Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Аз пък...  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано28.05.23 20:37



Блже мой, нюк, не знаех за брат ти.
Много съжалявам





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Аз пък...нови [re: tartarianeyes]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано28.05.23 22:12



Кой писюр се изтри, та увиснах.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Аз пък...нови [re: tartarianeyes]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.05.23 11:57



Аз бях този писюр. На 39 все още не съм се научил да изразявам мисълта си кохерентно. Не се безпокой за мен. Не знам какво щях да правя без теб.





Тема Re: Аз пък...нови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.05.23 12:00



И от мен съболезнования - за него и за родителите.

„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“


Тема Re: Аз пък...нови [re: MupaM]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.05.23 14:13



Благодаря ти, Мира.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано29.05.23 14:45



Не знам какво да кажа, освен съболезнования? Кога? Всъщност, не питам, първоначалният шок е огромен, особено ако е изненадващо.



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано29.05.23 15:11





Хайде, хайде.


върнете ни архивите, идиоти

Редактирано от tartarianeyes на 29.05.23 15:20.



Тема Re: Аз пък...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.05.23 22:51



В късния следобед на 3-ти февруари тази година: 2023-02-03

Редактирано от Nuke Dukem на 30.05.23 10:33.



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано29.05.23 22:53



Нюк, съболезнования.



Тема Re: Аз пък...нови [re: Albena l]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.05.23 22:55



Благодаря ти, Албена.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано30.05.23 13:25



Съболезнования, Нюк.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано30.05.23 13:28



Съболезнования.

Редактирано от ad miral на 30.05.23 13:39.



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано30.05.23 13:45



............



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано30.05.23 22:27



Много съжалявам.
Сили за теб и семейството!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Аз пък...нови [re: ad miral]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 00:27



Благодаря ти, Ад.







Тема Re: Аз пък...нови [re: Baldrian]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 00:34



Благодаря ти, Вал. Сили и за вас.





Тема Re: Аз пък...нови [re: ad miral]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 13:36



ПП: Една миля е една минута от четвърт меридиан, а 1 километър -- около 1/225 хилядна от разстоянието, което светлината изминава за една секунда във вода... И това е единственото, което научих покрай тази загуба.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано31.05.23 13:46



Времето не лекува, но човек се научава да живее с болката и липсата. 7 години минаха откакто загубихме детето, а чак миналата седмица мъжът ми реши да се раздели с колата му. Чистеше я, миеше я, подпалваше от време на време. Всичко й се плащаше.

Семейството е важно, подкрепяй родители си!



Тема Re: Аз пък...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 14:11



Дълбоко съжалявам за вашата загуба, Ружа. Моля, приеми моите най-дълбоки съболезнования.







Тема Re: Аз пък...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано31.05.23 15:27



Най-добрият наркотик тогава е работата...



Тема Re: Аз пък...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано31.05.23 15:48



Да, аз съм споделяла тук каква беше помощта от невероятната болка, именно работата... като отвързани.
Да не се повтарям.



Тема Re: Аз пък...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 16:15



Да почива в мир детето, наистина съжалявам.

Днес имах ужасен пристъп на тетаничен трисмус (lockjaw). От почти десетилетие насам през няколко години ми се схваща челюстта в отворено състояние, като болката е неописуема и толкова голяма, че ти се иска да умреш, за да се отървеш от мъчението. Чувството е сякаш някой е забил клин в челюстта ми и се опитва да я изкърти. От спазмите физиономията става гротескно грозна и деформирана, а езикът излиза напред изплезен.

Не знам дали ти се е случвало на теб или на някого от твоето обкръжение, но симптомите са много сериозни и ако такова нещо ми се случи по време на работа, най-вероятно ще я загубя, защото почвам да надавам вой до небесата като чудовище, сякаш съм заклано добиче, и да се гърча като стъпкан червей, агонията е страшна. Случи ли се такъв пристъп, лечението е да пия магнезий, витамини и мускулни релаксанти, но ефектът настъпва след много време, след поне половин-един час. Наскоро, преди може би година-две, се ваксинирах срещу против дефтерит, тетанус и коклюш, но като се върна, обезателно трябва да отида до личната ми, за да й кажа какво преживях и да платя за DPT ваксина.

Извинявай, че те нагърбвам с моите здравословни проблеми.







Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано31.05.23 16:26



не знаех какво е това, питах гугъл-тетаничен триЗмус. Пак не ми стана ясно



Четох и на други места : патологично състояние, при което устата се държи затворена от продължителен спазъм на дъвкателния (челюстен) мускул, често наблюдавано в случаи на тетанус.
Не, не те разбирам.
Не ме нагърбваш, ни най-малко. Тук сме и за да си помагаме.
Аз бухам още след пневмонията, ходих вчера на холистичен доктор, то зор вече
Така че... споко, пиши си. Каквото можем, ще си помагаме.



