Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Pitaneнови  
Автор Black_Adder (новак)
Публикувано15.10.02 22:09



Zapalil sam se da si pravya photo laboratoriya. Nyakoi mozhe li da mi obyasni kakvo e nuzhno za vadene na tzvetni snimki pri domashni usloviya i dali izlizat mnogo po-skapi. Blagodarya predvaritelno



Тема цифров.....нови [re: Black_Adder]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано15.10.02 22:28



фотоапарат и цветен принтер...дори компютъра не е задължителен при някои модели....

по класическата технология:
дози за промиване на филмите
вани за бъркане на химиите
увеличител
филтри сигурно
тъмна стая
много деминерализирана (или дестилирана) вода
реле за време
много химия и упътване за работа с нея.....

и най вече много нерви....


вероятно ще излезнат доста по скъпи снимките копирани в домашни условия....



Тема Re: цифров.....нови [re: Topбaлaн]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано15.10.02 22:46



Недей да си проявяваш филма на ръка, най-малкото защото е много по-евтино в минилабовете.

За снимките - хартията май не е по-скъпа от обикновенната за ч/б, но ще пък ще хабиш много повече.. нали ще трябва да внимаваш не само за яркост и контраст, ами и RGB поотделно! Освен това не знам дали можеш да ползваш safelight или трябва да си в абсолютна тъмнина. На мойта safelight има един филтър 'за цветно', но не им вярвам.. щом го виждам, значи и хартията (нали е цветна) трябва да го регистрира. Химията май се казва RA-4, има Фуджи Кристал Аркайв хартии.. и Кодак имат някакви. А защо искаш сам да се занимаваш? На ръка черно-бяло бива, ама цветно.. Дето вика Торбалана - цифрово е много по-лесно.

Хайде, успех!..

-----------



Тема linksнови [re: Zmeu]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано15.10.02 23:09



Абе що няма сносни големи сайтове за цветния процес? Тук-таме по нещо.. ето какво намерих, дано ти е полезно:


и


-----------


Тема Re: цифров.....нови [re: Zmeu]  
Автор Black_Adder (новак)
Публикувано15.10.02 23:30



Imah predvid samo snimki za filma mi e yasno. Iskam da probvam snimki zashtoto mi e interesno kakvo shte stane. Kolkoto do digitalnata fotografiya kam neya izpitvam izklyuchitelna nepryazan i vaobshte ne iskam da ya komentiram.



Тема Re: цифров.....нови [re: Black_Adder]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано15.10.02 23:37



В България ли си или чужбина? Щото химикалите и хартиите може би няма да се намерят толкова лесно......

-----------



Тема Re: цифров.....нови [re: Zmeu]  
Автор Black_Adder (новак)
Публикувано15.10.02 23:56



V BG. Zashto da ne se nameryat lesno tiya ot minilabovete nali gi kupuvat ot nyakade.



Тема Re: цифров.....нови [re: Black_Adder]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано16.10.02 00:32



Не знам какъв процес ползва минилабовете за вадене на снимки.. Като ги правиш на ръка е RА-4, но дали е същия за машините... Освен това мисля че трябва много точна температура за да ги вадиш (май 20С), която не бива да варира..

-----------



Тема Re: цифров.....нови [re: Black_Adder]  
Автор niro (Капитана)
Публикувано16.10.02 09:30



Наистина ще е по лесно по цифров път. Дори и без никаква доп. обработка, предполагам ще имаш по-добри резултати. И наистина както казва Змея не трябва да варираш в температурата на разтворите - трябва да са с терморегулатори. А се е изменила, а ти е дошъл някакъв цвят и ще станат едни арт.... И технологията се различава от машинната, затова и разтворите може да не са същите. А бе Змей това RA-4 не е ли за диапозитиви....



Тема Re: цифров.....нови [re: Black_Adder]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано16.10.02 09:43



Потърси някой, който копира цветно ръчно, и го помоли да постоиш с него в стаичката 5 часа. После сподели впечатленията си.

Не се сърдете на Дир-аджиите. Толкова могат.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.