нови [re: ичиkoнти]  
Автор Nikon F2 (******)
Публикувано07.12.02 23:56



Я дай някакви координати" /Издание/брой/година/ Много ми е интересно да видя как други са интерпретирали темата? Аз съм виждал някои неща и съм се опитвал да бягам от повторения, ама знам ли?...



Тема някъде из последните броеве....нови [re: Nikon F2]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано08.12.02 00:08



на популяр фотографи имаше статия за тази кръчма с маските...не знам дали е само една и дали е точно същата, но когато ги видях си мислех, че става дума за същата...за това и те попитах дали са от италия...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.