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано31.05.23 16:47



Този тетанус не значи ли, че си бил в досег с тази бактерия (патогенна пръчица било)?
Което се случва при тежки контузии -- убождане, дълбоки (??) разкъсни, контузни рани, вкл. при счупване.

Демек не е хич лесно да се заболее от това - с животни ли си работил, и/или настъпил или хванал с ръка примерно пирони, или счупил крак или ръка?



Не е ли лечимо!? Или само се облекчават симптомите, но не се маха от тялото напълно?
Ако е лечимо, си за един голям бой!!
Веднага взимай мерки да я разкараш тази гад от тялото си!!

Кога точно го хвана това - преди месеци, или повече - години?
Ако е "почти десетилетие", нещо не е наред.
С правилно лечение много отдавна трябва да е отминало!

Явно когато е трябвало си се лекувал "през пръсти" и затова гадта е останала..


Редактирано от Naki на 31.05.23 17:06.



Тема Re: Аз пък...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 17:25



Пожелавам ти скорошно оздравяване.

Да, разбира се, триЗмус... Симптом на тетанус.

Тетанус, или както му казват още lockjaw, е бактериална инфекция, причинена от бактерията Клостридиум тетани, която се характеризира чрез мускулни спазми (схващания). В най-обикновения си вид спазмите започват от челюстта и след това се развиват по цялото тяло. Всеки спазъм обикновено трае няколко минути, а в моя случай се е стигало до часове, и се случват по няколко пъти на ден за период от 3-4 седмици, макар че в моя случай отшумяват още на първия ден, и така до следващия пристъп след няколко години. 4 или 5 пъти ми се е случвало досега, по един път през няколко години. Някои спазми могат да са толкова силни, че да се стигне до фрактура на костите. Другите симптоми на тетанус са треска, запотяване, главоболие, затруднено преглъщане, високо кръвно налягане и тахикардия, и обикновено започват да се появяват 3 до 21 дена след инфектиране.

Оздравяването при мен досега винаги е било в същия ден, като после остават само болките вследствие на агонията от контракциите, но може да отнеме месеци, като в около 10% от случаите изходът е летален. Причината за смъртта (кауза мортис) е задушаване поради пневмония, ларингоспазми (спазми в гласните струни) и спазми в мускулите, отговарящи за дишането

Тетанусът е животозастрашаваща бактериална болест, която се среща честo в места с лоша хигиена, сред непривилигерованите, бедните и хората, които нямат достъп до адекватни медицински услуги. Най-добрият начин за предпазване от тетанус е чрез ваксина.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Naki]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 17:39



Не, не е лечимо, няма лек за тази болест. Инфекцията налага спешна и дълга поддържаща терапия, докато болестта не отшумее. Единственият начин човек да се предпази от нея е да се ваксинира редовно, препоръчва се реимунизация на всеки 10 години. Аз уж наскоро се реваксинирах, обаче ме е хванала отнякъде, гадта, както и миналите пъти. Вероятно ако не бях ваксиниран, съм щял да умра.

Не, не работя с животни. Имам куче вкъщи и макар че го обезпаразитявам външно и вътрешно всеки месец, може да съм я прихванал от ноктите на нейните лапи, понеже преди няколко седмици леко ме одраска по крака, още не съм я отучил да не ми се катери по краката. Бактерията се среща често в почвата и не е изключено да съм я пипнал по този начин. Периодично през няколко години получавам тези пристъпи, обикновено след много силен стрес.





Тема Re: Аз пък...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано31.05.23 17:54



Много, много тъжно,....съболезнования Руже и аз не знаех.



אהבה

Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано31.05.23 18:43



Не, не е лечимо, няма лек за тази болест. Инфекцията налага спешна и дълга поддържаща терапия, докато болестта не отшумее.

Разбира се, че е лечимо, това е бактериална инфекция. Само много тежките случаи са нелечими, ама тогава си омрял. Няма траен имунитет след заразяване и излекуване, само ваксината като профилактика предпазва в голяма степен. Но, щом си получил симптоми на тетанус след нараняване, се чудя как така се самолекуваш с магнезий, мускулни антиконвулсанти и след половин час си добре, а не си хукнал веднага през глава на лекар за сериозно лечение?

Периодично през няколко години получавам тези пристъпи, обикновено след много силен стрес.

Сигурно ли е, че от заразяване с тетанус, а не от нещо друго, изследват ли те всеки път? Защото, както го описваш, туй си е рисково, ако те спипа, докато шофираш, например.



Тема Re: Аз пък...нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 19:12



Лечимо е, ако префактум си ваксиниран, в смисъл че болестта, или по-скоро епизодът да го речем, протича с неразпространяващи се спазми отвъд челюстната мускулатура. Веднъж запоочнат ли контракциите, няма лекарство, което да ги спре, просто трябва да се преживеят. Магнезият и антиконвулсантите като че ли помагат за по-бързото отшумяване, или поне това прочетох в

.

