Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 19.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Какво точно размахваш?нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.11.22 14:58



Ще им дойде сляпата неделя, спокич.

А, в туй не се и съмнявам - засега и двамата са мамини писани яйца, още неизлюпени пиленца - нищо, че по на 25 навършени. Аз много си го обичам девойчето, защото нашият е труден на приятели, но избере ли си, и в огъня влиза за него. Пък тя е от избраните. Че и умно дете и добре му влияе. Само дето в последните години вместо да го мисля едничкото момченце, ги мисля и двечките - момченце и момиченце. За капак, момиченцето ми тръсна лани, че предпочита аз да съм й била майка. Кат поразчоплих, разбрах, че моичкият пък бил пък много по-близък с нейната майка. Щото и двете мами хем си ги обичаме, хем като не е "мойто", не го натоварваме с амбиции и претенции, а сме по-разбиращи в общуването с тях. Гледай какво нещо - сами си тероркаме децата от прекомерна любов, пък после ревем, че непослушни и неблагодарни. А те - сами си намират пътя. Ако щеш и при една такава интуитивна и неслучайна "размяна на майки" - тя се разбира по-добре с мен, той се разбирал по-добре с нейната майка. Важното е да се чувстват разбрани и оценени. И, когато това ги изпълни със самочувствие, ще си дойде и сляпата неделя.

Бог да пази бъдещите им съпруг и съпруга! Ще се оженят не за един, ами за двама.
Ама не мога да ги мисля сега, асам за туй ценно и извън стандартите и предразсъдъците приятелство, което изживява момченцето ми. Толкова дълго, колкото му е нужно.

Зер, няма си братче, сестричка, горкото.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Какво точно размахваш?нови [re: Santo Modesto]  
Автор 741 ()
Публикувано20.11.22 10:20



"езикът е притежание на ползващия го"

Езикът е средство за комуикация и в тоя процес обикновено са ангажирани поне двама, освен в случаите на гворещите си сами. Та ти може да предлагаш опростяване и унифициране на правилата по твое усмотрение (твоето -ий не е опростяване, усложняване е), но предложението трябва да се възпрема и от отсрещната страна.

"Й" не е гласна, само модифицира гласната до нея, резултатът е пак една гласна и една сричка. Оп-ци-и, това са три срички, последното "и" е отделна сричка, не трябва да я сливаш с предната.



Тема Микрокозъм на инжинерно събраниенови [re: 741]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано20.11.22 17:56



Асимптотизира се до микрокозъм на инжинерен брифинг, да? (Казано на, такова, чист български език, със съвременно атлтантическо надупване.)

Започва инжинерно събрание на дадена тема. Един се изказва, друг, трети... Хората отбиват номер, защото отчитат кога събранието завършва, и знаят че всяко събрание е пред-последно... И току някой сгреши и се изкаже сериозно, пази Боже пък и с някакъв аргумент в който се опита да вмъкне логика или нещо с по-безчуствена основа! Ей го гръмоотводът! И изцяло бива забравена темата на събранието, което светкавично запротича по обсъждане / критикарство срещу сглупилия, който става темата.

Та казваш, то не било инжинерна стадна психология, а било изобщо человешка стадна наклонност... Интересно! Поучително, даже.



Тема Re: Микрокозъм на инжинерно събраниенови [re: Santo Modesto]  
Автор 741 ()
Публикувано21.11.22 08:14



Тук не е събрание. Не бързаме по часовник за следваща тема, нито е проблем да подремнеш като ти доскучае или да си излезеш, без да прави кофти впечатление като на събранието.



Тема Re: Неграмотността превзема нови границинови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.11.22 22:21



Пише ги както си реши конкретният софтуер.
Случвало ми се е и на мен.



Тема Re: Какво точно размахваш?нови [re: Santo Modesto]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано21.11.22 22:22



Абе, не е подобрение.
Казвал съм многократно - единственият, който има право да пише ий за множествено число е Светията, защото при него това е стил, запазена марка един вид, а не в следствие на неграмотност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.