Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 07.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Първия Online Фотоконкурснови [re: SaS]  
АвторBONl (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 12:04



МИСЪЛТА МИ Е,ЧЕ МОЖЕ В РЕГЛАМЕНТА ДА СЕ СЪОБЩИ ,ЧЕ ПРИЕМАНЕТО
НА СНИМКИ СТАВА ДО ЕДИ КОЯ СИ ДАТА И СЛЕД ТОВА ВСЕКИ ЩЕ МОЖЕ ДА
ВЛЕЗЕ И ДА РАЗГЛЕДА ЦЯЛАТА ГАЛЕРИЯ,ДА СИ ИЗБЕРЕ СНИМКА ОТ ВСЯКА
КАТЕГОРИЯ И ДА ГЛАСУВА ЗА НЕЯ.
ПРИ ВСИЧКИ ВИДОВЕ КОНКУРСИ Е ТАКА. ПЪРВО СЕ СЪБИРАТ ВСИЧКИ РАБОТИ,
ПОСЛЕ СЕ РАЗГЛЕЖДАТ И СЕ ГЛАСУВА.
ПРОСТО РЕЗУЛТАТИТЕ ЩЕ СА ПО-ОБЕКТИВНИ.
НЯКОЙ МОЖЕ ДА НАПРАВИ СУПЕР СНИМКА НА 27.12.2001Г И ДА Я ПУСНЕ,
НО КАКВИ ЩЕ СА МУ ШАНСОВЕТЕ ДА СЪБЕРЕ ТОЧКИ???

ТОВА Е ПРОСТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ, НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ.



Тема Re: Първия Online Фотоконкурснови [re: Spidercho]  
АвторBONl (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 12:31



СПЕЦИАЛНИ ПОЗДРАВИ НА ГЕОРГИ ВЕЛИЧКОВ ЗА СНИМКАТА "SUNSET"
НЕВЕРОЯТНА Е !



Тема Re: goleminata na snimkiteнови [re: SaS]  
Авторfotoaparat (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 13:46



Naistina snimkite sa tvqrde malki. Pri takiva razmeri nesta kato fokus, nasitenost na zvetovete, kontrast i detaili e trudno (poniakoga nevqzmojno) da se vidiat.
Moje bi sledvashtia pqt ste ima tri vida razmeri (malki/sredni/golemi) kakto e vqv
www.photo.net



Тема Re: Първия Online Фотоконкурснови [re: BONl]  
Авторbrbr (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 13:54



Nqkoj da e vijdal slynce i luna na edno mqsto ?



Тема FAQнови [re: SaS]  
АвторSaS (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 10:23



Mislq da sloja FAQ list na sajta ( FAQ = frequently asked questions )
Kak mislite dali shte obobshti vyprosite koito vyznikvat ?



Тема ...да но...нови [re: brbr]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 17:56



Абе то може, но когато Луната е близо до Слънцето, в смисъл скоро след залез или рано преди изгрев, тогава Луната е като сърп а не е пълна. При пълнолуние Луната е диаметрално противоположна на Слънцето, т.е. на другия край на небесната сфера.



Тема Re: ...да но...нови [re: Mapkишkи]  
Авторbrbr (Нерегистриран)
Публикувано26.09.01 22:43



T.e. s edna duma ne e majstorlyk zashtoto nikoj ne moje da go napravi s aparata :))



Тема Ами не знам, защото...нови [re: brbr]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано27.09.01 09:10



...имонтажа си е майсторлък, пък и аз съм правил разни нидомислици...
Не крия, че моята снимка в "Свободна тема" на Млечния път над колоната от Симеоновия дворец в Преслав също е монтаж и ще обясня защо:

Когато се снимат звезди, се налага дълго експониране около 20 - 40 минути с водене, за да не станат звездите като дъгички. С други думи, фотоапарата следи движението на небесната сфера. Да ама ако на преден план има неподвижен обект - изображението му ще се размаже. Затова първо заснех със Зенита Млечния път като монтирах апарата до тръбата на телескоп, с който водех 30 минути, после вместо да затворя затвора от спусъка, просто сложих капачката на обектива и отидох в стария град през облачна нощ - като няма звезди. Тогава с един друг апарат се "прицелих" в колоната, блокирах движенията на статива, смених помощния апарат със Зенита чиито затвор все още бе блокиран на "Т" и с малко съмнения дали не съм разместил нещо отворих капачката на обектива. След това блеснах със светкавицата няколко пъти от ръка и от далече, за да осветя колоната, и чак тогава затворих затвора от спусъка. Мислех си, че няма начин някъде да не съм я оплескал Ама то взе че се получи, с изключение на едно нещо: върху изображението на колоната се бяха случили изображения на ярки звезди, и тя изглеждаше понадупчена като швейцарско сирене Е тогава вече нямах избор - скенирах я и я обработих на Фотошопа като замаскирах "излишните" звезди.
Може би не си струваше играта, но пък реших да си угодя на ината.



Тема Re: Ами не знам, защото...нови [re: Mapkишkи]  
АвторSaS (Нерегистриран)
Публикувано27.09.01 12:10



:)) ne znam kolko sa se vijdali zvezdite no opredeleno snimkata e dobre taka.
Mnogo li e po-razlichna v naturalniq variant



Тема Re: Ами не знам, защото...нови [re: SaS]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано27.09.01 14:29



Ами звездата Вега от съзвездие Лира, която е една от няй-ярките на небето се беше проектирала върху колоната и то върху засенчената й част - веднага си личи, пък и не беше само тя
Всъщност този експеримент го повтарям след един друг подобен, който правих преди 2 години, но след като тогава се изложих още по-зле и ми се изпари мерака да го повтарям:((
Другата идея беше да снимам всичко там на място, като преди приключване на експозицията светна със светкавицата 2 - 3 пъти за да осветя колоната, но пък за 30 минути водене щеше да излезе и нейния размазан тъмен силует. Освен това в стария град няма ел. захранване за електромотора, задвижващ воденето на телескопа.
На адрес

съм публикувал и други астро-снимки, но без обекти на преден план. На някой от тях се виждат размазаните по време на воденето силуети на клони от дървета, хванати от обектива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.