След като започне гърчът, няма смисъл да ходя при личната лекарка, тъй като от една страна там много се чака, а (най-вече) от друга не искам хората да ми слушат воя и да ми виждат разкривената от спазми разревана физиономия (болката е неописуема, не го пожелавам и на най-големия си враг), абсурд да тръгна в такава агония към поликлиниката, ще уплаша и скандализирам обществото и после ще ме сочат с пръст. Има смисъл обаче да отида постфактум и да й разкажа какво се е случило, за да чуя нейното експертно мнение, както и да ми постави една ваксина.

Не съществува лабораторно изследване за тетанус, диагнозата се поставя по преценка на доктора според симптомите и скорошната история на нараняванията, ако ги има. Ако ме спипа зад волана, трябва да отбия веднага на първото възможно място и да си изтърпя мъчението, преди да са започнали силните спазми. То започва с едни характерни челюстни накривявания и едва след около 5 минути почва истинският гърч. Хубавото е, че има ваксина и ако се поставя да речем по веднъж на 2-3 години, би трябвало изобщо да не се стига до конвулсии. Разбира се, при всички положения ще трябва да се консултирам с лекарката.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано31.05.23 19:44



Душко, май четем различни медицински статии.






Тема Re: Аз пък...нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 20:58



Ами не знам, каквото и да беше, отмина, в момента само ме боли челюстта от спазмите, до няколко дена и това ще отмине. Личната лекарка ще прецени какво би могло да е. Знам само, че ми се случва вече за поне 5-ти път, като при всеки болката е толкова силна, че направо ми се иска да пукясам, за да спрат мъките.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.05.23 21:11



Защо не опиташ с сбд капки?
Ако нямаш полза, и вреда няма да имаш.
Отдавна се канех да ти го предложа.
Поне ще снижиш нивото на стреса, ако не друго.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано31.05.23 21:15



Ами поискай направление за невролог и други специалисти.
Туй с тетануса, при положение, че си ваксиниран и нямаш незарастваща възпалена рана, за да се усъмниш, че гърчовете са причинени от инфекция, е несериозно според мен.



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано31.05.23 21:15



Хвани се на някаква, каквато и да е, работа.
Ако е от естество да не ти виси постоянно шеф на главата - още по-добре.
Без планове за развитие, но ще е добре да издържиш поне едно 3 месеца.
Действа терапевтично.
И по някой лев пада...



Тема Re: Аз пък...нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 21:13



Абсолютно, обезателно ще разкажа на личната лекарка какво съм преживял и тя ще прецени какво би трябвало да направя. Такъв кошмар, такава агония, не пожелавам на никого да изживява...





Тема Re: Аз пък...нови [re: tartarianeyes]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 21:23



То това се случва спонтанно, а и не съм сигурен дали ако редовно пия цбд капки до края на живота си, това би ме предпазило от бъдещи епизоди, по-скоро не. Цбд-то го взимат против епилептични припадъци, доколкото знам.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано31.05.23 21:18



Непременно, не се мотай. Може да е от съвсем друго естество. Да те прегледат специалисти, да ти направят изследвания и да ти назначат лечение. Бива ли да се мъчиш така като грешен дявол от години и да се самолекуваш!



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано31.05.23 21:36



Ще ти даде направление за психиатър. Това е като направление за ортопед. Не се бави.



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.05.23 21:33



Не, цбд имат широк спектър, за една седмица ми елиминираха паник атаките.
Но алиса е права, еърви по доктори.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Аз пък...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 22:04



Абе не знам, ако може да си въртя геврека в някакво камионче, ако ще и боклукчийско да е, това би ме удовлетворило напълно на този етап...





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор 2biri ()
Публикувано31.05.23 22:29



Въртиш, сучеш - да е по-леко. Ако може и добре платено. Ако може - и да не почваш.

Ставай и се хващай за работа - каквато и да е. Психосоматиките ще изчезнат след време. Ти просто си лешперил много дълго и сега ще се обаждат глава, гъз, кръст - само да не работиш.

Планове за другия месец, другата година са несериозни. Има 120 работи, които можеш да започнеш от петък - след 2 дни. Успоредно ще си изкараш курсовете.



Тема Re: Аз пък...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.05.23 22:40



За какво ми е такова направление?





Тема Re: Аз пък...нови [re: 2biri]  
Автор tartarianeyes (Ястребовска )
Публикувано31.05.23 22:50



Ти си кат една моя блкзка.
Аз, с тежък пристъп, не мога да дишам, да не дава бог да се случи някому, водят ме до тоалетната даже.
И тя пристига.
И кат тебе, да не повтарям.
Да, ма в един момент подбелвам очи, положението става критично.

Идват от поликлиниката, на 5 метра от нас, праскат ми високи дози урбазон, за да мога да. дишам.

Тъй че кротко с акълите.



