Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Аз пък...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.06.23 19:00



О, да, банани, варени яйца, риба... То аз яйцата вече ги ям само сварени, защото пържените са ми много мазни. Бях станал 92 кг и се уплаших, вкарах се в строг хранителен режим с броене на калориите и досега за два месеца съм свалил до 86. Личната лекарка ми каза да сваля най-малко до 80, поставил съм си 75 като цел... И без паника, разбира се. :))





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.06.23 20:50



Не, Нюк, твоето оплакване не се дължи на тетанус.
Тетанусът е остро инфекциозно заболяване, причинено от бактерията Клостридиум тетани, която може да попадне през открита рана в организма ни.

Наистина началото обикновено е със спазъм на дъвкателната мускулатура (тризмус) и т.нар. ризус сардоникус – сардоничен смях, поради израза който придобива лицето. Обикновено симптоматиката тръгва от горе надолу като засегнати мускулни групи.

Клиничната картина е драматична. Постепенно гърчовете обхващат цялото тяло.
Много характерен е т.нар. опистотонус – болният е извит дъговидно, главата е назад, той е опрян само на нея и петните части на ходилата.

Болките са неописуемо силни. Може да се счупят ребра при тези тонични гърчове.
Леталитетът е висок, когато говорим за генерализираната изява на болестта – до 80% . Смъртта настъпва от парализа на дихателната мускулатура.

Аз съм виждала само веднъж случай на тетанус при жена в реанимацията на голяма столична болница. Беше в кома. Тези болни се поставят в медикаментозна кома обикновено, именно и за избягване на жестоката болезненост при гърчовете.

Твоето е съвсем друго. Консултация с невролог, понякога лицево-челюстен хирург, стоматолог.

Иначе, принципно е правилно, че слагаш редовно ваксината срещу тетанус (тя е комбинирана и с тази срещу дифтерия).

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: Аз пък...нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.06.23 21:23



кажи на мама и тати...

Извинявай, обаче може ли да си запазиш словесния буламач за себе си? Аз не съм женен за теб, че да ги наричаш по този начин, и не е необходимо да казвам каквото и да било на твоите родители, за да отида на лекар, да почиват в мир, ако не са между живите. За будалата и нефелното отроче няма да ти държа сметка, ти толкова си можеш.





Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.06.23 21:24



Ами аз мисля, че заболяването се е ограничило до челюстните мускули именно защото съм ваксиниран. Че ще се консултирам с невролог, ще, иначе не вярвам да е стоматологичен проблем, понеже ходя редовно на зъболекар и нямам кариеси, камо ли някакви по-тежки състояния.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.06.23 21:29



Драги, нали родителите ти те издържат, плащат здравните осигуровки, лечение, ако се разболееш и живееш в техния дом? За 10г. не си стъпил на лекар заради тези оплаквания, които описа. Вместо това си съчиняваш разни небивалици за хронични "пристъпи" на тетанус. Очеизвадно е доколко си способен сам да се грижиш за себе си и собственото си здраве.

Освен, ако не ни заглавичкваш с измислици, за да привличаш внимание, де.



Тема Re: Аз пък...нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.06.23 22:11



И като отида на лекар, какво? Освен ако не е някой магьосник, де да знам.

И двамата знаем за какво говоря, само ти се правиш на недоразбрала. Тонът ти не ми харесва, а не безпочвената хипотеза, че е необходимо родителите ми да ме водят на лекар. Аз не съм на 10, че да ми говориш така.





Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.06.23 22:28



Аз не съм на 10, че да ми говориш така.
По нищо не личи, че си пораснал.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано01.06.23 22:41



Нямаш заболяването тетанус, това исках да подчертая.

Относно стоматолога и лицево-челюстния специалист, по-скоро имах предвид, че двете темпоромандибуларни стави (лява и дясна), които са между слепоочната и долночелюстната кост и участват в отварянето и затварянето на устата, могат при определени състояния да доведат до твоето оплакване.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.

Редактирано от saksun на 01.06.23 22:44.



Тема Re: Аз пък...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор 2biri ()
Публикувано01.06.23 22:58



Почвай работа спешно! Всички оправдания и мрънкания са излишни. Ще подведеш хората, които ти гласуват доверие. Трябва много бързо да свикнеш на някакви елементарни трудови навици - да си недоволен, да си изморен, да те боли, да са малко парите, да те нахокат, да преглътнеш, да отстояваш, да не разбираш правилно инструкциите, да не успяваш с норма или време, да се дъниш. Неща, които се случват когато работиш за друг човек.

Човек ги учи на 18-20, айде до 25. На 40 е трудно да навеждаш главата и да контролираш устата. Пък на чанч, безсъние, лоши условия и проклет шеф тепърва трудно се свиква. А да избираш ти е късничко. Така че скачай кво да е.

Нахокваме те не защото ти мислим лошото. Ти просто фантазираш как аха да почнеш, ама има причина да не почнеш. Вече го приемаш като възможност...



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.06.23 10:03



Тогава към какъв специалист бих трябвало да се обърна? Има ли изобщо нещо, което би могло да се направи, за да гарантира, че не бих преживял отново това мъчение?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.