Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Е, сега стрелката удари в червенотонови  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.01.23 01:33



????
Какво е търноорец ? Стига с тея синуси, конуси, Путинофили, Путинофоби и темподобни !





Тема Re: Е, сега стрелката удари в червенотонови [re: Koftia]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано24.01.23 02:36



Аз колкото да отсрамя нощната смяна. Нещо, което оре трънье?



* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Е, сега стрелката удари в червенотонови [re: Koftia]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано24.01.23 02:48



Помислих че е търнокоп, проверка в гугъл показа че си го има и едното и другото, отделни инструменти са, но не казва кал изглежда търноореца. Къде катастрофира в тая дума, моя Гугъл каза че я е виждал само веднъж през живота си, но за какво се отнася хабер си няма





Тема Re: Е, сега стрелката удари в червенотонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.01.23 02:55



Да, това беше идеята, да хвана колкото се може повече хора 'по без гащи'. Иначе, на гугъл рисърч, всеки е добър. Знаеш, гъугъл guys в един момент са повече механици от самите механици.



Тема Re: Е, сега стрелката удари в червенотонови [re: Koftia]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано24.01.23 03:23



Последна надежда ми е в тузлията, все ще има някой роднина/съсед кой я ги е произвеждал я ги е продавал по сръбско.



Тема Re: Е, сега стрелката удари в червенотонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.01.23 03:30



И на мен в него ми е надеждата . Той има способността да изкарва всякакъв модел зайци от всякакви ръкави. . Но, имайки предвид гугъл ограничената информация, вярвам да съм дал трудна гатанка. И, особено ако някой успее да изкара и снимка.





Тема Re: Е, сега стрелката удари в червенотонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.01.23 04:55



На Тузлията прадедо му се е запознал и сприятелил с Йордан Гавазов от Прилеп в Битолския затвор в далечната 1896. Там приятелят им Велко от Смилево, зидар пускан от затвора да работи навън през деня им вкарва остриета с които раняват сърбоманина Мицко Кръстич от село Латово и още неколцина, от които Симян - любовник на Мицко , умира.
Посегнали им не толкова за сърбоманство, колкото за злостен активен хомосексуализъм.
Та, Й.Гавазов и баща му Христо , опитни и потомствени ковачи и железари, поръчват от САЩ модерен , изцяло железен конски плуг, изкопират го и си завъртат производство.

Казвано ми е , не съм го виждал, че в един от многото т.н. вечни календари отпреди 1944 се предричали идването на "патоорци", "мегюорци" и , че заради тях голям курварлък ще настане...
Така и станало.Направили ТКЗС-тата по съветски модел, разорали се междите и пътищата между нивите -"патища" и "мегьи", често мъжът и жената от едно семейство не работели заедно на полето както преди и възможностите за изневери нараснали.



Тема Re: Е, сега стрелката удари в червенотонови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.01.23 04:57



Кражбата на know how за железния американски плуг от Гавазови е документиран исторически факт.



Тема Re: Е, сега стрелката удари в червенотонови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано24.01.23 08:04



Ей, ако няма пикантна подробност в историята, като изневери на кило и мъж любовник, все едно не си я разказал ти.



„...дълбоко там под слоя горен,
загризал тайно сладък корен,
мезон те гледа ококорен!“

Редактирано от MupaM на 24.01.23 08:07.



Тема Re: Е, сега стрелката удари в червенотонови [re: MupaM]  
Автор Tyзлиja (стар вълк)
Публикувано24.01.23 08:32



Мицко е бил в затвора от над 15 години .
Има жални писма от затвора от него до сръбския консул Милойко Веселинович за патилата му от " прилепските бугари".
Има спомени от тях, включително и от моя човек, както и от други лица.
Сред тях Даме Груев, свещеник ТомаНиколов (дякон Тома)..Черно на бяло.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.