върнете ни архивите, идиоти


Тема Re: Аз пък...нови [re: tartarianeyes]  
Автор 2biri ()
Публикувано31.05.23 23:40



Майка и сестра астматички. Винаги са били пълноценни работещи. Пристъп - минава бързо. Имат си лекарства. Страшен пристъп - 3 дни болнични. Ако е много зле - има трудоустрояване. Никой не е длъжен да ти върши работата, ако редовно стигаш до критично положение и не можеш. Еднократно е друго.

Аз имам 3 човека, на които основно разчитам. Единият е с аритмия и с чести болнични в момента, две са с деца (боледуват, ясно). Ако и те се кляфнат с пристъпи - не мога сама всичко. Физически не ми е възможно. Ако някой зачести с невъзможността, ще трябва да се разделим. Щото аз втора глава и трети крак нямам. Да, не е честно, но и работата трябва да върви.

Нюкът има 105 причини досега да не работи. Ако е толкова труден, няма смисъл да си вади разрешителни.



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано01.06.23 11:40



Нюк, това е неврологичен проблем. Не е това, което си мислиш.
Личната ще те прати на невролог.



Тема Re: Аз пък...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.06.23 14:07



Ами тогава ще отида при нея само за ваксина. Ако ще ме зарибяват да се друсам с всякаквите там ЦНС депресанти и антиконвулсанти, учтиво ще откажа, предпочитам да си изтърпявам агонията по веднъж на няколко години, отколкото да ме превърнат в ходещо зомби.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано01.06.23 17:31



Ваксината няма нищо общо с другото.

Съпругът ми на 2 пъти получава подобна криза като твоята. Едната бе преди 2010-та, другата преди около 5-6 години. За първи път видях подобно нещо. Той дори получи и нещо като твърдо подуване отстрани на челюстта, явно стягане на мускулите. Не можеше да си затвори устата и адска болка до сълзи. Вторият път това се получи десетина дни след канско вадене на мъдрец...не знаем от стрес ли беше от друго ли...

Не е ходил на лекар след кризите. Но бая се беше уплашил.
Явно това са някакви мускулни спазми, тип крампи.

Не съм се запознавала подробно с нещата, но е локално неврологично.
Това мога да споделя по въпроса





Тема Re: Аз пък...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.06.23 18:29



Да, точно такова, не можеш да си затвориш устата и адска болка до сълзи. В моя случай челюстта се отваря докрай и надясно и даже и езикът излиза. Страшно е, отвън изглежда все едно човекът е обезумял, мъчението е неописуемо. Ще споделя с личната лекара, пък ще видим какво ще каже, но аз днес разговарях с роднината с камионите и той каза септември да се готвя за стягане на багажа, а прочетох, че антиконвулсантите влошават способността за шофиране и изобщо, че човек не бива да управлява автомобил под тяхното въздействие.

Благодаря ти, че сподели. Ако не друго, поне знам, че не се случва само на мен, това като че ли донякъде утешава.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.06.23 18:40



кажи на мама и тати да те заведат на лекар, при такива занемарени и нелекувани симптоми къв багаж стягаш?
на някой будала роднина ли ще те натресат да му бере гайлето на чуждото нефелно отроче!



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано01.06.23 18:46



Споко! Не се мре от това, но си пий всеки ден магнезии и невробекс и въобще по-спокойно!

Съветът ми е да не вземаш никакви лекарства, които нарушават концентрацията за шофиране.

Яж там банани, варени яйца, риба...рибено масло обезателно за омега 3 добавка...абе да има основно магнезии и вит.Б в храните. И всеки ден по лъжичка майната му


И без паника, моля



Тема Re: Аз пък...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.06.23 19:00



О, да, банани, варени яйца, риба... То аз яйцата вече ги ям само сварени, защото пържените са ми много мазни. Бях станал 92 кг и се уплаших, вкарах се в строг хранителен режим с броене на калориите и досега за два месеца съм свалил до 86. Личната лекарка ми каза да сваля най-малко до 80, поставил съм си 75 като цел... И без паника, разбира се. :))





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.06.23 20:50



Не, Нюк, твоето оплакване не се дължи на тетанус.
Тетанусът е остро инфекциозно заболяване, причинено от бактерията Клостридиум тетани, която може да попадне през открита рана в организма ни.

Наистина началото обикновено е със спазъм на дъвкателната мускулатура (тризмус) и т.нар. ризус сардоникус – сардоничен смях, поради израза който придобива лицето. Обикновено симптоматиката тръгва от горе надолу като засегнати мускулни групи.

Клиничната картина е драматична. Постепенно гърчовете обхващат цялото тяло.
Много характерен е т.нар. опистотонус – болният е извит дъговидно, главата е назад, той е опрян само на нея и петните части на ходилата.

Болките са неописуемо силни. Може да се счупят ребра при тези тонични гърчове.
Леталитетът е висок, когато говорим за генерализираната изява на болестта – до 80% . Смъртта настъпва от парализа на дихателната мускулатура.

Аз съм виждала само веднъж случай на тетанус при жена в реанимацията на голяма столична болница. Беше в кома. Тези болни се поставят в медикаментозна кома обикновено, именно и за избягване на жестоката болезненост при гърчовете.

Твоето е съвсем друго. Консултация с невролог, понякога лицево-челюстен хирург, стоматолог.

Иначе, принципно е правилно, че слагаш редовно ваксината срещу тетанус (тя е комбинирана и с тази срещу дифтерия).

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: Аз пък...нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.06.23 21:23



кажи на мама и тати...

Извинявай, обаче може ли да си запазиш словесния буламач за себе си? Аз не съм женен за теб, че да ги наричаш по този начин, и не е необходимо да казвам каквото и да било на твоите родители, за да отида на лекар, да почиват в мир, ако не са между живите. За будалата и нефелното отроче няма да ти държа сметка, ти толкова си можеш.





Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.06.23 21:24



Ами аз мисля, че заболяването се е ограничило до челюстните мускули именно защото съм ваксиниран. Че ще се консултирам с невролог, ще, иначе не вярвам да е стоматологичен проблем, понеже ходя редовно на зъболекар и нямам кариеси, камо ли някакви по-тежки състояния.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.06.23 21:29



Драги, нали родителите ти те издържат, плащат здравните осигуровки, лечение, ако се разболееш и живееш в техния дом? За 10г. не си стъпил на лекар заради тези оплаквания, които описа. Вместо това си съчиняваш разни небивалици за хронични "пристъпи" на тетанус. Очеизвадно е доколко си способен сам да се грижиш за себе си и собственото си здраве.

Освен, ако не ни заглавичкваш с измислици, за да привличаш внимание, де.



Тема Re: Аз пък...нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.06.23 22:11



И като отида на лекар, какво? Освен ако не е някой магьосник, де да знам.

И двамата знаем за какво говоря, само ти се правиш на недоразбрала. Тонът ти не ми харесва, а не безпочвената хипотеза, че е необходимо родителите ми да ме водят на лекар. Аз не съм на 10, че да ми говориш така.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.06.23 22:28



Аз не съм на 10, че да ми говориш така.
По нищо не личи, че си пораснал.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.06.23 22:41



Нямаш заболяването тетанус, това исках да подчертая.

Относно стоматолога и лицево-челюстния специалист, по-скоро имах предвид, че двете темпоромандибуларни стави (лява и дясна), които са между слепоочната и долночелюстната кост и участват в отварянето и затварянето на устата, могат при определени състояния да доведат до твоето оплакване.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Редактирано от saksun на 01.06.23 22:44.



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор 2biri ()
Публикувано01.06.23 22:58



Почвай работа спешно! Всички оправдания и мрънкания са излишни. Ще подведеш хората, които ти гласуват доверие. Трябва много бързо да свикнеш на някакви елементарни трудови навици - да си недоволен, да си изморен, да те боли, да са малко парите, да те нахокат, да преглътнеш, да отстояваш, да не разбираш правилно инструкциите, да не успяваш с норма или време, да се дъниш. Неща, които се случват когато работиш за друг човек.

Човек ги учи на 18-20, айде до 25. На 40 е трудно да навеждаш главата и да контролираш устата. Пък на чанч, безсъние, лоши условия и проклет шеф тепърва трудно се свиква. А да избираш ти е късничко. Така че скачай кво да е.

Нахокваме те не защото ти мислим лошото. Ти просто фантазираш как аха да почнеш, ама има причина да не почнеш. Вече го приемаш като възможност...



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 10:03



Тогава към какъв специалист бих трябвало да се обърна? Има ли изобщо нещо, което би могло да се направи, за да гарантира, че не бих преживял отново това мъчение?





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано02.06.23 10:20



Невролог!

Щастието идва при веселите!



Тема Re:нови [re: Шило]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 10:29



Добре! Не питах теб, но добре!





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.06.23 10:35



Саксън:
Твоето е съвсем друго. Консултация с невролог, понякога лицево-челюстен хирург, стоматолог.

Има ли изобщо нещо, което би могло да се направи, за да гарантира, че не бих преживял отново това мъчение?

Какви предварителни гаранции искаш от лекар, преди дори да си минал на преглед при посочените специалисти и да ти е поставена диагноза?



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано02.06.23 10:39



Нюк, по-горе и Лира и Саксън са ти препоръчали да отидеш на невролог. Аз само потвърждавам тяхната препоръка... като един свободен в момента пенсионер и донякъде сблъсквал се с подобни спазмови-проблеми.



Щастието идва при веселите!

Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано02.06.23 11:32



Саксън ясно препоръчва специалистите, при които да отидеш, ти обаче пак питаш.



Освен невролога, ако съм аз, задължително щях да мина и през стоматолог и лицево-челюстен. Именно поради факта, че не искам подобна ексцесия да ми се случва отново. Друго - стоматологът не служи само за оправяне на кариеси и зъбен камък. Едно агресивно абразио например води до изменения в захапката, което пък от своя страна може да доведе до болки, спазми и пр. Така че, спри да се диагностицираш в интернет, ми хуквай по доктори.

Пъ Съ: Имах едно другарче с рязко настъпил агресивен косопад. Косата му падаше на петна, страшна гледка. Изръшка де що имаше лекар. Накрая се оказа някакъв проблем със зъбите. Оправи го и всичко се възстанови. Невероятно, но факт.




Тема Re:нови [re: Шило]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 12:04



Въпросът не е дали, а при кого, Шило. Пак казвам, да пия ЦНС депресанти и антиконвулсанти не съм навит, защото идват с един кош странични ефекти.

С какви подобни проблеми си се сблъсквала?





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.06.23 12:15



Нюк за подобни спазми никой няма да ти изпише антидепресанти или каквито и да било подобни лекарства. Успокой се!

Няма вълшебни хапчета за тези спазми! Щом си предразположен да ги получаваш, може да се случи пак, а може и никога да не се случи. Това са неврологични аномалии.

Просто спазвай по-спокоен режим, пий магнезии, вит.Б комплекс, Милгама...винаги имай около себе си ампула течен аналгин. Когато имаш пристъп бързо го изпии за да се намали болката. Това е!

Отиди все пак на невролог да чуеш мнението му. Не си длъжен да пиеш лекарствата, които ще ти изпише, но поне да се успокоиш.

При кой невролог да идеш не мога да ти препоръчам. Все пак имам доверие на невролози във военно медицинска академия, Александровска болница, болница Доверие в Овча купел -там има добри специалисти.

Дори в най-близката поликлиника да идеш, пак става. Не се втелясвай. Иди при джипито ти за направление или просто поговори с нея. Твоят доктор ще прецени





Тема Re:нови [re: pravil_nick]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 12:27



Това е много сериозен проблем, който имам, така че ще ида. Невролог, стоматолог, лицево-челюстен... Само да се прибера в София и ще ида.





Тема Re:нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 12:36



магнезий, Б-комплекс, течен аналгин в аптечката

А, а, точно... Да пия антиконвулсанти и ЦНС депресанти не съм навит, както и да ми оперират челюстта, обаче за горепосочените неща – да.





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 12:36



Гаранции от вида "ако изгаряш повече калории, отколкото приемаш, гарантирано ще загубиш тегло". Освен това до момента не са посочени специалисти, а специалности.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.06.23 12:43



Мисля, че това го изяснихме още вчера!
Никой не оперира за тези спазми бре


Нито предписва антидепресанти...и т.н. специфични такива лекарства

Я ела на себе си, ако няма къде да идеш молим ти се



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.06.23 12:50



Никой неже длъжен да ти посочва специалист!
Отиваш на джипито ти. Тя или той ще ти даде указания. Ако не отваряш нета и си избираш специалист. Елементарно!

Невролозите са доста заети, да знаеш и с направление по каса може и месец да мине, докато се вредиш.

Ако се запишеш на платен прием, може и по-бързо да стане.
Но започни прегледа с невролог! Той ще прецени дали да идеш и на стоматолог.

Препоръчвам ти болница Доверие в Овча купел все пак! Винаги сме били много доволни от тях! Има и къде свободно да се паркира! Рахат е! При акдемиите и в Токуда е ужас ако си с кола! Успех!



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 13:41



Абе при кого? Колко дни тук ръчкаш, колко хора ти отговориха. Ама гаранции да има, ама антидепресанти не искал, ама... сърби-боли драго ми е.

Отивай на най.близкия невролог, аз бих ти препоръчала, където съм ходила, но проверих

.

Отивай където има свободен час, където ти е удобно, на първо време, пък ще видиш как вървят нещата.

Ся, ще се назландисваш, че условия, че гаранции.... мен като ме болеше целия десен крак, пък като кашлял кат магаре-където имаше първо час-там отидох. Щом дириш кусури и уловия, не си толко зле. Излез прекопай градинката пред къщата, блока, в някой парк... ще ти мине.



Тема Re:нови [re: pravil_nick]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 13:42



Изръшка де що имаше лекар. Накрая се оказа някакъв проблем със зъбите. Оправи го и всичко се възстанови. Невероятно, но факт.


Преди 20-ина години минах по този път. Като се започна с Т-37.2-3, гадно ми, влача се. де що имаше лекари изръчкахме, мъжът ми тогава практикуващ лекар беше, що колеги "ми се изредиха" да ми намерят проблема. Нищо, здрава като бик. И дойде ред на стоматолог. Панорамна снимка и хоп, скочи зайчето : фокална инфекция на зъб, който нито ме болеше, нито някога ме е болял, нито имаше интервенции върху него.

И така. Мина и замина и това.

И на мен не ми се вярваше.



Тема Re:нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 14:09



А, добре, идната сряда, като си дойда в сф, ще отида, само да не стане като в тоя виц:

- Вие как се казвате?
- Петър Велики.
- При нас има специално отделение само за императори, ще се чувствате много добре!
- Аз не съм император!
- А кой Петър Велики сте тогава?
- Крайцерът.


:))





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 14:20



Значи, винаги ще си казваш истината :

При психиатъра: - И защо на всички казвате, че сте Наполеон, а на мен казвате, че сте Сталин? - Докторе, никога не бих си позволил да ви излъжа!
Само че, ти не си за психиатър, а за невролог и за мързелог, но няма такава специалност в медицината



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.06.23 14:25



Гаранции от вида "ако изгаряш повече калории, отколкото приемаш, гарантирано ще загубиш тегло". Освен това до момента не са посочени специалисти, а специалности.

Неврологията е обширен дял от медицината. Докато не се открие причината за тези конвулсии, а вариантите са няколко, няма как да ти гарантират бързо и тотално излекуване. Във всеки случай, сам си разбрал, че само с "пий магнезий и ще се оправиш" не става. Ама много си ми чуден - невролозите специализират с години, Саксън е специализирала друго и най-коректно те насочва към определени специалисти, вместо да те успива с с голи обещания, ти пак - дай, та дай гаранции.
Ако каже "не мога да ти дам", докато си жив ли ще ги влачиш тези гърчове? Само преди ден обясняваше тук най-компетентно, че туй било неизлечим тетанус, щото така си наумил. Сега чакаш наготово диагнози и гаранции по нета.

Не са ти посочени имена на конкретни специалисти, защото не си попитал за имена. Дори не беше прочел към какви специалисти да се обърнеш.



Тема Re:нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 14:41



Благодаря ти за препоръката. В тази болница Доверие може ли да се ходи с направление, и ако не, според теб колко пари ще трябва да си приготвя за една консултация?





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано02.06.23 14:43



Не е лошо да попиташ и с кой крак да прекрачиш прага.
Ех, момко...



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано02.06.23 14:47



В доверие може и с направление. Съпругът там ходи на съдов хирург с направление. Когато е с направление се плаща само товаа по закон, не знам колко е в момента...около 3-4лв.

На частно ако ходиш е сигурно 50лв. със сигурност, може и повече...не знам. Свържи се с рецепцията им и питай.



Тема Re: *DELETED*нови [re: LeoS]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано02.06.23 14:52



Мнението е изтрито от spunk

Тема Re:нови [re: spunk]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано02.06.23 14:55




Как си бабет? Пораснаха ли мушмороците?



Тема Re:нови [re: LeoS]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано02.06.23 15:00



Да фанем да му фърлим
един кютек

)!!


Тема Re:нови [re: spunk]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано02.06.23 15:04



Абе много бойна си станАла :)))
За втори път ми го пишеш.



Виж сега.
Който като малък не е ял пердах, като голем вече му е мноооого късно.
Еле па за голем човек с детски акъл - ептен не става...



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 15:19



Хей, "младеж", докога ще питаш и разпитваш?

В тази болница Доверие може ли да се ходи с направление, и ако не, според теб колко пари ще трябва да си приготвя за една консултация?

С Направление : 2.90 е потребителска такса. Но, ако имаш нужда от изследвания, които не са включени в пакета "Здравна каса", няма как някой да ти отговори тук.

Аз ходих на пулмолог без направление в Правителствена болница. Държах да е там заради апаратурата. 105 лева платих за преглед и изследване на дихателна функция. Ако прегледът там е 55 лева, значи изследването е 50, за по-лесно смятане. Но, при друг лекар ако имаш направление, значи ще си платиш само допълнителното изследване.

Целият клуб тук ти дъвкаме и предъвкаме, още въпроси?



Тема Re:нови [re: LeoS]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 15:22



Младежът май вече се ебава с нас


Ако му кажем с кой крак, ще пита в бяло или в зелено да е облечен



Тема Re:нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 15:20



Който трябваше, отговори, останалите си дъвчете там пуканките и дъвките с балонче.





Тема Re:нови [re: LeoS]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано02.06.23 15:19



Няма по-добро от бълг. Интернет)))
Европейскиьот и 3-же не докарва
Ако се кълнехме у благия запад)))))

)!!


Тема Re:нови [re: LeoS]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано02.06.23 15:29



Бабет, ама лачена))))
Какви бебоци, старец,
Вече ме слагат у малкия Жоб
На 14/12 , на баба сърчицата!!)

)!!


Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 15:29



Опитах се да бъда полезна с име на лекар и специалност. Но...., явно четеш избирателно.
Пък то... пише човек, пише и идва време за дъвките и балончетата, като отсреща вижда само дъвки и





Тема Re:нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано02.06.23 15:32



Стига сте се карали на момчето бе!
Много важно като знаете накакви лекари се ходи





Тема Re:нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 15:35



И да си опитала, аз от теб име на лекар и специалност не видях. Лира поне ме насочи към място, от което е останала доволна. Както и да е, живи и здрави.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.06.23 15:44



Ама ти наистина си малоумен.
Този линк с препоръки за лекарката ти го е дала Ружа:


И лично е проверила заради теб, че има свободни часове за преглед на 22 юни.


д-р Надка Цакова
Нервни болести
Директно плащане

Практики
Диагностично-консултативен център 22 База 1 - ЕООД
Нервни болести ет. 2, каб. 21 028929840

ет. 2, каб. 21


Даже чилифончи има за връзка.
Сега го продиктувай на мама и тати да ти запазят час, да те хванат за ръчичка и да те заведат на леля доктор.

Егати лигльото! Хем не четеш какво ти пишат, хем зяеш!



Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.06.23 15:45



Стига сте се карали на момчето бе!
Малииии, това да не ти е у къщата!
То мрънкане, то капризи...





Тема Re:нови [re: spunk]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано02.06.23 15:43



Живи и здрави да са!
И ти - да им се радваш!!!





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 15:44



Като четеш избирателно. Лично влязох в портала май хелт, проверих за невролог, на когото вярвам. Аз и синът ми ходим при нея от години.
Повече нямам какво да ти кажа.



Тема Re:нови [re: spunk]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано02.06.23 15:50



Ааа - така кажи!
Че си наповънка)))





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано02.06.23 15:51



може ли да се ходи с направление

Ти нали не работиш, ве пич? Кой те осигурява?
Бахти баровеца! И аз искам така





Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 15:52



Абе....аз на децата ми не се карам, та на некъв Нюк


Пита момчето, даваме информация, ама той не иска информация, иска си да пише оправданията.

Айде, до тук. Моите деца, по-млади от него, може би редно в случая да кажа : по-малки, сами се оправят, него го дондуркаме целокупен, едва ли не, клуб, щото видиш ли : сърби ме гъзЪ
Ми почеши се бе, що питаш кой да те чеше
Бях деликатна, емпатична, но.... явно няма смисъл.



Тема Re:нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано02.06.23 16:01



Ма да бе, не се карате. А даже не знаете колко струва.
Като си намерила докторката и има телефон, що не се обади да питаш колко струва.
Нищо нямаше да ти стане!!!



Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано02.06.23 16:09



Мене ако питаш, можеше да иде вместо него и да му докладва кво му има...





Тема Re:нови [re: e ta]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 16:09



а, преди два дни ме питаше защо му е направление



Тема Re:нови [re: LeoS]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано02.06.23 16:13



Момчето не е в София доколкото чета. Иди ти поне вместо него


Кво правиш толкова Дращиш тук цял ден за политики



Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 16:13



Знам колко струва, за мен, но не знам за него. Щото не знам къде го сърби гъза





Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано02.06.23 16:20



Ами аз па съм в Кюстендил...
Обаче не пречи, ако баща му ми прати некой лев за бензин, да прескоча до София вместо детенцето... Щото вече съм само на пенсия и дивиденти (а тех ги разпределям чак в края на финансовата година).





Тема Re:нови [re: LeoS]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 16:26



Еее, па аз съм на 60 км от Кюстендил. Да пием по една вода и да обсъдим здравословното състояние на нашия събрат


За сега имам само лук, чесън, копър и магданоз, все ще допринеса за един пенионер



Тема Re:нови [re: LeoS]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.06.23 16:29



И аз съм в Кюстендил...


На мен дори дядо ми и прадядо ми са ми пращали по някой лев - като съм продавал наследствена земя.



Тема Re:нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано02.06.23 16:25



Нека пита, нека знае





Тема Re:нови [re: tuzlija-179435]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано02.06.23 16:29



Ха, че то по-лесно аз да дойда в Кюстендил!

За съжаление днес все още не съм уважила всичките си починали близки хора и чак до Кюстендил няма да стигна. Утре вече ще съм "на село."
Светла им памет на вашите близки, които не са между вас!



Тема Re:нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано02.06.23 17:00



Никой не е рекъл, че е тупнАл тупана!
Като минат дъждовете и се закроти времето, кумците (Опти и Шило) ще идват насам, та може щом си навита, да ви пратя депеша на тебе и Тузлията и да спретнем един мини купон

.

- - - - -
само требва да ми пратите координати на бележка.



Тема Re:нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 18:19



А, това ли... Аз през това време бях до Балчик за минерална вата и не съм го видял сред останалия душевен отпадък, все пак съм малоумен прост пикльо... Както и да е, благодаря ти за препоръката.





Тема Re:нови [re: LeoS]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано02.06.23 18:42



Ама не може така. В Кюстендил и аз искам да дойда. Никога не съм ходила

Ама през август



Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор LeoS (стар член)
Публикувано03.06.23 16:43



През август, през август. Ще ви приема с Поручика даже с преспиване.


Обаче, ако идваш сама кажи по-рано, та да пратя некъде г-жа Леосова.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.